Viasms – opinie klientów i recenzja pożyczki

Zaktualizowano 02-04-2022 Opinie 0

Serwis Viasms.pl oferuje gotówkę przez internet i należy do spółki o tej samej nazwie, którą w 2011 roku otworzyła w Polsce duża łotewska firma Via SMS Group. Ta dynamicznie rozwijająca się grupa finansowa ma już zasięg międzynarodowy, gdyż działa w branży pożyczek w 5 europejskich krajach: Polsce, Czechach, Łotwie, Szwecji oraz Hiszpanii.

Pośrednikiem odpowiedzialnym za udzielanie pożyczek na portalu Viasms.pl jest firma Affizzy Sp. z o.o. Z kolei podmiotem udzielającym pożyczek refinansujących jest firma Cashalot Sp. z o.o., należąca również do Via SMS Group.


viasms-www

FirmaVIA SMS PL Sp. z o.o.
Adres wwwviasms.pl
Telefon876 181 062
e-mailinfo@viasms.pl
Godz. pracyPN. – PT. 08:00-22:00
SO. 08:00-18:00
NDZ. – 08:00-16:00
Oceny klientów

Jakie pożyczki oferuje Viasms.pl?

viasms-bannerW serwisie Viasms.pl można skorzystać z pożyczki gotówkowej w kwocie od 100 do 4000 zł z terminem spłaty do 30 dni. Firma stosuje jednak limity kolejnych pożyczek. Nowi klienci mogą się ubiegać po raz pierwszy o maksymalnie 1500 zł. Po spłacie I pożyczki można się ubiegać o 2000 zł, po spłacie II pożyczki o 2500 zł, po spłacie III o 3000 zł i wreszcie po spłacie IV pożyczki o maksymalną kwotę 4000 zł.

W ViaSMS pierwsza pożyczka jest za darmo

Swoim nowym klientom serwis proponuje pierwszą pożyczkę gratis do kwoty 1500 zł.

Standardowe koszty pożyczki

Koszty drugiej i każdej kolejnej pożyczki są w serwisie na przyzwoitym poziomie. Przykładowo za pożyczenie 1000 zł na okres 30 dni należy zapłacić 250 zł. Jest to nieco mniejsza kwota niż propozycje wielu konkurencyjnych firmy przy tych samych parametrach pożyczki.

Przedłużenie terminu spłaty pożyczki – tylko w formie refinansowania

Na stronie serwisu znaleźć można informację, że firma nie oferuje możliwości przedłużenia terminu spłaty zobowiązania. Jednak pożyczkobiorcy firmy Viasms mogą ewentualnie skorzystać z usługi refinansowania pożyczki, którą świadczy serwis Cashalot.pl. Warunkiem skorzystania z usługi refinansowania jest uiszczenie z góry opłaty, której wysokość zależy od kwoty refinansowanej pożyczki oraz okresu refinansowania.

Kto może ubiegać się o pożyczkę w Viasms.pl?

Do podstawowych wymagań stawianych pożyczkobiorcom firmy Viasms należą:

  • Obywatelstwo polskie
  • Wiek między 20 a 72 lat
  • Stały dochód
  • Brak negatywnej historii kredytowej
  • Własne konto w banku oraz własny numer telefonu komórkowego

Firma sprawdza swoich klientów w rejestrach dłużników: ERIF, BIG Infomonitor oraz KRD.

Proces ubiegania się o pożyczkę w Via SMS

Wnioskowanie o pożyczkę polega na zarejestrowaniu się, wypełnieniu formularza wniosku oraz przelaniu na konto pożyczkodawcy kwoty 0,01 zł ze swojego rachunku. Stali klienci mogą ubiegać się o pożyczkę online oraz za pomocą wiadomości SMS. W trakcie rozpatrywania wniosku przedstawiciele firmy kontaktują się telefonicznie z klientem w celu potwierdzenia danych (brak możliwości połączenia telefonicznego może być podstawą odrzucenia wniosku!). Otrzymanie pozytywnej decyzji o udzieleniu pożyczki wymaga jeszcze potwierdzenia chęci jej zaciągnięcia przez klienta za pomocą SMS.

Jak długo Viasms przelewa środki?

Kwota pożyczki jest przelewana na konto klienta natychmiast po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku oraz potwierdzeniu chęci zaciągnięcia pożyczki przez klienta SMS-em. Pieniądze pojawiają się w ciągu kilkunastu minut na koncie osób, które korzystają z usług następujących banków: Millennium Bank, mBank, MultiBank, BRE Bank SA, BZWBK, PKO BP, Inteligo, Pekao SA, Alior Bank lub ING Bank. Czas oczekiwania na przelew może się wydłużyć w weekendy i święta.

Viasms – programy bonusowe i promocje

Viasms proponuje swoim klientom program bonusowy„Zaproś znajomych”. Dzięki niemu każdy klient, który namówi swojego znajomego do skorzystania z usług firmy, dostanie od Viasms 50 zł. Warunkiem otrzymania bonusu jest faktyczne zaciągnięcie pożyczki przez znajomego zaproszonego za pośrednictwem profilu klienta w serwisie. Oprócz tego firma organizuje często różne promocje dla nowych i stałych klientów. Przykładem może być promocja „-50% w każdą środę dla stałych klientów”.

Podsumowanie

Oferta Viasms.pl jest godna uwagi ze względu na pierwszą pożyczkę gratis, niewygórowane w porównaniu do wielu konkurentów koszty kolejnych pożyczek, a także ciekawe promocje i programy bonusowe dla stałych klientów. Minusem są pułapy kolejnych pożyczek, brak umowy ramowej na stronie, a także mało przejrzyste zasady refinansowania pożyczki.

Viasms - Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy