Modlitwa do Judy Tadeusza w problemach finansowych – poznaj treść

Modlitwa do Judy Tadeusza w problemach finansowych – poznaj treść

Zaktualizowano 24-09-2022 Autor: Arkadiusz Stal

Modlitwa do św. Judy Tadeusza w problemach finansowych to najczęściej przytaczany tekst, za pomocą którego można prosić Siłę Wyższą o pomoc w ich rozwiązaniu.

W tradycji chrześcijańskiej apostoł Juda uważany jest za patrona spraw trudnych i beznadziejnych, który pomaga także ludziom borykającym się z długami i brakiem pieniędzy.

Sprawdź, jak się modlić, by uzyskać wsparcie w pokonaniu trudności finansowych.

Modlitwy w sprawach finansowych

W najtrudniejszych sytuacjach życiowych naturalnie szukamy wsparcia u Boga, który zgodnie z naszą wiarą otacza nas miłością i wysłuchuje naszych próśb. Sam Jezus powiedział do swoich uczniów: „Proście, a będzie Wam dane” (Mt 7,7-12).

Najczęściej modlimy się o zdrowie dla siebie i najbliższych, albo o rozwiązanie jakichś problemów. Czy możemy jednak prosić w modlitwach o pieniądze lub wsparcie w kłopotach finansowych? W Ewangelii znajdziemy przecież wiele cytatów mówiących o tym, że nie powinniśmy przywiązywać wagi do kwestii materialnych.

Wiara chrześcijańska rzeczywiście skupia się na bogactwie duchowym, jednak jednocześnie nie zabrania zarabiania pieniędzy. Korzystał z nich również Jezus, który jednego ze swoich uczniów mianował nawet skarbnikiem. Jednak według Ewangelii gromadzenie dóbr materialnych nie powinno być celem samym w sobie, a jedynie służyć do godnego życia.

Warto też zauważyć, że Jezus był niezwykle wrażliwy na los ludzi głodnych, ubogich i uciemiężonych, dlatego to właśnie oni mogą w szczególny sposób liczyć na pomoc Najwyższego, który nigdy nie zostawi ich w potrzebie.

Modlitwa o pieniądze i rozwiązanie problemów finansowych jest także zgodna z doktryną katolicką. W zatwierdzonych przez Kościół modlitewnikach znajdziemy wiele pięknych tekstów, za pomocą których możemy się modlić o pomyślność w sprawach materialnych.

Do najważniejszych z nich należą:

 • Modlitwa do Św. Judy Tadeusza o wyjście z długów i problemów finansowych,
 • Modlitwa do Matki Bożej w problemach finansowych,
 • Modlitwa do św. Rity w sprawach beznadziejnych,
 • Modlitwa o pomoc finansową do św. Ekspedyta.

Modlitwa do Judy Tadeusza w problemach finansowych

Św. Juda Tadeusz to jeden z 12 apostołów i męczennik, który w tradycji chrześcijańskiej uznawany jest za patrona od spraw trudnych i beznadziejnych.

O jego wstawiennictwo modlili się nawet inni święci m.in. św. Brygida Szwedzka. Do dzisiaj w wielu kościołach (także w Polsce) odbywają się specjalne nabożeństwa ku jego czci, połączone z odczytaniem próśb o pomoc w szczególnych potrzebach.

Istnieje też wiele świadectw ludzi, którym pomogła modlitwa do Judy Tadeusza w problemach finansowych. Jej tekst brzmi następująco:

Święty Judo Tadeuszu, przyjdź mi z pomocą w moich problemach finansowych. Znalazłem się w bardzo trudnym położeniu, ponieważ nie mogę sprostać wszystkim wydatkom i spłacić zaciągniętych długów. Przysparza mi to wielu zmartwień i upokorzeń.

Święty Judo Tadeuszu, nie proszę Cię o bogactwo. Pragnę jedynie, abyś wyprosił dla mnie łaskę mądrości, która pomoże mi znaleźć sposób na uporanie się z niedostatkiem i spłatą wszystkich zobowiązań. Proszę wskaż mi drogę, którą mam podążyć, aby pokonać wszelkie przeciwności oraz rozwiązać problemy finansowe. Amen.

Modlitwa do Matki Bożej w problemach finansowych

O pomoc w rozwiązaniu problemów finansowych można prosić także Matkę Boską, choćby słowami następującej modlitwy:

Matko Boska Nieustającej Pomocy! Przekonani o Twej gotowości przyjścia nam z pomocą nie tylko w duchowych lecz i doczesnych potrzebach naszego życia, zwracamy się do Ciebie, nasza Droga Matko z pokornym i uniżonym sercem.

Ożywieni dziecięcym zaufaniem względem Twej dobroci i potęgi, ośmielamy się prosić o wsparcie w naszych kłopotach materialnych, z którymi na skutek niepomyślnego zbiegu okoliczności, nie możemy sobie poradzić. Nie pożądamy bogactw, lecz błagamy jedynie o pomoc w rozwiązaniu podstawowych problemów naszego życia zgodnych z wolą Twoją.

Wierzymy, potężna Matko Boga, że Jesteś Królową nieba i ziemi oraz narzędziem nieskończonej dobroci Twego Boskiego Syna Jezusa Chrystusa. Racz wesprzeć nas Maryjo w naszych doczesnych potrzebach, które obecnie nas gnębią, a będziemy wdzięcznym sercem głosić chwałę Twoją. Amen.

Wielu osobom w uporaniu się z trudnościami finansowymi pomaga również Nowenna Pompejańska oparta na modlitwach różańcowych. Należy ją odmawiać przez 54 dni – przez pierwsze 27 są to nowenny błagalne, a przez kolejne 27 nowenny dziękczynne.

Modlitwa o cud finansowy i wyjście z długów do św. Rity

O wstawiennictwo świętych najczęściej proszą osoby zadłużone, które nie widzą sposobu na wyjście z trudnej sytuacji. Gdy długi wydają się niemożliwe do spłacenia i realne staje się widmo bankructwa, pomóc może… modlitwa o cud finansowy.

„Specjalistą” od spraw beznadziejnych i niemożliwych jest nie tylko św. Juda Tadeusz, ale także św. Rita. Ta włoska święta z okresu średniowiecza wiele wycierpiała za życia, jednak przez to cierpienie zbliżyła się do Boga i po śmierci nieustannie pomaga innym doświadczyć jego łaski.

Wierni do dzisiaj pielgrzymują do sanktuarium św. Rity w Cascii, aby wyprosić ją o cud, ponieważ to właśnie ona niesie pomoc tam, gdzie kończy się nadzieja.

Modlitwa do św. Rity o cud finansowy i wyjście z długów:

O Święta Rito, Patronko w sprawach niemożliwych i Opiekunko w sprawach beznadziejnych, proszę wstaw się za mną, aby Bóg uwolnił mnie z obecnego mojego utrapienia, który dręczy moje serce.

Z głębi serca czczę Ciebie i zarazem błagam – módl się za mną o uległość woli Bożej we wszystkich przeciwnościach mojego życia. Przybądź mi z pomocą i spraw, abym doznał skutków Twej opieki i aby modlitwy moje u tronu Bożego stały się skuteczne. Wyproś mi wzmocnienie wiary, nadziei i miłości oraz łaskę wyjścia z długów i ogromnych problemów finansowych, z którymi nie jestem w stanie sobie poradzić. Spraw, abym zwyciężywszy wszelkie przeszkody i pokusy, mógł dojść kiedyś do nieba i tam Ci dziękować oraz wiecznie cieszyć się towarzystwem Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen.

Modlitwa o pomoc finansową do św. Ekspedyta

Kolejnym świętym, którego warto prosić o wstawiennictwo w problemach finansowych, jest św. Ekspedyt. Jest on nazywany świętym ostatniej godziny, ponieważ potrafi pomóc w sytuacjach, gdy mamy przysłowiowy nóż na gardle.

O wsparcie w rozwiązaniu problemów finansowych możemy się do niego modlić choćby tymi słowami:

Święty Ekspedycie, nasz drogi męczenniku i opiekunie, ty, który wiesz, co jest konieczne i co jest niezwłocznie potrzebne, błagam cię, wstaw się przed Trójcą Świętą, aby przez twoją łaskę moja prośba była spełniona. Błagam Cię, abyś zaradził moim problemom finansowym. Wskaż mi sposób na zapłatę moich długów/ zdobycie pieniędzy niezbędnych do zapewnienia mojej rodzinie godnego i spokojnego życia. Usilnie proszę Cię o Twoje błogosławieństwo i życzliwość, ponieważ jesteś moją ostatnią nadzieją. W imię naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.

Czy modlitwa w trudnej sytuacji finansowej pomaga?

Wiele osób podchodzi sceptycznie do skuteczności modlitwy, pomimo że istnieje tysiące dowodów na to, że ma ona potężną moc. Najlepszym przykładem są cudowne uzdrowienia, jakich doświadczają ludzie na całym świecie właśnie dzięki modleniu się o wyjście z choroby

Nie przez przypadek jednak mówi się, że to „wiara czyni cuda”. Modlenie się pomaga bowiem głównie osobom głęboko wierzącym. Według psychologów silne przekonanie o tym, że Bóg nas wysłucha i nie zostawi w potrzebie, sprawia, że czujemy się silniejsi psychicznie i przez to jesteśmy bardziej zmotywowani do walki z przeciwnościami.

Osoby wierzące w opiekę Opatrzności rzadziej się załamują i bardziej optymistycznie patrzą w przyszłość, a dzięki temu łatwiej rozwiązują swoje problemy.

Modlitwa w problemach finansowych z pewnością pomoże je rozwiązać, jednak Opatrzności trzeba pomóc, biorąc sprawy także w swoje ręce. Warto tu przytoczyć mądre słowa założyciela zakonu Jezuitów św. Ignacego Loyoli:

Módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga, a działaj, jakby wszystko zależało tylko od ciebie.

Pomoc w problemach finansowych po modlitwie

Źródłem największych problemów finansowych są zazwyczaj długi. Czasami powstają one w wyniku nieszczęśliwego zrządzenia losu, gdy np. wskutek utraty pracy lub choroby tracimy dochód i nie jesteśmy w stanie opłacić rachunków, czy zaciągniętych zobowiązań.

Zdarza się jednak, że zadłużenie powstaje z powodu naszej niefrasobliwości, czyli np. nadmiernego korzystania z produktów kredytowych takich jak choćby chwilówki.

Skutkiem zadłużenia jest nieustanny brak pieniędzy oraz ogromny stres. Nad dłużnikami wisi bowiem jak miecz Damoklesa widmo bankructwa lub utraty majątku, który na poczet spłaty długów może w każdej chwili zająć komornik.

Przed posiadaniem zadłużenia przestrzega nawet Biblia, w której znajdziemy słowa: „Niech was nie obciąża żaden dług, prócz długu wzajemnej miłości”(Rz 13,8). Niestety w księdze tej nie znajdziemy gotowej recepty, jak pozbyć się długów.

Tutaj trzeba sięgnąć po sposoby polecane przez współczesnych specjalistów od finansów, którzy radzą dłużnikom następujące rozwiązania:

 • sporządzenie planu jak wyjść z długów – należy spisać wszystkie zobowiązania i zaplanować ich stopniową spłatę w ramach posiadanego budżetu (na ten cel warto wygospodarować jak najwięcej środków z bieżących dochodów, nawet kosztem cięcia wielu codziennych wydatków),
 • porozumienie z wierzycielami – warto spróbować wynegocjować z nimi rozłożenie długów na raty, aby łatwiej było je spłacić,
 • w przypadku spirali zadłużenia – dobrym rozwiązaniem jest wzięcie pożyczki konsolidacyjnej, za pomocą której można za jednym razem spłacić wszystkie kredyty i pożyczki, a następnie regulować spokojnie nowe zobowiązanie w niewielkich ratach,
 • przy wysokim zadłużeniu – warto pomyśleć o skorzystaniu z usług firmy oferującej oddłużanie.  Takie podmioty mogą udzielić wsparcia w negocjacjach z wierzycielami lub komornikiem i załatwić umorzenie długów sięgające nawet 70%..

Jeśli jesteś w trudnej sytuacji, nie poddawaj się, lecz spróbuj z niej wyjść, korzystając ze wszystkich możliwych sposobów. Modlitwa w problemach finansowych np. do św. Judy Tadeusza da Ci siłę do ich rozwiązania, a porady specjalistów – wiedzę, jak należy tego dokonać.

4.7 (Ilość ocen: 4)

Od 10 lat związany z branżą finansową. Specjalista od wszelkiego rodzaju produktów pozabankowych, które regularnie analizuje i testuje. Doświadczenie zawodowe zbierał, pracując w największych firmach pożyczkowych, przez co wiedzę na temat sektora pozabankowego posiada z pierwszej ręki. Założyciel portalu pozyczasz.pl.

Kontakt z autorem:

- Opinie

2 komentarze

 1. Agnieszka
  27.11.2022, 4:37 am Odpowiedz
  Dziękuję za te modlitwy. Proszę jeśli jest taka wola Pana o pomoc
 2. Małgosia
  26.11.2022, 2:05 am Odpowiedz
  Dziękuję za ten odważny artykuł! Wiara i modlitwa naprawdę pomaga, nawet w mniejszych problemach finansowych. Wiele razy w życiu zdarzyło mi się, że ręka Opatrzności rozwiązała w niesamowity sposób mój jakiś problem związany z finansami (dodam, że w moim przypadku problemy nie były spowodowane moją niefrasobliwością, a czynnikami ode mnie zupełnie niezależnymi). Mam nadzieję, że dobry Bóg pomoże zwłaszcza teraz, kiedy finansowo naprawdę wielu z nas stoi bardzo krucho, co rodzi coraz to nowe zmartwienia.