Karta kredytowa Alior Bank — opinie klientów i recenzja oferty

Karta kredytowa Alior Bank — opinie klientów i recenzja oferty

Zaktualizowano 17-03-2024 Autor: Marta Wycisło Karta kredytowa

Karty kredytowe to dodatkowe pieniądze na wyciągnięcie ręki i wszelki wypadek. Aby jak najlepiej dopasować ten produkt do swoich własnych „wszelkich wypadków”, warto przed podpisaniem umowy szczegółowo zapoznać się z dostępnymi na rynku ofertami i wybrać narzędzie, które jest nie tylko najtańsze, ale i najkorzystniejsze pod kątem bonusów, promocji, obsługi czy elastycznej spłaty. Poniżej dokładnie opisujemy karty kredytowe Alior Banku, byś mógł jak najbardziej świadomie wybrać limit kredytowy dla siebie.

Najważniejsze informacje o ofercie kart kredytowych od Alior Bank

Wszystkimi kartami kredytowymi od Alior Bank zapłacisz za towary i usługi zarówno stacjonarnie, jak i online. Każdą kartę możesz też podpiąć do swojego wirtualnego portfela, by dokonywać nią płatności mobilnych.

Wykorzystane środki spłacisz bez żadnych odsetek nawet po 59 dniach od transakcji – to najdłuższy dostępny w tej chwili na bankowym rynku okres bezodsetkowy. Jeśli będziesz potrzebować więcej czasu, spłatę możesz rozłożyć na raty.

Na tym jednak kończą się podobieństwa poszczególnych wariantów karty. Z kolei ich unikalne cechy, funkcje i korzyści znajdziesz poniżej.

 1. Karta kredytowa Mastercard OK!
  Jej RRSO wynosi 24,54%, a podpisanie umowy i wydanie jest całkowicie darmowe.
 1. Karta kredytowa World Elite Mastercard
  RRSO wynosi w jej przypadku 11,47%. To produkt z sektora premium, który uprawnia do bezpłatnego korzystania z saloników lotniskowych Priority Pass, usług Concierge oraz ubezpieczenia podróżnego Travel Assistance.
 1. Karta kredytowa Mastercard TU i TAM
  RRSO tej karty wynosi 22,91%. Jest dedykowana podróżującym – pozwala płacić za zakupy w ponad 150 różnych walutach.

Korzyści posiadania karty Alior Bank — promocje i bonusy

Każda z kart posiadająca logo Mastercard pozwala dołączyć do programu Bezcenne Chwile, gdzie zebrane podczas wykonywania transakcji punkty wymienia się na nagrody.

Ponadto robiąc „ekozakupy” u partnerów Alior Banku można otrzymać zwrot na kartę OK! lub TU i TAM w wysokości nawet 600 zł.

Dodatkowe 300 zł wraca na kartę kredytową TU i TAM za płatności w obcych walutach. Zwracany jest 1% wartości transakcji bezgotówkowych do maksymalnej kwoty 75 zł w ciągu kwartału.

Ostatni bonus przewidziany przez Alior Bank również dotyczy karty TU i TAM – chodzi o zniżkę w wysokości 9% na wynajem samochodu w Rentalcars.com

Poznaj warunki złożenia wniosku

Aby móc ubiegać się o kartę kredytową od Alior Banku należy być osobą pełnoletnią i pozytywnie przejść ocenę zdolności kredytowej, wykonywaną przez bank.

Warto wiedzieć, że jest to stosunkowo rygorystyczne analiza, która ma na celu wyłapanie wszystkich osób, które posiadają długi czy nie najlepszą historię spłaty poprzednich zobowiązań.

Jeśli jesteś dłużnikiem, większe szanse na otrzymanie dostępu do limitu kredytowego da Ci wniosek o pozabankową kartę kredytową oferowaną w niejednej firmie pożyczkowej.

 • Karta kredytowa Mastercard® OK! oraz TU i TAM jest dostępna na wniosek składany online lub stacjonarnie.
 • Karta World Elite Mastercard® – wnioskowanie o nią jest możliwe wyłącznie w oddziale.

Opłaty związane z użytkowaniem

Zobacz, ile możesz zapłacić za dostęp do limitu kredytowego, w zależności od tego, z jakiej karty korzystasz i w jaki sposób to robisz.

Karta kredytowa Mastercard OK!

Jest wydawana całkowicie za darmo, jednak jej miesięczna obsługa kosztuje 10 zł. Unikniesz tej opłaty, jeśli dokonasz nią w danym okresie rozliczeniowym płatności na kwotę minimum 600 zł (przelewy z rachunku karty nie liczą się do tej sumy).

Pozostałe koszty zależą od tego, ile środków wykorzystasz i po jakim czasie je oddasz. W każdym okresie rozliczeniowym masz 59 dni, by uniknąć wszelkich odsetek.

Reprezentatywnym przykład kosztów karty ze strony Alior Banku:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla karty kredytowej Mastercard OK! wynosi 24,54%, całkowita kwota limitu kredytu (bez kredytowanych kosztów): 5800 zł, całkowita kwota do zapłaty: 6520,92 zł, oprocentowanie zmienne: 18,5%, całkowity koszt kredytu: 720,92 zł (w tym odsetki: 600,92 zł, miesięczna opłata za kartę: 10 zł, tj. 120 zł rocznie) przy założeniu, że posiadacz realizuje jedną operację bezgotówkową w wysokości 5800 zł w dniu zawarcia umowy i spłaca ją w 12 równych miesięcznych ratach w wysokości 543,42 zł.

Karta kredytowa Mastercard TU i TAM

Podobnie jak w przypadku karty OK!, wydanie karty TU i TAM nic nie kosztuje. Miesięczny koszt korzystania z limitu kredytowego to z kolei 19 zł, pod warunkiem że nie uda Ci się dokonać kartą w każdym miesiącu transakcji na łączną kwotę 1 500 zł.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla karty kredytowej Mastercard TU i TAM wynosi 22,91%, całkowita kwota limitu (bez kredytowanych kosztów): 17 500 zł, całkowita kwota do zapłaty: 19 539,10 zł, oprocentowanie zmienne: 18,5%, całkowity koszt kredytu: 2 039,10 zł (w tym odsetki: 1811,10 zł, miesięczna opłata za kartę: 19 zł, tj. 228 zł rocznie) przy założeniu, że posiadacz realizuje jedną operację bezgotówkową w wysokości 17 500 zł w dniu zawarcia umowy i spłaca ją w 12 równych miesięcznych ratach w wysokości 1628,26 zł. Kalkulacja została dokonana na 4.12.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Karta kredytowa World Elite Mastercard

Wydanie karty to koszt w wysokości 890 zł, jednak dzięki dostępności promocji „Bez opłaty za wydanie karty na start”, umowę można podpisać, unikając tej opłaty. 890 zł wynosi też pełny, roczny koszt obsługi karty. Alior Bank nie naliczy go jednak, jeśli wykorzystasz środki w kwocie 120 000 zł (łącznie) przez 12 miesięcy. Wydane w tym czasie (łącznie) 60 000 zł będzie się natomiast wiązało z roczną opłatą na poziomie 500 zł.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla karty kredytowej Mastercard World Elite w Promocji wynosi 11,47%, całkowita kwota limitu (bez kredytowanych kosztów): 58100 zł, całkowita kwota do zapłaty: 61 600,66 zł, oprocentowanie zmienne: 10,90%, całkowity koszt kredytu: 3 500,66 zł (w tym odsetki: 3 500,66 zł, opłata za wydanie karty: 0 zł) przy założeniu, że posiadacz realizuje jedną operację bezgotówkową w wysokości 58 100 zł w dniu zawarcia umowy i spłaca ją w 12 równych miesięcznych ratach w wysokości 5 133,39 zł. Kalkulacja została dokonana na 6.12.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Jakie są opinie użytkowników?

Wszystkie karty, które oferuje Alior Bank cieszą się uznaniem klientów, choć ich koszty nie należą do najniższych na rynku.

W innych bankach z powodzeniem znajdziesz karty kredytowe o dużo niższym RRSO. To, co cenią klienci, to jednak wysoka jakość świadczonych usług i największa zaleta kart kredytowych Aliora – najdłuższy, dostępny na rynku okres bezodsetkowy, wynoszący aż 59 dni.

Oceń tekst

Zaczynała od nauki oszczędzania z artykułów internetowych, skończyła jako pasjonatka wszystkich zagadnień finansowych i gospodarczych, o których chce edukować innych. Wcześniej zawodowo związana z Human Resources i księgowością. W obecnej pracy czerpie z tych dziedzin, by jeszcze lepiej wspierać czytelników, przekazując swoją wiedzę w sposób zrozumiały dla każdego.

Kontakt z autorem:

- Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy