Pożyczka na raty – online i bez weryfikacji

Zaktualizowano 22-10-2022 10327 Czytano

Pożyczki na raty to usługa pozwalająca na szybkie zdobycie pieniędzy na dowolny cel a w dodatku w pełni online. Poniższy ranking przedstawia sprawdzone pożyczki ratalne od zaufanych i sprawdzonych firm.

Przeczytaj artykuł pod rankingiem, aby dowiedzieć się wszystkiego na temat pożyczek ratalnych dostępnych przez internet.

Aktualny ranking pożyczek ratalnych

Sprawdź, która pożyczka na raty będzie dla Ciebie najlepsza. Ranking aktualny na dzień 01.02.2023

Kwota pożyczki
5 00 zł - 20 000 zł
Okres pożyczki
12 - 48 miesięcy
Pierwsza pożyczka 0%
NIE
Sprawdź  
Kwota pożyczki
1 000 zł - 60 000 zł
Okres pożyczki
3 - 60 miesięcy
Pierwsza pożyczka 0%
NIE
Sprawdź  
Kwota pożyczki
1 000 zł - 15 000 zł
Okres pożyczki
4 - 48 miesięcy
Pierwsza pożyczka 0%
NIE
Sprawdź  
Kwota pożyczki
1 000 zł - 10 000 zł
Okres pożyczki
6 - 40 miesięcy
Pierwsza pożyczka 0%
NIE
Sprawdź  
Kwota pożyczki
3 000 zł - 60 000 zł
Okres pożyczki
6 - 60 miesięcy
Pierwsza pożyczka 0%
NIE
Sprawdź  
aasa-logoKwota pożyczki
2 000 zł - 10 000 zł
Okres pożyczki
12 - 25 miesięcy
Pierwsza pożyczka 0%
NIE
Sprawdź  
skok stefczyka-logoKwota pożyczki
1 000 zł - 160 000 zł
Okres pożyczki
12 - 120 miesięcy
Pierwsza pożyczka 0%
NIE
Sprawdź  
Kwota pożyczki
3 000 zł - 20 000 zł
Okres pożyczki
1 - 48 miesięcy
Pierwsza pożyczka 0%
NIE
Sprawdź  
feniko logoKwota pożyczki
300 zł - 3000 zł
Okres pożyczki
2 - 6 miesięcy
Pierwsza pożyczka 0%
do 3000 zł
Sprawdź  
zaplo-logoKwota pożyczki
1 000 zł - 15 000 zł
Okres pożyczki
3 - 36 miesięcy
Pierwsza pożyczka 0%
NIE
Sprawdź  
Kwota pożyczki
1 000 zł - 1 500 zł
Okres pożyczki
3 - 6 miesięcy
Pierwsza pożyczka 0%
NIE
Sprawdź  

Nie znalazłeś oferty spełanijącej Twoje oczekiwania? Sprawdź, które firmy oferują nowe pożyczki ratalne.

Co to są pożyczki ratalne?

Pożyczka ratalna jest usługą finansową dostępną na rynku pozabankowym. Środki otrzymujesz nie od banku, a od prywatnej firmy. Okres spłaty to najczęściej od kilku do kilkudziesięciu miesięcy. Usługa często jest mylona z kredytem bankowym, a trzeba wiedzieć, że to zupełnie inny produkt.

Oferta pożyczek ratalnych regulowana jest przez przepisy kodeksy cywilnego oraz ustawy o kredycie konsumenckim. Usługi oferowane są przez prywatne firmy, których nie dotyczy prawo bankowe, dlatego pożyczkę na raty uzyskasz szybciej i łatwiej, niż np. kredyt.

Pożyczki na raty charakteryzuje uproszczona procedura udzielania, a także możliwość zaciągnięcia przez internet. Firmy pożyczkowe mają niższe wymagania, niższe wymagani, niż bank, dlatego po pożyczki ratalne chętnie sięgają osoby zadłużone.

pożyczki na raty - zalety

Wysokość i okres spłaty pożyczki ratalnej

Parametry pożyczek ratalnych są bardzo podobne do kredytów. Korzystając z usługi, możesz pożyczyć znaczną kwotę pieniędzy z terminem spłaty do kilku lat. Spłata zobowiązania odbywa się w odstępach miesięcznych, a raty są zawsze równe.

Jaka kwota pożyczki ratalnej
Wysokość pożyczki ratalnej zaczyna się już od 1000 zł (np. Supergrosz). Przeciętna maksymalna kwota pożyczki ratalnej to 10 000 zł, ale zdarzają się również firmy, gdzie możesz pożyczyć 60 000 zł.

Możliwość otrzymania konkretnej kwoty jest zawsze ustalana na podstawie indywidualnej oceny zdolności kredytowej. Np. wnioskując o 20 000 zł nie masz gwarancji, że je otrzymasz. Ostateczna oferta zostanie przesłana po weryfikacji wniosku.

Jaki okres spłaty pożyczki ratalnej
Okres spłaty jest bardzo zróżnicowany i zaczyna się już od 3 miesięcy, jednak najczęściej klienci dokonują spłaty zobowiązania w 12 miesięcy. Dla osób potrzebujących na spłatę dłuższego terminu dostępne są ofert na 36 miesięcy, a nawet i 5 lat.

Wszystkie parametry oferty mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Wchodząc na stronę pożyczkodawcy, sam ustalasz kwotę i okres spłaty na specjalnym kalkulatorze. Pamiętaj jednak, że im dłuższy termin spłaty, tym kwota raty będzie wyższa.

Jakie trzeba spełnić warunki, aby otrzymać pożyczkę na raty

Wymagania dla otrzymania pożyczki ratalnej są dość proste. Przede wszystkim należy znaleźć odpowiedniego pożyczkodawcę oraz złożyć wniosek na stronie internetowej.

Jednak przed złożeniem wniosku upewnij się, że spełniasz podstawowe warunki. Oto kryteria najpopularniejszych firm:

 • posiadanie ważnego dowodu osobistego
 • posiadanie konta bankowego – to na nie zostanie przelana przyznana pożyczka
 • aktywny telefon komórkowy oraz dostęp do poczty e-mail
 • posiadanie zdolności kredytowej – musisz zadeklarować właściwe źródło dochodu, niekiedy pożyczkodawca poprosi o dosłanie zaświadczenia o dochodach
 • wiek – najczęściej pożyczki ratalne dostępne są dla osób w wieku 21 lat, ale niektóre marki oferują dostęp do pożyczki 18-nastolatkom.

pożyczki na raty - warunki

5 warunków otrzymania pożyczki na raty

Jak skorzystać z pożyczki na raty online?

Jeśli spełniasz warunki wskazane w poprzednim akapicie, to możesz śmiało wnioskować o przyznanie pożyczki. Poniżej cala procedura krok po  kroku.

1. Wybór oferty. Porównaj wszystkie oferty dostępne w naszym rankingu, a po wyborze tej interesującej kliknij przycisk „sprawdzam”.

2. Wybór parametrów pożyczki. Zawsze po przejściu na stronę pożyczkodawcy ujrzysz charakterystyczny kalkulator, który pozwala dostosować parametry pożyczki. Wybierz, ile chcesz pożyczyć i na jak długo.

3. Wypełnij wniosek. We wniosku należy podać najważniejsze dane osobowe takie jak imię i nazwisko, PESEL, numer dowodu, adres zamieszkania oraz dane kontaktowe. Pożyczkodawcy często wymagają podania stanu cywilnego liczby osób na utrzymaniu czy statusu zawodowego oraz wysokości dochodów.

4. Weryfikacja tożsamości. W przypadku pożyczki na raty online umowa jest zawierana zdalnie. Konieczne jest więc potwierdzenie tożsamości. Można to zrobić metodą tradycyjną – poprzez przelanie na konto firmy 1 grosza, albo nowoczesną aplikacja Kontomatik, która do potwierdzenia danych wymaga, aby na chwilę zalogować się do swojego konta.

5. Ocena wniosku i decyzja. Ocena zdolności kredytowej odbywa się w sposób automatyczny zaraz po potwierdzeniu tożsamości. Dlatego po wykonaniu punktu 4 decyzję otrzymasz niemal natychmiast. Jeśli Twój wniosek wzbudzi wątpliwości, pracownik firmy pożyczkowej skontaktuje się z Tobą.

6. Przelew pożyczki. Po otrzymaniu decyzji pozytywnej forma wysyła pieniądze na Twoje konto. Czas dotarcia środków zależy od zaksięgowania sesji przychodzącej w Twoim banku. Niektóre firmy przelewają środki bramkami płątniczymi – w takim wypadku pożyczkę otrzymasz natychmiast.

Ile kosztuje pożyczka ratalna online?

Koszty internetowych pożyczek ratalnych są znacznie wyższe, niż tradycyjnych kredytów. Wynika to z bardziej elastycznej polityki przyznawania pożyczek przez firmy pożyczkowe.

Z usług pozabankowych korzystają osoby odrzucone przez bank, więc ryzyko braku spłaty zobowiązania jest duże. Firmy pożyczkowe rekompensują sobie to ryzyko właśnie poprzez wyższe koszty.

Podczas wyboru pożyczki ratalnej najłatwiej kierować się wysokością raty. Jednak warto też wiedzieć, jakie elementy mają wpływ na jej wysokość:

 • część kapitałowa – kwota, która pożyczyłeś bez wliczania zarobku instytucji pożyczkowej
 • odsetki – aktualne przepisy przewidują maksymalną wysokość oprocentowanie na poziomie 7,2%
 • koszty pozaodsetkowe – maksymalne koszty poza odsetkowe to aktualnie 15% od całkowitej kwoty kapitału (opłata pobierana jednorazowo) oraz 6% kwoty kapitału w stosunku rocznym
 • odsetki za opóźnienie – maksymalna kwota odsetek za opóźnienie nie może przekraczać poziomu 11,2% od kapitału pożyczki

Porównaj wysokości miesięcznej raty w kilku popularnych firmach pożyczkowych. Za przykład posłużyła nam pożyczka w wysokości 5 000 zł zaciągnięta na rok (12 rat):

FirmaRataKoszt
całkowity
Smartney502,39 zł6 028,68 zł
Super Grosz643,69 zł7 693,99 zł
Hapi Pożyczki437,67 zł5 252,04 zł
Wonga466,48 zł5 597,76 zł
Provident458,22 zł6 579,96 zł

dane aktualne na dzień 25.04.2021

Warto wiedzieć…
Porównując pożyczki na raty zwróć uwagę na wskaźnik RRSO. Pamiętaj jednak, że porównanie będzie miarodajne jedynie, gdy zestawiasz ze sobą oferty o tych samych parametrach, np. pożyczkę 15 000 zł na 24 miesiące.

Problemy ze spłatą pożyczki na raty – jakie konsekwencje

Umowa pożyczki ratalnej jest zwierana najczęściej na okres od roku do kilku lat. To długo i dlatego trudno przewidzieć, czy terminowa spłata rat będzie zawsze możliwa. Oto co może się stać, jeśli nie spłacisz rat na czas.

Przedłużenie terminu spłaty
Jeśli przewidujesz problemy z terminową spłatą rat wskazanych na harmonogramie, to skontaktuj się z pożyczkodawcą. Możliwość przedłużenia terminu spłaty jest uzależniona od konkretnej firmy pożyczkowej.

Większość firm oferuje opcję przedłużenia, lecz zawsze jest to opcja dodatkowo płatna. Pamiętaj również, że koszty przedłużenia wliczają się w maksymalne koszty pożyczki, a te są ograniczone prawnie. Oznacza to, że możesz przedłużać termin spłaty tylko do pewnego momentu.

Konsekwencje braku spłaty
W momencie braku spłaty rat pożyczkodawca zaczyna naliczać odsetki za opóźnienie w wysokości 11,2% w skali roku. W skład kosztów tych odsetek wchodzą wszystkie czynności windykacyjne wykonywane po stronie firmy (monity, przypomnienia).

Firma pożyczkowa prowadzi działania windykacyjne tylko przez krótki okres ze względu na limity kosztowe. Jeśli okazują się one nieskuteczne, sprawa jest kierowana do sądu internetowego, który zaocznie wydaje nakaz zapłaty.

Z kolei nakaz zapłaty jest podstawą do wszczęcia czynności windykacyjnych przez komornika.

Uwaga…
Jeśli z jakiegoś powodu nie radzisz sobie ze spłatą kilku zobowiązań, dobrym rozwiązaniem będzie konsolidacja chwilówek i pożyczek. Usługa pozwoli Ci na połączenie kilku różnych zobowiązań w jedno, o małej racie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pożyczki ratalnej?

Biorąc pożyczkę ratalną, trzeba mieć świadomość, że zobowiązanie znacznie obciąży Twój budżet przez dłuższy czas. Warto więc nie brać pożyczki w pierwszej lepszej firmie, gdzie dają, a dokładnie przemyśleć wybór.

Przestrzegając poniższych, zasad możesz mieć pewność, że nie wpędzisz się w finansowe kłopoty:

 • korzystaj ze sprawdzonych ofert – ranking pożyczek ratalnych na pozyczasz.pl to oferty od realnych i sprawdzonych pożyczkodawców. Unikaj składania wniosków na stronach o niskiej reputacji lub na witrynach pośredników, którzy tylko handlują danymi, a nie pomagają w wyborze najlepszej oferty
 • nie podpisuj pochopnie – zanim zaakceptujesz warunki umowy, sprawdź wysokość raty oraz wszystkie koszty dodatkowe
 • bierz tyle, ile potrzebujesz – pamiętaj, że kwota pożyczki musi być dostosowana do Twoich możliwości finansowych. Wybierając kwotę, zastanów się, czy wysokość rat nie obciąży zbytnio domowego budżetu.

pożyczka ratalna - warunki umowy

Jakie pożyczki na raty przelewane są na konto

Największą zaletą pożyczek na raty jest dostępność online. Cały proces odbywa się przez Internet, a wizyta w biurze stacjonarnym nie jest wymagana. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku środki są wysyłane na konto klienta.

Wszystkie firmy z naszego rankingu pożyczek ratalnych przelewają pożyczki na konto bezpośrednio po akceptacji wniosku. Czas otrzymania pożyczki jest uzależniony od tego, w jakim banku masz konto.

Warto wiedzieć…
W niektórych firmach środki można odebrać na poczcie. Oferują one wypłatę  pożyczki na podstawie czeku GIRO w placówce pocztowej. W ofercie taką uslugę ma np Super Grosz.

Czy pożyczka ratalna jest dostępna dla zadłużonych i bez BIK?

Osoby zadłużone często zadają sobie pytanie, czy pożyczka ratalna może być przyznana bez BIK. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że nawet niewielkie zadłużenie zamyka drogę do tradycyjnego kredytu.

Z pożyczki ratalnej bez BIK można skorzystać jedynie w firmie pożyczkowej, ale nie zawsze. Pożyczkodawcy działają dwutorowo. Jedni nie weryfikują w Biurze Informacji Kredytowej, a inni akceptują zaległość w BIK-u, ale w zależności od jego wysokości.

Dla firmy pożyczkowej najważniejszym kryterium jest posiadanie stałych dochodów umożliwiających spłatę kolejnych rat. Dzięki temu na pożyczkę ratalną mają szansę osoby, które:

 • mają negatywne wpisy BIK, KRD czy ERIF
 • mają komornika sądowego
 • posiadają zobowiązania w innych firmach pożyczkowych

Niestety w ofercie najpopularniejszych firm pożyczkowych nie ma pożyczek na raty dla bezrobotnych nieotrzymujących żadnych dochodów. Nikt nie udzieli finansowania osobie, która nie będzie miała jak go spłacić. Jeśli poszukujesz pożyczki bez BIK, w tym artykule znajdziesz listę wszystkich firm.

Warto wiedzieć…
Wielu pożyczkodawców bierze pod uwagę różne źródła dochodu.  Nie tylko umowę o pracę, lecz również umowę zlecenie, czy świadczenia społeczne jak renta rodzinna czy alimenty.

Pożyczka ratalna, kredyt, chwilówka – jakie są różnice?

Najważniejszą różnicę między tymi usługami opisaliśmy we wstępie. Chodzi więc o termin i sposób spłaty zobowiązania, który w przypadku chwilówki liczony jest w dniach i ma charakter jednorazowy. W przypadku pożyczek ratalnych i kredytów spłata rozłożona jest na comiesięczne raty.

To z kolei determinuje kolejną ważną różnicę między tymi produktami finansowymi, którą jest wysokość zobowiązania:

 • chwilówki proponowane są dużych kwotach, które sięgają nawet 15 000 zł (np. Kuki.pl), ale należy je spłacić w 30 dni
 • pożyczki ratalne mogą opiewać nawet na kwotę 25 000 zł, termin spłaty wynosi średnio od 3 do 5 lat. Usługi charakteryzuje elastyczna polityka przyznawania.
 • kredyty bankowe – maksymalna kwota wynosi zwykle około 150 000 zł, a czas spłaty do 15 lat. Warunki skorzystanie z usługi są dużo trudniejsze, niż w przypadku pożyczki ratalnej

Warto także zauważyć, że chwilówki i pożyczki dostępne są wyłącznie na rynku pozabankowym. Z kolei z kredytu możesz skorzystać wyłącznie w banku (działalność banków regulują odrębne ustawy).

Pożyczka na raty bez zaświadzceń – poznaj jej zalety

Pożyczki ratalne bez zaświadczeń są dobrą alternatywą dla tradycyjnych kredytów. Można je otrzymać zdecydowanie łatwiej, niż finansowanie w banku, a dodatkowo mają szereg innych zalet:

 • dostępność – wymaganie stawiane przez firmy pożyczkowe są minimalne, aby złożyć wniosek wystarczy posiadać dowód osobisty oraz konto w banku i jakiekolwiek źródło dochodu
 • bez zaświadczeń o zarobkach – większość firm nie wymaga zaświadczenia o zarobkach, pożyczkodawca pozyskuje informację o wpływach na Twoje konto poprzez system Kontomatik
 • bez zaświadczeń o zatrudnieniu – nie musisz przedstawiać zaświadczenia o zatrudnieniu, podczas rejestracji deklarujesz jedynie, z jakiego tytułu osiągasz dochód
 • dostępność przez internet – wniosek  składa się przez Internet, w większości przypadków także umowa pożyczki zawierana jest na odległość.
 • szybka decyzja i przelew pożyczki na konto – pieniądze są przelewane najczęściej tego samego dnia. Jedynie w przypadku pożyczek o wysokiej wartości na rozpatrzenie wniosku i przelew trzeba poczekać do 2-3 dni roboczych.
 • dowolny cel – pożyczkodawca nigdy nie pyta, na co chcesz przeznaczyć pieniądze, w przypadku banków pożyczki udzielane są na konkretny cel. Np. kredyt na laptopa, czy na samochód
 • elastyczny harmonogram spłat –  sam ustalasz, ile chcesz pożyczyć i na jak długo, dzięki temu możesz dopasować wysokość raty do swoich możliwości finansowych

Często zadawane pytania

 1. Czy pożyczki na raty są bezpieczne? – TAK
  Usługi oferowane są przez firmy, nad którymi nadzór sprawuje KNF i UOKiK. Wysokość maksymalnych kosztów pożyczki jest regulowana przez przepisy ustawy o kredycie konsumenckim
 2. Czy usługa Kontomatik jest bezpieczna? – TAK
  Usługa otrzymuje tylko jednorazowy dostęp do Twojego konta. Rozwiązanie jest zgodne z rygorystycznymi wymogami RODO.
 3. Czy muszę używać systemu Kontomatik – NIE
  Większość pożyczkodawców daje możliwość weryfikacji danych osobowych poprzez przelanie 1 gr lub 1 zł z osobistego konta bankowego. Proces ten zastępuje weryfikację Kontomatik.
 4. Czy historia kredytowa wpływa na wysokość oferty – TAK
  Firma pożyczkowa bada Twoją zdolność tak samo jak bank. Na jej podstawie ustalana jest wysokość kwoty, jaką możesz otrzymać.
 5. Czy pożyczka ratalna może być spłacona wcześniej – TAK
  Zgodnie z ustawowymi zapisami masz prawo spłacić zobowiązanie szybciej. W takiej sytuacji pożyczkodawca ma obowiązek obniżyć koszt pożyczki o okres wcześniejszej spłaty. Jednak o zwrot za wcześniejszą spłątę pożyczki należy upomnić się samemu skłądając wniosek.
 6. Jak uzyskać informacje na temat wysokości aktualnego zadłużenia
  Pożyczkodawcy przekazują dostęp do panelu klienta. Po zalogowaniu sprawdzisz w nim, ile zostało Ci do spłaty oraz na kiedy przypada płatność następnej raty.
 7. Jakie dokumenty są potrzebne do skorzystania z pożyczki na raty
  Najważniejszym dokumentem potrzebnym do złożenia wniosku jest dowód osobisty. Firmy pożyczkowe nie wymagają zaświadczenia od pracodawcy czy też innych dokumentów jak np. rachunek z telefon, czy prąd.

Pożyczki ratalne – najważniejsze informacje

Na koniec podsumujmy wszystkie najważniejsze informacje na temat pożyczek na raty, zebrane w powyższym artykule:

 • nie zawsze kredyt – pożyczka na raty stanowi dobrą alternatywę dla klientów, którzy nie mogą pożyczyć w banku
 • dobra oferta – możesz wnioskować o kwotę do 30 000 zł z terminem spłaty do 5 lat
 • minimum formalności – proces zaciągania pożyczki odbywa się zawsze online lub przez telefon
 • szybkość – decyzja pożyczkowa jest wydawana natychmiast po potwierdzeniu tożsamości, a środki przelewane są w ten sam dzień
 • szansa dla zadłużonych – możliwość skorzystanie z usługi mają także osoby zadłużone

Pożyczki na raty to wygodny produkt finansowy, który pozwala szybko pożyczyć wysoką sumę pieniędzy bez wychodzenia z domu. To alternatywa dla pożyczek bankowych, których uzyskanie zwykle wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności.

Spłatę zobowiązania można rozłożyć na comiesięczne raty o niewielkiej wysokości. Pożyczka ratalna uznawana jest więc za dużo bezpieczniejszą formę kredytu konsumenckiego niż chwilówka.

Nieduża rata nie obciąża tak naszego budżetu jak jednorazowa spłata pożyczki na krótszy okres. Z drugiej strony pożyczkę na raty trzeba spłacać nieraz przez wiele miesięcy, co z kolei blokuje dostęp do innych kredytów.