Ranking kont osobistych – oferty banków maj 2024

Zaktualizowano 25-08-2023 Autor: Arkadiusz Stal Konta bankowe

Sprawdź aktualny ranking kont osobistych, a dowiesz się, które banki proponują dzisiaj najlepsze oferty rachunków rozliczeniowo-oszczędnościowych.

Dzięki naszemu zestawieniu poznasz najnowsze promocje kont osobistych oferujące atrakcyjne premie dla nowych klientów, a przede wszystkim szybko i wygodnie wytypujesz konto idealne dla siebie.

Konto Jakie Chcę
logo
Prowadzenie
0 zł / 6 zł
Karta
0 zł / 8 zł
Bankomaty
0 zł / 5 zł
Przelewy
0 zł
Promocja! 400 zł premii
logo
Prowadzenie
0 zł
Karta
0 zł / 5 zł / 11 zł
Bankomaty
0 zł / 5 zł
Przelewy
0 zł
logo
Prowadzenie
0 zł
Karta
0 zł / 7 zł
Bankomaty
0 zł / 2,50 zł
Przelewy
0 zł
BONUS: Załóż konto i zgarnij do 450 zł
logo
Prowadzenie
0 zł
Karta
0 zł / 2 zł / 7 zł
Bankomaty
0 zł / 7 zł
Przelewy
0 zł
logo
Prowadzenie
0 zł
Karta
0 zł / 10 zł
Bankomaty
0 zł / 10 zł
Przelewy
0 zł
logo
Prowadzenie
0 zł
Karta
0 zł
Bankomaty
0 zł / 8 zł
Przelewy
0 zł
Do 350 PLN na start w nowej ofercie
logo
Prowadzenie
0 zł / 10 zł
Karta
0 zł / 5 zł
Bankomaty
0 zł / 2,50 zł
Przelewy
0 zł
Zgarnij do 450 zł na start!
logo
Prowadzenie
0 zł
Karta
0 zł
Bankomaty
0 zł
Przelewy
0 zł
Do 600 zł zwrotu za zakupy kartą
logo
Oprocentowanie
7%
Okres
3 miesiące
Kwota
do 300 000 zł
Konto osobiste
TAK
Do zgarnięcia 250 zł na start!
logo
Prowadzenie
0 zł / 9 zł
Karta
0 zł
Bankomaty
0 zł / 7 zł
Przelewy
0 zł
Premia nawet do 555 zł.
logo
Prowadzenie
0 zł
Karta
0 zł / 4 zł
Bankomaty
0 zł / min. 5 zł
Przelewy
0 zł
Zgarnij nawet do 250 zł premii!
logo
Prowadzenie
0 zł
Karta
0 zł
Bankomaty
0 zł / 6 zł
Przelewy
0 zł

Czym jest konto osobiste?

To inaczej rachunek rozliczeniowo-oszczędnościowy (w skrócie ROR), który jest podstawowym produktem bankowym dedykowanym klientom indywidualnym. Jest to nic innego jak rachunek, na którym klient banku może gromadzić swoje fundusze, a potem nimi zarządzać za pomocą różnych operacji gotówkowych i bezgotówkowych takich jak:

 • przelewy,
 • płatności online w sklepach internetowych,
 • płatności kartą np. w sklepach stacjonarnych,
 • płatności BLIK-iem,
 • wypłaty gotówki w bankomacie.

Powyższe operacje można dzisiaj realizować w ramach konta osobistego na wiele sposobów: za pośrednictwem bankowości internetowej, aplikacji mobilnej na telefon, karty płatniczej przypisanej do rachunku, czy też poprzez zlecanie transakcji bezpośrednio w banku przez infolinię lub w oddziale.

W ramach kanałów elektronicznych do zarządzania kontem osobistym banki udostępniają także szereg dodatkowych usług np. możliwość logowania się do e-Urzędów, otwierania lokat bankowych, odkładania środków na koncie oszczędnościowym, czy też składania wniosków o kredyty i pożyczki.

Takie konta bankowe dla osób fizycznych oferują niemal wszystkie banki uniwersalne działające w Polsce. Na pierwszy rzut oka ich oferty wydają się bardzo podobne, ponieważ zapewniają dostęp do tych samych usług. Co więcej, już prawie każdy bank obiecuje konto za 0 zł, a więc teoretycznie na podobnie atrakcyjnych warunkach. W istocie jednak poszczególne oferty różnią się znacząco – tak naprawdę mało które konto jest całkowicie darmowe, a zwolnienie z opłat często wymaga spełnienia dodatkowych warunków.

Jeśli więc chcesz znaleźć rzeczywiście korzystną ofertę, masz dwa wyjścia – albo samodzielnie porównać parametry rachunków we wszystkich bankach (tych komercyjnych jest 30, a spółdzielczych ponad 500), albo po prostu sprawdzić nasz ranking kont bankowych, który dostarcza gotowej odpowiedzi na pytanie, które banki proponują najlepsze oferty.

3 najlepsze oferty według rankingu pozyczasz.pl

W lutym 2023 roku ciekawe oferty przygotowało kilka banków. Poniżej przedstawiamy trzy najlepsze propozycje, które zdaniem naszych analityków są wyjątkowo atrakcyjne, dlatego warto wziąć je pod uwagę w pierwszej kolejności.

Konto Millennium 360° – Bank Millennium

Konto osobiste Millennium 360° warto wybrać z kilku powodów. Po pierwsze, może być ono niemal całkowicie darmowe, ponieważ podstawowe opłaty z nim związane wynoszą:

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenia konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł za przelewy internetowe w złotówkach,
 • 0 zł za przelewy BLIK na telefon,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Millennium.

Dodatkowo, jeśli wykonasz w miesiącu 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIK-iem, będziesz zwolniony z opłat:

 • za kartę,
 • za płatności zbliżeniowe BLIK,
 • za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą.

Po drugie, w ramach oferty bank oferuje atrakcyjny pakiet usług i bonusów:

 • kartę wielowalutową do konta – możesz nią realizować płatności walutowe do 1000 zł/mies. bez dodatkowej marży banku za przewalutowanie,
 • dostęp do konta oszczędnościowego Profit za 0 zł,
 • przez 3 miesiące darmowy pakiet ubezpieczeń oferujący pomoc domową i medyczną,
 • zwroty za zakupy (do 25%) w setkach sklepów internetowych, w tym na Allegro.

Konto Millennium 360° otworzysz wygodnie bez wychodzenia z domu – przez Internet na stronie banku lub w jego aplikacji mobilnej na selfie.

VeloKonto – Velo Bank

W Velo Bank konto osobiste nosi nazwę VeloKonto i jest obecnie proponowane w promocji. Za jego otwarcie bank obiecuje premię do 600 zł, o ile spełni się kilka prostych warunków:

 • trzeba wraz kontem osobistym otworzyć także konto oszczędnościowe VeloSkarbonka (jego oprocentowanie dla kwot do 3000 zł wynosi 8%),
 • potem wystarczy płacić kartą, telefonem lub BLIK-iem, aby przez kolejne pół roku otrzymywać zwroty za zakupy 10% ich wartości i do 100 zł miesięcznie.

Warunki finansowe konta również są atrakcyjne, ponieważ podstawowe opłaty wynoszą:

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku – bezwarunkowo,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Planet Cash w Polsce i krajach Unii Europejskiej,
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty z bankomatów BLIKIEM,
 • 0 zł za przelewy krajowe w bankowości internetowej i mobilnej.

To nie wszystko, ponieważ dość łatwo uniknąć także innych opłat. Jeśli bowiem dokona się w miesiącu 5 płatności kartą, telefonem lub BLIKIEM, bank nie pobierze z ich z tytułu opłat: za obsługę karty oraz za wypłaty gotówki kartą w Polsce z bankomatów innych niż Planet Cash.

VeloKonto otworzysz w prosty sposób online – na selfie, z wykorzystaniem aplikacji mObywatel lub z opcją dostarczenia umowy przez kuriera.

Konto osobiste Direct – ING Bank Śląski

Również ING Bank Śląski proponuje teraz konto osobiste promocji. Za jego otwarcie oraz spełnienie kilku warunków możesz zyskać nawet 250 zł premii. Należy m.in. założyć dodatkowo konto oszczędnościowe OKO, zapewnić odpowiednie wpływy na konto osobiste, a także aktywnie korzystać potem z konta osobistego poprzez dokonywanie z niego kartą i BLIK-iem transakcji bezgotówkowych.

Tabela opłat związanych z prowadzeniem konta Direct także wygląda zachęcająco, ponieważ przewiduje:

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku – bezwarunkowo,
 • 0 zł za krajowe przelewy przez internet w złotówkach,
 • 0 zł za obsługę karty (jest to Visa zbliżeniowa) – wystarczy dokonać nią płatności na minimum 300 zł miesięcznie,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów oznaczonych logo ING i Planet Cash.

Konto osobiste w ING otworzysz bez wychodzenia z domu poprzez wypełnienie prostego wniosku na stronie internetowej banku. Tożsamość potwierdzisz selfie, przelewem z innego banku lub w obecności kuriera, który przywiezie Ci do domu umowę.

Czym jest ranking kont osobistych?

Co to jest?
Ranking kont osobistych to zestawienie ofert rachunków dla osób fizycznych, jakie są aktualnie proponowane przez największe banki w Polsce. Znajdziesz w nim przejrzyście zaprezentowane informacje na temat najważniejszych parametrów i kosztów związanych z prowadzeniem konta w każdej instytucji. Dzięki temu szybko i łatwo je porównasz, by na tej podstawie wybrać najkorzystniejszą ofertę dla siebie.

Jak szukać ofert?
Jak sama nazwa wskazuje, ranking rachunków bankowych to lista ofert uszeregowanych według ich atrakcyjności. U góry znajdują się zatem te najlepsze, którymi warto się zainteresować w pierwszej kolejności.

Przede wszystkim rzetelna wiedza
Zestawienie przygotowują doświadczeni analitycy, którzy przy jego tworzeniu biorą pod uwagę cały wachlarz różnych parametrów i warunków. Wszystko po to, aby użytkownicy naszego serwisu mogli otrzymać rzetelną i obiektywną podpowiedź, w którym banku otwarcie konta osobistego będzie im się rzeczywiście opłacać.

Jak przygotowujemy ranking kont osobistych?

Ranking kont osobistych tworzymy na podstawie wnikliwej analizy aktualnych ofert ROR-ów dla klientów indywidualnych we wszystkich bankach. Analizie poddawane są kluczowe parametry ofert, a więc:

 • warunki otwarcia konta,
 • sposób założenia konta,
 • zakres dostępnych usług,
 • wszelkie opłaty związane z prowadzeniem i realizacją różnych operacji.

W efekcie takiej analizy na listę trafiają wyłącznie najlepsze konta, jakie są w danym momencie dostępne na rynku bankowym.

Elementy oferty decydujące o pozycji w rankingu kont osobistych

Zastanawiasz się, co decyduje o pozycji poszczególnych ofert w naszym rankingu kont osobistych? Przede wszystkim nasz wewnętrzny system ocen, które wystawiamy każdej ofercie na podstawie analizy jej warunków. Największe znaczenie mają przy tym takie elementy jak:

 • koszty
  najwięcej punktów otrzymują konta osobiste, które zapewniają bezwarunkowe zwolnienie ze stałych opłat za prowadzenie rachunku i obsługę karty; premiujemy także oferty przewidujące brak opłat za podstawowe operacje (np. przelewy online i wypłaty gotówki z bankomatów) oraz możliwie jak najniższe prowizje za pozostałe transakcje (np. przelewy natychmiastowe, czy wypłaty gotówki w kasie banku),
 • promocje
  dodajemy punkty m.in. za możliwość otrzymania premii za otwarcie konta lub jego aktywne użytkowanie, a także za atrakcyjne bonusy w postaci zwrotów za zakupy opłacane kartą,
 • funkcje oszczędnościowe konta
  wyższą ocenę otrzymują oprocentowane konta lub te zapewniające możliwość otwarcia za 0 zł konta oszczędnościowego,
 • karta do konta
  naszą ocenę podwyższa możliwość wyboru karty Visa lub Mastercard, a także jej funkcjonalność np. zbliżeniowa i wielowalutowa,
 • nowoczesna bankowość mobilna i online
  doceniamy banki oferujące funkcjonalny serwis elektroniczny i aplikację mobilną, a także nowoczesne płatności telefonem, zegarkiem, BLIK-iem oraz wirtualne portfele,
 • dodatkowe usługi
  dodajemy punkty m.in. za dostęp do e-Urzędu za pomocą bankowości elektronicznej, możliwość uruchomienia w koncie osobistym debetu lub limitu kredytowego, a także za możliwość skorzystania z usług inwestycyjnych, bezkosztowej wymiany walut online, czy też zakupu produktów ubezpieczeniowych,
 • otwarcie konta
  premiujemy możliwość założenia rachunku online z wykorzystaniem zdalnych form potwierdzania tożsamości (np. selfie lub przelewem z innego konta) i bez konieczności odwiedzania placówki w celu podpisania umowy.

Czym kierować się wybierając konto z rankingu?

Ranking kont osobistych prezentuje najkorzystniejsze oferty, ale ostateczny wybór tej najlepszej należy do Ciebie. Czym kierować się przy jej wyborze?

Po pierwsze
Najlepiej jeśli najpierw zastanowisz się, jakie elementy oferty i jej warunki są dla Ciebie najważniejsze – czy np. możliwość darmowego prowadzenia konta, otrzymanie wysokiej premii za założenie rachunku, czy może dostęp do konkretnych usług np. limitu kredytowego.

Po drugie
Na podstawie takiej indywidualnej listy najważniejszych cech rachunku przeanalizuj nasz ranking i wytypuj z niego oferty najbardziej zbliżone do profilu Twojego „idealnego” konta. Na końcu porównaj ich warunki i wybierz konto osobiste, które jest najkorzystniejsze z Twojego punktu widzenia.

Czy konto z rankingu można otworzyć przez internet?

Tak, każde konto osobiste z rankingu możesz otworzyć przez Internet. Wystarczy, że przy wybranej ofercie klikniesz czerwony przycisk „WNIOSEK”, a zostaniesz automatycznie przekierowany na stronę internetową banku umożliwiającą złożenie wniosku o otwarcie konta online.

Zazwyczaj wystarczy wypełnić krótki formularz swoimi danymi osobowymi, a potem potwierdzić tożsamość – niektóre banki oferują otwarcie konta na selfie. Większość banków umożliwia także zawarcie umowy w sposób zdalny (elektronicznie lub za pośrednictwem kuriera), a więc bez konieczności odwiedzania placówki.

Jak często aktualizowane jest nasze zestawienie?

Spośród wszystkich produktów bankowych konta osobiste cieszą się największą popularnością. Swój ROR chcą mieć osoby już w każdym wieku i to nie tylko te pracujące, ale także seniorzy, studenci, a nawet młodzież. Dla większości z nich niezwykle ważne są warunki prowadzenia rachunku, a więc także możliwość ich szybkiego porównania w najważniejszych bankach. Na te potrzeby odpowiada właśnie nasz ranking kont osobistych.

Aby narzędzie najlepiej spełniało swoje zadanie, zawarte w nim informacje aktualizujemy na bieżąco (w razie potrzeby nawet codziennie). Dzięki temu ranking uwzględnia najnowsze promocje oraz wszelkie zmiany w bankowych ofertach i cennikach.

Czy mogę otworzyć kilka rachunków?

Tak, każdy z nas może mieć konta osobiste nawet w kilku bankach i w praktyce z tej możliwości korzysta coraz więcej osób. Otwarcie kolejnego konta często bowiem przynosi wymierne korzyści:

 • Promocje – darmowe pieniądze w postaci różnych bonusów i premii,
 • Nowe funkcjonalności – dostęp do wyjątkowo atrakcyjnych usług dodatkowych, jakich nie mają w ofercie inne instytucje np. do bankowego kantoru lub wysoko oprocentowanego konta oszczędnościowego,
 • Inne korzyści – za założenie banki często  proponują kredyt z niższym oprocentowaniem lub bez prowizji.

Warto wiedzieć
Warto też wiedzieć, że posiadanie kilku kont nie musi być kłopotliwe pod względem zarządzania nimi. Dzisiaj banki oferują bowiem specjalną usługę tzw. open banking (otwartą bankowość), w ramach której udostępniają możliwość „podpięcia” rachunków z innych banków do ich bankowości elektronicznej. Za pomocą jednego serwisu można zatem mieć wgląd do wszystkich kont osobistych i sprawdzać ich salda oraz historię transakcji.

5 (Ilość ocen: 1)

Od 10 lat związany z branżą finansową. Specjalista od wszelkiego rodzaju produktów pozabankowych, które regularnie analizuje i testuje. Doświadczenie zawodowe zbierał, pracując w największych firmach pożyczkowych, przez co wiedzę na temat sektora pozabankowego posiada z pierwszej ręki. Założyciel portalu pozyczasz.pl.

Kontakt z autorem: