Pożyczki online dla zadłużonych i bez weryfikacji

Zaktualizowano 28-08-2021

Jeśli posiadasz aktualne zadłużenie i potrzebujesz gotówki, przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się, kto oferuje najlepsze pożyczki dla zadłużonych i jak złożyć wniosek o taką pożyczkę.

Co to jest pożyczka dla zadłużonych?

Jest to usługa finansowa, dedykowana dla osób posiadających zadłużenie. Osoby takie nie posiadają zdolności kredytowej i nie mogą szukać finansowania w banku – nie istnieje coś takiego jak kredyt dla zadłużonych. Każdy bank odrzuca wnioski składane przez dłużników.

Naprzeciw takim potrzebą wychodzą firmy z sektora pozabankowego. Oferują one finansowanie dla osób zadłużonych, znajdujących się w trudnej sytuacji.

Pożyczki dla zadłużonych bez weryfikacji w bazach

Brak weryfikacji w bazie dłużników jest największą zaletą pożyczek dla zadłużonych.  Pożyczkobiorca nie jest weryfikowany w bazach takich jak Krajowy Rejestr Dłużników (KRD), Biuro Informacji Kredytowej (BIK) czy ERIF.

Wnioskujący o pożyczkę udziela firmie pożyczkowej oświadczenia o sytuacji materialnej i swoich dochodach. Mogą to być dochody z tytułu pracy dorywczej, alimentów czy też 500+. Umowa o pracę nie jest tutaj bezwzględnie wymagana.

Kto udziela pożyczek dla zadłużonych? Sprawdź Oferty

Poniżej przygotowaliśmy najlepsze oferty pożyczek dla zadłużonych. Przed złożeniem wniosku sprawdź dokładnie warunki udzielenia pożyczki.

Rapida – pożyczka na raty dla bardzo zadłużonych

rapida logoW Rapidamoney możesz pożyczyć od 2 500 zł do 25 000 zł. Termin spłaty to odpowiednio 12, 24, 36, 48 lub 60 miesięcy. Firma oferuje pożyczki ratalne z gwarantem. Oznacza to, że przed złożeniem wniosku musisz znaleźć osobę, która zagwarantuje, że będziesz spłacał pożyczkę terminowo.

Uwaga! Gwarant musi mieć pozytywną historię kredytową oraz stałe źródło dochodu. Jeśli z jakiegoś powodu przestaniesz spłacać raty, będzie to musiał za Ciebie zrobić gwarant.

Na tle innych ofert dla zadłużonych, markę wyróżniają koszty pożyczki. Przykładowo rata za pożyczone 10 000 zł na 12 miesięcy wynosi tylko 1 181,45 zł. To poziom zbliżony do ofert bankowych.

  Wniosek

Ekassa – Najlepsza oferta dla zadłużonych

ekassa logoEkassa to pożyczka ratalna do 16 000 zł z 12-miesięcznym terminem spłaty. Marka reklamuj się jako najlepsza oferta dla zadłużonych.

Pożyczka w dużej części przeznaczana jest na spłatę innych zaległych zobowiązań. Przykładowo pożyczając 5000 zł zł otrzymasz na konto tylko 1000 zł.  Reszta, czyli 4000 zł zostanie przesłana do firm, w których masz zaległości w spłacie.

  Wniosek

Freezl – pożyczka krótkoterminowa do 7 000 zł

freezlMarka Freezl oferuje pożyczki do 7 000 zł z terminem spłaty 30 lub 65 dni. Nowi klienci mogą skorzystać z promocji RRSO 0% – limit to 100 zł.

Pożyczkodawca informuje, iż każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie i na pożyczkę mają szansę osoby zadłużone w innych firmach.

  Wniosek

Składanie wniosku krok po kroku

Składając wniosek, należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie pożyczkodawcy. Procedura różni się, w zależności, o jaką pożyczkę wnioskujesz.

Wniosek online

W przypadku pożyczek dla zadłużonych online cały proces odbywa się przez internet. Po wypełnieniu formularza musisz tylko potwierdzić swoje dane osobowe.

Dokonasz tego poprzez przelanie 1 grosza na konto pożyczkodawcy lub użycie specjalnej aplikacji (dostępne w niektórych firmach).

Po potwierdzeniu danych pożyczkodawca weryfikuje Twój wniosek o dokonuje oceny zdolności kredytowej. Jeśli otrzymasz decyzję pozytywną to pieniądze przelewana się na Twoje koto.

Wniosek online to gwarancja szybkiej gotówki na koncie. Cały proces udzielania traw zazwyczaj od 15 minut do maksymalnie kilku godzin.

Umowę dostarcza kurier

Tutaj także musisz wypełnić wniosek online. Następnie pożyczkodawca kontaktuje się z Tobą, aby potwierdzić chęć złożenia wniosku.

Kolejny krok to ocena zdolności kredytowej. Jeśli jest ona pozytywna, to firma przyznaje Ci pożyczkę, lecz aby ją otrzymać musisz podpisać umowę.

Umowa zostaje dostarczona przez kuriera i zazwyczaj musisz ją podpisać w jego obecności, po czym jedna kopia jest odsyłana do pożyczkodawcy.

Środki są przelewane na Twoje konto, jak tylko pożyczkodawca otrzyma podpisaną umowę.

3 ważne informacje o pożyczkach dla zadłużonych

  1. Najważniejsze, abyś pamiętał, że taka pożyczka powinna rozwiązywać jedynie krótkotrwałe problemy finansowe. Zbyt częste korzystanie z takich ofert może tylko wpędzić Cię w spiralę kredytów.
    Jeśli nie radzisz sobie z zadłużeniem, to dobrym rozwiązaniem będzie konsolidacja chwilówek. Pomoże ona zamienić wszystkie w pożyczki w jedno zobowiązanie z niską ratą.
  2. Pożyczaj z głową! Przed zaciągnięciem pożyczki dokładnie to przemyśl i policz czy zobowiązanie będziesz w stanie spłacić na czas. Brak terminowej spłaty spowoduje powiększenie się Twojego zadłużenia. Skutkiem tego może być odmowa udzielenia pożyczki w innych firmach.
  3. Jeśli trudno Ci ocenić czy będziesz w stanie spłacić na czas, to przed złożeniem wniosku sprawdź warunki firmy. Każda firma pożyczkowa ma własną politykę w takich sytuacjach. Jedni bezwzględnie wymagają spłaty, a inni proponują dogodne rozwiązania.
    Gdy znalazłeś się już w sytuacji, że nie możesz spłacić pożyczki, to nie chowaj głowy w piasek. To najgorsze co możesz zrobić! Zamiast tego skontaktuj się z pożyczkodawcą i przedstaw sytuację. Większość firm woli zaproponować mniejszą ratę i dłuższy okres spłaty, niż windykować pożyczkobiorcę.

Najczęstsze pytania

Czy osoby zadłużone mają szanse na pożyczkę?

Tak, osoba zadłużona ma szansę na potrzymanie pożyczki. Każda firma pożyczkowa ma własne zasady oceny zdolności kredytowej. Jedni akceptują określony poziom długu, a inni sprawdzają wybrane bazy dłużników. Są też firmy, które wymagają gwaranta. Wszystko zależy od konkretnej instytucji finansowej.

Gdzie jest największa przyznawalność przy kredytach dla zadłużonych?

Nie ma reguły w tym przypadku. Wszystko zależy od polityki weryfikacji danej firmy. Jednak największe szanse na pożyczkę masz w firmach, które wymagają gwaranta.

Gwarant daje firmie pożyczkowej większą pewność co do zwrotu zadłużenia, więc może ona przymknąć oko na Twój negatywny wpis w bazie dłużników.

Gdzie mogę otrzymać pożyczkę z komornikiem?

Znalezienie oferty pożyczki z komornikiem jest dość trudne, ale nie oznacza, że niewykonalne. Jeśli masz na głowie komornika, to na pewno wcześniej wierzyciel wpisał Cię do bazy dłużników.

Pozostaje tylko sprawdzić, w jakiej bazie dłużników figurujesz i poszukać pożyczkodawcy, który tej konkretnej bazy nie sprawdza.

Aby tego dokonać, przejdź na pozyczasz.pl, kliknij „pokaż filtry” i wybierz biura, w którym masz negatywny wpis. Po kliknięciu „wyszukaj” zobaczysz firmy, które nie sprawdzają zaznaczonej bazy.

pożyczki dla zadłużonych

Jak firma pożyczkowa weryfikuje zadłużenie klienta

Firmy pożyczkowe weryfikuję zadłużenie klienta w ogólnodostępnych bazach dłużników. Po złożeniu wniosku Twoje dane są  automatycznie wysyłane do biura kredytowego. W odpowiedz firma pożyczkowa otrzymuje Twoją historię kredytową.

Są tam informacje o niespłaconych zobowiązaniach: kwoty i czas zaległości. Raport zawiera także pozytywne informacje, czyli wszystkie pożyczki spłacone na czas. Wpływa to pozytywnie na ocenę Twojej zdolności.

Jakie są największe zalety pożyczki dla zadłużonych?

Największa zaleta pożyczek dla zadłużonych to po prostu ich dostępność. Osoba z zadłużeniem nie ma szans na kredyt. W takiej sytuacji firma pożyczkowa jest ostatnią deską ratunku.

Oprocentowanie takich pożyczek jest dużo większe, niż kredytów, ale masz pewność, że pożyczasz z legalnego źródła, od która firmy jest nadzorowana przez organy państwowe.

Zawsze lepiej pożyczyć w firmie pożyczkowej, niż od osoby prywatnej albo w lombardzie. W przypadku tych drugich ryzyko oszustwa jest znacznie większe, a takie podmioty działają często na granicy prawa.

Uważaj na reklamy wprowadzające w błąd

Wpisując w wyszukiwarce Gogole hasło związane z tematem zadłużenia, zobaczysz reklamy firm pożyczkowych. Informują one wprost, że firma ma ofertę dla osoby zadłużonej, a w rzeczywistości marka sprawdza wszystkie bazy.

reklama pożyczki w GoogleAds

Radzimy ostrożnie podchodzić do tego typu reklam. Szanse, że otrzymasz pożyczkę w takiej firmie, są praktycznie żadne.