Ile kosztuje powiększanie ust – cena zabiegu

Ile kosztuje powiększanie ust – cena zabiegu

Zaktualizowano 26-09-2023 Autor: Arkadiusz Stal

Pełne i o pięknie zarysowanej linii usta są bez wątpienia jednym z największych atrybutów urody. Na ich korektę w gabinecie medycyny estetycznej decydują się jednak najczęściej panie i to w bardzo różnym wieku.

Poniżej wyjaśniamy, ile kosztuje powiększanie ust kwasem hialuronowym i innymi metodami oraz od czego zależy cena zabiegu.

Co wpływa na cenę powiększenia ust?

Zabieg powiększania ust oferuje wiele gabinetów medycyny estetycznej i można go dzisiaj przeprowadzić nawet w małym mieście. Koszt takiej usługi nie jest jednak mały, bo wynosi od około 600 do nawet 8000 złotych. Taka rozbieżność wynika z tego, że na cenę modelowania ust wpływa wiele czynników.

Lokalizacja kliniki i poziom jej renomy

Stosunkowo najwięcej za zabieg powiększania ust trzeba zapłacić w renomowanych klinikach zlokalizowanych w największych miastach typu Warszawa, Gdańsk czy Kraków. Na niższe ceny mogą natomiast liczyć mieszkanki mniejszych miejscowości, gdzie są one dość często niższe nawet o kilkaset złotych.

Doświadczenie i kwalifikacje specjalisty wykonującego zabieg

Co do zasady zabieg powiększania ust powinien wykonać lekarz medycyny estetycznej lub chirurg plastyczny. Są to specjaliści, którzy z racji posiadania odpowiednich kwalifikacji, zwykle wyceniają swoje usługi na nieco wyższym poziomie niż kosmetyczki. Korzystanie z usług tych ostatnich jest więc mniej kosztowne, ale wiąże się z wyższym ryzykiem powikłań i niepowodzenia zabiegu.

Wykorzystywane metody powiększania ust

Największy wpływ na to, ile kosztuje powiększanie ust, ma metoda wykonania zabiegu. Najtańszą i jednocześnie najpopularniejszą jest ta polegająca na wypełnieniu i modelowaniu warg kwasem hialuronowym.

Niższa cena takiego zabiegu wynika z tego, że jest on stosunkowo nieskomplikowany i mało inwazyjny. Polega on bowiem na wstrzyknięciu wypełniacza w usta za pomocą cieniutkiej igły lub kaniuli po wcześniejszym podaniu znieczulenia miejscowego.

Znacznie droższe są natomiast pozostałe metody powiększania ust, czyli:

 • za pomocą tkanki tłuszczowej (Lipofilling) – wymaga on m.in. pobrania najpierw takiej tkanki z innej części ciała pacjenta,
 • Bullhorn lip lift – jest to inaczej chirurgiczne uniesienie górnej wargi, które wiąże się z nacięciem skóry w okolicach nosa i założeniem szwów,
 • zabieg wszczepienia implantów w wargi – jest to najbardziej skomplikowana operacja, której koszt podnosi m.in. cena implantów silikonowych oraz konieczność zastosowania znieczulenia ogólnego.

Rodzaj użytych wypełniaczy

Nawet jeśli zdecydujesz się na najtańszą metodę powiększania ust za pomocą kwasu hialuronowego, musisz spodziewać się sporych różnic w cenach zabiegów. Wpływ na to ma bowiem rodzaj użytego preparatu.

Te wysokiej jakości, przebadane i z certyfikatem wyrobu medycznego są z oczywistych względów nieco droższe. Warto jednak się na nie zdecydować, ponieważ te tańsze często są podróbkami o niewiadomym składzie i działaniu.

Warto wiedzieć!

W dobrych klinikach do powiększania ust stosuje się najczęściej kwas hialuronowy usieciowany i monofazowy, który dłużej się utrzymuje i zapewnia równomierny efekt wypełnienia.

Ilość i częstotliwość zabiegów

Koszt powiększania ust uzależniony jest również od trwałości efektów zabiegu, które wpływają z kolei na częstotliwość jego wykonywania. Wypełnienie ust kwasem hialuronowym jest stosunkowo najtańsze między innymi dlatego, że utrzymuje się średnio od 6 do 12 miesięcy.

W celu utrzymania efektu zabieg należy zatem powtarzać co najmniej raz w roku. Z kolei powiększenie warg własnym tłuszczem lub przy pomocy skalpela zapewnia trwałe rezultaty, dlatego też za takie zabiegi należy zapłacić więcej.

Indywidualne cechy pacjenta

Na ostateczną cenę powiększania ust mogą wpływać także indywidualne cechy pacjenta, od których zależy m.in. stopień skomplikowania zabiegu, czy też ilość użytego wypełniacza.

U niektórych osób konieczna jest bowiem jedynie delikatna korekta konturu i symetrii warg, a innych natomiast potrzebne jest większe wypełnienie preparatem w celu zwiększenia także objętości ust.

Ile kosztuje powiększanie ust – przykładowe ceny

Czas sprecyzować, ile kosztuje powiększanie ust. Poniżej prezentujemy przykładowe ceny zabiegów w zależności od metody ich wykonania:

 • powiększanie ust kwasem hialuronowym – cena od 600 do 2 200 zł, średnio około 1200 zł;
 • powiększanie ust własnym tłuszczem Lipofilling – cena od 2 500 do 5 000 zł,
 • zabieg chirurgicznego podniesienia górnej wargi Bullhorn lip lift – cena od 4 000 do 7 000 zł,
 • wszczepienie implantów silikonowych w usta – cena od 6 000 do 11 000 zł.
Dowiedz się także

Warto też wiedzieć ile kosztuje operacja nosa.

Co składa się na cenę zabiegu?

Na cenę zabiegu powiększania ust składa się zazwyczaj kilka elementów. W przypadku zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są nimi:

 • koszt konsultacji medycznej – od 150 do 350 zł,
 • cena preparatu – do wypełnienia ust wystarcza zwykle 1 ml preparatu (1 ampułka), która kosztuje od 100 do 450 zł w zależności od rodzaju,
 • koszt wykonania zabiegu – minimum 300 zł.

Czy powiększanie ust jest refundowane przez NFZ?

Niektóre zabiegi medycyny estetycznej są refundowane przez NFZ, jednak tylko te, które są wykonywane ze względów zdrowotnych. Nie dotyczy to zatem zabiegu modelowania ust, którego celem jest głównie poprawienie urody.

Ze względu na to, że powiększanie ust nie jest refundowane przez NFZ, koszt zabiegu pacjent musi pokryć w pełni z własnej kieszeni.

Jak zapłacić za powiększenie ust?

Wiemy już, ile kosztuje powiększanie ust i że jest to zabieg dość drogi. Nic więc dziwnego, że dla wielu osób jego koszt przekracza możliwości budżetowe lub wiąże się z poważnym uszczupleniem oszczędności. Warto więc wiedzieć, jak sfinansować taki zabieg, ponieważ istnieje na to kilka sposobów:

 • raty – wiele klinik oferuje możliwość rozłożenia płatności za zabieg powiększania ust na raty w ramach specjalnej usługi finansowania usług medycznych MediRaty; w ten sposób możesz pozyskać środki na zabieg o wartości nawet 30 000 zł, które potem możesz spłacać w comiesięcznych ratach przez okres do 36 miesięcy;
 • płatność odroczona – jest to kolejna usługa finansowania usług medycznych, która stosowana jest przy zabiegach o niższej wartości (już od 100 zł) i dzięki której możesz po prostu przesunąć termin płatności należności za ich wykonanie o 30 dni;
 • pożyczka pozabankowa – do sfinansowania zabiegu powiększania ust nadają się zarówno najprostsze chwilówki online z terminem spłaty 30 dni, jak i pożyczki ratalne na dowolny cel, które również są dostępne przez Internet i z których skorzystasz na podstawie prostych formalności bez dostarczania zaświadczeń o zarobkach.

Czy powiększanie ust jest warte swojej ceny?

Na pewno dla wielu osób powiększenia ust jest warte każdej ceny, ponieważ dzięki temu mogą poprawić swoją samoocenę i samopoczucie. Zdarza się bowiem, że kompleksy spowodowane nieładnym kształtem warg utrudniają znalezienie partnera, a nawet odbierają pewność siebie w życiu zawodowym.

Przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu warto jednak wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii:

 • trwałość rezultatu zabiegu – niektóre metody powiększania ust wymagają powtarzania procedury nawet do kilka miesięcy, co wiąże się z dodatkowymi kosztami;
 • ryzyko niepowodzenia zabiegu pod względem estetycznym – najczęściej skutkuje on efektem tzw. kaczego dzióbka lub karykaturalnie napompowanymi wargami;
 • ryzyko powikłań zdrowotnych – do najpoważniejszych z nich zalicza się m.in. wstrząs anafilaktyczny, infekcję, martwicę tkanki, a także ślepotę.

Każdy więc powinien samodzielnie ocenić, czy warto powiększyć usta. Osoby, które się na to zdecydują, z pewnością powinny natomiast zadbać o to, by zminimalizować ryzyka związane z wykonaniem zabiegu.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Jeśli zdecydujesz się na zabieg, pamiętaj, że najważniejsze jest zadbanie o swoje bezpieczeństwo. Warto więc wcześniej sprawdzić nie tylko to, ile kosztuje powiększenie ust w poszczególnych gabinetach, ale też porównać ich oferty pod kątem profesjonalizmu wykonywania zabiegów.

Czasami lepiej wręcz zapłacić więcej, aby mieć większą pewność, że zabieg zostanie wykonany prawidłowo. Przy wyborze kliniki koniecznie zatem sprawdź:

 • kto wykonuje zabieg i jakie ma kwalifikacje – powinien być to lekarz o specjalizacji z zakresu medycyny estetycznej, a nie kosmetyczka,
 • doświadczenie specjalisty – lepiej wybrać takiego, który od lat wykonuje podobne zabiegi,
 • rodzaje stosowanych wypełniaczy – dobry gabinet powinien informować pacjentów, jakich używa preparatów i powinny być to markowe produkty posiadające certyfikaty wyrobów medycznych,
 • opinie innych klientów – dzięki nim dowiesz się, czy są oni zadowoleni ze sposobu wykonania oraz efektów zabiegów.

Pamiętaj również, że każdy zabieg powinien być poprzedzony konsultacją medyczną w celu wykluczenia przeciwwskazań zdrowotnych do jego wykonania.

Dotyczy to także powiększania ust kwasem hialuronowym, który choć jest mało inwazyjny, to jednak wiąże się z przerwaniem ciągłości tkanki oraz wstrzyknięciem do organizmu różnych preparatów.

4.8 (Ilość ocen: 13)

Od 10 lat związany z branżą finansową. Specjalista od wszelkiego rodzaju produktów pozabankowych, które regularnie analizuje i testuje. Doświadczenie zawodowe zbierał, pracując w największych firmach pożyczkowych, przez co wiedzę na temat sektora pozabankowego posiada z pierwszej ręki. Założyciel portalu pozyczasz.pl.

Kontakt z autorem:

- Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy