Jak zarobić 1000 zł dziennie – 7 sposobów

Jak zarobić 1000 zł dziennie – 7 sposobów

Zaktualizowano 30-08-2023 Autor: Marta Wycisło

Gdyby odpowiedź na pytanie jak zarobić 1000 zł dziennie była powszechnienie znana, a osiągnięcie takiego dochodu szybkie i proste, każdy, kogo znamy, mógłby się pochwalić miesięcznymi dochodami na poziomie co najmniej 20 000 zł. Tymczasem dobrze wiemy, że rzeczywistość wygląda inaczej.

Ale choć zarobek na poziomie 1 000 zł za dzień pracy nie jest osiągalny „od razu” i z łatwością — istnieją sposoby, które mogą przybliżyć nas do osiągnięcia takiego celu finansowego. Poniżej znajdują się nasze wskazówki i sprawdzone pomysły.

Czy możliwe jest osiąganie dochodu 1000 zł dziennie?

Dla niektórych tzw. dniówka wynosząca 1 000 zł może wydawać się kompletnie nieosiągalna, natomiast inni będą twierdzić, że za mniejszą kwotę „nie wychodzą z domu”. Nasza zróżnicowana perspektywa jest wypadkową wielu czynników — głównie: grupy społecznej, z której pochodzimy i w której się obracamy.

Jednak niezależnie od tego, w jaki sposób postrzegamy zarobki na poziomie 1 000 zł dziennie, wiedzmy, że istnieje sporo sposobów na osiągnięcie takiego przychodu i wielu ludzi, którym udaje się wypracować właśnie taką pensję.

Poniżej opisujemy kilka działań, które umożliwiają cieszenie się dochodem w miesięcznej wysokości 20 000 – 30 000 zł:

 1. Marketing afiliacyjny
 2. Tworzenie produktów cyfrowych
 3. E-commerce
 4. Zarabianie na mediach społecznościowych
 5. Szukanie zleceń na platformach freelancingowych
 6. Inwestowanie kapitału
 7. Zdobycie dobrze płatnego zawodu i zarabianie 1 000 zł dziennie na etacie.

Jak widzimy, większość wymienionych tu zajęć wiąże się z pracą w sieci. Jeśli jednak jeśli nie chcemy prowadzić działalności internetowej, również znajdziemy w artykule coś dla siebie.

Zarobek 1000 zł dziennie na afiliacji

Marketing afiliacyjny oznacza reklamowanie istniejących produktów lub usług, z których obserwujący czy też czytelnicy mogą skorzystać po kliknięciu tzw. linku afiliacyjnego.

Link tego typu pozwala producentowi na dokładne prześledzenie, kto go zamieścił i jakie reakcje wywołała reklama.

W zależności od umowy, przedsiębiorstwo, które sprzedaje dany towar, wypłaca prowizję:

 • od sprzedaży (taka sytuacja ma miejsce najczęściej),
 • od pojedynczego kliknięcia linku (bardzo rzadko).

Innymi słowy, zostając partnerem afiliacyjnym danej firmy, polecamy jej usługi i zamieszczamy na swoich kanałach (stronie internetowej, blogu czy kontach w social mediach) odpowiednie linki, a nasz zarobek to prowizja od sprzedaży wygenerowanej przez reklamę i kliknięcie linku. Im więcej transakcji przeprowadzi dzięki nam producent, tym więcej zarobimy.

Zaletami marketingu afiliacyjnego jest:

 • Zerowe ryzyko – zamieszczenie linku afiliacyjnego nic nas nie kosztuje i nawet jeśli nie przyczyni się do przeprowadzenia żadnej transakcji, nic na tym nie tracimy. Po prostu nie otrzymujemy prowizji;
 • Niska bariera wejścia – nie musimy posiadać żadnego kapitału pieniężnego na start, jednak naszym zasobem musi być jakaś społeczność, której możemy polecać towary i usługi;
 • Możliwość zarobienia dużych pieniędzy — osoby posiadające poczytne portale internetowe lub wielu „followersów” w mediach społecznościowych, mogą liczyć na zarobek na afiliacji rzędu kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych dziennie;
 • Brak konieczności posiadania własnych produktów na sprzedaż – afiliacja polega na polecaniu rzeczy na sprzedaż innych producentów i twórców.

Własny kurs online lub e-book

Tworzenie produktów cyfrowych staje się obecnie coraz popularniejsze. Nic dziwnego. Raz wykonana praca polegająca na przygotowaniu e-booka, czy kursu dostępnego on-line może bowiem przynieść nieograniczone zarobki.

Wystarczy, że zaprezentujemy odpowiednim osobom, naprawdę dobry materiał, za który chętnie zapłacą i będą polecać go dalej.

Produkty cyfrowe to oczywiście nie tylko książki wydane w sieci i szkolenia internetowe. Możemy zaliczyć do nich także:

 • arkusze kalkulacyjne;
 • presety do programów graficznych;
 • prezentacje;
 • płatne newslettery.

Nasz zarobek może osiągnąć poziom 1 000 zł dziennie, jeśli stworzymy produkt wyceniony na 500 zł, a każdego dnia kupią go 2 osoby. Analogicznie, by osiągnąć ten pułap, sprzedając kurs, e-book, czy zestaw presetów za 200 zł wystarczy sprzedać go 5 osobom dziennie.

Sklep internetowy pozwoli zarobić 1000 zł dziennie

W zależności od tego, jaki będzie nasz asortyment, dzienny utarg w wysokości 1 000 zł może być mniej lub bardziej ambitnym zadaniem, jednak przy odpowiedniej strategii marketingowej zarabianie ok. 20 000-30 000 zł w ciągu miesiąca może być realnym celem.

Sklep online można realizować w różnych modelach e-commerce:

 • Zbudować miejsce do sprzedaży swoich produktów na platformie internetowej (np. Shoper);
 • Założyć sklep na platformie aukcyjnej (np. Allegro);
 • Zrezygnować z posiadania magazynu oraz całej logistyki wysyłkowej i sprzedawać towar w tzw. dropshippingu, czyli współpracując z hurtownią, która bierze na siebie część obowiązków, pozostawiając po naszej stronie wyłącznie marketing i obsługę klienta.

Jeśli sklepem zamierzamy zajmować się w pojedynkę, by osiągnąć przychód w kwocie 1 000 zł dziennie, musimy nastawić się na długie godziny pracy i wiele wyzwań.

Kanał Youtube

Posiadanie dochodowych kanałów w social media, które przynoszą 1 000 zł dziennie (a nawet więcej) to rzeczywistość wielu twórców, którym udało się zgromadzić wokół swojej marki kilkudziesięcio- lub kilkuset tysięczną społeczność.

Zarabianie bez wielotysięcznej bazy obserwatorów jest możliwe, jednak będą to dużo niższe kwoty. By choć zbliżyć się do wyniku 20 000 zł-30 000 zł miesięcznie, musimy osiągnąć pewien poziom popularności.

Posiadając kanał na Youtube ze sporą publicznością możemy zarabiać poprzez:

 • reklamowanie i sprzedaż własnych produktów,
 • afiliację,
 • filmy sponsorowane.

Bardzo dużą zaletą kanału w serwisie Youtube są minimalne koszty, które trzeba ponieść „na start”. Największa wada to z kolei duża ilość czasu i pracy, którą skonsumuje kanał, zanim stanie się rozpoznawalny.

Praca jako freelancer

Freelancing pozwala zarabiać duże kwoty w bardzo krótkim czasie, jednak wymaga to oczywiście odpowiednich umiejętności i specjalistycznej wiedzy. Z jakiego zakresu? To zależy od zapotrzebowania zleceniobiorców. Internet ciągle ewoluuje, a więc dobrze opłacane zajęcia dynamicznie się zmieniają.

Zleceń możemy szukać na platformach, które łączą freelancerów z klientami.

Przykłady:

 • Fiverr,
 • Upwork,
 • Useme,
 • Freelancer.com.

To portale, na których stworzymy swoją freelancerską wizytówkę, znajdziemy ogromny wybór projektów, w które będziemy mogli się zaangażować, jeśli zlecający zaakceptuje naszą ofertę oraz skomunikujemy się z naszymi klientami. Niektóre z nich pozwalają też na wystawianie faktur bez zakładania własnej działalności gospodarczej.

Inwestycje w akcje, kryptowaluty, nieruchomości

Inwestowanie, by zarobić 1 000 zł dziennie, jest rzeczywistością wielu osób i z powodzeniem udaje im się osiągnąć takie zarobki. By dojść do takiego poziomu, potrzebny jest jednak albo duży kapitał na start, albo obszerna wiedza na temat danego instrumentu inwestycyjnego.

Na przykład:

 • akcji i obligacji,
 • walut i kryptowalut,
 • kontraktów terminowych,
 • surowców,
 • sztuki,
 • nieruchomości.

Inwestowanie jest bardzo złożonym zagadnieniem. Wymaga znajomości ekonomii i świata finansów, doświadczenia oraz umiejętności obsługiwania narzędzi do analizy rynku. Alternatywą jest korzystanie z usług wyspecjalizowanych doradców.

Trzeba jednak pamiętać, że niezależnie od posiadanych kompetencji czy sztabu ludzi pomagających w podejmowaniu korzystnych finansowo decyzji, inwestowanie zawsze obarczone jest pewnym poziomem ryzyka utraty pieniędzy.

Czy można zarobić 1000 zł dziennie na etacie?

Zarobki od 20 000 zł miesięcznie (i wyższe) kwalifikują nas do najbogatszej grupy społecznej w Polsce. By znaleźć się w gronie klasy wyższej, pracując na etacie, zwykle trzeba należeć do kadry managerskiej czy zarządu lub wykonywać jeden z najlepiej płatnych zawodów.

Mowa m.in. o profesjach:

 • lekarz,
 • programista
 • główny aktuariusz.

Zarobki rzędu 1 000 zł dziennie może przynieść także praca na etacie w handlu, gdzie system premiowy jest połączony z wartością wypracowanej sprzedaży. Duże prowizje od transakcji w branży IT, OZE czy budowlanej mogą przełożyć się na naprawdę satysfakcjonujące pensje.

By zarabiać 1 000 zł netto za jeden dzień, nasza umowa o pracę powinna gwarantować wypłatę 30 321,97 zł brutto. W Polsce tylko 5% zatrudnionych w ten sposób osób osiąga takie dochody.

Podsumowanie

Zarabianie 1 000 zł dziennie to naprawdę ambitny cel, który może być trudny do zrealizowania z dnia na dzień. Pamiętajmy jednak, że dobry plan i konsekwentne podążanie w odpowiednim kierunku, mogą zaprowadzić nas do takiego miejsca.

30 000 zł wpływające co miesiąc na nasze konto? To możliwe. Mamy nadzieję, że powyższe pomysły przydadzą się w poszukiwaniu własnej drogi do osiągnięcia takich przychodów lub chociaż poprawy swojej sytuacji finansowej.

5 (Ilość ocen: 3)

Zaczynała od nauki oszczędzania z artykułów internetowych, skończyła jako pasjonatka wszystkich zagadnień finansowych i gospodarczych, o których chce edukować innych. Wcześniej zawodowo związana z Human Resources i księgowością. W obecnej pracy czerpie z tych dziedzin, by jeszcze lepiej wspierać czytelników, przekazując swoją wiedzę w sposób zrozumiały dla każdego.

Kontakt z autorem:

- Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy