Ile kosztuje Disney+?

Ile kosztuje Disney+?

Zaktualizowano 23-07-2023 Autor: Marta Wycisło

Jeżeli jesteś fanem seriali czy filmów ze świata Gwiezdnych Wojen, universum Marvela, Disneya, Pixara czy National Geographic — platforma streamingowa Disney+ to dla Ciebie nie lada gratka.

Dzięki subskrypcji możesz zyskać niemal nieograniczony dostęp do swoich ulubionych dzieł oraz bogatej biblioteki dodatkowych pozycji kinematograficznych. Przeczytaj, ile to kosztuje i jak dokładnie wygląda oferta Disney Plus.

Co to jest Disney + i czy warto go wykupić?

Serwis internetowy o nazwie Disney Plus oferuje usługę streamingu na życzenie i należy do The Walt Disney Company. By odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest warty zakupu, musisz koniecznie poznać jego zawartość — to wbrew pozorom nie tylko filmy animowane dla dzieci, jak myślą niektórzy, którym nazwa kojarzy się z kinem familijnym.

Osoby, które nie są biegłe w świecie produkcji czy dystrybucji filmowej mogą łączyć nazwę Disney z propozycjami dla dzieci. Disney+ to jednak o wiele więcej.

Platforma zawiera filmy i seriale telewizyjne wyprodukowane przez:

 • Walt Disney Studios i Walt Disney Television;
 • Pixar Animation Studios;
 • Marvel Television, Marvel Studios, Marvel Animation;
 • Columbia Pictures (filmy z postacią Spider-Man);
 • Lucasfilm (świat Gwiezdnych Wojen);
 • National Geographic Partners;
 • Hulu;
 • It’s a Laugh Productions;
 • Blue Sky Studios;
 • 20th Century Studios i 20th Television;
 • Searchlight Pictures, ABC Signature, FX.

Co oferuje Disney Plus w Polsce?

Od momentu uruchomienia, czyli od 14 czerwca 2022 roku, w katalogu Disney+ znajduje się około:

 • 1 300 filmów;
 • 650 seriali.

Wszystkie produkcje są dostępne minimum w rozdzielczości HD, a wiele z nich również w 4K oraz z technologią HDR.

Warto wiedzieć!

Platforma pozwala na pobranie wybranych pozycji, by móc obejrzeć je offline, co jest wyjątkowo przydatne m.in. w podróży czy po uruchomieniu trybu samolotowego.

Cena za tak bogatą bibliotekę i świetną jakość oraz różnego rodzaju udogodnienia nie wydaje się wygórowana.

Ile kosztuje Disney+?

Cena Disney Plus zależy od tego, czy zdecydujesz się wykupić dostęp na jeden miesiąc, czy zapłacisz od razu za cały rok. Uregulowanie rocznej należności wiąże się z prawie 17% rabatem względem miesięcznego planu subskrypcji. Zobacz szczegóły.

Disney + na rok

Roczny plan abonamentowy Disney+ to koszt rzędu 289,90 zł. Kwota ta, jest równa należności za 10 miesięcy używania serwisu, gdybyś zdecydował się na płatność raz w miesiącu.

Czy Disney Plus można wykupić na miesiąc?

Z usług streamingowych Disney+ można korzystać przez miesiąc. Cena 30 dni oglądania filmów i seriali na platformie to 28,99 zł. Jak łatwo policzyć — dostęp przez cały rok kosztuje w takim wariancie 347,88 zł. Twoja subskrypcja zostanie odnowiona automatycznie, kiedy tylko minie miesięczny okres rozliczeniowy. Jeśli chcesz zrezygnować z niej po jednym miesiącu, musisz anulować usługę, zanim Disney naliczy kolejną opłatę, a więc przed upływem 30 dni.

Warto wiedzieć!

Jeżeli za abonament płacisz raz w miesiącu, możesz skorzystać z programu PAYBACK i otrzymać za swój zakup punkty, które pojawią się na karcie lojalnościowej.

Jak wykupić Disney Plus?

Za usługę streamingową na platformie Disney+ zapłacisz na jeden z trzech sposobów:

 1. Używając karty kredytowej;
 2. Używając karty debetowej;
 3. Wykorzystując cyfrowy portfel PayPal.

Po podpięciu do swojego konta jednego z dostępnych środków płatniczych należności będą pobierane co miesiąc lub raz do roku bez Twojej ingerencji.

Płatność za serwis Disney Plus można również dołączyć do swojego abonamentu telefonicznego lub telewizyjnego, dzięki czemu znajdzie się na jednej fakturze z usługami Netii, Plusa czy Polsat Box-a. Warto zapytać swojego operatora o taką możliwość — pakietom tego typu towarzyszą często różnego rodzaju promocje.

Czy można mieć Disney Plus za darmo?

Ani sam Disney+, ani żaden operator usług cyfrowych czy telekomunikacyjnych nie oferuje w tej chwili subskrypcji tej platformy za darmo. Na portalu nie znajdziesz też opcji bezkosztowego wypróbowania usług streamingowych. Nie masz możliwości skorzystania z 14 czy 30-dniowego okresu próbnego.

Jeśli chcesz bezpłatnie sprawdzić, czy Disney Plus to coś dla Ciebie, możesz jednak poprosić o dostęp członka swojej rodziny lub znajomego.

Na ilu urządzeniach można oglądać jednocześnie?

Disney+ daje możliwość oglądania filmów i seriali na 4 urządzeniach równocześnie. Na swoim koncie można też tworzyć rozmaite profile użytkowników — ich ilość została ograniczona do 7. Każdy profil może zostać dodatkowo ograniczony kontrolą rodzicielską lub chroniony osobnym hasłem.

Jeśli zaś chodzi o parametry techniczne ekranów, które odtwarzają pozycje z biblioteki platformy Disney+ – raczej nie musisz martwić się, że usługa nie zadziała na którymś z Twoich:

 • komputerów,
 • smartfonów,
 • tabletów,
 • telewizorów Smart TV.

Obsłuży go także większość konsoli do gier. Jeśli korzystałeś już na przykład z Netflixa — Disney Plus jest pod tym względem identyczną platformą.

Disney + czy Netflix?

Disney Plus kosztuje niemal tyle samo, ile kosztuje Netflix (a przynajmniej jego pakiet podstawowy), a zatem jeśli chcesz zdecydować się na wyłącznie jedną platformę, musisz wziąć pod uwagę cechy inne niż cena.

Netflix ma zdecydowanie bardziej różnorodny repertuar oraz wiele własnych, oryginalnych produkcji. Disney+ jest platformą dla fanów pewnych konkretnych kolekcji filmów i seriali.

To, co przemawia na korzyść Netflixa, to wiele pozycji w jakości Dolby Atmos, których próżno szukać w kolekcji Disney+. Z drugiej strony, jeśli chcesz oglądać premiery filmowe nawet zaledwie kilkadziesiąt dni od premiery kinowej — wybierz Disney Plus. Na Netflix pojawiają się one zwykle zdecydowanie później.

Sprawdź także

Interesują Cię inne platformy z serialami? Sprawdź ile kosztuje Netflix.

5 (Ilość ocen: 1)

Zaczynała od nauki oszczędzania z artykułów internetowych, skończyła jako pasjonatka wszystkich zagadnień finansowych i gospodarczych, o których chce edukować innych. Wcześniej zawodowo związana z Human Resources i księgowością. W obecnej pracy czerpie z tych dziedzin, by jeszcze lepiej wspierać czytelników, przekazując swoją wiedzę w sposób zrozumiały dla każdego.

Kontakt z autorem:

- Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy