Darmowe konto bankowe – oferty bez opłat maj 2024

Zaktualizowano 17-06-2023 Autor: Arkadiusz Stal Konta bankowe

Darmowe konto bankowe to w pełni funkcjonalny rachunek, który zapewni Ci bezkosztowy dostęp do najważniejszych operacji. Dzięki niemu nie zapłacisz np. za prowadzenie konta, przelewy, czy obsługę karty bankomatowej. Dowiedz się, na czym polega konto bez opłat oraz sprawdź nasz ranking, aby poznać najlepsze oferty takich rachunków.

Zestawienie aktualne na dzień: 28.05.2024.

Konto Jakie Chcę
logo
Prowadzenie
0 zł / 6 zł
Karta
0 zł / 8 zł
Bankomaty
0 zł / 5 zł
Przelewy
0 zł
Promocja! 400 zł premii
logo
Prowadzenie
0 zł
Karta
0 zł / 5 zł / 11 zł
Bankomaty
0 zł / 5 zł
Przelewy
0 zł
logo
Prowadzenie
0 zł
Karta
0 zł / 7 zł
Bankomaty
0 zł / 2,50 zł
Przelewy
0 zł
BONUS: Załóż konto i zgarnij do 450 zł
logo
Prowadzenie
0 zł
Karta
0 zł / 2 zł / 7 zł
Bankomaty
0 zł / 7 zł
Przelewy
0 zł
logo
Prowadzenie
0 zł
Karta
0 zł / 10 zł
Bankomaty
0 zł / 10 zł
Przelewy
0 zł
logo
Prowadzenie
0 zł
Karta
0 zł
Bankomaty
0 zł / 8 zł
Przelewy
0 zł
Do 350 PLN na start w nowej ofercie
logo
Prowadzenie
0 zł / 10 zł
Karta
0 zł / 5 zł
Bankomaty
0 zł / 2,50 zł
Przelewy
0 zł
Zgarnij do 450 zł na start!
logo
Prowadzenie
0 zł
Karta
0 zł
Bankomaty
0 zł
Przelewy
0 zł
Do 600 zł zwrotu za zakupy kartą
logo
Oprocentowanie
7%
Okres
3 miesiące
Kwota
do 300 000 zł
Konto osobiste
TAK
Do zgarnięcia 250 zł na start!
logo
Prowadzenie
0 zł / 9 zł
Karta
0 zł
Bankomaty
0 zł / 7 zł
Przelewy
0 zł
Premia nawet do 555 zł.
logo
Prowadzenie
0 zł
Karta
0 zł / 4 zł
Bankomaty
0 zł / min. 5 zł
Przelewy
0 zł
Zgarnij nawet do 250 zł premii!
logo
Prowadzenie
0 zł
Karta
0 zł
Bankomaty
0 zł / 6 zł
Przelewy
0 zł

Bezpłatne i darmowe konta bankowe – 5 najlepszych ofert

Codzienne bankowanie nie musi generować dodatkowych kosztów. Wiele banków oferuje bowiem darmowe konta bankowe. a my zebraliśmy poniżej  5 najlepszych ofert, z jakich skorzystasz w lutym 2023 r.

Zwróć uwagę, że wiele z nich to konta bankowe w promocji, za otwarcie których możesz zyskać atrakcyjne bonusy, nawet gotówkę w prezencie.

1. BNP Paribas – Konto Otwarte dla Ciebie

W banku BNP Paribas możesz otworzyć darmowe konto bankowe o nazwie „Konto otwarte dla Ciebie”. Opłaty z nim związane wynoszą bowiem:

 • 0 zł za prowadzenie rachunku,
 • 0 zł za standardowe przelewy w złotówkach w bankowości elektronicznej,
 • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów BNP Paribas oraz Planet Cash.

Dodatkowo, jeśli wybierzesz Kartę Otwartą na Dzisiaj, miesięczna opłata za jej użytkowanie także wyniesie 0 zł, o ile spełnisz jeden prosty warunek – wykonasz nią co najmniej 3 transakcje bezgotówkowe w miesiącu.

Do 25 listopada 2022 r. trwa promocja „Planuj z kontem”, dzięki której możesz otrzymać w sumie 350 zł premii w postaci następujących nagród:

 • Pierwsza Nagroda 50 zł – zostanie Ci wypłacona na konto, jeśli w terminie promocji zarejestrujesz się jako jej uczestnik oraz złożysz wniosek o otwarcie konta, a potem do 9 grudnia 2022 r. podpiszesz umowę i nadasz PIN do karty,
 • Druga Nagroda 150 zł – dostaniesz ją za wykonanie w drugim miesiącu minimum 5 transakcji BLIK oraz otrzymanie przelewów o łącznej kwocie min. 250 zł,
 • Trzecia Nagroda 150 zł – bank wypłaci Ci pieniądze za wykonanie 1 przelewu w kwocie min. 50 zł oraz minimum 10 transakcji bezgotówkowych kartą.

2. Nest Bank – Nest Konto za bezwarunkowe 0 zł

Nest Bank proponuje dla klientów indywidualnych prawdziwie bezwarunkowe darmowe konto bankowe. Jeśli się na nie zdecydujesz, opłaty z nim związane wyniosą:

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta,
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir oraz europejskie przelewy SEPA zlecone przez Internet,
 • 0 zł za wydanie i obsługę pierwszej karty bankomatowej Visa,
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty BLIKIEM z bankomatów,
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty z bankomatów Euronet w Polsce za pomocą karty.

Nest Konto otworzysz wygodnie online. Jako nowy klient będziesz mógł także skorzystać z atrakcyjnej promocji Nest Lokata Witaj z oprocentowaniem do 8%.

3. Pekao S.A. – Konto Przekorzystne

Kolejną ciekawą ofertą darmowego konta jest Konto Przekorzystne banku Pekao S.A. W jego przypadku opłaty wyglądają następująco:

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za obsługę karty do konta (Visa lub Mastercard),
 • 0 zł prowizji za wypłaty gotówki z bankomatów Pekao oraz bankomatów za granicą.

Zerowe opłaty miesięczne za powyższe usługi przysługują, jeśli w poprzednim miesiącu zapewni się wpływ na rachunek minimum 500 zł oraz wykona co najmniej 1 transakcję kartą lub aplikacją mobilną PeoPay.

Aktualnie Pekao proponuje promocję – za otwarcie Konta Przekorzystnego z kartą wielowalutową Visa można otrzymać:

 • bezpłatny dostęp do serwisu CANAL+ online na 6 m-cy,
 • dostęp do Konta Oszczędnościowego z oprocentowaniem 8% przez 6 m-cy.

Aby skorzystać z promocji, należy do 30 listopada 2022 r. złożyć wniosek o założenie konta i podczas dopełniania formalności wpisać w polu KOD REKOMENDACJI słowo CANAL, a następnie w okresie od 1 do 31 grudnia 2022 r. wykonać minimum 5 płatności kartą Visa.

4. ING Bank Śląski – Konto internetowe Direct

Niemal bezwarunkowo darmowe konto bankowe otworzysz również w ING Banku Śląskim. Chodzi o Konto internetowe Direct, za którego opłaty wynoszą:

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za krajowe przelewy zwykłe zlecone przez Internet,
 • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów ING oraz Planet Cash,
 • 0 zł za obsługę karty Visa – pod warunkiem wykonania nią w miesiącu płatności bezgotówkowych na kwotę minimum 300 zł.

Konto internetowe Direct oferowane jest także w promocji. Bank proponuje bowiem za otwarcie konta premię 200 zł:

 • 120 zł – dostaniesz taką kwotę, jeśli do 19 stycznia 2023 r. otworzysz konto online (w aplikacji lub bankowości elektronicznej) wraz z kontem oszczędnościowym OKO oraz kartą, a następnie do 19 kwietnia 2023 r. wykonasz transakcje bezgotówkowe kartą/ portfelem mobilnym/ BLIKiem na łączną kwotę 1000 zł,
 • 80 zł – bank wypłaci Ci tę kwotę, jeśli do 19 kwietnia 2023 r. wykonasz 3 transakcje BLIKIEM za zakupy w Internecie, otrzymasz w każdym z 3 dowolnych miesięcy trwania promocji łączny wpływ na konto kwoty min. 1 000 zł, a także założysz co najmniej jeden cel oszczędnościowy na OKO otwartym w ramach promocji i odłożysz na nim min. 300 zł.

Powyższa promocja jest skierowana wyłącznie do nowych klientów ING.

5. Credit Agricole – Konto dla Ciebie

Credit Agricole proponuje darmowe Konto dla Ciebie, ponieważ opłaty z nim związane wynoszą:

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za kartę wielowalutową do konta (jest to Ekokarta z ekotworzywa),
 • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Zwolnienie z powyższych opłat przysługuje pod warunkiem zapewnienia wpływu na konto co najmniej 1000 zł miesięcznie, a także wykonania minimum 1 płatności kartą, BLIKiem lub portfelem mobilnym w aplikacji (np. Google Pay). Bezwarunkowo za 0 zł można natomiast wykonywać przelewy w internecie, aplikacji mobilnej i płatności BLIKIEM.

Credit Agricole proponuje aktualnie Konto dla Ciebie w promocji – możesz bowiem za jego otwarcie i aktywne użytkowanie otrzymać nawet 555 zł premii. Kwotę 55 zł otrzymasz za samo założenie konta i zasilenie go sumą minimum 300 zł. Dodatkowe pieniądze bank wypłaci Ci natomiast po spełnieniu dodatkowych warunków:

 • do 50 zł – jeśli wykonasz miesięcznie min. 3 płatności kartą, telefonem, zegarkiem lub BLIKIEM – wówczas przez kolejne 6 miesięcy bank będzie zwracał Ci 3% wartości tych transakcji, do 8,35 zł miesięcznie, co w sumie daje 50 zł,
 • do 150 zł – jeśli wykonasz miesięcznie min. 5 płatności kartą, telefonem, zegarkiem lub BLIKIEM – wówczas przez kolejne 12 miesięcy bank będzie zwracał Ci 3% wartości tych transakcji, do 12,50 zł miesięcznie, co w sumie daje 150 zł,
 • do 500 zł – jeśli wykonasz miesięcznie min. 10 płatności kartą, telefonem, zegarkiem lub BLIKIEM – wówczas przez kolejne 20 miesięcy bank będzie zwracał Ci 3% wartości tych transakcji, do 25 zł miesięcznie, co w sumie daje 500 zł.

Jeśli natomiast przeniesiesz do Credit Agricole konto z innego banku, otrzymasz 300 zł.

Konto bankowe bez opłat – co to znaczy?

Konto bankowe bez opłat jest dzisiaj oferowane przez wiele banków, ponieważ taki rachunek cieszy się ogromnym powodzeniem. Coraz więcej osób decyduje się bowiem na przeniesienie swojego konta do innego banku tylko po to, aby zaoszczędzić na jego prowadzeniu.

Czy zawsze za darmo?
Bezpłatne konto bankowe często jest reklamowane jako konto za zero lub za darmo, jednak w istocie rzadko jest całkowicie darmowe. W większości banków pod pojęciem takiego konta kryje się bowiem rachunek, który przewiduje zwolnienie jedynie z części opłat znajdujących się w standardowym cenniku i zazwyczaj chodzi tu o brak miesięcznej opłaty za prowadzenie rachunku. Zdarza się także, że za darmo oferowane są podstawowe transakcje w ramach konta np. zwykłe przelewy Elixir dokonywane przez Internet, czy też wypłaty gotówki z bankomatów.

Kiedy konto nie jest za darmo?
Niemal zawsze jednak cennik rachunku przewiduje opłaty za jakieś usługi i zwykle dotyczy to operacji dokonywanych bezpośrednio w placówce lub za pośrednictwem infolinii (a więc operacji wymagających zaangażowania pracowników bankowych). Odpłatne są także niestandardowe usługi np. przelewy Express Elixir, czy też wypłaty gotówki z bankomatów zagranicznych.

Pamiętaj
Jeśli bank oferuje konto bankowe bez opłat, to nigdy nie jest to całkowicie darmowy rachunek. Zawsze jakieś usługi świadczone w ramach konta są odpłatne. Właśnie dlatego przed otwarciem konta zapoznaj się z Tabelą opłat i prowizji, w której znajdziesz szczegółowy cennik danego rachunku.

Darmowe konto bankowe – poznaj definicję

Skoro nie istnieją całkowicie darmowe konta bankowe, to dlaczego w taki sposób reklamowane są niektóre rachunki? Ponieważ w istocie zapewniają one zwolnienie z opłat za podstawowe usługi, z jakich najczęściej korzystamy w ramach codziennego bankowania.

Bezpłatne konto zazwyczaj więc nie przewiduje:

 • opłaty miesięcznej za prowadzenie konta,
 • opłaty miesięcznej za obsługę karty,
 • prowizji za przelewy zwykłe Elixir wykonywane w bankowości elektronicznej lub aplikacji,
 • prowizji za wypłaty gotówki z bankomatów (wszystkich lub co najmniej tych należących do danego banku).

Co ważne, wśród ofert znajdziemy darmowe konta bezwarunkowo i warunkowo. Warto na to zwrócić uwagę, ponieważ w tym drugim przypadku na zwolnienie z kosztów można liczyć wyłącznie po spełnieniu dodatkowych wymagań.

Konto 100% darmowe

Najbardziej poszukiwane jest oczywiście bezwarunkowo darmowe konto. W jego przypadku bank nie pobiera bowiem opłat za podstawowe usługi bez konieczności spełniania przez klienta dodatkowych warunków.

Najczęściej w ten sposób oferowane są darmowe konta internetowe, a więc które obsługuje się głównie online w ramach bankowości elektronicznej lub w bankowej aplikacji mobilnej. I w tym przypadku jednak brak opłat dotyczy podstawowych usług – prowadzenia rachunku i korzystania z karty, oraz operacji bezgotówkowych i wypłat z bankomatów. Takie konto bankowe oferuje dzisiaj np. Nest Bank.

Bezwarunkowo darmowy jest również tzw. podstawowy rachunek płatniczy, o którym szerzej napiszemy niżej.

Darmowe konto pod pewnymi warunkami

Znacznie częściej banki oferują darmowe konto pod pewnymi warunkami. W tym przypadku zwolnienie z prowizji za poszczególne usługi wymaga zatem spełnienia przez klienta określonych wymagań np.:

 • zapewnienia co miesiąc wpływów na konto w określonej kwocie (najlepiej z tytułu wynagrodzenia lub stałych świadczeń takich jak emerytura czy renta),
 • wyrobienia karty płatniczej do konta,
 • wykonania w ciągu miesiąca określonej liczby transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIKiem.

Takie konto bez opłat jest zatem przeznaczone dla osób korzystających aktywnie z rachunku.

Jakie darmowe konta uwzględnia nasz ranking?

W naszym rankingu prezentujemy oferty, które są oferowane aktualnie na najkorzystniejszych warunkach. Ich lista obejmuje przede wszystkim produkty w promocji, a wśród wybranych przez nas ofert znajdziesz m.in.:

 • bezwarunkowo darmowe konto bankowe
  bez wpływów, bez konieczności dokonywania określonej liczby transakcji kartą itp.
 • warunkowo darmowe konto bankowe
  gdy zwolnienie z opłat wymaga jakiejś aktywności na rachunku
 • konta z dodatkowymi bonusami
  np. z możliwością otwarcia lokaty z wysokim oprocentowaniem lub zamówieniem karty wielowalutowej,
 • oferty z premią
  np. z możliwością otrzymania gotówki za samo otwarcie rachunku.

Przy tworzeniu rankingu bierzemy pod uwagę nie tylko cennik oferowanych w ramach konta usług, ale także opinie klientów na temat oferty oraz samego banku.

Kto może założyć darmowe konto bankowe?

Chcąc założyć darmowe konto bankowe zwykle nie trzeba spełniać wygórowanych warunków. Zazwyczaj bowiem wystarczy:

 • być w odpowiednim wieku
  standardowe konto osobiste przeznaczone jest dla osób pełnoletnich bez górnej granicy wieku, jednak w ofertach wielu banków znajdziemy np. darmowe konta dla młodych w wieku od 18 do 26 lat, czy też od 13 do 18 lat,
 • mieć ważny dowód osobisty
  dotyczy to także niepełnoletniej młodzieży,
 • mieć zdolność do czynności prawnych
  młodzież w wieku 13-18 lat może założyć konto za zgodą i w asyście rodziców, natomiast młodsze dzieci zwykle mogą mieć jedynie wspólne konto bankowe z rodzicem.

Należy też pamiętać, że niektóre banki oferują w ramach konta darmowe usługi po spełnieniu dodatkowych wymagań np. regularnego zasilania rachunku określoną kwotą z tytułu wynagrodzenia.

Dane potrzebne do otwarcia darmowego konta bankowego

Do otwarcia darmowego konta bankowego potrzebny jest dowód osobisty lub opcjonalnie paszport/ karta pobytu w przypadku, gdy rachunek zakłada cudzoziemiec.

Dodatkowo należy złożyć wniosek o założenie konta, w którym należy podać następujące dane:

 • imię i nazwisko (w przypadku zamężnych kobiet także nazwisko rodowe),
 • imię i nazwisko panieńskie matki,
 • obywatelstwo,
 • datę i miejsce urodzenia,
 • serię i numer dowodu osobistego,
 • numer PESEL,
 • adres zamieszkania i korespondencyjny,
 • adres e-mail,
 • polski numer telefonu komórkowego.

We wniosku o otwarcie konta bankowego nie trzeba natomiast podawać informacji dotyczących zatrudnienia, dochodów i zobowiązań, jak ma to miejsce przy wnioskowaniu o kredyt lub pożyczkę.

Darmowe konto bankowe przez internet

Większość banków oferuje  konta całkowicie online, a więc takie, które można założyć przez internet i potem obsługiwać również zdalnie za pośrednictwem komputera w ramach bankowości elektronicznej lub przez smartfona w aplikacji mobilnej.

Jak założyć darmowe konto bankowe przez Internet? Jest to bardzo proste, ponieważ sprowadza się do wykonania zaledwie kilku czynności.

Oto krótka instrukcja, jak otworzyć konto krok po kroku:

 1. Wybierz najlepszą ofertę korzystając z naszego zestawienia.
 2. Kliknij „Sprawdź”, by przejść na stronę banku.
 3. Zapoznaj się ze szczegółami oferty i kliknij „Otwórz konto”.
 4. Wypełnij formularz wniosku.
 5. Jeśli to konieczne, skonfiguruj konto – np. złóż wniosek o kartę lub inne dodatkowe usługi.
 6. Dokonaj weryfikacji tożsamości – najszybciej potwierdzisz tożsamość za pomocą selfie w aplikacji lub przelew weryfikacyjny z innego posiadanego konta; jeśli natomiast wybierzesz potwierdzanie tożsamości przez kuriera lub w oddziale banku, proces zakładania rachunku online może wydłużyć się do kilku dni.
 7. Podpisz umowę – w wielu bankach możesz to zrobić online (np. poprzez akceptację warunków kodem SMS), jednak w niektórych instytucjach należy to zrobić w sposób tradycyjny, czyli w obecności kuriera, który dostarczy dokumenty lub podczas wizyty w placówce.
 8. Zacznij korzystać z konta – w aplikacji lub bankowości elektronicznej.

Warto wiedzieć
Jeśli bank zapewnia możliwość otwarcia rachunku w 100% online (łącznie z zawarciem umowy), będziesz mógł korzystać z takiego konta od razu. Jeżeli natomiast umowę należy podpisać w sposób tradycyjny, dostęp do konta otrzymasz dopiero po jej podpisaniu.

Na co zwrócić uwagę wybierając darmowe konto bankowe?

Przy wyborze najtańszego konta bankowego zwróć uwagę na kilka kwestii:

 • konto całkowicie darmowe
  brak opłat za prowadzenie rachunku oraz za usługi, z których najczęściej korzystasz,
 • warunki zwolnienia z opłat
  wybierz konto, przy którym bez problemu je spełnisz (np. będziesz w stanie zapewnić comiesięczne wpływy w określonej kwocie, czy też wykonać daną liczbą transakcji kartą),
 • promocje
  wiele banków oferuje atrakcyjne premie za otwarcie konta i później za jego aktywne użytkowanie,
 • dostęp do potrzebnych Ci usług
  nie każde darmowe konto zapewnia możliwość uruchomienia debetu, wyrobienia karty wielowalutowej, czy też korzystania z opcji automatycznego oszczędzania,
 • bankowość elektroniczną i aplikację mobilną
  sprawdź, czy mają przyjazny interfejs oraz czy zapewniają dostęp do wszystkich opcji, na których Ci zależy (np. do płatności BLIKiem, czy Google Pay),
 • opinie klientów
  oceny poszczególnych kont znajdziesz także w naszym rankingu.

Podstawowy rachunek płatniczy a bezpłatne konto bankowe

Tak naprawdę we wszystkich bankach znajdziesz dzisiaj bezpłatne konto bankowe, ponieważ od sierpnia 2018 r. na mocy dyrektywy unijnej każdy z nich powinien oferować tzw. podstawowy rachunek płatniczy.

Nie jest to jednak standardowy ROR, lecz bardzo proste konto osobiste zapewniające dostęp do podstawowych usług.

Za pomocą podstawowego rachunku płatniczego:

Możesz
– wykonywać przelewy
– wypłacać gotówkę
– dokonywać płatności w sklepach za pomocą karty

Nie możesz
-uruchomić debetu
– korzystać z przelewów ekspresowych
– korzystać z płatności telefonem za pomocą usług Google Pay i Apple Pay.

Ogólnie rzecz biorąc zakres usług jest znacznie mniejszy niż przy standardowym koncie osobistym.

Ważne!
Podstawowy rachunek płatniczy może otworzyć wyłącznie konsument, który nie prowadzi w żadnym innym banku ROR-u. Takie konto jest zwolnione z opłat, a więc nie zapłacisz nic za jego otwarcie i prowadzenie oraz za wydanie i korzystanie z karty debetowej. Darmowe są także przelewy i wypłaty z bankomatów, ale tylko jeśli wykonasz takich operacji nie więcej niż 5 w miesiącu (za kolejne trzeba już uiścić prowizję).

Najczęstsze pytania klientów

Poniżej odpowiadamy na najczęstsze pytania klientów dotyczące darmowego konta bankowego.

Czy mogę posiadać dwa darmowe konta bankowe?
Tak, możesz posiadać dwa takie konta w różnych bankach, ponieważ nie ma przepisów, które by tego zabraniały. Wyjątkiem jest podstawowy rachunek płatniczy – ten można mieć tylko jeden i to pod warunkiem, że nie posiada się żadnego innego konta osobistego typu ROR w innych bankach (można natomiast mieć konta oszczędnościowe czy też konta walutowe).

Czy konto za darmo może być bezpieczne?
Tak, ponieważ taka usługa niczym się nie różni od standardowych rachunków. Banki zapewniają więc przy nich ten sam poziom bezpieczeństwa co przy innych kontach np. ten sam standard uwierzytelniania transakcji online. Ponadto zgromadzone na darmowym koncie środki są również objęte gwarancją BFG (do 100 tys. euro).

Które darmowe konto będzie dla mnie najlepsze?
Najlepsze darmowe konto powinno spełniać Twoje indywidualne oczekiwania, dlatego tak ważne jest dokładnie sprawdzenie każdej oferty. Przykładowo, jeśli często podróżujesz, zwróć uwagę na konto z darmową kartą wielowalutową, a jeśli wciąż się uczysz i nie masz stałych dochodów, wybierz darmowe konto młodzieżowe, przy którym nie ma wymogu stałych wpływów na rachunek.
Jeżeli natomiast aktywnie korzystasz z rachunku i karty, zdecyduj się na promocyjną ofertę, dzięki której za aktywność będzie Ci wpływała na konto bankowe darmowa kasa.

Które konto bankowe jest najtańsze?
Najtańsze konto bankowe znajdziesz w naszym rankingu. Pamiętaj, że powinno być ono bezwarunkowo darmowe, ponieważ dzięki temu będzie ono zawsze bez opłat, bez względu na to, jak będziesz korzystać z rachunku. Przykładem takiej oferty jest choćby konto w Nest Banku, gdzie zwolnienie z opłat będzie Ci przysługiwać nawet wtedy, jeśli nie zapewnisz określonych wpływów na rachunek, czy też nie wykonasz żadnej płatności kartą.

Czy istnieje darmowe konto bankowe bez karty?
Co do zasady nie ma obowiązku wyrabiania karty do rachunku osobistego. Można także znaleźć darmowe konto bankowe bez karty, jednak w niektórych bankach należy ją wyrobić, aby być zwolnionym z opłat za prowadzenie rachunku.

Oceń tekst

Od 10 lat związany z branżą finansową. Specjalista od wszelkiego rodzaju produktów pozabankowych, które regularnie analizuje i testuje. Doświadczenie zawodowe zbierał, pracując w największych firmach pożyczkowych, przez co wiedzę na temat sektora pozabankowego posiada z pierwszej ręki. Założyciel portalu pozyczasz.pl.

Kontakt z autorem: