Smartpożyczka – opinie, oferta, promocje


smartpozyczka-www

FirmaAventus Group Sp. z o.o.
Adres wwwsmartpozyczka.pl
Telefon85 871 00 49
e-mailinfo@smartpozyczka.pl
Godz. pracyPon. – Pią. 7:30 – 21:00
Sob. – Niedz. 9.00 – 17.00
Oceny klientów

Serwis Smartpozyczka.pl należy do firmy Aventus Group Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, którą w 2010 roku założyła litewska firma Aventus Group UAB. Wówczas firma nazywała się Mała Pożyczka Sp. z o.o., a pierwszym jej przedsięwzięciem był serwis PozyczkaPlus.pl, który działa do dzisiaj. Aktualnie litewska Aventus Group działa w kilku krajach – Polsce, Czechach, Gruzji oraz na Litwie i Łotwie, a w planach ma również podbój rynku hiszpańskiego.

Jakie pożyczki proponuje Smartpozyczka.pl?

W serwisie można zaciągnąć pożyczkę w kwocie od 200 do 3000 zł na okres 10, 15, 20, 25 lub 30 dni. Trzeba jednak zaznaczyć, że nowi klienci mogą pożyczyć co najwyżej 1000 zł, a o wyższe kwoty mogą ubiegać się dopiero po spłacie dwóch pożyczek. Maksymalną kwotę 3000 zł można otrzymać za siódmym razem.

Pierwsza pożyczka za darmo – do 1000 zł

Dla nowych klientów firma przygotowała promocję – pierwsza pożyczka jest im udzielana za darmo do 1000 zł, czyli trzeba oddać dokładnie taką samą kwotę, jaką się pożyczyło.

Standardowe koszty pożyczki w Smartpozyczka.pl

Koszty drugiej i każdej kolejnej pożyczki w serwisie są na wysokim poziomie. Przykładowo pożyczka w kwocie 1000 zł zaciągnięta na okres 30 dni kosztuje w sumie 282,22 zł. Jednak stali klienci, którzy spłacają terminowo pożyczki, mogą skorzystać ze zniżek oferowanych przez serwis w ramach Programu Lojalnościowego.

Przedłużenie terminu spłaty pożyczki

Firma oferuje dwie formy przedłużenia terminu spłaty pożyczki osobom, które nie mogą wywiązać się z pierwotnie ustalonego terminu jej zwrotu:

  • Osoby korzystające z „pierwszej pożyczki za darmo” – mogą przedłużyć termin jej spłaty o taki sam okres, na jaki była ona zaciągnięta (czyli pożyczka z terminem 30-dniowym może być przedłużona o kolejne 30 dni)
  • Osoby korzystające z pożyczki po raz kolejny – mogą skorzystać z usługi refinansowania pożyczki i w tym przypadku termin spłaty zostaje również wydłużony o ten sam okres, na jaki była zaciągnięta pożyczka.

Koszty usługi są ustalane indywidualnie. W przypadku refinansowania kształtują się one na poziomie 21,9% – 27,4%. Przedłużenie terminu pierwszej pożyczki w wysokości 1000 zł o kolejne 30 dni kosztuje 282,22 zł, czyli dokładnie tyle, ile wynoszą standardowe koszty pożyczki o takich parametrach.

Kto może otrzymać pożyczkę w serwisie Smartpozyczka.pl?

Klientem firmy może zostać osoba, która spełnia następujące warunki:

  • Ma polskie obywatelstwo
  • Ma nie mniej niż 21 i nie więcej niż 73 lata
  • Posiada aktualne zatrudnienie (firma nie wymaga jednak przedstawiania żadnych zaświadczeń od pracodawcy)
  • Nie jest wpisana do rejestrów dłużników
  • Ma własne konto bankowe oraz telefon komórkowy.

Każdy klient jest weryfikowany w Biurze Informacji Kredytowej oraz w rejestrach dłużników: KRD, Erif oraz Krajowym Biurze Informacji Gospodarczej.

Jak wygląda proces ubiegania się o pożyczkę w Smartpozyczka.pl?

Ubieganie się o pożyczkę w serwisie odbywa się całkowicie online i polega przede wszystkim na zarejestrowaniu się na stronie serwisu, wypełnieniu formularza oraz zweryfikowania swojego konta poprzez dokonanie przelewu w kwocie 0,01 zł. Stali klienci, którzy już są zarejestrowani w serwisie, mogą po kolejną pożyczkę zgłosić się także telefonicznie. Istnieje również możliwość złożenia wniosku o pożyczkę za pośrednictwem SMS – wówczas w wiadomości należy wpisać m.in. kwotę i termin pożyczki, a także swój numer PESEL.

Jak długo trzeba czekać na przelew środków?

Przelew z tytułu pożyczki jest wykonywany przez pożyczkodawcę niezwłocznie po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Na rachunek klienta dotrze on natychmiast, jeśli ma on konto w tym samym banku co pożyczkodawca, czyli PKO BP, Alior Bank, Bank Zachodni WBK, mBank oraz Bank Millennium. W przypadku posiadania konta w innym banku na przelew należy poczekać do 1 dnia roboczego.

Program Lojalnościowy dla stałych klientów

Dla klientów spłacających pożyczki w terminie serwis Smartpozyczka.pl przygotował Program Lojalnościowy, dzięki któremu mogą skorzystać ze zniżki przy zaciąganiu kolejnej pożyczki. Z każdą koleją pożyczką spłaconą w terminie otrzymuje się wyższy status Lojalnego Klienta i wraz z nim większą zniżkę.

Srebrny Klient otrzymuje 5% zniżki – dotyczy ona 2 pożyczki do 1000 zł

Złoty Klient otrzymuje 10% zniżki – dotyczy ona 3-4 pożyczki do 1500 zł

Klient VIP otrzymuje 15% zniżki – na 5-6 pożyczkę do 2000 zł

Klient Premium otrzymuje 20% zniżki – na 7 i każdą kolejną pożyczkę do 3000 zł

Podsumowanie

Smartpozyczka.pl jest serwisem bardzo transparentnym, na którym można znaleźć wszelkie wzory dokumentów oraz tabele opłat i prowizji, a także zapoznać się szczegółowo ze wszystkimi zasadami korzystania z pożyczek. Oferowane pożyczki być może nie należą do najtańszych na rynku, jednak nowi klienci mogą skorzystać z pierwszej pożyczki za 0 zł, natomiast osoby korzystające częściej z usług firmy mogą otrzymać atrakcyjne zniżki w ramach Programu Lojalnościowego.

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy skomentuj ten post!

Dodaj opinię