Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych – najlepsze oferty

Zaktualizowano 17-01-2024 Autor: Arkadiusz Stal Karta kredytowa

Kiedy mówimy karta kredytowa – myślimy: bank. Tego typu instytucje są jednak zamknięte na zadłużonych konsumentów i zawsze biorą pod uwagę dane z BIK. Jeśli należysz do grupy osób o nie najlepszej historii kredytowej – nic straconego. Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych jest dostępna w sektorze pozabankowym i udostępnia ją wiele firm pożyczkowych, które nie stosują rygorystycznej oceny zdolności kredytowej.

Zawsze aktualne, najkorzystniejsze oferty, o które może aplikować każdy, znajdziesz poniżej. Zestawienie aktualne na dzień 14.04.2024.

Pozabankowa karta kredytowa
Max limit
10 000 zł
Bez odsetek
30 dni
Oprocentowanie
0%
RRSO
341.94%
BONUS: Dla Nowych Klientów Pierwsze 30 dni BEZPŁATNIE
Pozabankowa karta kredytowa
Max limit
6000 zł
Bez odsetek
30 dni
Oprocentowanie
20%
RRSO
169,5%
Przez pierwsze 30 dni - RRSO 0%
Pozabankowa karta kredytowa
Max limit
5 000 zł
Opłata miesięczna
0 zł
Oprocentowanie
0%
RRSO
139,5%
nie korzystasz, nie płacisz

Czy zadłużony otrzyma kartę kredytową w banku?

Bankowe produkty finansowe nie są dostępne dla dłużników. Dotyczy to:

 • standardowych kredytów gotówkowych
 • kart kredytowych obsługujących odnawialny limit

Każda decyzja banku jest poprzedzona wnikliwą analizą zdolności kredytowej wnioskującego. Ocenie podlega także historia wcześniejszych zobowiązań. Zaleganie ze spłatami czy wpisy w rejestrach dłużników całkowicie dyskwalifikują zadłużonych.

Dla osób, które mają na swoim koncie nieterminowo regulowane należności oraz tych ze znikomą zdolnością kredytową, rozwiązaniem może być karta kredytowa z limitem z sektora pozabankowego.

Jak działa karta kredytowa z limitem dla zadłużonych?

Co to jest?
Karta z limitem otrzymana w banku działa tak samo, jak pozabankowa karta kredytowa – to narzędzia płatnicze służące do regulowania należności w punktach stacjonarnych oraz online, wykorzystujące do tego środki pochodzące z kredytu lub pożyczki. Każda transakcja obniża saldo karty, a pożyczoną w ten sposób kwotę należy zwrócić. W zależności od tego czy karta posiada okres bezodsetkowy i kiedy zobowiązanie zostanie spłacone, kwota kredytu może zostać powiększona o naliczone odsetki i/lub prowizję.

Różnica między produktami bankowymi
Podstawową różnicą między produktami bankowymi i pozabankowymi jest ich dostępność. Instytucje niebędące bankami stosują dużo bardziej przyjazne kryteria oceny składanych przez konsumentów wniosków i posiadają oferty dedykowane osobom zadłużonym. Współpracują z klientami o niskiej zdolności kredytowej, zabezpieczając się wyższymi (niż bankowe) kosztami kart kredytowych.

Czy to oznacza, że pozabankowe karty kredytowe wydawane są bez oceny zdolności pożyczkobiorcy do spłaty limitu? Niezupełnie.

Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych bez badania zdolności kredytowej

Całkowity brak badania zdolności kredytowej w przypadku wnioskowania o kartę kredytową jest w Polsce niezgodny z prawem. Zarówno banki, jak i firmy zajmujące się udzielaniem pożyczek każdorazowo muszą określić czy potencjalny klient będzie w stanie spłacić zobowiązanie.

Kryteria oceny przeprowadzanej przez poszczególne instytucje są jednak różne. To, co dla banku stanowi bezwzględną przeszkodę w udzieleniu kredytowania, może nie wpływać negatywnie na ocenę wniosku, jeśli został złożony poza bankiem.

W dużym uproszczeniu można stwierdzić, że dla banku najważniejsza jest dobra, ogólna sytuacja finansowa i nieposzlakowana historia kredytowa, natomiast dla podmiotów pozabankowych – odpowiednia wysokość dochodów ze stabilnego źródła, za które uznaje się na przykład umowę o pracę.

Przykładowo
Negatywne wpisy w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) zdyskwalifikują konsumentów z możliwości podpisania umowy o kartę kredytową z bankiem, natomiast w sektorze pozabankowym współpraca nadal będzie dostępną opcją.

Karta kredytowa bez BIK i bez sprawdzania w bazach — czy to możliwe?

Bank zawsze sprawdzi wpisy w BIK na Twój temat i m.in. na ich podstawie określi, czy Twoja zdolność kredytowa pozwala na udzielenie Ci finansowania w postaci karty kredytowej.

Pozostałe instytucje także współpracują z tego typu rejestrami, jednak mogą:

 1. Przymykać przysłowiowe oko na negatywne wpisy, a więc akceptować je, jeśli mają pokrycie w dochodach dłużnika.
 2. Nie sprawdzać każdej z baz, a więc jeśli wpis na Twój temat znajduje się w BIK, wystarczy, że poszukasz firmy, która sprawdza na przykład jedynie Krajowy Rejestr Długów.

Jak widzisz, w przypadku firm pożyczkowych oferujących karty kredytowe nienaganna historia kredytowa nie musi stanowić jednego z kryteriów przyznawania takich świadczeń. Nie znaczy to jednak, że pozabankowe podmioty nie stawiają swoim klientom żadnych wymagań.

Warto wiedzieć

Jeśli instytucja pozabankowa odmówiła Ci wydania karty ze względu na zły BIK, sprawdź, które firmy pożyczkowe oferują pożyczki bez bik.

Warunki otrzymania karty kredytowej dla zadłużonych

Aby uniknąć sytuacji, w której ocena wniosku o kartę kredytową będzie negatywna, należy:

 • Mieć ukończony minimalny regulaminowy wiek
  w niektórych przypadkach jest to 18 lat, natomiast wiele ofert jest skierowanych do osób po 21 roku życia
 • Posiadać stały dochód
  tym wyższy, im większe jest zadłużenie wynikające z wcześniejszych zobowiązań

To pewne podstawowe warunki, które należy bezwzględnie spełnić, jednak propozycje kart kredytowych dla zadłużonych mogą różnić się pod kątem kryteriów do spełnienia przez potencjalnych klientów w zależności od firmy.

Jakie firmy oferują karty kredytowe bez zdolności kredytowej?

Brak zdolności kredytowej w oczach banku, w firmach działających poza sektorem bankowym nie stanowi zwykle przeszkody.

Wśród najkorzystniejszych ofert tego typu przedsiębiorstw można wyróżnić:

 • Kartę kredytową od NetCredit — oferuje karty kredytowe online i dzięki temu, pieniądze w ramach limitu można wykorzystać od razu po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej, bez konieczności czekania na dostarczenie przez listonosza czy kuriera fizycznego prostokąta. Jako nowy klient otrzymasz tu 3 000 zł, natomiast każdy kolejny wniosek będzie mógł opiewać na kwotę 5 000 zł.
  RRSO karty dla konsumentów uruchamiających limit po raz pierwszy to 0% w początkowych 30 dniach użytkowania i 356,60% w każdym kolejnym miesiącu.
 • Kartę kredytową od AxiCard — limit u tego pożyczkodawcy to maksymalnie 6 000 zł. AxiCard akceptuje wnioski osób zadłużonych, jednak muszą one wykazać się dochodami na minimalnym poziomie 1 500 zł i mieć ukończone co najmniej 21 lat.
  RRSO karty wynosi 308,9%. Pierwszy miesiąc użytkowania jest jednak darmowy.
 • Kartę kredytową od Twisto — może mieć zarówno wirtualną, jak i fizyczną formę, jednak w przypadku tej drugiej możliwe są jedynie transakcje bezgotówkowe. Aby zawnioskować o ten produkt, wystarczy ukończone 18 lat. Karta posiada 45-dniowy okres bezodsetkowy.
  RRSO karty Twisto to 67,15%.
 • Kartę kredytową Cardina – w tej firmie zawnioskujesz minimalnie o 600 zł limitu na karcie lub maksymalnie 5 000 zł, jeśli masz ukończone 21 lat. Jeżeli Twój wniosek zostanie zaakceptowany, otrzymasz wirtualną kartę kredytową i możliwość zadysponowania natychmiastowego przelewu 80% przyznanej kwoty na swoje konto. Fizyczna karta kredytowa zostanie dosłana pocztą tradycyjną i będziesz mógł jej użyć po aktywacji w panelu klienta online.
  RRSO karty kredytowej Cardina wynosi od 139,19% do 157,5% w zależności od kwoty uruchomionego limitu.

Jeśli któraś z ofert spełnia Twoje oczekiwania i potrzeby, od możliwości otrzymania finansowania dzieli Cię złożenie prostego wniosku, dostępnego online.

Jak otrzymać kartę z limitem dla zadłużonych — krok po kroku

By ubiegać się o kartę kredytową w pozabankowej firmie, wystarczy dowód osobisty i urządzenie z dostępem do sieci.

Po wybraniu konkretnej oferty:

 1. Przejdź na stronę wydawcy karty i wypełnij stosowny formularz. W odpowiednie pola wprowadź dane osobowe oraz zatwierdź zgodę na przetwarzanie ich.
 2. Złóż oświadczenie o dochodach w dalszej części dokumentu.
 3. Potwierdź swoją tożsamość przy pomocy przelewu na symboliczną kwotę lub specjalnej aplikacji.
 4. Wyślij gotowy wniosek i poczekaj na decyzję kredytową. Jeśli będzie pozytywna, wkrótce będziesz mógł korzystać z dodatkowej gotówki.

Jak szybko otrzymam kartę kredytową z limitem dla zadłużonych?

To, ile czasu upłynie między pozytywnym zaopiniowaniem wniosku a możliwością dysponowania pieniędzmi w ramach przyznanego limitu, będzie zależne od tego, czy udostępniany produkt to wirtualna karta kredytowa, czy jej odpowiednik w formie fizycznej.

 • Wirtualnawirtualna karta kredytowa jest w posiadaniu użytkownika od razu, a płatności z jej pomocą są dostępne zwykle w kilkanaście minut (do maksymalnie 24 godzin) od podpisania umowy.
 • Tradycyjna – musi zostać dostarczona przez listonosza lub kuriera i aktywowana online przy pomocy dołączonego kodu PIN.

Jak na pewno zauważyłeś, forma karty kredytowej, a także inne parametry mają wpływ na komfort oraz koszty użytkowania tego narzędzia. Co zatem powinno decydować o wyborze konkretnej oferty?

Na co zwrócić uwagę szukając karty kredytowej ze złą historią?

Mając złą historię kredytową, poszukiwania odpowiedniej karty są podwójnie trudne. Należy bowiem najpierw odfiltrować oferty, które są skierowane do osób zadłużonych – najłatwiej zrobić to, wykorzystując ranking kart kredytowych – następnie trzeba jednak przeanalizować wiele czynników wpływających na wysokość opłat.

Najważniejsze parametry, warte szczególnej uwagi to:

 • Oprocentowanie
  Wpłynie na wysokość naliczanych odsetek. Najlepiej wybierać darmowe karty kredytowe.
 • Koszt obsługi karty
  To, innymi słowy, miesięczna lub roczna opłata za korzystanie z limitu.
 • Minimalna kwota do spłaty
  Mówi o tym, jakie minimum musisz przelać na konto karty kredytowej w każdym miesiącu, by poza zwykłymi odsetkami uniknąć również karnych, wynikających z opóźnienia. 

Pytania i odpowiedzi

W dalszej części tekstu znajdziesz odpowiedzi na dodatkowe pytania, które mogły się pojawić w toku zapoznawania się z podstawowymi informacjami o kartach kredytowych z limitem dla zadłużonych.

Czym karta kredytowa bez zdolności różni się od chwilówki?

Różnice obu produktów polegają na:

 • Ilości składanych wniosków
  Karta kredytowa pozwala na ponowne korzystanie ze środków w ramach przyznanego limitu za każdym razem, kiedy saldo jest spłacane, a jego wartość jest wyższa niż zero.
  By móc wykorzystać środki po spłacie jednej chwilówki należy od nowa przejść całą procedurę aplikowania o pożyczkę
 • Odsetkach
  W przypadku kart kredytowych odsetki naliczane są jedynie od wykorzystanej kwoty. Karta posiada także okres bezodsetkowy – jeśli uregulowanie salda karty odbędzie się w określonym umową czasie, spłata nie będzie zawierała żadnych dodatkowych kosztów. Chwilówki nie posiadają takich udogodnień, choć na rynku dostępne są krótkoterminowe pożyczki z RRSO na poziomie 0%, a więc udostępniane całkowicie za darmo.

Czy karta kredytowa dostępna jest bez zaświadczeń?

Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych z reguły nie wymaga zaświadczenia o dochodach czy żadnego innego dokumentu podczas aplikacji. Zwykle wystarczą dane z dowodu osobistego oraz oświadczenie samego zainteresowanego.

Banki najczęściej obligują aplikujących do dostarczenia dodatkowych dokumentów, zaświadczeń z miejsca pracy, etc.

 W jaki sposób spłacić zadłużenie na karcie?

Każdy okres rozliczeniowy karty kredytowej jest zakończony podsumowaniem w formie wykazu transakcji, aktualnego salda oraz całkowitej i minimalnej kwoty do spłaty. Taki dokument trafia do panelu klienta lub wirtualnej bądź stacjonarnej skrzynki pocztowej użytkownika wraz z numerem konta do spłaty. Uregulowanie należności następuje po wykonaniu przelewu na rachunek karty.

Karta kredytowa bez dochodu — czy można otrzymać?

Nieposiadając stałego dochodu, nie można uzyskać karty kredytowej zarówno w banku, jak i poza nim.

5 (Ilość ocen: 8)

Od 10 lat związany z branżą finansową. Specjalista od wszelkiego rodzaju produktów pozabankowych, które regularnie analizuje i testuje. Doświadczenie zawodowe zbierał, pracując w największych firmach pożyczkowych, przez co wiedzę na temat sektora pozabankowego posiada z pierwszej ręki. Założyciel portalu pozyczasz.pl.

Kontakt z autorem: