Ile kosztuje tatuaż – cena w 2023

Ile kosztuje tatuaż – cena w 2023

Zaktualizowano 02-08-2023 Autor: Arkadiusz Stal

Marzy Ci się modny tatuaż? Najpierw sprawdź, jak wyglądają ceny tatuaży, ponieważ bywają dość wysokie. Poniżej dowiesz się, ile kosztuje tatuaż w 2023 roku i ile wynoszą ceny konkretnych ich rodzajów np. 3D, na rękę, czy też w formie napisu. Wyjaśnimy również, od czego zależy cena tatuażu i dlaczego tatuaż nie powinien być tani.

Czynniki wpływające na cenę tatuażu

Tatuowanie ciała nazywane jest sztuką, ponieważ stworzenie fantazyjnego malunku na skórze za pomocą cieniutkiej igły i tuszu wymaga nie tylko wysokiego kunsztu, ale też odpowiednich umiejętności.

Już sam ten fakt w dużej mierze tłumaczy dość wysokie ceny tatuażu. Są jednak one dość zróżnicowane, dlatego warto wiedzieć dokładnie, co ma wpływ na koszt tatuażu i dlaczego rozpiętość cen za usługę jego wykonania wynosi dzisiaj od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Rozmiar tatuażu i czas wykonania

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na cenę tatuażu ma jego rozmiar. Właśnie dlatego według tego kryterium najczęściej konstruowany jest cennik tatuaży.

Nietrudno się też domyślić, że najmniej kosztują niewielkie wzory do około 5 cm, natomiast za te większe trzeba zapłacić znacznie więcej. Wynika to z dość prostej zależności: małe tatuaże są zazwyczaj tańsze, bo wymagają mniejszej ilości pracy artysty oraz tuszu. Z kolei wykonanie np. tatuażu typu męski rękaw, obejmującego całą rękę, wiąże się z poświęceniem na to nawet kilkudziesięciu godzin.

Niektóre studia określają więc ceny tatuażu wyłącznie według czasu jego wykonania. W istocie bowiem nawet stosunkowo niewielki wzór może wymagać więcej pracy np. ze względu na trudne umiejscowienie na skórze lub dużą ilość detali.

Złożoność wzoru i detali

Istnieje także duża zależność ceny tatuażu od stopnia skomplikowania wzoru. Im bardziej jest on złożony i im więcej zawiera szczegółów czy kolorów, tym koszt jego wykonania będzie wyższy. Warto tutaj wiedzieć, że pod tym względem najbardziej skomplikowana, a więc i najdroższa jest technika tatuażu 3D oraz ta kaligraficzna. Za dość trudne i wymagające więcej pracy uznaje się również tatuaże celtyckie.

Poziom doświadczenia i renoma tatuażysty

Na ostateczny koszt tatuażu duży wpływ ma też doświadczenie i renoma osoby, która go wykonuje. Początkujący i mało znani tatuażyści często celowo obniżają ceny swoich usług, aby w ten sposób pozyskać klientów.

Najbardziej cenią się natomiast znani artyści, którzy wyróżniają się swoim własnym stylem, obsługują celebrytów, czy też zajmują najwyższe miejsca w rankingach najlepszych tatuatorów w Polsce.

Tutaj warto mieć świadomość, że zbyt tanie tatuowanie zazwyczaj właśnie świadczy o niskich umiejętnościach usługodawcy. Skorzystanie z takiej usługi niesie więc ryzyko, że na skórze pozostanie zamiast ozdoby, szpecąca „dziara”. Czasami więc warto zdecydować się na drogi tatuaż, zwłaszcza jeśli ma go wykonać renomowane studio tattoo.

Lokalizacja studia tatuażu

Wpływ na ceny tatuaży ma poniekąd także lokalizacja studia. Co do zasady bowiem wszelkie usługi w dużych miastach są droższe od tych świadczonych w pozostałych miejscowościach ze względu na wyższe koszty prowadzenia biznesu.

W przypadku studiów tatuaży wyższym kosztem będzie choćby najem lokalu i może się on przełożyć na cenę usługi. Należy więc spodziewać się, że np. cena tatuażu w Krakowie będzie wyższa niż w niewielkim mieście powiatowym.

Rodzaj kolorów i użytego tuszu

Tatuaże mogą być wykonane w jednym kolorze lub kilku. Warto więc wiedzieć, że cena tatuażu rośnie proporcjonalnie do liczby kolorów. Wynika to z tego, że kolorowe tusze są droższe, a także że wymagają więcej pracy przy ich aplikacji.

Na ostateczną cenę usługi wpłynie także rodzaj tuszu. Przeciętnie jedna jego buteleczka kosztuje około 100 zł, jednak produkty renomowanych marek potrafią kosztować 2-3 razy więcej, a więc ich użycie przez tatuatora siłą rzeczy podniesie koszt wykonania wzoru.

Indywidualne życzenia klienta

Należy pamiętać, że cena tatuażu zawsze jest ustalana indywidualnie z klientem. Nawet więc jeśli studio ma jakiś ogólny cennik usług, to ostateczny koszt wykonania ozdoby może okazać się zupełnie inny. Zdarza się to w szczególności wtedy, gdy klient życzy sobie wyjątkowo nietypowy wzór lub chce mieć tatuaż w „trudnym” miejscu.

Jakie elementy składają się na ceną tatuażu

Zanim wyjaśnimy, ile tak naprawdę kosztuje tatuaż, warto zaznaczyć, że na jego cenę składa się zwykle kilka elementów. Najważniejsze składowe ceny tatuażu to przede wszystkim:

 • projekt,
 • wynagrodzenie dla tatuażysty za wykonanie ozdoby (zazwyczaj stosowane są tutaj stawki godzinowe),
 • znieczulenie,
 • koszt użytych narzędzi i materiałów,
 • koszty dodatkowe np. sterylizacji narzędzi.

W cenie tatuażu mogą być także ukryte inne koszty np. utrzymania studia.

Cena tatuażu – przykłady

Jak już wiemy, koszt wykonania tatuażu zależy od wielu czynników, dlatego trudno podać konkretne ceny takiej usługi. Nawet same studia tatuażu rzadko mają uniwersalne cenniki, ponieważ wiedzą, że każda usługa jest inna, a więc musi być wyceniona w sposób indywidualny.

Warto jednak wiedzieć, że ceny tatuażu w Polsce zaczynają się mniej więcej od 150-200 zł, a kończą nawet na kwocie 4-5 tys. zł. Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny tatuaży w zależności od ich wielkości i rodzaju:

 • drobny tatuaż np. na nadgarstku – cena około 100-150 zł,
 • mały tatuaż wielkości 1-5 cm kosztuje od 200 do 500 zł,
 • średni tatuaż do 10 cm – cena około 1000 zł
 • duży tatuaż na ramieniu lub plecach – cena około 1500-2500 zł,
 • tatuaż męski typu rękaw – minimum 2000-2500 zł,
 • tatuaż tribal – cena od około 300 zł do 1500 zł w zależności od wielkości,
 • tatuaż motyl 3d – cena od 500 do 1500 zł w zależności od rozmiaru.

Są to ceny orientacyjne, które powinny jednak dać wyobrażenie o kosztach wykonania ozdoby na ciele.

Ile kosztuje tatuaż w danym mieście?

Na cenę tatuaży wpływ ma lokalizacja studia, dlatego warto wiedzieć, ile kosztuje zrobienie tatuażu w wybranych miastach w Polsce. Poniżej podajemy minimalne ceny, z jakimi można się spotkać w większych ośrodkach:

 • Warszawa –  od 300-400 zł,
 • Kraków – od 250-300 zł,
 • Gdańsk – od 300 zł,
 • Wrocław –  od 250 zł,
 • Łódź –  od 200-300 zł,
 • Kielce –  od 150-200 zł,
 • Rzeszów –  od 150-200 zł,
 • Poznań –  od 300 zł.

Niektóre studia podają ceny za godzinę pracy i np. w Warszawie wynosi ona od 150 do 400 zł.

Ile kosztuje mały tatuaż?

Najniższe ceny dotyczą zazwyczaj małych tatuaży, ale koszt ich wykonania także może być zróżnicowany. Poniżej podajemy orientacyjne stawki za mały tatuaż w zależności od jego rodzaju:

 • mikrotatuaż np. na palcu – cena od 100 zł,
 • tatuaż cieniowany do 5 cm – cena 200-300 zł,
 • tatuaż kolorowy do 5 cm – cena 300-500 zł,
 • mały tatuaż napis – cena 250-350 zł,
 • mały tatuaż na kostce jednokolorowy – około 400 zł.

Małe tatuaże nie zawsze są najtańsze. Zdarza się bowiem, że ze względu na dużą ilość detali i konieczność użycia wielu kolorów tatuażysta musi na jego wykonanie poświęcić nawet 2-3 godziny pracy.

Wówczas cena usługi automatycznie wzrośnie np. ze standardowych 200 do nawet 600 zł. Warto tutaj wiedzieć, że za trudne do wykonania uznawane są np. nawet niewielkie tatuaże geometryczne, które ze względu na proste i cienkie linie wymagają dużej precyzji.

Cena tatuażu na przedramieniu

Za najbardziej standardowy, niewielki tatuaż na przedramieniu cena nie jest wysoka, bo wynosi średnio od 200 do 600 zł.

Znacznie więcej należy zapłacić za modny tatuaż rękaw, który obejmuje cały obszar ręki – od nadgarstka aż do ramienia. Ponownie jednak trudno określić precyzyjnie, ile kosztuje wykonanie tatuażu na całą rękę, ponieważ zależy to od wielu czynników.

Warto jednak mieć świadomość, że wykonanie tak dużego tatuażu na całej ręce jest niezwykle pracochłonne i nierzadko wymaga odbycia nawet kilku sesji.

Koszt jednej sesji to średnio 1000-1500 zł i dlatego cena minimalna za tatuaż typu rękaw wynosi przeciętnie 2000-2500 zł. W przypadku bardzo skomplikowanych wzorów i zastosowania wielu kolorów, czy też techniki 3D, cena tatuażu na całą rękę może wynieść nawet 3-4 tys. zł.

Czy cena za tatuaż może być rozłożona na raty?

Wiesz już ile kosztuje tatuaż i że jego cena może przekroczyć nawet kilka tysięcy złotych. Na taki wydatek nie każdy może sobie pozwolić, dlatego wiele osób zastanawia się, skąd wziąć pieniądze na tatuaż.

Warto więc wiedzieć, że w niektórych studiach dostępne są płatności w ratach. Co ciekawe, usługę obsługuje ta sama firma, która rozkłada na raty koszty zabiegów medycznych i dentystycznych. Zazwyczaj takie Mediraty umożliwiają rozłożenie ceny za tatuaż na raty na okres od 1 do 12 miesięcy. Inną opcją sfinansowania ozdoby jest skorzystanie z tzw. płatności odroczonej, a więc przesunięcie terminu zapłaty za tatuaż np. o 30 dni.

Powyższe raty dostępne są jednak wyłącznie w niektórych studiach tatuażu, głównie w dużych miastach. Alternatywnym sposobem na sfinansowanie ceny usługi tatuażysty może być jednak zwykła pożyczka online na dowolny cel. Można ją zaciągnąć już od 200 zł w postaci szybkiej chwilówki na 30 dni. W przypadku większej ceny za tatuaż, wynoszącej do kilku tysięcy złotych, można natomiast sięgnąć po pożyczkę ratalną. W obu przypadkach wnioskowanie o takie pożyczki jest proste, bo odbywa się całkowicie online i nie wymaga dostarczania żadnych dokumentów.

 

3.7 (Ilość ocen: 3)

Od 10 lat związany z branżą finansową. Specjalista od wszelkiego rodzaju produktów pozabankowych, które regularnie analizuje i testuje. Doświadczenie zawodowe zbierał, pracując w największych firmach pożyczkowych, przez co wiedzę na temat sektora pozabankowego posiada z pierwszej ręki. Założyciel portalu pozyczasz.pl.

Kontakt z autorem:

- Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy