Twisto — opinie klientów i recenzja oferty

Twisto — opinie klientów i recenzja oferty

Zaktualizowano 07-01-2024 Autor: Marta Wycisło

Twisto — innowacyjna firma finansowa, która zyskuje coraz większą popularność dzięki swojej nietuzinkowej ofercie. W naszej recenzji dokładnie przyjrzymy się temu, co Twisto ma do zaoferowania oraz jakie opinie zamieszczają w sieci jej zadowoleni klienci. Czy Twisto to nowa era finansów osobistych, czy może tylko chwilowy trend?

Czym jest Twisto?

Twisto jest tzw. fintechem, czyli przedsiębiorstwem łączącym finanse z nowoczesną technologią. Firma ma czeski kapitał i oferuje 3 rodzaje usług.

 1. Limit kredytowy – korzystanie z niego jest darmowe pod warunkiem terminowych spłat;
 2. Pozabankową kartę kredytową – pozwalającą płacić bez prowizji w dowolnej walucie;
 3. Odroczoną płatność podczas zakupów online – we wszystkich e-sklepach, które współpracują z ING Bankiem Śląskim (jest on współwłaścicielem Twisto) oraz posiadających bramkę płatniczą iMoje.

Największe sklepy, w których zapłacisz Twisto – odroczone płatności

W tej chwili zapłacisz Twisto w ponad 200 sklepach internetowych. Niestety nie wszystkie największe serwisy umożliwiają skorzystanie z oferty tego pożyczkodawcy.

Odroczona płatność Twisto jest dostępna m.in. w następujących sklepach:

 • Travelist.pl
 • C&A
 • Czasnabuty.pl
 • Gandalf.com.pl
 • Pyszne.pl
 • Jysk
 • Hebe
 • Lokalny Rolnik

Jeśli jednak posiadasz kartę Twisto – wirtualną lub fizyczną, możesz dokonywać płatności w dowolnych sklepach online oraz stacjonarnych.

Warunki skorzystania z usługi

Możesz zostać użytkownikiem Twisto, jeśli:

 • Masz skończone 18 lat;
 • Dysponujesz kontem bankowym;
 • Posiadasz odpowiednią zdolność kredytową.

Aby zacząć korzystać z usług firmy związanych z kredytem, warto pobrać aplikację Twisto i przejść procedurę rejestracyjną. By ją ukończyć niezbędne będzie przelanie 1 zł na konto Twisto. To działanie weryfikacyjne zastępujące np. konieczność dostarczenia zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach. Alternatywą potwierdzenia swojej tożsamości jest przesłanie skanu dowodu osobistego i zdjęcia „selfie”.

Po rejestracji otrzymasz miesięczny limit środków na wydatki, którymi możesz regulować należności w sklepach opisanych we wcześniejszym akapicie.

Warto wiedzieć!

Jeśli preferujesz inne rozwiązanie niż aplikacja na smartfon, możesz założyć konto na komputerze stacjonarnym.

Jak działa Twisto?

Każda z 3 usług Twisto, ma nieco odmienne zasady działania.

LIMIT KREDYTOWY

Zarejestrowanym użytkownikom Twisto przyznaje limit kredytowy, który rozpoczyna się od 300 zł i może być z czasem, sukcesywnie zwiększany, jeśli jest spłacany terminowo. Uregulowanie należności na czas oznacza spłatę do 15. dnia kolejnego miesiąca. Zwrotu wymaganej kwoty dokonuje się przelewem bankowym lub BLIKiem. Za opłatą rozłożysz płatność nawet na 12 rat, jeśli na oddanie kapitału potrzebujesz więcej czasu.

ODROCZONE PŁATNOŚCI

Odroczone płatności oznaczają, że za zakupy w wybranych sklepach zapłaci za Ciebie Twisto, a Ty będziesz mógł oddać pożyczkodawcy należność po:

 • 21 dniach, jeśli nie zarejestrujesz się w aplikacji;
 • 45 dniach – to termin dla zarejestrowanych użytkowników.

KARTA TWISTO

Środek płatniczy Twisto pod postacią karty działa niemal tak samo, jak standardowa karta kredytowa, której można używać zarówno stacjonarnie, jak i online. Największa różnica dotyczy spłaty znajdującego się na niej kredytu – po okresie rozliczeniowym, który trwa miesiąc, należy zwrócić Twisto całą wykorzystaną kwotę, a nie wyłącznie „kwotę minimalną”. Kolejna różnica to brak możliwości wypłaty gotówki z bankomatu.

O jaki limit na karcie można zawnioskować? O kwotę dokładnie taką samą, jaka dostępna jest w ramach limitu odnawialnego. Tj. na początku – 300 zł, a z czasem nawet kilkanaście tysięcy.

Instrukcja jak otrzymać kartę Twisto

Jeśli z karty chcesz korzystać od początku swojej przygody z Twisto, możesz zaznaczyć chęć otrzymania jej już na etapie rejestracji. Dla zarejestrowanych klientów dyspozycja wydania karty znajduje się w zakładce „Karty”, po zalogowaniu do konta w aplikacji mobilnej.

 • Karta wirtualna – karta kredytowa online jest dostępna od razu;
 • Karta fizyczna – plastikowy egzemplarz karty zostaje przesłany na Twój adres i otrzymujesz go maksymalnie w ciągu 10 dni roboczych.
Ważne!

Z karty Twisto nie da się przelać pieniędzy na swój rachunek bankowy!

Jakie są koszty używania karty?

Wydanie karty oraz korzystanie z niej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Jest całkowicie darmowe. Opłaty pojawiają się, kiedy nie oddajemy na czas całej kwoty wykorzystanej w danym okresie rozliczeniowym lub chcemy rozłożyć spłatę na raty.

Za nieterminowe uregulowanie należności Twisto naliczy dodatkowe 4,25 zł za każde wydane 100 zł.

Jeśli zaś chcemy dokonać spłaty ratalnej Twisto przygotowuje indywidualną wycenę, która zależy od:

 • Naszego stażu jako klienta firmy;
 • Kwoty pożyczki;
 • Preferowanej ilości rat.

Jakie opinie o karcie mają klienci?

Opinie klientów na temat karty Twisto są zróżnicowane, ale w większości przypadków można zauważyć pozytywne recenzje. Klienci doceniają przede wszystkim prostotę korzystania z tej formy płatności. Karta Twisto umożliwia zakupy na raty bez konieczności wychodzenia z domu, co jest w dzisiejszych czasach, kiedy wygoda i dostępność usług internetowych odgrywają kluczową rolę — szczególnie atrakcyjne. Ponadto Twisto oferuje elastyczne warunki spłaty, co przyciąga klientów poszukujących alternatywnych rozwiązań finansowych.

Niemniej jednak nie brakuje również negatywnych ocen. Głównie dotyczących obsługi klienta, wysokich kosztów i ewentualnych problemów związanych z terminowym rozliczeniem transakcji. Ostateczna ocena zależy więc od indywidualnych preferencji i doświadczeń klienta.

Czy warto? Poznaj zalety Twisto

Kiedy tymczasowo brakuje Ci środków lub nie chcesz mrozić kapitału podczas zakupu produktu, którego nie jesteś do końca pewny i być może go zwrócisz, Twisto może być bardzo pomocnym narzędziem.

Bezpłatny kredyt, który można oddać nawet po 45 dniach to bardzo interesujący produkt w sektorze pozabankowym, gdzie zdolność kredytowa nie opiera się na nienagannej historii kredytowej i umowie o pracę. Twisto ma naprawdę konkurencyjną i wartą uwagi ofertę.

Co zamiast Twisto?

Dodatkowe aplikacje, które oferują usługę odroczonych płatności to np.:

 • PayPo
 • Klarna

Jeśli natomiast szukasz innych pozabankowych kart kredytowych, sprawdź nasz ranking lub przeczytaj artykuły na temat konkretnych usługodawców.

Na przykład:

 • NetCredit
 • AxiCard
 • Bycard
 • Cardina
Oceń tekst

Zaczynała od nauki oszczędzania z artykułów internetowych, skończyła jako pasjonatka wszystkich zagadnień finansowych i gospodarczych, o których chce edukować innych. Wcześniej zawodowo związana z Human Resources i księgowością. W obecnej pracy czerpie z tych dziedzin, by jeszcze lepiej wspierać czytelników, przekazując swoją wiedzę w sposób zrozumiały dla każdego.

Kontakt z autorem:

- Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy