Karta kredytowa online — od ręki i na oświadczenie

Zaktualizowano 08-07-2023 Autor: Arkadiusz Stal Karta kredytowa

Kiedy konsument szuka dobrej karty kredytowej, zależy mu, aby cały proces — od wnioskowania po aktywację — był dostępny bez wychodzenia z domu. Czy to możliwe? Tak, mamy w końcu XXI wiek.

Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie dokładnie  dostępna jest karta kredytowa online, sprawdź poniższe oferty. W dalszej części artykułu dowiesz się jak zawnioskować o kartę online i czy może się to wiązać z dodatkowymi korzyściami – czytaj dalej.

Dla zadłużonych
logo
Max limit
10 000 zł
Bez odsetek
30 dni
Oprocentowanie
0%
RRSO
341.94%
BONUS: Dla Nowych Klientów Pierwsze 30 dni BEZPŁATNIE
Dla zadłużonych
logo
Max limit
6000 zł
Bez odsetek
30 dni
Oprocentowanie
20%
RRSO
169,5%
Przez pierwsze 30 dni - RRSO 0%

Co to jest i jak funkcjonuje karta kredytowa online?

Karta kredytowa dostępna całkowicie online to produkt, o który zawnioskujesz zdalnie przy pomocy urządzenia z dostępem do internetu. Narzędzie płatnicze zostanie Ci dostarczone siecią (wirtualna karta kredytowa) i/lub pocztą albo kurierem (fizyczna karta kredytowa), a aktywacji dokonasz w bankowości elektronicznej lub panelu klienta w serwisie www pożyczkodawcy.

Weryfikacja Twojej tożsamości odbędzie się poprzez wprowadzenie przez Ciebie danych z dowodu osobistego w formularzu aplikacyjnym oraz przy pomocy przelewu weryfikacyjnego lub specjalnej aplikacji. Cały proces nie będzie wymagał wizyty w oddziale banku czy firmy pożyczkowej.

Gdzie można otrzymać kartę kredytową przez internet?

Karta kredytowa jest dostępna na wniosek online zarówno w bankach, jak i w firmach pożyczkowych. Instytucje bankowe nie zawsze jednak nie uzależniają przyjmowania wniosków o  karty kredytowe od wizyt w swoich placówkach, natomiast niemal każda pozabankowa karta kredytowa udostępniana jest na wniosek składany przez internet.

Oznacza to, że jeśli Twoja zdolność kredytowa pozwala na uruchomienie limitu kredytowego obsługiwanego kartą w banku, będziesz musiał dobrze zapoznać się z ofertą, by ustalić, czy możesz złożyć wniosek i podpisać umowę zdalnie.

Z kolei wybór współpracy z pozabankową instytucją finansową jest równoznaczny z taką możliwością, a kartę otrzymuje się na oświadczenie i od ręki.

Co to znaczy, że karta kredytowa dostępna jest od ręki i na oświadczenie?

Określenie karta kredytowa od ręki najczęściej oznacza:

 • możliwość złożenia wniosku online 24/7 przez 365 dni w roku,
 • szybką, w pełni zautomatyzowaną procedurę wydawania decyzji kredytowej – od złożenia wniosku do podpisania umowy mija najczęściej około 15 minut,
 • brak konieczności kompletowania dokumentów poświadczających zatrudnienie i zarobki – sytuacja finansowa konsumenta przedstawiana jest przez niego samego w formie osobistego oświadczenia (oczywiście jest to weryfikowane, na przykład poprzez aplikację Kontomatik).
 • że w niektórych przypadkach dostępna jest karta kredytowa z limitem dla zadłużonych,

To cechy sektora pozabankowego. Próżno szukać ich w bankach, na których prawo wymusza dokładną, szczegółową weryfikację oraz ewentualną dyskwalifikację wszystkich konsumentów, którzy posiadają jakąkolwiek skazę na historii kredytowej, czy mniej stabilną sytuację finansową.

Poza tą zasadniczą różnicą, wnioskowanie nie różni się zbytnio,  gdyż  karta kredytowa na oświadczenie i przez internet dostępna jest niezależnie czy aplikujesz w instytucji bankowej, czy pozabankowej.

Jak złożyć wniosek online o kartę kredytową?

W banku
By złożyć wniosek zdalnie, najczęściej musisz być aktywnym klientem i posiadać dostęp do bankowości elektronicznej, gdzie wybierasz usługę, którą chcesz uruchomić, kwotę limitu kredytowego oraz uzupełniasz stosowny wniosek swoimi danymi. Czasami instytucja wymaga załączenia do formularza potwierdzenia zatrudnienia z miejsca pracy i/lub zaświadczenia o zarobkach.

W firmie pożyczkowej
Po wejściu na platformę pożyczkową i wybraniu kwoty pożyczki obsługiwanej kartą musisz uzupełnić formularz danymi z dowodu osobistego oraz podać informacje o swojej sytuacji finansowej. Następnie weryfikujesz swoją tożsamość przy pomocy przelewu lub aplikacji łączącej się z Twoją bankowością elektroniczną i czekasz na decyzję.

Ile kosztuje internetowa karta kredytowa?

Na opłaty związane z kartą kredytową składają się:

 • miesięczne lub roczne koszty korzystania z karty,
 • oprocentowanie kredytu lub pożyczki,
 • prowizja kredytodawcy lub pożyczkodawcy.

Wszystkich tych należności da się jednak z reguły uniknąć. Przynajmniej przez jakiś czas i pod pewnymi warunkami.

Bankowa karta kredytowa:

 • posiada okres bezodsetkowy – to między 50 a 60 dni (w zależności od oferty) na spłatę wykorzystanego limitu bez żadnych opłat;
 • daje możliwość wyzerowania kosztów użytkowania karty, jeśli konsument dokona odpowiedniej ilości transakcji (na przykład 5 w każdym okresie rozliczeniowym) i/lub ich kwota osiągnie łącznie odpowiednią wartość (na przykład 1 000 zł/okres rozliczeniowy).

Pozabankowa karta kredytowa:

 • zwykle nie posiada okresu bezodsetkowego,
 • często nic nie kosztuje, jeżeli chodzi o koszty użytkowania,
 • czasem umożliwia skorzystanie z promocji na zerowe RRSO przez pierwszy miesiąc od podpisania umowy lub na obniżoną prowizję przez pierwszy okres użytkowania.

Szukając konkretnej oferty, na pewno będzie zależało Ci na tym, by była jak najtańsza. Jak widzisz, musisz zatem zwrócić uwagę na sporo aspektów i różne parametry karty. Najłatwiej będzie Ci je porównać w rankingu kart kredytowych. Tego typu internetowe zestawienia w przejrzysty i klarowny sposób przedstawiają wszystkie kluczowe dane ofert bankowych i pozabankowych. Znajdziesz tam również promocje i bonusy towarzyszące kartom kredytowym.

Z jakich promocji można skorzystać?

Poniżej znajdziesz przykłady działań promocyjnych proponowanych przez instytucje, które udzielają kredytowania obsługiwanego kartą, o którą można zawnioskować online.

 • Promocja w Net Credit na pierwsze 30 dni za darmo
  W Net Credit możesz w pierwszym miesiącu użytkowania karty wydać cały przyznany limit i jeśli spłacisz go w tym samym okresie rozliczeniowym, pożyczkodawca nie naliczy żadnych kosztów.
 • Promocja w Santander Consumer Banku – karta kredytowa Turbokarta
  Tankując swój samochód, korzystając z myjni czy jadając w restauracjach, możesz otrzymać zwrot 30 zł miesięcznie na rachunek karty. To 360 dodatkowych złotych rocznie.
 • Promocja w Citi Handlowym – karta kredytowa Citi Simplicity
  Jeżeli w 7 następujących po sobie okresach rozliczeniowych użyjesz karty do wykonania płatności na kwotę 300 zł i zalogujesz się do bankowości elektronicznej lub mobilnej przynajmniej jeden raz (w każdym z 7 miesięcy), otrzymasz 600 zł w postaci bonów na zakupy w portalu Allegro.

Bankowe promocje połączone z okresem bezodsetkowym sprawiają, że na kartach kredytowych tych instytucji nie tylko nie tracisz, ale możesz nawet zarobić.  Poszukując naprawdę atrakcyjnej oferty zwróć uwagę w pierwszej kolejności na darmowe karty kredytowe. Tego typu usługi pozwalają cieszyć się darmową gotówką na okres od 30 do nawet 58 dni.

Zalety kart kredytowych online

Oprócz opisanej wyżej szerokiej dostępności nawet dla klienta zadłużonego, karty kredytowe dostępne online wyróżnia:

 • możliwość zawnioskowania i podpisania umowy zdalnie, bez wychodzenia z domu,
 • szybki dostęp do dodatkowej gotówki,
 • programy premiowe, rabaty i promocje,
 • możliwość przeprowadzania transakcji internetowych.

Ważne!
W firmach pozabankowych dostępna jest także karta kredytowa z limitem dl zadłużonych. Z tego typu oferty mogą skorzystać osoby mające problem ze spłatą swojego zadłużenia.

Jak korzystać z karty kredytowej przez internet?

Transakcje internetowe nie są niczym skomplikowanym. Wystarczy w momencie wyboru sposobu zapłaty kliknąć przycisk „Karta płatnicza” i w odpowiednie pola wprowadzić numer karty, jej datę ważności oraz numer CVC/CVV. Pieniądze zostaną pobrane automatycznie.

Pozabankowe karty kredytowe dzięki usłudze Fast Cash umożliwiają także natychmiastowy przelew części udzielonego limitu na rachunek bankowy, co również można wykorzystać do płatności internetowych.

Ważne!
Każdą kartę kredytową można podłączyć również do swojego wirtualnego portfela (typu Apple Pay czy Google Pay) i płacić nim zarówno online, jak i stacjonarnie, przy pomocy terminala I płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem smartfona czy smartwatcha.

To warto wiedzieć:

Poniżej znajdziesz kilka dodatkowych informacji uzupełniających.

Czy internetowa karta jest bezpieczna?

Tak. Korzystając z wirtualnej karty kredytowej, nie ma powodu do obaw. Zarówno bankowe,  jak i pozabankowe narzędzia płatnicze mają (takie same) silne systemy zabezpieczające. Internetowe karty są też mniej podatne na kradzieże. Jeśli sam nie podasz osobie trzeciej danych karty, nikt nie będzie w stanie ich od Ciebie wykraść i użyć.

Kiedy można zacząć korzystać z internetowej karty kredytowej?

Z limitu obsługiwanego wirtualną kartą można korzystać z reguły od razu po akceptacji wniosku i podpisaniu umowy.

Czy warto wyrobić taką kartę?

Karta kredytowa może być darmową poduszką finansową służącą pomocą w awaryjnych sytuacjach. Produkt jest zdecydowanie warty uwagi, jednak jak do każdego zobowiązania finansowego należy podejść do niego z rozwagą i dokładnie znać warunki swojej umowy.

4 (Ilość ocen: 6)

Od 10 lat związany z branżą finansową. Specjalista od wszelkiego rodzaju produktów pozabankowych, które regularnie analizuje i testuje. Doświadczenie zawodowe zbierał, pracując w największych firmach pożyczkowych, przez co wiedzę na temat sektora pozabankowego posiada z pierwszej ręki. Założyciel portalu pozyczasz.pl.

Kontakt z autorem: