Ranking kart kredytowych — 6 najlepszych ofert maj 2024

Zaktualizowano 07-01-2024 Autor: Arkadiusz Stal Karta kredytowa

Poniższy ranking kart kredytowych powstał, aby pomóc w wyborze najkorzystniejszej oferty. Porównasz w nim koszty poszczególnej kredytówki, a także dowiesz się który bank oferuje najlepsze bonusy za otwarcie karty kredytowej.

W dalszej części artykułu wskażemy Ci, które produkty są aktualnie na topie. praz które są korzystne pod kątem okresu bezodsetkowego, a które mają najniższą prowizję lub dodatkowe funkcjonalności.

Oferty w rankingu są aktualne na dzień 28.05.2024.

Dla zadłużonych
logo
Max limit
10 000 zł
Bez odsetek
30 dni
Oprocentowanie
0%
RRSO
341.94%
BONUS: Dla Nowych Klientów Pierwsze 30 dni BEZPŁATNIE
Dla zadłużonych
logo
Max limit
6000 zł
Bez odsetek
30 dni
Oprocentowanie
20%
RRSO
169,5%
Przez pierwsze 30 dni - RRSO 0%

Jakie oferty prezentuje nasz ranking kart kredytowych?

W udostępnianym tu rankingu można zapoznać się z ofertami zarówno na karty bankowe, jak i niebankowe. Dzięki temu każdy może znaleźć produkt kredytowy dla siebie i przeanalizować propozycje wszystkich instytucji finansowych, a nie tylko z części tego sektora.

Analizując propozycje obu instytucji bardziej szczegółowo, zobaczysz wyraźne różnice.

Pozabankowe karty kredytowe są dostępne dla szerszego grona klientów.
Banki współpracują jedynie z osobami o nienagannej historii wcześniejszych zobowiązań i bardzo dobrej zdolności kredytowej. Rygorystyczne podejście do sytuacji finansowej potencjalnych klientów jest wynikiem polskiego prawa bankowego.

Firmy pożyczkowe oferujące pozabankowe karty kredytowe są objęte innymi przepisami i dzięki temu mogą kierować swoją ofertę do wszystkich konsumentów, którzy zostali odrzuceni przez bank. Również dłużników czy nawet osób z komornikiem. Posiadają mniej surowe kryteria oceny historii i zdolności kredytowej, dzięki czemu niemal każdy może ubiegać się o ich produkty.

Pozabankowe karty kredytowe mogą być droższe niż ich bankowe odpowiedniki.
Karty kredytowe są bardzo opłacalne, jeśli korzystasz z nich w sposób, który pozwala na uniknięcie wszelkich dodatkowych kosztów, tj. spłacasz je w okresie bezodsetkowym. Jeśli jednak spóźnisz się z uregulowaniem salda karty, opłaty pozabankowe będą wyższe niż w przypadku karty kredytowej udostępnianej przez bank.

Proces wnioskowania o pozabankową kartę kredytową jest krótszy i nie wymaga tylu formalności, co bankowa procedura.
Aplikowanie o karty firm pożyczkowych działających online jest w pełni zdalne i polega na wprowadzeniu do formularza odpowiednich danych. W przeciwieństwie do banków, przedsiębiorstwa udzielające finansowania nie wymagają szeregu dokumentów, zaświadczeń o dochodach czy zatrudnieniu i wizyty w oddziale.

Mimo że bankowe karty kredytowe są tańsze, ich przewaga wcale nie jest oczywista. Wszystko zależy od Twojej indywidualnej sytuacji i potrzeb. Poniżej możesz zapoznać się z najlepszymi ofertami wszystkich instytucji finansowych.

Karty kredytowe — ranking 6 najlepszych ofert

Od typowych bankowych „kredytówek”, przez klasyczne pozabankowe produkty wzorowane na instrumentach udostępnianych przez banki, aż po innowacyjną kartę, która odbiega od powszechnego schematu. Oto najkorzystniejsze karty kredytowe dostępne w tej chwili na rynku.

Bank Handlowy S.A. – Karta Kredytowa Citi Simplicity z voucherem 600 zł Allegro

Najważniejsze parametry karty to:

 • okres bezodsetkowy trwający 56 dni,
 • oprocentowanie na poziomie 20,5%,
 • RRSO wynoszące 26,35%.

Karta Citi Simplicity jest całkowicie darmowa przez pierwsze 12 miesięcy użytkowania, pod warunkiem że jest używana do płacenia stacjonarnie lub online na kwotę minimum 300 zł. W kolejnych miesiącach jej koszt wynosi 12 zł, ale jest zwracany, jeśli suma wydatków w pojedynczym okresie rozliczeniowym osiągnęła wartość 1 000 zł.

Jednym z warunków wydania karty jest minimalny dochód wnioskującego na poziomie 1 200 zł miesięcznie i czas zatrudnienia u obecnego pracodawcy wynoszący 3 miesiące. Limit kredytowy, o jaki można się ubiegać, jest ustalany indywidualnie.

Ponadto karta City Banku dostępna jest w tej chwili z promocją polegającą na możliwości otrzymania 600 zł w formie bonu na zakupy w portalu Allegro, jeśli w każdym z 7 kolejnych miesięcy zostanie użyta do wykonania płatności na łączną, miesięczną kwotę 300 zł, a jej użytkownik będzie logował się do bankowości internetowej lub mobilnej minimum raz w miesiącu.

Jeśli z jakichś powodów użytkownik uzna, że nie chce korzystać z opisanej wyżej promocji, dostępna jest alternatywa, która pozwala otrzymać bony o wartości 450 zł do sklepów sieci Biedronka, jeśli w ciągu 3 miesięcy suma płatności dokonanych za pomocą karty osiągnie wartość 1 000 zł, a jej posiadacz będzie odwiedzał swój panel klienta w aplikacji banku lub na stronie internetowej przynajmniej raz w każdym z 3 miesięcy.

Bank Pekao S.A. – Karta Kredytowa z Żubrem

Karta kredytowa z Żubrem zastąpiła niedawno wszystkie dotychczasowe karty Banku Pekao. W jej ramach można skorzystać z trzech pakietów:

 • Standard – darmowy, z oprocentowaniem spłaty w ratach na poziomie 17,81%,
 • Złoty – miesięczny koszt to 19 zł, ale daje dostęp do licznych bonusów oraz niższego oprocentowania spłaty ratalnej – 16,87%,
 • Platynowy – opłata za kartę wynosi 39 zł, w zamian oprocentowanie spłaty w ratach spada do 15,93% oraz można liczyć na dodatkowe benefity.

Okres bezodsetkowy bez względu na pakiet trwa 58 dni, standardowe oprocentowanie to 18,75%, a RRSO jest równe 19,98%.

Dostępny limit kredytowy to nawet 100 000 zł.

Santander Bank Polska – Karta Kredytowa Turbokarta

Najważniejsze dane dotyczące kosztów karty kredytowej Od Santandera:

 • Okres bezodsetkowy to 54 dni;
 • Oprocentowanie wynosi 20,50%;
 • RRSO jest na poziomie 30,47%.

Karta jest darmowa, jeśli jej miesięczne wydatki to minimum 1 000 zł (w przeciwnym wypadku opłata wynosi 6,90 zł/mies.), a całkowity możliwy limit znajdujących się na niej środków, jest ustalany indywidualnie podczas składania wniosku.

Oferta Turbokarty została przygotowana z myślą o osobach, które często ruszają samochodem w trasy, choć nie jest to oczywiście warunek otrzymania jej. Kredytodawca premiuje po prostu korzystanie z myjni, stacji paliw i restauracji, umożliwiając otrzymanie zwrotu za tego typu transakcje w wysokości 30 złotych miesięcznie, co daje łączną wartość 360 zł tzw. cashbacku rocznie.

Karta kredytowa NetCredit

NetCredit to podmiot oferujący wyłącznie wirtualne karty kredytowe. Nowy klient może otrzymać limit w maksymalnej wysokości 3 000 zł, a górne widełki dla stałych klientów to 5 000 zł. Umowa podpisywana jest na 12 miesięcy, ale można ją w każdej chwili zakończyć. W przeciwnym wypadku ulega automatycznemu przedłużeniu.

Wszystkie działania związane z użytkowaniem pożyczki i karty są darmowe. Mowa o funkcjach takich jak:

 • wypłata pieniędzy z bankomatu (funkcja warta uwagi, bowiem w przypadku bankowych kart kredytowych takie transakcje są zawsze bardzo wysoko oprocentowane),
 • wydanie karty,
 • aktywacja karty,
 • rezygnacja z umowy,
 • przelewy z rachunku karty.

Okres rozliczeniowy karty kredytowej od NetCredit trwa 30 dni i nie posiada ona okresu bezodsetkowego, a więc każda kwota wykorzystanego limitu wiąże się z naliczeniem prowizji, która stanowi 16%. Wyjątkiem są pierwsze trzy miesiące dla klientów powracających, kiedy to prowizja wynosi promocyjne 13% oraz pierwszy miesiąc użytkowania karty przez nowego klienta — RRSO wynosi wtedy 0%, a więc oddajesz dokładnie tyle, ile pożyczyłeś.

Dzięki promocji kartę można potraktować jak chwilówkę – uruchomić limit na 1 miesiąc, spłacić pożyczoną kwotę bez żadnych kosztów i zrezygnować z umowy zamykając rachunek karty. W takim wariancie będzie to po prostu całkowicie darmowa pożyczka.

Karta kredytowa AxiCard

Axi Card to wydawca fizycznych kart kredytowych (z logo MasterCard) z maksymalnym limitem do 6 000 zł. Umowa pożyczkowa podpisywana jest na 5 lat, ale w każdej chwili można z niej bezkosztowo zrezygnować. Po trzech miesiącach użytkowania i terminowego spłacania karty klient może zwiększyć przyznany pierwotnie limit jeśli był on niższy niż opisywana powyżej kwota maksymalna.

Firma oferuje swoje karty każdemu konsumentowi, który:

 • ma minimum 21 lat,
 • zarabia od 1 500 zł miesięcznie,
 • pozytywnie przejdzie weryfikację, po złożeniu wniosku.

W odróżnieniu od bankowych kart kredytowych Axi Card umożliwia korzystanie z bankomatów całkowicie za darmo. Wykorzystywanie limitu pożyczkowego jest jednak po pierwszych 30 dniach z zerowym RRSO obciążane dodatkowymi kosztami, a umowa nie przewiduje czasu bezodsetkowego.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania w drugim i każdym kolejnym miesiącu użytkowania karty to 308,9%. Składa się na nią prowizja za udzielenie pożyczki obsługiwanej kartą oraz stałe oprocentowanie w wysokości 6,94%. Minimalna kwota do spłaty w każdym miesiącu to 15% przyznanego limitu, jednak nie więcej niż całkowita wysokość zobowiązań do uregulowania.

Karta kredytowa Twisto

W Twisto można zawnioskować o wirtualną kartę kredytową, do której istnieje możliwość dobrania również fizycznego odpowiednika mieszczącego się w portfelu, jednak jest to specyficzny typ plastiku, który umożliwia transakcje zbliżeniowe (bezstykowe), ale nie można wprowadzać go do bankomatu czy terminala. Kartą Twisto nie da się więc wypłacić gotówki.

Dużą zaletą oferty od Twisto jest jej powszechna dostępność. Pożyczkodawca nie stawia żadnych dodatkowych warunków osobom, które chcą aplikować o produkt. Wystarczy ukończone 18 lat.

Po akceptacji wniosku środki z przyznanego limitu kredytowego dostępne są dla klienta od razu. Ich wysokość jest z kolei ustalana podczas procesu aplikowania o kartę w oparciu o indywidualne potrzeby i możliwości użytkownika.

Zasady korzystania z karty Twisto są w skali całego pozabankowego rynku niespotykanie proste i klarowne:

 • okres bezodsetkowy wynosi 45 dni;
 • po upływie czasu bez naliczania odsetek, od każdego wydanego 100 zł zapłacisz prowizję w wysokości 4,50 zł;
 • minimalna kwota spłaty po każdym okresie rozliczeniowym to 10% posiadanego limitu. Jeśli nie uregulujesz minimum wymaganej kwoty, zostanie uruchomiony Kredyt Twisto, który jest osobnym produktem i wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Jak wnioskować o karty kredytowe dostępne w rankingu?

Każda z opisywanych w rankingu kart jest dostępna na wniosek online, jednak proces składania wniosku w poszczególnych instytucjach jest inny.

Bank
Wniosek składasz online i najczęściej udaje się go ukończyć bez problemów. Czasami jednak banki wymagają dostarczenia dodatkowych dokumentów takich jak zaświadczenia o dochodach oraz potwierdzenia tożsamości w bankowości internetowej lub oddziale banku.

Firma pożyczkowa
Wnioski w pozabankowych instytucjach wystarczy potwierdzić danymi z dowodu osobistego i przelewem weryfikacyjnym lub aplikacją, która łączy się z elektroniczną bankowością, a informacje dochodowe poświadczyć własnoręcznie, bez konieczności wycieczek do pracodawcy czy działu kadr po zaświadczenie o zarobkach.

Najważniejsza różnica
Wniosek w firmach pożyczkowych można złożyć „od ręki”, nie wychodząc z domu, natomiast aplikacja o kartę bankową będzie wymagała pewnego przygotowania, a czasem również wizyty w oddziale.

Jak szybko możesz skorzystać z karty po akceptacji wniosku?

Wnioskujesz w banku
Po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej w banku, aby móc korzystać z fizycznej, plastikowej karty kredytowej oraz przyznanego limitu, musisz poczekać, aż zostanie dostarczona pocztą oraz aktywować ją w bankowości internetowej, przez infolinię lub w oddziale, z pomocą dołączonego kodu PIN. Przy sprawnym działaniu poczty to zwykle 3 dni robocze.

Wnioskujesz w firmie pozyczkowej
Główną formą pozabankowej karty obsługującej limit jest z kolei jej wirtualna postać, czyli karta kredytowa online, a ta fizyczna, którą można schować do portfela stanowi tylko pewien dodatek, który firmy czasem udostępniają, a czasem nie. Skutkuje to możliwością natychmiastowego korzystania z przyznanych środków.

Choć pożyczkodawca zwykle zastrzega w umowie, że pieniądze pojawią się na karcie w ciągu 48 godzin od momentu zawarcia umowy, umożliwia też natychmiastowe uruchomienie części finansowania przy pomocy przelewu natychmiastowego na konto klienta. To, czy przelew może opiewać na przykład na połowę, czy też 80% dostępnej kwoty zależy od wewnętrznej polityki danego dostawcy usługi.

Warunki skorzystania z karty kredytowej

Choć kryteria przyznawania limitów kredytowych i pożyczkowych obsługiwanych kartą są różne w poszczególnych instytucjach, można wyróżnić pewne ogólne warunki, które znajdują się w regulaminie każdego z opisywanych tu pożyczkodawców.

 1. Pełna zdolność do czynności prawnych;
 2. Ważny dowód osobisty;
 3. Stały dochód

Odhaczenie wszystkich trzech podpunktów to absolutne minimum. Następnie, dochodzą jeszcze wymagania dodatkowe. Różne w zależności od charakteru instytucji finansującej.

 • W bankach ważne będzie minimum dochodowe, staż pracy u obecnego pracodawcy, nienaganna historia kredytowa i brak negatywnych wpisów w bazach typu BIK — skupiających informacje o dłużnikach.
 • W firmach pożyczkowych istotną kwestią będzie posiadanie rachunku bankowego z dostępem do bankowości internetowej, własnego telefonu komórkowego, regularność miesięcznych zarobków oraz wiek, z reguły wyższy niż standardowe 18 lat.

W skrócie można powiedzieć, że firmy pożyczkowe oferują karty z limitem dla zadłużonych, natomiast wszyscy konsumenci o wysokiej zdolności kredytowej powinni skierować się  po tradycyjne karty kredytowe.

Jakie są koszty karty kredytowej?

Jeśli umowa o kartę kredytową zawiera okres bezodsetkowy, to koszt korzystania z takiego narzędzia płatniczego może być zerowy. Karta kredytowa opłaca się najbardziej, jeśli jest regularnie używana (w większości przypadków unikasz wtedy miesięcznej opłaty za kartę) oraz równie regularnie i – przede wszystkim – szybko spłacana.

Każde obniżenie salda uregulowane po okresie bezodsetkowym jest oprocentowane, a więc wiąże się z dodatkowym kosztem. Każda niespłacona minimalna rata miesięczna to kolejne odsetki. Finalna kwota do zapłaty w każdym miesiącu czy roku zależy więc od wielu parametrów:

 • ilości pożyczonej gotówki,
 • okresu bezodsetkowego,
 • rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania (RRSO),
 • opłat i prowizji związanych z korzystaniem z karty,
 • możliwości rozłożenia spłaty na raty oraz wysokości oprocentowania rat.

Jakie korzyści daje porównywarka kart kredytowych?

Porównywarka kart kredytowych przede wszystkim oszczędza Twój czas. Pomyśl, ile zajęłoby Ci zestawienie ze sobą wszystkich aktualnych ofert bankowych i pozabankowych, przeczytanie wszystkich regulaminów i zapoznanie się z każdą tabelą opłat i prowizji. A teraz wyobraź sobie, że ktoś już to zrobił i udostępnił Ci za darmo.

Karty kredytowe to dość skomplikowane instrumenty finansowe. Łączą w sobie cechy kart płatniczych i kredytów lub pożyczek, a więc trzeba zwrócić uwagę na dwa razy więcej szczegółów niż w przypadku wielu innych zobowiązań. Dzięki porównywarkom kart kredytowych zmniejszasz ryzyko przeoczenia istotnej kwestii.

Porównywarki i rankingi online odsiewają też za Ciebie legalne i przyjazne klientom instytucje od szemranych firm z niejasnymi intencjami czy zwykłych oszustów zapewniając Ci bezpieczeństwo.

Czy firmy z rankingu są wiarygodne i legalne?

Prezentowane tu oferty zawsze pochodzą od sprawdzonych i rzetelnych pożyczkodawców cieszących się nieposzlakowaną opinią konsumentów.

Każda z instytucji finansowych, której karty kredytowe znajdują się w rankingu:

 • działa legalnie,
 • znajduje się pod kuratelą Komisji Nadzoru Finansowego,
 • zwykle należy do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych,
 • z reguły posiada certyfikat przyznawany Odpowiedzialnym Pożyczkodawcom.

Pytania i odpowiedzi

Poniżej zebrane zostały trzy najczęściej pojawiające się wśród internautów pytania na temat kart kredytowych i rankingu wraz z odpowiedziami.

Czy karta kredytowa może być darmowa?

Tak. Karta kredytowa nie tylko może, ale i powinna być darmowa – wtedy tego typu kredyt naprawdę się opłaca. Na rynku istnieją karty, które odpowiednio użytkowane nie generują żadnych kosztów.

Odpowiednio, czyli jak? W niektórych przypadkach darmowa karta kredytowa to taka, którą wykonuje się transakcje na odpowiednie kwoty, spłaca w okresie bezodsetkowym i nie korzysta z wypłat gotówki bankomatem. Są też warianty z darmowymi transferami środków czy wypłatą fizycznych pieniędzy.

Darmowe karty kredytowe można znaleźć w ofercie banków, a także innych instytucji finansowych.

Karta tradycyjna i karta wirtualna — jakie różnice?

Zarówno tradycyjna, jak i wirtualna karta kredytowa to narzędzia płatnicze, którymi można regulować wszelkie należności online i stacjonarnie.

Różni je:

 • forma – u jednej fizyczna i namacalna, u drugiej jedynie online;
 • szybkość dostępu do środków po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej – wirtualne karty kredytowe nie są uzależnione od działań poczty polskiej i często towarzyszy im usługa Fast Cash, polegająca na umożliwieniu pożyczkodawcy zadysponowania przelewu środków na swoje konto od razu po przyznaniu limitu kredytowego;
 • wpływ na środowisko – wirtualna karta kredytowa to nie rozkładający się setki lat plastik;
 • poziom bezpieczeństwa – karty kredytowe istniejące jedynie w świecie online są trudniejsze do zapodziania, dużo rzadziej są też obiektami kradzieży.

Jak często aktualizowany jest ranking kart kredytowych?

Ranking aktualizowany jest w każdym miesiącu, co sprawia, że znajdujące się w nim oferty są zawsze aktualne.

5 (Ilość ocen: 2)

Od 10 lat związany z branżą finansową. Specjalista od wszelkiego rodzaju produktów pozabankowych, które regularnie analizuje i testuje. Doświadczenie zawodowe zbierał, pracując w największych firmach pożyczkowych, przez co wiedzę na temat sektora pozabankowego posiada z pierwszej ręki. Założyciel portalu pozyczasz.pl.

Kontakt z autorem: