Ile kosztuje Netflix na miesiąc i na rok?

Ile kosztuje Netflix na miesiąc i na rok?

Zaktualizowano 21-07-2023 Autor: Marta Wycisło

Netflix to najpopularniejsza platforma streamingowa na świecie. Od lat dostarcza niezliczoną ilość treści audiowizualnych milionom kinomaniaków. Jej abonenci mogą korzystać z biblioteki zawierającej szeroki wybór produkcji z rozmaitych gatunków i krajów.

Ile kosztuje dostęp do bogatej i wciąż zmieniającej się kolekcji filmów i seriali Netflixa? Odpowiedź brzmi: to zależy. Od czego? Wszystko wyjaśniamy poniżej.

Czy Netflix jest drogi?

Cena za subskrybowanie Netflixa może być różna w zależności od opcji, którą wybierzesz. Platforma streamingowa oferuje kilka planów abonamentowych, ponieważ chce trafiać do bardzo szerokiego grona odbiorców i odpowiadać na rozmaite potrzeby konsumentów zasiadających przed ekranem.

Subskrypcje Netflixa różnią się pod względem dostępu do treści w jakości HD czy Ultra HD oraz możliwości oglądania pozycji filmowych i serialowych na wielu ekranach.

Jakie są rodzaje abonamentów na Netflix?

Chcąc skorzystać z platformy Netflix, masz do wyboru 3 rodzaje pakietów:

 1. Pakiet podstawowy  — przeznaczony dla 1 osoby, która może oglądać pozycje w jakości SD na jednym urządzeniu (w tym samym czasie).
 2. Pakiet standard — przeznaczony dla 2 osób mogących oglądać filmy i seriale w jakości HD na 2 ekranach jednocześnie.
 3. Pakiet premium — przeznaczony dla 4 osób (tj. zawierający możliwość oglądania 4 różnych seansów jednocześnie) z dostępem do zawartości biblioteki w jakości Ultra HD.

Warto dodać, że wszystkie urządzenia — niezależnie czy mówimy o pakiecie standard, czy premium — powinny znajdować się w jednym gospodarstwie domowym. Współdzielenie konta z osobami, które z Tobą nie mieszkają, jest możliwe na nieco innych zasadach. Opisujemy je w dalszej części artykułu.

Ile kosztuje Netflix na miesiąc?

Jeżeli chcesz korzystać z Netflixa przez miesiąc, zapłacisz od 29,00 zł do 99,96 zł, w zależności od tego, jaki plan wybierzesz i czy ewentualni współużytkownicy to Twoi domownicy.

 1. Plan podstawowy kosztuje 29,00 zł miesięcznie.
 2. Plan standard to koszt 43,00 zł miesięcznie, a jeśli dwie osoby korzystające z konta nie mieszkają razem, muszą dopłacić 9,99 zł za tzw. współdzielenie, czyli zapłacą łącznie 52,99 zł.
 3. Cena planu premium, czyli 4 ekrany jednocześnie (w jednym gospodarstwie domowym) to 60,00 zł miesięcznie. Z kolei jeśli któraś z 4 osób nie mieszka w tym samym lokalu, co właściciel konta, musi dopłacić 9,99 zł za współdzielenie. Jeżeli cała czwórka korzystających z jednego konta mieszka osobno, koszt planu premium i współdzielenia wyniesie 99,96 zł.

Ile kosztuje Netflix na rok?

Niektóre platformy streamingowe nagradzają wykupienie subskrypcji na cały rok rabatem. W przypadku Netflixa roczny pakiet nie wygeneruje żadnych oszczędności.

Ceny za 12 miesięcy użytkowania wyglądają następująco:

 • Pakiet podstawowy – 348 zł rocznie;
 • Pakiet standard – 516 zł rocznie;
 • Pakiet premium – 720 zł rocznie
Pamiętaj!

Dopłata za współdzielenie dla każdej dodatkowej osoby, która nie zamieszkuje z właścicielem konta we wspólnym gospodarstwie domowym to 9,99 zł miesięcznie.

Jak płacić mniej za Netflix?

Najtańszy abonament platformy Netflix kosztuje 29 zł — to cena jednego biletu do kina i małej kawy. Biorąc pod uwagę, że dzięki streamingowi obejrzysz setki filmów, koszt nie wydaje się wygórowany, jednak wciąż sporo osób szuka sposobu na obniżenie go.

W internecie znajdziesz podpowiedź, by skorzystać z VPN do wykupienia pakietu w kraju, w którym Netflix jest tańszy niż w Polsce (np. w Turcji). Musisz jednak wiedzieć, że to działanie całkowicie niezgodne z regulaminem usługi.

Odpada także zakładanie co miesiąc nowego konta, by skorzystać z darmowego okresu próbnego.

Darmowy Netflix na miesiąc

Netflix w Polsce nie udostępnia w tej chwili swojej platformy za darmo w ramach okresu próbnego dla nowych użytkowników. Darmowy okres próbny został wycofany. Na razie właściciel serwisu nie zapowiada jego powrotu.

Zakładanie nowych e-maili i nowych kont co miesiąc, by oglądać filmy bez uiszczania opłaty to pieśń przeszłości. Podobnie jak bezkosztowe udostępnianie konta Netflix znajomym.

Współdzielenie konta Netflix — ile kosztuje?

Maj 2023 roku przyniósł zapowiedź dopłat za współdzielenie konta, jeśli dodatkowym użytkownikiem jest osoba, która nie dzieli gospodarstwa domowego z właścicielem loginu i hasła. Sposób weryfikacji wspólnego zamieszkiwania jest wciąż nieznany. Natomiast koszt współdzielenia to 9,99 zł miesięcznie od osoby.

Czy można wykupić Netflix na 1 miesiąc?

Zasadniczo nie da się wykupić dostępu do Netflixa wyłącznie na jeden miesiąc, ponieważ raz wybrany plan subskrypcji, będzie bez naszej ingerencji odnawiał się co miesiąc.

Jeśli chcemy po 30 dniach zaprzestać korzystania z konta, musimy pamiętać, by przed końcem wyznaczonego okresu rozliczeniowego złożyć rezygnację z abonamentu. W ten sam sposób możemy także zmienić plan subskrypcji.

Jak można wykupić Netflix?

Aby założyć i opłacić konto na platformie Netflix w Polsce wystarczy:

 1. Wejść na stronę netflix.com/signup;
 2. Wybrać plan, który odpowiada Twoim potrzebom;
 3. Założyć profil poprzez podanie adresu e-mail oraz ustawienie hasła.
 4. Wybrać i zweryfikować odpowiednią metodę płatności.

Opłata będzie pobierana od Ciebie cyklicznie — co miesiąc. Zostanie przypisany do Ciebie konkretny dzień rozliczeniowy i w każdym miesiącu właśnie z tą datą Netflix pobierze opłatę, łącząc się (w zależności od tego, jaki środek płatniczy wybrałeś) z:

 • kartą debetową, kredytową, przedpłaconą lub podarunkową;
 • kontem PayPal;
 • wirtualną kartą Netflix.

Istnieje jeszcze jeden, dodatkowy sposób zapłaty — możesz dodać swoje konto Netflix do rachunku operatorów sieci komórkowych czy telewizji kablowych. Mowa o firmach typu:

 • Vectra,
 • CANAL+,
 • Orange,
 • Play,
 • T-mobile.

Ile kosztuje Netflix w Vectrze i Orange?

Zarówno operator telewizji kablowej Vectra, jak i cyfrowa sieć telefonii komórkowej Orange mają w swojej ofercie możliwość wykupienia dostępu do Netflixa wraz z pakietem swoich usług. Promocja sprawia, że wszystkie produkty w pakiecie stają się tańsze.

Vectra

W Vectrze Netflix (plan podstawowy) może zostać zakupiony w pakiecie z Internetem i TV Smart 4K BOX lub z TV Smart za:

 • 59,99 zł,
 • 103,99 zł,
 • lub 128,99 zł

– w zależności od rodzaju pakietu.

Orange

Z Netflixa można w tej chwili korzystać całkowicie za darmo przez 6 miesięcy z pakietami Orange Love.

Orange Love Mini z Netflix to pakiet, który zawiera:

 • internet,
 • telefon komórkowy,
 • Netflix w pakiecie Standard (który można zmienić na Premium).

Jego cena to 95 zł miesięcznie przez 6 pierwszych miesięcy trwania umowy.

Orange Love Standard z Netflix to pakiet, który zawiera:

 • internet,
 • telewizję,
 • telefon stacjonarny VOiP,
 • telefon komórkowy,
 • Netflix w pakiecie Standard (który można zmienić na Premium).

Jego cena to 120 zł miesięcznie przez 6 pierwszych miesięcy trwania umowy.

5 (Ilość ocen: 2)

Zaczynała od nauki oszczędzania z artykułów internetowych, skończyła jako pasjonatka wszystkich zagadnień finansowych i gospodarczych, o których chce edukować innych. Wcześniej zawodowo związana z Human Resources i księgowością. W obecnej pracy czerpie z tych dziedzin, by jeszcze lepiej wspierać czytelników, przekazując swoją wiedzę w sposób zrozumiały dla każdego.

Kontakt z autorem:

- Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy