Crezu – opinie klientów i analiza oferty

Crezu – opinie klientów i analiza oferty

Zaktualizowano 05-09-2023 Autor: Arkadiusz Stal Firmy pożyczkowe

Pożyczki pozabankowe są obecnie udzielane na tak prostych zasadach, że najtrudniejszym etapem całego procesu wydaje się być wybór odpowiedniej oferty spośród setek dostępnych na rynku.

Z pomocą przychodzą na szczęście pośrednicy pożyczkowi a jednym z lepiej ocenianych i najpopularniejszych portali tego typu jest Crezu – broker, którego opisujemy poniżej.

Czym jest platforma Crezu?

Crezu.pl, czyli strona www firmy Fininity Ltd. posiada bazę zweryfikowanych pożyczkodawców, których propozycje monitoruje w czasie rzeczywistym, by móc przedstawiać konsumentom, którzy zgłaszają się po pomoc jak najlepsze warianty finansowania.

Usługi oferowane przez pośrednika polegają więc na łączeniu klientów z firmami pożyczkowymi bez konieczności wysyłania przez nich kilkudziesięciu wniosków. Są bezpłatne i świadczone w 100% online.

Dzięki dużej liczbie firm pożyczkowych, z którymi współpracuje platforma, pomoc może otrzymać niemal każdy – niezależnie od poziomu zdolności kredytowej.

Crezu w liczbach
Jak podaje na swojej stronie internetowej, broker uczestniczył już w procesie udzielenia 803 414 pożyczek.

 • 14 min – to średni czas potrzebny na zaciągnięcie zobowiązania za pośrednictwem pośrednika;
 • 94 – taki procent wniosków złożonych do pośrednika zostało pozytywnie rozpatrzonych przez przynajmniej jednego pożyczkodawcę.
 • 86 – to procent klientów, którzy po uzyskaniu pożyczki, ponownie skorzystali z usług Crezu.

Sprawdzamy ofertę pośrednika

Crezu reklamuje się jako broker działający w imieniu konsumentów w dowolnej sytuacji finansowej. Za usługi nie pobiera od wnioskujących żadnej prowizji, a dzięki kooperacji z szeroką gamą firm pożyczkowych, pośredniczy w udzieleniu najróżniejszych chwilówek w kwotach od 100 zł do 5 000 zł.

Mowa m.in. o zobowiązaniach:

 • bez BIK,
 • dla zadłużonych,
 • z RRSO 0% (czyli darmowych),
 • bez przelewu weryfikacyjnego.

Należy jednak pamiętać, że aby móc przystąpić do aplikowania trzeba spełnić określone kryteria.

crezu logo

Pożyczka dla nowych klientów od 100 zł do 10 000 zł

Warunki skorzystania z platformy Crezu

Skorzystanie z serwisu  jest możliwe dla każdego, kto ukończył 18 rok życia i posiada aktualny dowód osobisty lub paszport.

Firma zapewnia, że jeśli dodatkowo klient posiada polskie obywatelstwo i własne konto bankowe, prawdopodobieństwo otrzymania pożyczki wyniesie 98%. Pozostałe 2% jest uzależnione od regulaminowych wymagań poszczególnych firm pożyczkowych. Realny poziom przyznawalności pokazuje ranking najczęściej przyznawanych chwilówek.

Wymagania stawiane użytkownikom platformy to bowiem nie to samo, co warunki konieczne do uzyskania pożyczki. Podobnie jak w przypadku kosztów – usługi pośrednika są darmowe, natomiast usługi poszczególnych pożyczkodawców – niekoniecznie.

Koszt pożyczki od Crezu

Pożyczkom zaciąganym dzięki pomocy platformy mogą towarzyszyć opłaty nakładane przez firmy pożyczkowe – oprocentowanie oraz marża. Wszystkie informacje dotyczące ceny zobowiązania, czasu na spłatę czy stopy procentowej są podawane na etapie prezentowania oferty oraz po przejściu na stronę www wybranego przedsiębiorstwa finansowego.

Najczęstsza cena za każdy 1 000 zł pożyczki zaciągniętej na 30 dni, to około 125 zł.

Ważne!

Składanie wniosku poprzez pośrednika, samo w sobie nie rodzi żadnych kosztów. Podobnie jak np. badanie historii kredytowej.

Czy Crezu sprawdza bazy dłużników?

Ocena historii spłaty wcześniejszych zobowiązań pozostaje wyłącznie po stronie firm pożyczkowych.

Crezu nie wysyła zapytań do rejestrów zadłużonych, ponieważ nie jest bezpośrednim pożyczkodawcą. Broker nie zapewnia finansowania, a jedynie znajduje i prezentuje odpowiednie dla Ciebie warianty pożyczek.

Przekazuje Twój wniosek różnym podmiotom, a następnie pozwala go przejąć wybranej przez Ciebie instytucji.

Jak złożyć wniosek na crezu.pl

By złożyć wniosek u pośrednika , musisz wypełnić szczegółowy formularz znajdujący się na jego stronie. Wniosek zostanie przekazany do wszystkich firm z bazy Crezu, w których istnieje prawdopodobieństwo otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej. Broker deklaruje, że cały proces trwa zaledwie 4 minuty. Ostatni etap to zapoznanie się z ofertami wszystkich podmiotów, które wstępnie zaakceptowały wniosek, wybór jednego z nich i przejście na odpowiednią stronę internetową.

Szczegółowy opis formularza znajdziesz poniżej.

 1. Początkowa faza składania aplikacji, to wybór kwoty interesującej Cię pożyczki i preferowanego czasu spłaty.
 2. Następnie klikasz „Weź pożyczkę” i wskazujesz cel, na jaki chcesz pozyskać środki (na przykład konsolidacja, remont czy naprawa samochodu).
 3. Kolejny etap to wypełnienie wszystkich pól przeznaczonych na dane osobowe i teleadresowe.
 4. W dalszej części wniosku opisujesz źródło swoich dochodów.
 5. Teraz pora na podanie numeru PESEL oraz rachunku bankowego.
 6. Jeden z końcowych etapów to określenie zarobków w ujęciu miesięcznym netto, profilu pracodawcy, rodzaju miejsca zamieszkania, wykształcenia, stanu cywilnego i liczby dzieci.
 7. By otrzymać propozycje pożyczkowe, należy też podać datę ważności dowodu osobistego oraz informacje na temat ewentualnych negatywnych wpisów w BIK i zaakceptować wymagane zgody (m.in. na przetwarzanie danych osobowych).

Choć w pierwszej chwili poziom szczegółowości wniosku może odstraszać, musisz wiedzieć, że w przypadku pośredników, formularze zawsze są tak drobiazgowe. To dlatego, że działają oni w oparciu o automatyczne algorytmy. Im więcej informacji, tym szybciej otrzymasz idealnie dopasowane do Twojej sytuacji oferty.

Oczywiście, dopóki nie zaakceptujesz warunków konkretnego pożyczkodawcy i nie zawrzesz z nim umowy, nie jesteś do niczego zobowiązany. Możesz wycofać się nawet po wypełnieniu całego wniosku i zapoznaniu się z wszystkimi propozycjami pożyczek od Crezu. To jedna z cech brokera, którą konsumenci cenią najbardziej.

Opinie o Crezu

W sieci można znaleźć wiele pozytywnych komentarzy na temat Crezu. Te, które szczególnie zapadają w pamięć, to:

 • Wiadomość od Pana Krzysztofa, który przetestował już 11 brokerów pożyczek i dopiero Crezu sprawiło, że jest w pełni zadowolony z usług tego typu.
 • Wiadomość od Pani Anny, która ze względu na swój wiek (19 lat) miała problem w znalezieniu oferty na kwotę 1 500 zł, która byłaby dla niej dostępna, a wniosek spotkał się z akceptacją. Pani Annie udało się wreszcie zawrzeć umowę – dzięki Crezu.
 • Wiadomość od Pana Aleksandra, który potrzebował pieniędzy szybko, a po zaciągnięciu zobowiązania za pośrednictwem Crezu oczekiwał informacji o dodatkowych kosztach, które musi uregulować. Jego zdziwienie było ogromne, gdy dowiedział się, że pożyczka nie wiąże się żadną opłatą, którą trzeba uregulować z pośrednikiem.

Oprócz wielu zalet, które punktują zadowoleni klienci, firma ma również pewne wady.

Wady i zalety platformy

Poniżej możesz przyjrzeć się bliżej mocnym i słabym stronom brokera.

Zalety Crezu

 • Prosta w obsłudze strona www;
 • Wysoki współczynnik zaakceptowanych wniosków;
 • Duża dostępność pożyczek dla szerokiego grona odbiorców – również zadłużonych;
 • Szybkość działania – średni czas otrzymania odpowiedzi od pośrednika (z reguły zawiera ona wiele propozycji różnych firm pożyczkowych, które wstępnie zaakceptowały Twój wniosek) to 14 minut.

Wady Crezu

 • Crezu nie współpracuje z każdą dostępną na rynku platformą pożyczkową. Korzystając z usług brokera, zamykamy się na pewne firmy.
 • Wniosek, który należy wypełnić, by móc skorzystać z usług Crezu jest długi i szczegółowy.

Pytania klientów

W tej części artykułu możesz zapoznać się z kilkoma odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania internautów.

Czy Crezu udziela pożyczek?

Spłata pożyczki zaciągniętej poprzez pośrednika pożyczek pozabankowych zwykle odbywa się bezpośrednio do instytucji finansowej, która udzieliła pożyczki.

Po uzyskaniu pożyczki otrzymasz szczegółowe informacje dotyczące terminów i sposobu spłaty.

Jak spłacić pożyczkę?

Nie. Firma Crezu działa jako pośrednik, łącząc klientów z różnymi instytucjami finansowymi, które udzielają pożyczek pozabankowych.

Czy Crezu jest bezpieczny?

Crezu, jako pośrednik pożyczek pozabankowych, podejmuje wszelkie wysiłki w celu zapewnienia bezpieczeństwa swoim klientom. Przede wszystkim współpracuje wyłącznie z renomowanymi i wiarygodnymi instytucjami finansowymi.

Oczywiście przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji finansowej zawsze dokładnie zapoznaj się z warunkami i zasadami oferowanymi przez podmiot, z którym zawierasz umowę.

Kontakt do Crezu i dane firmy

Poniżej najważniejsze dane firmy:

Dane firmy:

Fininity Ltd
NIP: 14523902

Dane kontaktowe:

Adres: Tartu 84a, Tallinn
telefon: brak
email: brak
adres www: https://crezu.pl/

Godziny Pracy*:

Poniedziałek – Piątek: 24h/7,
Sobota i niedziela: 24h/7,
Święta: 24h/7.

* czas udzielenie pożyczki zależy od godzin pracy pożyczkodawcy, z którym Crezu współpracuje

4.3 (Ilość ocen: 3)

Od 10 lat związany z branżą finansową. Specjalista od wszelkiego rodzaju produktów pozabankowych, które regularnie analizuje i testuje. Doświadczenie zawodowe zbierał, pracując w największych firmach pożyczkowych, przez co wiedzę na temat sektora pozabankowego posiada z pierwszej ręki. Założyciel portalu pozyczasz.pl.

Kontakt z autorem:

Crezu - Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy