Aplikacje do zarabiania – poznaj 25 propozycji

Aplikacje do zarabiania – poznaj 25 propozycji

Zaktualizowano 01-11-2023 Autor: Magdalena Godzieba

XXI wiek to przede wszystkim ogrom możliwości, w tym także zarobkowych. Środki w domowym budżecie nie musza pochodzić dziś jedynie z pracy, czy działalności. Coraz więcej osób tworzy sobie dodatkowe źródła dochodu i chętnie korzysta z tego, co daje internet.

Dziś pod lupę weźmiemy aplikacje, które można zainstalować na swoim telefonie. Czy rzeczywiście można na nich zarobić? Jaki jest mechanizm ich działania i czy są one bezpieczne? Odpowiadamy.

Jakie są typy aplikacji do zarabiania?

Jest wiele aplikacji, które umożliwiają zarabianie pieniędzy lub uzyskiwanie nagród w innej formie. Warto przy tym pamiętać, że ich skuteczność oraz atrakcyjność zysków zależy przede wszystkim od stopnia zaangażowania, jakie należy włożyć w daną czynność.

Wśród aplikacji, możemy wyodrębnić wiele różnych kategorii. oto najpopularniejsze z nich:

Aplikacje z zadaniami

Bardzo popularnym rodzajem aplikacji są te, gdzie zdobywa się punkty za wykonywanie prostych i niepracochłonnych zadań, na przykład polubienie na Facebooku, pozostawienie opinii, oglądanie reklam, czy zasubskrybowanie wybranego kanału.

Aplikacje z ankietami

Od wielu lat, w środowisku internetowym, popularny jest dodatkowy zarobek za udział w ankietach. Na portalach społecznościowych istnieją nawet grupy skupiające się na tej tematyce. Znaleźć można na nich informacje o wypłacanych panelach ankietowych, zarówno tych które wymagają dostępu do komputera, jak i tych w formie aplikacji na telefon. Doświadczeni ankieterzy potrafią zarobić na tego typu działaniach całkiem konkretne kwoty. Co ważne, istnieje wiele paneli ankietowych z polskim pochodzeniu.

Aplikacje do zakupów i cashback

Cashback to nic innego jak zwrot części środków za zakupy, który można otrzymać na przykład w formie bonów zniżkowych. Jak to działa? Wystarczy że za pośrednictwem naszej aplikacji mobilnej przejdziemy do sklepu i zrobimy zakupy online, a sklep zwróci nam część wartości, nawet do 25%. W programach typu cashback bierze obecnie udział ogrom marek, dlatego istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że praktycznie każdy jest klientem przynajmniej kilku z nich.

Aplikacje edukacyjne

Na rynku istnieją aplikacje, które umożliwiają tworzenie i sprzedawanie produktów cyfrowych, między innymi e-booków, kursów online, płatnych lekcji i materiałów edukacyjnych. Można dodatkowo zarabiać na nich poprzez umieszczanie płatnych reklam lub oferowanie dodatkowo płatnych usług premium.

Gry mobilne z nagrodami

Branża gier otwarta jest nie tylko dla zaawansowanych użytkowników. Osoby zupełnie niezwiązane z grami, mogą również generować dodatkowy dochód, na przykład na aplikacjach z prostymi grami. Ważne, aby wiedzieć, które gry oferują możliwości zarobkowe. Warto wybrać zatem tę z aspektem rywalizacji, aby brać udział w turniejach, lub taką w której wyświetlają się reklamy. Większość aplikacji z grami wypłaca zebrane środki na PayPal. Wysokość wypłaty uzależniona jest od czasu gry.

Aplikacje do inwestowania

Aplikacje wykorzystywane do inwestowania, nie będą dobrym wyborem dla każdego. Tego typu działalność może być dochodowa, jednak wymaga pewnej wiedzy na temat tradingu. Ponadto wiąże się z inwestycją środków, które można stracić w przypadku braku doświadczenia. Handlować można różnymi aktywami – kryptowalutami, kruszcami, akcjami, czy parami walutowymi.

Jak działają aplikacje do zarabiania pieniędzy?

Aplikacje do zarabiania pieniędzy mogą mieć różne zasady i mogą działać na różne sposoby. Łączy je jedno – przeznaczone są do zainstalowania na telefonie, a dokładnie na smartphonie, który ma dostęp do sklepu Play i spełnia wymagania dotyczące danego oprogramowania.

Celem aplikacji jest wykonywanie różnego rodzaju czynności, za które uzyskuje się punkty, które można później wymienić na bony podarunkowe, zniżki do sklepów, nagrody rzeczowe lub gotówkę na konto. 

Na rynku istnieje wiele sprawdzonych i wiarygodnych aplikacji. Znajdą się oczywiście i takie, które nie są bezpieczne, dlatego należy zawsze zachować ostrożność i zasięgać opinii innych osób przed podjęciem decyzji o dołączeniu do danego programu.

Bezpieczeństwo aplikacji do zarabiania

Zanim zdecydujemy się na zainstalowanie na swoim telefonie nowej i dotychczas nieznanej aplikacji, warto uzyskać o niej dokładne informacje oraz przeczytać opinie innych osób, na przykład na popularnych grupach społecznościowych. Szczególną ostrożność należy zachować zwłaszcza wówczas, gdy obiecywany z aplikacji zarobek jest nieprawdopodobnie wysoki w stosunku do ilości czasu, jaki trzeba poświęcić.

Jedno trzeba powiedzieć jasno – zarobek z aplikacji należy traktować jako zupełnie dodatkowy wpływ, który może posłużyć w celu sfinansowania drobnych przyjemności i rozrywek. Nie jest to zdecydowanie sposób na porzucenie głównego źródła dochodów.

Szczególną ostrożność należy zachować także wówczas, gdy podczas procesu rejestracyjnego, aplikacja wymaga od nas zbyt wielu wrażliwych danych oraz dostępu do najbardziej prywatnych funkcji telefonu – galerii zdjęć, czy listy kontaktów.

Uwaga!

Czerwona lampka powinna bezwzględnie zapalić się wówczas, gdy jednym z kroków jest na przykład wpisanie danych karty płatniczej.

15 najlepszych aplikacji do zarabiania pieniędzy

Najlepsza aplikacja do zarabiania to ta, która jest sprawdzona przez innych użytkowników pod kątem wypłacalności, ale też odpowiada nam pod kątem tematycznym i pod względem łatwości użytkowania. Poniżej prezentujemy przykładowe aplikacje, które cieszą się dużą popularnością.

  1. Aplikacja Etsy – aplikacja ta umożliwia twórcom sprzedawanie swoich produktów i usług. Może to być rękodzieło, ale także zaprojektowane grafiki, dekoracje do domu, ręcznie plecione torebki i dodatki, biżuteria DIY i wiele innych.
  2. Aplikacja Gamehag – służy do grania oraz wykonywania określonych zadań. Używa przy tym wirtualnej waluty – Soul Gems, którą później można wymienić na prawdziwe pieniądze i dokonać wypłaty.
  3. Aplikacja Foap – jest to dość popularna aplikacja pozwalająca na sprzedawanie ciekawych zdjęć. Masz rękę do fotografii? Potrafisz uchwycić dobre kadry? W takim razie, dzięki tej aplikacji możesz dotrzeć do osób, które będą chciały zakupić zdjęcia i wykorzystać je w dowolny sposób. Foap pobiera jednak aż 50% prowizji za sprzedaż.
  4. Aplikacja Coin – jest to aplikacja do zarabiania na chodzeniu. Jeśli jest się osobą aktywną, można wykorzystać popularne czynności, takie jak: droga do pracy i szkoły, spacer z psem, czy wyjście na zakupy i uzyskać za to ciekawe nagrody.
  5. Aplikacja BuzzBee – aplikacja ta dostarcza badań, jakie można wykonać w roli tajemniczego klienta. Polega to na udaniu się do wybranego punktu, na przykład sklepu i wczuciu się w osobę zainteresowaną zakupem, a następnie napisaniu swojej opinii na temat obsługi.
  6. Aplikacja BeMyEye – w tej aplikacji wczuwamy się w rolę obserwatora. Pomagamy znanym markom sprawdzić, jak ich produkty są eksponowane w sklepach. Aplikacja dostarcza listę aktualnych zadań, stawkę oraz czas na wykonanie.
  7. Aplikacja LetyShops – jest to typowa aplikacja oparta na cashbacku. Wystarczy robić zakupy na popularnych portalach, takich jak na przykład Allegro, czy AliExpress i oczekiwać zwrotu części środków za zrobione zakupy.
  8. Aplikacja Google Opinion Rewards – są to premie za ankiety. Aplikacja wynagradza nas w zamian za udzielone odpowiedzi. Co ciekawe, zdobyte środki można wykorzystać w sklepie Play lub wypłacić na PayPal, który z kolei umożliwia przelanie środków na standardowy rachunek bankowy.
  9. Aplikacja Ipsos iSay – jest to typowa aplikacja z ankietami, które mają za zadanie badać rynek konsumencki. Punkty za wypełnione ankiety można wymienić na bony i pieniądze.
  10. Aplikacja Qmee – oferuje użytkownikom nagrody w zamian za przeszukiwanie internetu, udział w ankietach, a także zakupy online. Środki można wypłacać bez zachowania minimalnego progu.
  11. Aplikacja Rakuten – podobnie jak LetyShops, jest to platforma, która oferuje użytkownikom zwrot pieniędzy za zakupy dokonane w wielu znanych miejscach.
  12. Aplikacja Mistplay – jest to kolejna aplikacja dla miłośników gier. Punkty można z kolei wymieniać na karty podarunkowe do popularnych sklepów.
  13. Aplikacja FeaturePoints – umożliwia zdobywanie punktów za pobieranie i testowanie nowych aplikacji oraz wykonywanie w nich określonych zadań. Aplikacja wysyła środki na PayPal.
  14. PCH Games – jest to aplikacja pozwalająca na zarabianie na grach, jednak o określonym typie – głównie puzzle i gry karciane.
  15. PlaytestCloud – to platforma, która płaci za testowanie gier. Różnica polega na tym, że użytkownicy uzyskują dostęp do gier, jeszcze przed ich oficjalną premierą. Główne zadanie to dostarczenie twórcom feedbacku, czyli opinii o grze. Otrzymuje się za to oczywiście wynagrodzenie.

Najlepsze polskie aplikacje do zarabiania

Na rynku najbardziej polecanych aplikacji do zarabiania, nie ma zbyt wiele tych, które są polskiego pochodzenia. W naszym rankingu znalazło się jednak kilka sprawdzonych pozycji. Większość polskich aplikacji opiera się na wypełnianiu płatnych ankiet i są to:

  • Toluna;
  • MySurvey;
  • LifePoints.

Zwolennicy aplikacji polskiego pochodzenia, chwalą sobie również następujące pozycje:

  • Clickworker – platforma służąca do wykonywania różnych zadań online;
  • Sidejoy – aplikacja wyświetlająca reklamy i płacąca za oglądanie ich;
  • Mobee – platforma dostarczająca badania w roli tajemniczego klienta;
  • Worksmile – aplikacja umożliwiająca wykonywanie zadań i usług w okolicy.

Czy są aplikacje do zarabiania pieniędzy za chodzenie?

Przemieszczanie się na piechotę, nawet na niewielką odległość, to czynność jaką codziennie wykonuje każdy z nas. Nie każdy jednak wie o tym, że czynność tę, można połączyć z zarabianiem pieniędzy. Aplikacje, dzięki którym można zarobić za poruszanie się, ukierunkowane są nie tylko na chodzenie, ale także bieganie czy jazdę na rowerze.

Samo korzystanie z tej opcji nie jest skomplikowane. Wystarczy zainstalować aplikację za swoim spartphonie, a następnie zostawić ją włączoną w tle. Tylko wybrane będą wymagały włączenia podczas wykonywania aktywności fizycznej.

Powyżej wspomnieliśmy już o jednej aplikacji, która wynagradza za chodzenie. Oto inne, równie  znane aplikacje, w których można otrzymywać nagrody za chodzenie:

Stepler
Rejestracja w aplikacji jest całkowicie darmowa i dostępna dla osób od 13 lat. Podczas rejestracji można powiązać aplikację ze swoim kontem na Facebooku, co ogranicza czas związany z procedurą rejestracji i weryfikacji. Zasada naliczanie punktów jest prosta – każdy 1 kilometr jest równy 1 punktowi. Aplikacja nakłada jednak ograniczenie co do maksymalnej dobowej ilości punktów i jest to 40. Dodatkowe punkty możemy uzyskać za oglądanie reklam i polecanie innych użytkowników. W ramach wynagrodzenia, Stepler oferuje nagrody rzeczowe oraz vouchery i kody rabatowe do sklepów.

Move to earn
Aplikacja Move to earn jest nieco nietypowa, a wszystko za sprawą tego, że zarabia się w niej tokeny kryptowalut. Tokeny można zarobić w zamian za wykonywanie dowolnej aktywności fizycznej z określoną częstotliwością, która pozwoli GPS-owi zarejestrować nasz ruch.

Boomerun
Boomerun to przede wszystkim polska aplikacja, która wynagradza za chodzenie. Każdy krok wykonany przez użytkownika, naliczany jest tutaj jako punkt. Aplikacja jest wygodna w użytkowaniu, gdyż działa w tle. Akceptuje różnorodną aktywność fizyczną, w tym także jazdę na rowerze. Zdobytych punktów nie można wymienić na prawdziwe pieniądze, a na zniżki w popularnych sieciówkach.

Jak widać na powyższych przykładach, aplikacje do chodzenia nie przynoszą dodatkowego dochodu w formie gotówki. Mimo wszystko nadal pozostają opłacalne. Kody zniżkowe do sklepów, w których i tak zrobilibyśmy zakupy, można potraktować jako pieniądze, gdyż przynoszą one realną oszczędność w budżecie. Ważne, aby wybrać aplikacje, która udostępnia kody do miejsc, z których regularnie korzystamy. Wówczas odczujemy z z tego źródła realny zysk.

Jak wypłacić zarobione pieniądze z aplikacji?

Sposoby płatności w wybranych aplikacjach, mogą się od siebie różnić. W przypadku niektórych aplikacji, swoje uzyskane punkty można wymienić jedynie na bony podarunkowe i kody rabatowe. Niektóre z nich oferują jednak gotówkę, którą można wycofać. By to zrobić, należy osiągnąć minimalny próg wypłaty. Najbardziej popularne formy wypłat gotówkowych to:

  • konto bankowe;
  • PayPal;
  • Payoneer;
  • Neteller.
Oceń tekst

Kontakt z autorem:

- Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy