Cashbro — sprawdziliśmy ofertę i opinie klientów

Cashbro — sprawdziliśmy ofertę i opinie klientów

Zaktualizowano 20-11-2023 Autor: Marta Wycisło

Portal Cashbro przyciąga uwagę bogatą ofertą pożyczkową, ale przed zdecydowaniem się na współpracę z pośrednikiem, warto poznać zarówno korzyści, jak i minusy, które w przypadku tej firmy są nieco kontrowersyjne. Prosty wniosek, dostęp do wielu partnerów kredytowych czy możliwość wysyłki jednego formularza do kilku firm na raz — Cashbro zdecydowanie stawia na wygodę użytkownika. Jednak wysokie opłaty związane z abonamentem potrafią zniechęcić wielu konsumentów już na starcie. Sprawdź, czy Cashbro spełnia Twoje oczekiwania w kwestii poszukiwania dodatkowego zastrzyku gotówki.

Na jakich zasadach działa portal Cashbro?

Cashbro to broker pożyczek pozabankowych, który współpracuje z minimum 30 instytucjami. To oznacza, że nie udziela finansowania bezpośrednio, tylko pośredniczy w transakcji między klientem a innym podmiotem finansowym.

Dzięki szerokiej gamie partnerów, na portalu Cashbro zawnioskujesz o kwoty od 100 zł do 30 000 zł z oprocentowaniem pomiędzy 30% a 365% i okresem spłaty wynoszącym od 60 dni do 2 lat, a dzięki zaawansowanym technologiom jest to możliwe przez całą dobę i siedem dni w tygodniu.

Na uwagę zasługuje fakt, że współpraca z brokerem pozwala wysłać swój profil do kilku firm jednocześnie i w tym samym czasie otrzymać informacje o swojej zdolności kredytowej w wielu przedsiębiorstwach pożyczkowych. Pośrednik pozwala też dostosować termin spłaty i sposób wypłaty gotówki do swoich indywidualnych potrzeb. Niestety, trzeba za to słono zapłacić.

Ile kosztują usługi w Cashbro?

Broker pobiera opłaty już na etapie rejestracji do serwisu. Chcąc zatem skorzystać z pomocy w uzyskaniu finansowania, kupujesz przysłowiowego kota w worku, bowiem należność zostanie pobrana niezależnie od tego, czy uda Ci się zaciągnąć pożyczkę, czy zostaniesz odprawiony z kwitkiem przez wszystkich partnerów pośrednika.

W Cashbro możesz wykupić okres próbny na pierwsze 7 dni za 0,99 euro. Po tym czasie za każde 15 dni korzystania z platformy zapłacisz 19,99 euro.

Płatność zostanie pobrana automatycznie z Twojej karty debetowej lub kredytowej, którą będziesz musiał „podpiąć” do swojego konta. Odbędzie się to na zasadzie przedpłaty. Natomiast, aby zrezygnować z abonamentu brokera i tym samym uniknąć płatności trzeba usunąć konto.

Warunki skorzystania z oferty Cashbro

Swój profil klienta zarejestruje każdy, kto ma od 18 lat do 75 lat. To właściwie jedyny warunek pośrednika, który reklamuje się jako instytucja przyjazna osobom o dowolnej historii kredytowej.

Niestety spełnianie wymagań Cashbro nie oznacza jeszcze pozytywnej decyzji pożyczkowej, która jest uzależniona od polityki i regulaminów faktycznych pożyczkodawców, czyli instytucji finansowych, które współpracują z pośrednikiem.

Jak skorzystać z usług brokera?

Skorzystanie z oferty brokera jest możliwe po wykonaniu kilku prostych kroków:

  1. Zarejestrowaniu się na stronie www — zajmuje to około 10 minut i polega na podaniu swoich danych oraz potwierdzeniu numeru telefonu poprzez wpisanie otrzymanego kodu SMS w odpowiednie pole. Proces rejestracji wymaga także podpięcia do konta karty płatniczej.
  2. Wybraniu ofert — po otrzymaniu swojego własnego panelu klienta, będziesz mógł zapoznać się także ze swoim wstępnym scoringiem pożyczkowym i odebrać listę proponowanych pożyczek
  3. Wypełnieniu wniosku pożyczkowego, który trafi do wielu firm oferujących finansowanie.
Ważne!

Założenie konta nie jest równoznaczne z możliwością podpisania umowy pożyczkowej, a opłata za abonament nie podlega zwrotowi.

Opinie klientów o Cashbro

Konsumenci wypowiadają się o Cashbro z reguły negatywnie. Klienci firm pożyczkowych są przyzwyczajeni do darmowych usług pośrednictwa pożyczkowego, ponieważ większość brokerów czerpie swoje zyski od instytucji partnerujących (na zasadzie prowizji od podpisanej umowy). Cashbro ceduje obowiązek zapłaty na pożyczkobiorców i to bez gwarancji udzielenia im faktycznej pomocy.

Wiele komentarzy na temat marki mówi o tym, że firma każe sobie płacić za coś, co jest powszechnie dostępne za darmo, na przykład w rankingach pożyczek pozabankowych czy na innych stronach pośredników.

Zalety i wady oferty

Plusami, które towarzyszą korzystaniu z usług brokera, są:

  • Bardzo przyjazna i prosta w obsłudze strona internetowa;
  • Wniosek, który wypełnia się w 5-10 minut;
  • Szeroka gama produktów pożyczkowych do wyboru.

Minusy to z kolei:

  • Utrudniony kontakt z biurem obsługi klienta;
  • Bardzo wysokie — jak na standardy polskiego rynku pośrednictwa pożyczkowego — opłaty abonamentowe.
Oceń tekst

Zaczynała od nauki oszczędzania z artykułów internetowych, skończyła jako pasjonatka wszystkich zagadnień finansowych i gospodarczych, o których chce edukować innych. Wcześniej zawodowo związana z Human Resources i księgowością. W obecnej pracy czerpie z tych dziedzin, by jeszcze lepiej wspierać czytelników, przekazując swoją wiedzę w sposób zrozumiały dla każdego.

Kontakt z autorem:

- Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy