Cardina – sprawdziliśmy ofertę i opinie klientów

Cardina – sprawdziliśmy ofertę i opinie klientów

Zaktualizowano 27-02-2024 Autor: Marta Wycisło

Cardina to instytucja finansowa oferująca karty kredytowe z logo Mastercard, która w ostatnim czasie zyskała wielu fanów. Wyróżnia się szerokim spektrum zalet, które sprawia, że coraz więcej osób zaczęło planować wysłanie swojej aplikacji do firmy.

Przede wszystkim karta Cardiny z założenia jest dostępna także dla osób wykluczanych przez banki. Mowa o konsumentach ze zbyt kiepską lub zbyt ubogą historią kredytową. Jeśli myślisz o wyrobieniu karty kredytowej, ale nie chcesz lub nie możesz skorzystać z bankowej oferty — warto byś zapoznał się z naszą recenzją.

Czym jest Cardina?

Cardina jest polską firmą, która od połowy 2016 roku działa na rynku finansowym. Posiada specjalną licencję Krajowej Instytucji Płatniczej wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, co oznacza, że jej działalność jest w pełni legalna i bezpieczna. Z pozoru to standardowe pozabankowe przedsiębiorstwo pożyczkowe, jednak jego oferta znacząco różni się od popularnych chwilówek.

Nie znajdziesz tam standardowych pożyczek wypłacanych jednorazowo na konto, a wyłącznie karty z limitem kredytowym, które są produktem bliźniaczo podobnym do bankowych kart płatniczych tego typu. W kolejnych akapitach opisujemy wszystkie szczegóły.

Oferta karty kredytowej Cardina

Propozycja Cardiny to nic innego jak rodzaj pozabankowej karty kredytowej, z której korzystanie przynosi liczne korzyści. Jej główną cechą jest to, że nie obliguje do ponoszenia żadnych opłat, jeżeli pozostaje nieużywana. Nieaktywna karta nie równa się utracie gotówki, a więc można ją traktować jako swego rodzaju fundusz awaryjny, po który jesteś w stanie sięgnąć w dowolnej chwili, gdy tego potrzebujesz.

Żadnych opłat nie poniesiesz też za wydanie karty. W efekcie rozwiązanie to doskonale spisuje się u osób, które nie lubią nadmiernych wydatków.

A ile wynosi maksymalny i minimalny limit kredytowy?

Najwyższa możliwa kwota tej odnawialnej pożyczki to 5 000 zł.

Najniższa – 600 zł.

Karta kredytowa Cardina pozwala na wykonywanie operacji bezgotówkowych oraz wypłatę pieniędzy na całym świecie w miejscach oznaczonych logo MasterCard. Sprawdza się więc zarówno w kraju, jak i w podróży.

cardina logo

Limit na karcie kredytowej 3 000 zł

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania 142,43% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 2000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 4848,50 zł, zmienne oprocentowanie nominalne wynosi 0% w skali roku, całkowity koszt kredytu 2848,50 zł (w tym opłata za wydanie karty głównej 0,00 zł, odsetki 0,00 zł, opłata za obsługę wykorzystanego Limitu kredytowego 2848,50 zł). Umowa zawarta na okres 12 miesięcy. Kalkulacja została dokonana na dzień 01/09/2022 na reprezentatywnym przykładzie.

Kto może złożyć wniosek o kartę Cardina?

Aby móc zawnioskować o kartę i liczyć na pozytywną decyzję kredytową, należy spełnić kilka wymogów.

Najważniejsze są:

 • Obywatelstwo Rzeczpospolitej Polskiej;
 • Ukończony 21. rok życia, ale równocześnie osoby mające kartę kredytową Cardina nie mogą być starsze niż 65 lat;
 • Posiadanie własnego telefonu komórkowego oraz rachunku bankowego;
 • Brak zaległości w spłacie innych produktów finansowych.

Jeśli nie możesz postawić tzw. krzyżyka przy każdym z powyższych podpunktów, podpisanie umowy o kartę Cardina będzie niemożliwe. Jeśli jednak spełniasz wszystkie kryteria, pamiętaj by w przypadku uzyskania pozytywnej decyzji pożyczkowej, przed podpisaniem umowy dobrze zapoznać się ze wszystkimi jej warunkami. Szczególnie tymi, dotyczącymi opłat za zobowiązanie.

Koszty związane z używaniem karty Cardina

W każdym cyklu rozliczeniowym musisz spłacić 15% salda zadłużenia. Co miesiąc pokrywasz też koszt obsługi wykorzystanego limitu kredytowego, który jest naliczany w wysokości 0,45 zł za każdy dzień oraz za każde rozpoczęte 100 zł pożyczki.

W przypadku pozabankowych kart kredytowych spora część społeczeństwa boi się, że posiadanie takiego środka płatniczego jest związane z licznymi opłatami, często także „ukrytymi”. W praktyce takie opinie nie są zgodne z prawdą. Warto podkreślić, że osoby niekorzystające z karty Cardina, nie płacą ani grosza, dzięki czemu nie muszą obawiać się o utratę swoich środków.

 1. Wydanie karty głównej także jest darmowe, a koszty w wysokości 20 złotych ponosi się tylko wtedy, gdy chce się wyrobić kartę dodatkową.
 2. Opłata miesięczna za kartę Cardina wynosi raptem 8 złotych miesięcznie.
 3. Dodatkowa opłata może się pojawić w przypadku przekroczenia limitu kredytowego (jednak również jest ona stosunkowo niewielka — wynosi zaledwie 20 złotych) oraz wypłat gotówki z bankomatów i wykonywania przelewów na konto z rachunku kredytowego.

Na koniec ważna informacja: wnioskowanie o limit kredytowy w Cardinie oczywiście również jest za darmo.

Jak aplikować o kartę?

Osoby obawiające się, że proces ubiegania się o „kredytówkę” Cardina jest skomplikowany, również nie mają powodów do obaw. Cała procedura nie jest przesadnie sformalizowana i odbywa się w pełni online, dzięki czemu poradzą sobie z nią wszyscy internauci, niemal w każdym wieku.

Aby zdalnie złożyć wniosek, należy przygotować:

 • dowód osobisty,
 • numer konta bankowego,
 • adres e-mail,
 • telefon do kontaktu.

Wypełnienie formularza aplikacyjnego jest proste i nie pochłania dużo czasu. Jeżeli proces przebiegnie w prawidłowy sposób, klient otrzymuje na skrzynkę pocztową bądź telefon link do potwierdzenia danych i akceptacji umowy.

Warto wiedzieć!

Cardina nie współpracuje z BIK.

Po pomyślnej weryfikacji dokument zostaje wirtualnie podpisany, a korzystanie z karty możliwe jest kiedy tylko plastikowy prostokąt wraz z numerem PIN dotrze przesyłką pocztową pod wskazany adres.

A jeśli chcesz skorzystać z pieniędzy jeszcze tego samego lub następnego dnia, zaznacz na etapie składania wniosku dyspozycję przelewu (FastCash) do 80% wartości przyznanego limitu, bezpośrednio na Twoje konto.

Ważne!

W tej chwili Cardina prowadzi prace uniemożliwiające przyjmowanie nowych wniosków. Jeśli więc nie chcesz lub nie możesz poczekać na ponowne uruchomienie opcji wysyłania formularzy, sprawdź inne oferty pozabankowych kart z limitem kredytowym.

Co zamiast Cardiny?

Cardina to niejedyna pozabankowa karta kredytowa, która ma pozytywne opinie. Taki produkt proponuje także:

 • NetCredit
  Koszt karty od NetCrdit to 16% prowizji od wykorzystanego limitu w każdym okresie rozliczeniowym. Zero wydatków równa się natomiast zerowym opłatom. Limit kredytowy w przypadku tej karty może wynosić 10 000 zł, a pierwsze 30 dni jest dla nowego użytkownika całkowicie za darmo.
 • Axi Card
  Karta Axi może posiadać limit kredytowy w wysokości 6 000 zł i również towarzyszy jej promocja na pierwsze 30 dni bez żadnych kosztów dla nowych klientów. Po tym okresie właściciel karty płaci odsetki wynikające z 19% oprocentowania.

Wady i zalety oferty Cardina

Lista zalet karty od Cardiny wygląda następująco:

 • łatwość korzystania ze środka płatniczego,
 • prosty i szybki proces ubiegania się o limit kredytowy,
 • dostępność nawet dla osób, których zdolność kredytowa jest stosunkowo niska, a banki zamykają się na współpracę z nimi,
 • możliwość spłaty wyłącznie kwoty minimalnej,
 • bezpieczeństwo oferty gwarantowane przez nadzór KNF.

Największa wada to natomiast brak okresu bezodsetkowego, który pewnie znasz z ofert bankowych kart kredytowych. Niedogodnością jest również obecna przerwa w przyjmowaniu nowych klientów.

Opinie klientów o karcie Cardina

Recenzje klientów w większości potwierdzają atrakcyjność oferty Cardiny. Konsumenci zgodnie podkreślają, że dodatkowy zastrzyk gotówki, który jest stale pod ręką, daje im poczucie bezpieczeństwa.

Jednocześnie w komentarzach pod publikacjami na temat karty nie brakuje także malkontentów. Skarżą się oni m.in. na wysokie koszty czy niezrozumiałe zasady spłaty. Popularnym zarzutem jest również trudność w skontaktowaniu się z konsultantem w razie jakichkolwiek pytań.

Cardina – kontakt i najważniejsze informacje

Poniżej najważniejsze dane firmy:

Dane firmy:

Cardina Sp. z o.o.
NIP: 521 373 88 21
KRS: 0000623659
REGON: 364734527

Dane kontaktowe:

ESERO Sp. z o.o., ul. Wrzesińska 12/34, 03-713 Warszawa
telefon: 22 100 32 23
email: info@cardina.pl
adres www.cardina.pl

Godziny Pracy:

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 17:00
Sobota – Niedziela: zamknięte

Oceń tekst

Zaczynała od nauki oszczędzania z artykułów internetowych, skończyła jako pasjonatka wszystkich zagadnień finansowych i gospodarczych, o których chce edukować innych. Wcześniej zawodowo związana z Human Resources i księgowością. W obecnej pracy czerpie z tych dziedzin, by jeszcze lepiej wspierać czytelników, przekazując swoją wiedzę w sposób zrozumiały dla każdego.

Kontakt z autorem:

- Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy