Przeszczep włosów cena w 2024

Przeszczep włosów cena w 2024

Zaktualizowano 04-01-2024 Autor: Magdalena Godzieba

Łysienie to zjawisko, które potrafi odebrać pewność siebie, zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Nie jest do końca związane z wiekiem – przerzedzenie fryzury często ma źródło w gospodarce hormonalnej.

Współczesna medycyna estetyczna, wprowadza jednak metody które sprawiają, że nie musimy godzić się z wadami, które przyprawiają nas o kompleksy. Z pomocą przychodzi przeszczep włosów. Zastanawiasz się ile kosztuje przeszczep włosów oraz jakie są możliwe sposoby transplantacji? Odpowiedź poniżej.

Metody pozwalające przeszczepić włosy

Przeszczep włosów to nieco inwazyjny zabieg i powinien od zostać wykonany wyłącznie przez wyszkolony i odpowiednio doświadczony personel. Zabieg tego typu może wykonać wyłącznie lekarz medycyny estetycznej. Obecnie jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na wyeliminowanie problemu łysienia.

Pacjenci, którzy podejmą decyzje o przeszczepie, mają do wyboru kilka metod. Przed zabiegiem należy przejść odpowiednią procedurę diagnostyczną, która pomoże w znalezieniu źródła problemu oraz w doborze najlepszej metody. Poniżej omówienie wybranych typów terapii:

  • metoda FUT (Follicular Unit Transplantation) – zwana jest inaczej chirurgią paskową i wiąże się z ingerencją w skórę głowy. Z głowy pacjenta wycina się pasek o długości około 25 cm (zwykle z tyłu lub z boku) i wydobywa się z niego mieszki włosowe. Następnie przetwarza się je przy pomocy pęsety. Mieszki włosa w efekcie są wszczepiane do obszaru biorczego.
  • metoda FUE (ang. Follicular Unit Extraction) – metodę tę określa się jako ekstrakcję jednostki pęcherzykowej. Transplantacja ta dzieli się na dwa etapy i różni się od FUT tym, że mieszki wyciągane są bezpośrednio ze skóry pacjenta, a następnie wprowadzane są do powstałych otworów, w miejscu, gdzie przerzedzają się włosy. Metoda ta nie wymaga nacinania skóry.
  • metoda DHI – jest to obecnie najbardziej zaawansowana i najnowocześniejsza forma przeszczepu włosów. W trakcie zabiegu wykorzystuje się specjalny implantator – pióro Choi. Ta metoda stanowi bezpośrednią implantację włosów. Mieszki włosowe są pobierane i jeden po drugim wszeczepiane w skórę.

Co wpływa na cenę przeszczepu włosów?

Cena przeszczepu włosów uzależniona jest przede wszystkim od dobranej metody oraz od liczby pobranych graftów, czyli mieszków włosowych wraz z cebulkami oraz gruczołami łojowymi. Ważna jest także długość całej procedury.

Proces przyswajania będzie różnił się w zależności od każdego pacjenta i czasami może dojść do konieczności umówienia dodatkowych wizyt.

Podsumowując – najważniejsze czynniki, które mają wpływ na cenę przeszczepu włosów, to:

  • ilość pobranych mieszków włosowych;
  • wielkość powierzchni wycinka skóry;
  • rodzaj zastosowanej metody;
  • rodzaj środka znieczulającego;
  • ilość koniecznych wizyt kontrolnych po zabiegu;
  • renoma kliniki i doświadczenie lekarzy;
  • lokalizacja kliniki (te w większych metropoliach mogą mieć wyższe ceny, niż w mniejszym mieście).

Ile średnio kosztuje przeszczep włosów?

Przeszczep włosów w Polsce, to dość spory koszt. Dokładna kwota zależy jednak od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi. Mogą to być zakola, czubek głowy, albo miejscowy przeszczep włosów. Cenę uzależnia się zazwyczaj od ilości graftów, a średnio wynosi ona od 2000-2500 sztuk.

Koszt przeszczepu jednego mieszka metodą FUE zaczyna się średnio od 8 zł, natomiast FUT średnio od 12 zł, co całościowo przekłada się na koszt od kilkunastu do nawet 20 tys. zł.

Jeśli pod uwagę bierzemy przeszczep metodą DHI, należy liczyć się z ceną w przedziale 30-40 tys. zł.

Na koszcie samego zabiegu niestety się nie kończy. Po wykonaniu przeszczepu, konieczne są wizyty kontrolne, konsultacje lekarskie, a także dodatkowe leki wspomagające powrót do formy. Koszt jednej wizyty zaczyna się od 200 zł, a w większych miastach może wynieść nawet kilkaset zł. 

Wśród licznych klinik, jakie znajdują się w Polsce, najwyższe ceny można zaobserwować w województwie mazowieckim i łódzkim, niższe z kolei w dolnej części Polski – woj. śląskie i małopolskie.

Ile kosztuje przeszczep włosów w Turcji?

W ciągu ostatnich kilku lat, jednym z największych centrów transplantacji włosów, stała się Turcja. Pacjenci chcący skorzystać z usługi, przylatują tu z różnych zakątków świata – z Europy, Azji, a nawet z USA. Wynika to z bardzo wysokiego poziomu usług, dostępu do nowoczesnych klinik, ale także ze względu na bardzo korzystną cenę.

Koszt przeszczepu włosów w Turcji, tak samo jak w przypadku polskich klinik, różni się w zależności od miejsca oraz wybranej metody. Waha się on jednak od 1500 do 3000 euro, co stanowi niemalże połowę tej kwoty, którą należy zapłacić w naszym kraju.

Co najważniejsze, pacjenci nie muszą martwić się o kwestię organizacyjną całego wyjazdu. Bardzo wiele klinik oferuje usługi łączone dla osób przyjeżdżających zza granicy. Poza samym zabiegiem, składają się na nią: zakwaterowanie w hotelu, osobisty opiekun oraz tłumacz.

Jak oszczędzić na koszcie przeszczepu włosów?

Najbardziej skuteczny sposób oszczędności na przeszczepie, to wybór bardzo dobrej kliniki. Jeśli od razu skierujemy swoje kroki do specjalistów, istnieje mniejsze ryzyko tego, że zabieg trzeba będzie powtórzyć lub poprawić. Zabieg wykonany w renomowanym miejscu to również zmniejszenie ryzyka możliwych powikłań.

Pamiętać należy przy tym, że renoma to nie tylko popularność, ale także ilość pozytywnych opinii, w stosunku do ilości wykonanych usług. Czasem może zdarzyć się, że dany gabinet nie będzie zbyt popularny na tle konkurencji, ale mimo to będzie posiadał kompetentny zespół oraz wysoki stopień zadowolenia poprzednich pacjentów.

Chcąc wydać relatywnie niską kwotę, warto jest wcześniej rozglądać się za promocjami lub rabatami. Kliniki coraz częściej zamieszczają na swoich stronach takie informacje. Przed wyborem konkretnej kliniki, warto bardzo dokładnie przejrzeć rynek i porównać między sobą kilka miejsc pod kątem ceny i jakości.

Oceń tekst

Kontakt z autorem:

- Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy