Ile kosztuje HBO Max w Polsce?

Ile kosztuje HBO Max w Polsce?

Zaktualizowano 23-08-2023 Autor: Arkadiusz Stal

Domowa wypożyczalnia to świetny sposób na relaks i spędzenie wolnego czasu. Z tego względu sprzedaż filmów i seriali w modelu subskrypcyjnym w ostatnich latach, wiedzie swój prym.

Dziś pod lupę bierzemy popularne HBO Max. Ile kosztuje i czy warto zdecydować się na abonament?

Czym jest HBO Max?

HBO Max jest platformą streamingową, oferującą całkowicie nowe, jak i znane od dawna seriale i filmy.

Jest to nowy serwis VOD, łączący w sobie wszystkie dotychczasowe serwisy HBO oraz Max Originals. Co ważne, jeśli posiada się subskrypcję HBO, HBO GO lub HBO Portugal, można mieć pełny dostęp do HBO Max i korzystać z ponad 13 000 godzin filmowej rozrywki.

Ile kosztuje HBO Max – aktualne ceny subskrypcji

Usługa HBO Max jest dostępna za pośrednictwem różnych dostawców. Aktualną informację o tym ile kosztuje HBO Max oraz ofertę promocyjną, można znaleźć bezpośrednio na stronie internetowej. Przedstawia się ona następująco:

 • płatność comiesięczna – 29,99 zł
 • płatność roczna – 234,00 zł

Z poniższej oferty łatwo można wywnioskować, że jednorazowa opłata roczna jest bardziej opłacalna. Wybierając tę opcję oszczędzamy dokładnie 124,89 zł w porównaniu do rocznej opłaty, jaką byśmy ponieśli płacąc co miesiąc.

Co ważne, subskrypcja w HBO nie jest zobowiązująca, a rezygnacja z usługi nie wiąże się z konsekwencjami. Jeśli wybierzemy płatność comiesięczną i w pewnym momencie będziemy chcieli zrezygnować z usługi, stracimy po prostu dostęp do platformy, bez żadnych kar.

Jak wykupić usługę HBO Max?

Wykupienie abonamentu HBO Max jest bardzo proste. Poniżej kroki, jakie należy wykonać:

 • wejście na oficjalną stronę serwisu hbomax.com;
 • kliknięcie na polecenie „zarejestruj się”;
 • wybranie planu miesięcznego lub rocznego
 • uzupełnienie swoich danych (imię i nazwisko, adres mailowy i hasło);
 • dokonanie płatności – dostępne są 2 metody – karta visa/mastercard bądź PayPal.

Po zaksięgowaniu płatności nasze konto będzie aktywne od razu.

Czy da się korzystać z HBO Max za darmo?

Większość dostawców HBO Max niestety nie oferuje swoim klientom darmowego dostępu do platformy. Warto jest jednak śledzić promocje, gdyż może się zdarzyć że dla nowych klientów będzie przewidziane HBO Max za darmo w postaci okresu próbnego.

Podczas okresu próbnego można korzystać z pełnej funkcjonalności platformy. Należy jednak mimo to podpiąć swoją kartę płatniczą. Po okresie testowym może nastąpić automatyczne pobranie środków z karty. Chcąc zrezygnować z pakietu, należy co najmniej na 24 godziny przed upływem tego czasu dezaktywować usługę.

Ile wynosi okres próbny w HBO Max?

Wielu użytkowników mających doświadczenie z innymi platformami, zastanawia się zapewne czy HBO Max posiada okres próbny? Jeśli przy rejestracji nowego użytkownika pojawi się informacja o darmowym okresie próbnym, wówczas będzie z góry wiadomo ile on wynosi. W większości wypadków będzie to 30 dni, czyli tyle ile wynosi standardowa subskrypcja.

Ile można mieć kont po wykupieniu HBO Max?

Po rejestracji i uiszczeniu opłaty na HBO Max, użytkownik może dodać do swojego konta aż 5 profili upoważnionych użytkowników. W regulaminie usługi znajduje się zapis o możliwości udostępnienia usługi członkom najbliższej rodziny lub gospodarstwa domowego.

Oznacza to, że można podzielić się swoim dostępem lub złożyć się z innymi osobami na wykupienie go. Każdy użytkownik może na swoim profilu zapisać preferencje filmowe i wybrać swoją indywidualną kategorię filmów.

Na uwadze należy mieć jednak pewne zastrzeżenie. Firmy i seriale w HBO Max da się oglądać jednocześnie na 3 urządzeniach.

Czy warto wykupić HBO Max?

HBO Max to obecnie najnowocześniejsza usługa ze wszystkich oferowanych przez HBO. Znaczna większość pozycji dostępnych na platformie posiada jakość 4K, z HDR i dźwiękiem przestrzennym. Seriale i filmy można oglądać na 3 urządzeniach, a dostęp podzielić pomiędzy 5 użytkowników. Usługa HBO Max kompatybilna jest z:

 • komputerami (Windows, Linux, macOS i Chrome OS);
 • tabletami z systemem Android i iPad;
 • telewizorami webOS;
 • konsolami (Xbox oraz Playstation)

Przystępna cena pakietu i wszystkie te powyższe korzyści pozwalają stwierdzić, że usługa HBO Max jest zdecydowanie godna rozważenia.

Co zamiast HBO Max?

Na rynku mamy obecnie do wyboru także inne platformy streamingowe. Jedna z nich to znany i lubiany Netflix. Porównanie tych dwóch dostawców może być jednak problematyczne, gdyż różnią się oni przede wszystkim katalogiem dostępnych filmów i seriali.

W jednym i drugim przypadku katalog jest zróżnicowany. Jeśli zależy komuś na różnorodności i szerokim wyborze, warto wspomnieć że Netflix idzie w ilość – posiada około 3-krotnie więcej pozycji niż wspomniane HBO Max i ma do wyboru aż 3 pakiety cenowe.

Biorąc pod uwagę taką samą cenę, jak w HBO Max, otrzymujemy filmy tylko w jakości SD. Jest wprawdzie Netflix Premium, który daje możliwość oglądania treści w jakości 4K/HDR, czyli takiej jak HBO Max. Cena usługi wynosi tutaj jednak 60 zł miesięcznie, czyli 2-krotnie więcej. Sprawdź ile kosztuje netflix i jakie plany cenowe oferuje.

Zaletą Netflixa jest działanie na większej ilości urządzeń i brak dyskryminacji telewizorów starszego typu.

Zupełnie nie tak dawno, bo pod koniec 2022 roku ruszyła oferta Disney+, oferująca pełen katalog filmów i seriali Disneya. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie na tego typu usługi ze strony rodziców dzieci i młodzieży (ale nie tylko).

Wykupując subskrypcję Disney mamy pewność, że otrzymamy pełny katalog produkcji i żadna pozycja nie zniknie nagle z oferty. Można więc w każdej chwili obejrzeć kultowe seriale, takie jak: Gwiezdne Wojny, Zagubieni, Homeland, czy Synowie Anarchii. Dostęp do biblioteki otrzymamy już za 28,99 zł miesięcznie. Dokładne ceny ile kosztuje Disney + opisaliśmy w innym artykule.

5 (Ilość ocen: 1)

Od 10 lat związany z branżą finansową. Specjalista od wszelkiego rodzaju produktów pozabankowych, które regularnie analizuje i testuje. Doświadczenie zawodowe zbierał, pracując w największych firmach pożyczkowych, przez co wiedzę na temat sektora pozabankowego posiada z pierwszej ręki. Założyciel portalu pozyczasz.pl.

Kontakt z autorem:

- Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy