AXI Card – karta kredytowa z limitem do 6000 zł

Zaktualizowano 04-12-2023 Autor: Arkadiusz Stal Karta kredytowa

Pozabankowy rynek pożyczek to bardzo różnorodna branża. Znajdziesz tam wiele rodzajów chwilówek, zróżnicowane pożyczki ratalne, a nawet… karty kredytowe. Tak, dobrze przeczytałeś – karty kredytowe to produkty dostępne także poza instytucjami bankowymi. Mało tego, w niektórych sytuacjach mogą być korzystniejsze cenowo niż ich bankowe odpowiedniki.

Poniżej możesz zapoznać się z jedną z takich ofert – pozabankową kartą kredytową od AXI Card. Sprawdź co to za produkt i czym się wyróżnia.

AXI Card — co to jest?

AXI Card to zbliżeniowa karta kredytowa udostępniana pod szyldem MasterCard. Można nią dokonywać płatności stacjonarnie oraz online, a także wypłacać pieniądze z bankomatów dowolnej sieci na terenie kraju. Poza granicami transakcje z użyciem AXI Card także są w pełni dostępne, a więc jest to produkt nadający się dla podróżujących.

Za ofertą stoi bułgarska instytucja finansowa działająca w Polsce od 2018 roku. Easy Payment Services LTD — bo o niej mowa — to część międzynarodowego holdingu dostarczającego niebankowe usługi finansowe globalnie.

Jak dokładnie wygląda oferta na opisywaną tu kartę płatniczą? Już odpowiadamy.

Oferta AXI Card

Na platformie AXI Card można zawnioskować o kartę kredytową wydawaną przez pozabankową instytucję finansową we współpracy z MasterCard. Kwota dostępna na karcie będzie mieścić się w przedziale od 1 500 zł do 6 000 zł i zależeć od Twojej zdolności kredytowej.

Pożyczkodawca dzieli dostępne karty na 2 rodzaje:

 1. Standard – standardowy produkt dla każdego wnioskującego, spełniającego warunki wyszczególnione na stronie. Z RRSO na poziomie 326,5% i prowizją po pierwszych 30 dniach w wysokości 16% wykorzystanej kwoty.
 2. Prime – opcja z niższym RRSO – 169,5% – dla osób o bardzo dobrej zdolności kredytowej i z prowizją o wartości 10% wykorzystanej kwoty po upływie darmowego okresu użytkowania.

Przez początkowe 30 dni od uruchomienia karty (niezależnie czy będzie to Standard, czy Prime), skorzystasz z niej za darmo. Na koniec pierwszego okresu rozliczeniowego należność do uregulowania będzie równa pożyczonej kwocie. Nie zostanie naliczona żadna prowizja czy odsetki. Opłaty pojawią się po pierwszych 30 dniach. W każdym miesiącu zarządzania limitem kredytowym, możesz jednak oddać tylko tzw. minimalną kwotę spłaty.

Każdorazowo, minimalna kwota spłaty to:

 • 15% przyznanego limitu, w przypadku produktu Prime;
 • 20% przyznanego limitu, w przypadku produktu Standard.

Karta kredytowa AXI to nie tylko plastik płatniczy. To także:

 • karta wirtualna, którą możesz płacić, mając przy sobie jedynie smartfon,
 • środki, które możesz wrzucić do swojego wirtualnego portfela Apple czy Google,
 • panel klienta na stronie pożyczkodawcy, z pomocą którego masz dostęp do wszystkich danych oraz możliwość edycji poszczególnych parametrów karty.

Dla nowych klientów limit na karcie do 6000 zł

Sprawdź  

Jak działa pozabankowa karta kredytowa AXI Card?

Zasady działania karty kredytowej od AXI zasadniczo nie różnią się od tych, na których oparte są produkty konkurencji.

Funkcje i możliwości AXI Card jako środka płatniczego to:

 • wykonywanie płatności stacjonarnie, przy użyciu terminala płatniczego – zbliżeniowo lub poprzez wprowadzenie karty do terminala,
 • regulowanie należności online po wprowadzeniu danych karty podczas zakupów,
 • wypłacanie gotówki z dowolnego bankomatu na terenie Polski.

Karta jest przyznawana na wniosek online i wysyłana w formie fizycznej na podany adres oraz udostępniana w formie wirtualnej. Co więcej, już podczas aplikowania o AXI Card można zlecić przelew pewnej części udzielonego limitu kredytowego (nawet 80%) na swoje konto osobiste, co dodatkowo skraca czas oczekiwania na środki.

Poniżej możesz przeczytać, jak dokładnie wygląda cały proces ubiegania się o kartę AXI.

Wniosek o kartę AXI Card — krok po kroku

Procedura prowadząca do otrzymania dodatkowego zastrzyku gotówki w formie karty kredytowej AXI nie jest skomplikowana i trwa kilka chwil (jak przystało na produkt z rodziny chwilówek).

 1. Aplikację rozpoczynasz, klikając widoczny od razu po wejściu na platformę pożyczkową przycisk „Złóż wniosek”.
 2. Zostajesz przekierowany do formularza, który uzupełniasz informacjami o sobie oraz kwocie pożądanego limitu.
 3. Potwierdzasz swoją tożsamość przy pomocy specjalnej aplikacji.
 4. Wysyłasz wniosek, który przechodzi weryfikację.
 5. Jeśli decyzja kredytowa jest pozytywna, karta zostaje przesłana pod wskazany przez Ciebie adres, a Ty musisz ją już tylko aktywować w swoim panelu klienta, który został utworzony po wypełnieniu formularza.
 6. Jeżeli zleciłeś przy okazji aplikowania przelew części środków na swoje konto w ramach usługi Fast Cash, z pieniędzy możesz korzystać niemal natychmiast.

Choć cały proces jest tak prosty, że poradziłoby sobie z nim dziecko, pełnoletność to jeden z bezwzględnych warunków zaciągania jakichkolwiek zobowiązań finansowych. Wszystkie wymagania względem potencjalnych klientów AXI Card znajdziesz w dalszej części tekstu.

Jakie są warunki otrzymania karty AXI Card?

AXI Card kieruje swoją ofertę wyłącznie do osób, które:

 • ukończyły 21 lat,
 • otrzymują stały dochód w wysokości co najmniej 1 500 zł miesięcznie,
 • dysponują aktualnym dowodem osobistym, telefonem komórkowym i adresem e-mail,
 • nie posiadają zaległości dłuższych niż 30-dniowe w spłacie wcześniejszych zobowiązań u innych podmiotów.

Ostatni punkt oznacza, że pożyczkodawca sprawdzi Twoją zdolność i historię kredytową, używając do tego m.in. aplikacji weryfikującej oraz rejestrów dłużników.

Ważne
Jeśli nie spełniasz powyższych warunków, sprawdź inne oferty, które prezentuje nasz ranking kart kredytowych.

Jakie bazy sprawdza AXI Card?

Podmiot udostępniający AXI Card to instytucja finansowa, co daje mu dostęp do tych samych baz z danymi  o osobach zadłużonych, z których korzystają banki.

Chodzi o:

 • Biuro Informacji Kredytowej (BIK)
 • Krajowy Rejestr Długów (KRD)
 • Biuro Informacji Gospodarczej ERIF oraz CRIF

Mimo sprawdzania tych samych rejestrów, firmy pożyczkowe i banki inaczej oceniają swoich potencjalnych klientów. Osoba z negatywną decyzją kredytową z banku może w wielu przypadkach otrzymać zielone światło w sektorze pozabankowym. Tam, gdzie bank odmówi przyznania jakiegokolwiek limitu, AXI Card może zaakceptować wniosek na kilka tysięcy, a z czasem nawet pozwolić go zwiększyć.

AXI Card zwiększenie limitu

W sytuacji, w której jesteś posiadaczem AXI Card już 3 miesiące i w każdym z okresów rozliczeniowych dokonałeś terminowej spłaty, możesz zaaplikować o podniesienie limitu na karcie do maksymalnej kwoty 6 000 zł.

Aby złożyć stosowny wniosek, możesz:

 • wejść na swoje konto w serwisie pożyczkodawcy i skorzystać z wirtualnej funkcji ubiegania się o zwiększenie dostępnych środków,
 • złożyć odpowiednią dyspozycję przez infolinię AXI, dzwoniąc pod numer 222 70 70 30,
 • przesłać wiadomość e-mailową na adres help@axi-card.pl.

Te trzy kanały komunikacji to też odpowiednie miejsca, by dowiedzieć się wszystkiego o ofercie i AXI Card oprócz… czy klienci faktycznie są zadowoleni z usług tego pożyczkodawcy oraz samej formy pożyczki, jaką jest karta kredytowa.

AXI Card — opinie klientów

Szukanie i sprawdzanie opinii osób, które korzystały już z wybranych rozwiązań finansowych to bardzo ważna część wywiadu konsumenckiego, polecanego wszystkim przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy. Komentarze i oceny byłych klientów znajdziesz w sieci pod publikacjami na temat konkretnej oferty.

Z naszego rozeznania wynika, że większość świadomych użytkowników karty jest z niej zadowolona. Ceni głównie szybkość i prostotę procedury przyznawania jej oraz częste akcje promocyjne. Sporo osób zwraca też uwagę na wygodne możliwości spłaty.

Jak spłacać AXI Card?

Spłata pożyczonej kwoty wydanej za pomocą karty wraz z ewentualnymi kosztami może zostać dokonana na trzy sposoby:

 1. Poprzez przelew z osobistego rachunku po wypełnieniu formularza depozytowego – by mieć pewność, że pieniądze zostaną zaksięgowane na czas najlepiej wykonać całą operację 48 godzin roboczych przed upłynięciem terminu.
 2. Wykonując przelew natychmiastowy bezpośrednio na rachunek karty AXI (dostępny w umowie czy też w panelu klienta).
 3. Płacąc BLIK-iem po zalogowaniu się na swój osobisty profil w serwisie firmy pożyczkowej.

Możliwość wyboru dogodnej dla siebie metody spłaty to niewątpliwie jedna z zalet AXI Card. Kolejny akapit przybliży je wszystkie wraz z wadami, które według osób korzystających z karty również można wyszczególnić.

Wady i zalety AXI Card

Opisaliśmy już prostotę procedury aplikacyjnej oraz wygodę spłaty – zalety AXI Card to także:

 • Możliwość ustawienia licznych, automatycznych powiadomień SMS-owych – na przykład o zbliżającym się czasie na uregulowanie należności czy po każdej transakcji;
 • Usługa Fast Cash pozwalająca na przelew 80% przyznanego limitu na konto bankowe bez czekania na kuriera z fizyczną kartą kredytową;
 • Darmowe wypłaty gotówki w bankomatach w całej Polsce i dowolnej sieci – warto zaznaczyć, że w żadnym banku wypłaty z kart kredytowych przy pomocy bankomatu nie są bezkosztowe. Ba, prowizja jest z reguły bardzo wysoka;
 • Biuro obsługi klienta działa w systemie 24/7 na Facebooku, przez infolinię oraz wiadomości e-mail;
 • Działanie również za granicą;
 • Aktywacja, blokada czy zastrzeżenie karty, których można dokonać błyskawicznie w panelu klienta;
 • Certyfikat Odpowiedzialny Pożyczkodawca oraz członkostwo w Polskim Związku Instytucji Pożyczkowych wydawcy karty AXI.

Czas na wady:

 • AXI Card nie jest produktem dedykowanym dłużnikom, a podmiot udzielający pożyczki sprawdza niemal wszystkie rejestry zadłużonych;
 • O opisywaną kartę nie może ubiegać się młody dorosły poniżej 21 roku życia;
 • Po pierwszych 30 dniach za darmo nie ma żadnego okresu bezodsetkowego, który znamy z ofert bankowych.

Pytania klientów

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące kart AXI Card.

Czy AXI dzwoni do pracodawcy?

Nie. Formalności związane z aplikowaniem o kartę nie uwzględniają kontaktu z pracodawcą wnioskującego.

Opóźnienie w spłacie karty — co mi grozi?

Kara za nieterminową spłatę to w pierwszej kolejności odsetki w wysokości 0,033% w skali dziennej. Są one naliczane do momentu uregulowania należności przynajmniej w miesięcznej kwocie minimalnej (przypominamy – 15% wartości otrzymanego na karcie limitu).

Po 30 dniach pożyczkodawca ma prawo zgłosić zadłużonego do zewnętrznych baz danych i biur informacji gospodarczej (BIG, KRD czy ERIF).

Kolejne kroki to ewentualne postępowanie sądowe i komornicze.

Czy możliwa jest wypłata z bankomatu?

Tak, przy pomocy karty AXI można wypłacać gotówkę w całej Polsce za darmo. Wypłata jest także możliwa poza granicami kraju w bankomatach niektórych sieci.

Jak wygląda rezygnacja?

Każdy konsument ma prawo odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od daty jej zawarcia bez względu na przyczynę oraz bez konieczności podawania jej.

Poza tym z AXI Card można zrezygnować w dowolnym momencie i nie wiąże się to z żadnymi konsekwencjami finansowymi. Oczywiście kartę należy uprzednio w całości spłacić.

O rezygnacji należy poinformować pożyczkodawcę jednym z opisywanych już trzech kanałów do kontaktu:

 • e-mailowo,
 • telefonicznie,
 • on-line w panelu klienta.

Jak aktywować AXI Card?

Aktywacja AXI Card zostaje sfinalizowana, gdy po otrzymaniu przez kuriera karty kredytowej i dwóch dokumentów umowy, podpiszesz jeden z nich i tą samą drogą wróci on z powrotem do firmy pożyczkowej. O tym, że umowa została odebrana, a karta jest aktywna, dowiesz się ze swojego konta klienta na platformie pożyczkodawcy.

Axi Card – kontakt i najważniejsze informacje

Poniżej najważniejsze dane firmy:

Dane firmy:

Easy Payment Services Sp. z o. o.
NIP: 1070040459
KRS: 0000720382
REGON: 369578776

Dane kontaktowe:

Adres: ul. Żurawia 22, 00-838 Warszawa
e-mail: help@axi-card.pl
telefon: 222 70 70 30
adres www: https://axi-card.pl/

Godziny Pracy:

Poniedziałek – Piątek: 09:00 – 17:00
Sobota: nieczynne
Niedziela: nieczynne

3.3 (Ilość ocen: 204)

Od 10 lat związany z branżą finansową. Specjalista od wszelkiego rodzaju produktów pozabankowych, które regularnie analizuje i testuje. Doświadczenie zawodowe zbierał, pracując w największych firmach pożyczkowych, przez co wiedzę na temat sektora pozabankowego posiada z pierwszej ręki. Założyciel portalu pozyczasz.pl.

Kontakt z autorem:

- Opinie

14 komentarzy

 1. Gabrysia98
  07.09.2022, 9:24 am Odpowiedz
  Mam Axi Card ale chce podwyższyć limit. Ktoś już próbował? Jak jest z przyznawalnością?
  • pożyczkowapani
   12.10.2022, 12:50 pm Odpowiedz
   Ja składałam wniosek z 6 miesięcy temu i po 3 miesiącach udało mi się podnieść limit. Bez problemu, wystarczy skontaktować się z infolinią i dopytać o szczegóły. Są pomocni!
 2. Kolorowa Pani
  05.07.2022, 8:56 am Odpowiedz
  Potrzebowałam na nowy TV 3000 zł. bez problemu dostałam pieniadze. calkiem spoko oferta.
 3. Anka
  24.08.2019, 12:44 pm Odpowiedz
  Miałam opóźnienia w jednej pożyczce,a nawet windykację,a otrzymałam kartę bez problemu,więc warto złożyć wniosek.
 4. krecik
  11.02.2019, 8:38 am Odpowiedz
  Mają na stronie informację, że akceptują wnioski nawet przy złej historii kredytowej. Co to oznacza? Można dostać kartę mając zły BIK?
  • jan
   03.04.2019, 2:15 pm Odpowiedz
   Na stronie masz podane, że odrzucą Twój wniosek jeśli spłata bieżących zobowiązań jest opóźniona o więcej niż 30 dni. W praktyce jeśli masz zaległości w spłacie innych pożyczek to nie ma sensu składania wniosku.
 5. muo
  04.02.2019, 12:46 pm Odpowiedz
  ja mam i sobie chwalę, koszty niewielkie i środki do dyspozycji gotowe w każdej chwili
  • Anka
   24.08.2019, 12:41 pm Odpowiedz
   Miałam opóźnienia w jednej pożyczce,a nawet windykację,a otrzymałam kartę bez problemu,więc warto złożyć wniosek.
 6. 666
  27.12.2018, 2:12 pm Odpowiedz
  ANONIM na maxa poważny powód hahahha
 7. loko
  27.12.2018, 10:31 am Odpowiedz
  ktoś próbował dostać tą kartę? jakie opinie? widzę, że RRSO mają 87.26%, więc dużo niższe, niż w chwilówkach
  • wojciech bozak
   29.01.2019, 5:01 pm Odpowiedz
   Ja mam od nich kartę. Wcześniej zdarzało się korzystać z chwilówek i średni koszt pożyczonego 1000 zł na 30 dni to około 22%. Tutaj analogiczna pożyczka kosztuje mnie 60 zł, więc kosztowo nieporównywalnie lepiej. W dodatku usługa dostępna w formie karty, więc mogę np. zapłacić za zakup i nie muszę czekać za przelewem jak w chwilówkach.
 8. gal anonim
  03.10.2018, 4:50 pm Odpowiedz
  nie składałem wniosku a dostaje codziennie telefony.
  • anonim
   27.02.2019, 3:43 pm Odpowiedz
   psychiatra już był?
 9. Anonim
  16.09.2018, 7:30 am Odpowiedz
  Jakaś porażka. Po złożeniu wniosku dzwonią raz dziennie i ciągle zadają te same pytania. Kiedy ich o tym informuje to przepraszają i informują że zadzwoni ktoś z innego działu. Jednak w kółko dzwonią z tym samym.