Ile kosztuje Spotify Premium? Jaka cena w 2024?

Ile kosztuje Spotify Premium? Jaka cena w 2024?

Zaktualizowano 04-01-2024 Autor: Marta Wycisło

W dzisiejszych czasach dzięki platformom streamingowym możesz mieć niemal nieograniczony dostęp do dzieł kinematograficznych czy muzycznych w naprawdę dobrej cenie. Jeżeli chodzi o udostępnianie konsumentom szerokiej rangi treści audio w modelu subskrypcyjnym, prym wiedzie obecnie serwis Spotify.

A czy wiesz, ile kosztuje Spotify Premium i co dzięki niemu zyskujesz? Przeczytaj poniżej, czy internetowy odtwarzacz, z którego w Polsce korzysta niemal 10 milionów użytkowników, to coś dla Ciebie.

Czy Spotify jest darmowe?

Z opisywanego tu serwisu strumieniowego można korzystać za darmo pod nazwą Spotify Free, jednak trzeba pamiętać, że ma on w takim wariancie sporo ograniczeń. Przede wszystkim pozwala wyłącznie na wybór konkretnego albumu muzycznego, w ramach którego poszczególne utwory odtwarzane są losowo bez możliwości zmiany.

W jaki sposób finansowany jest Spotify Free, skoro użytkownicy nie płacą za niego ani grosza? Zarobki płyną z reklam udostępnianych słuchaczom. Jeśli ogłoszenia i inne marketingowe komunikaty przeszkadzają Ci w odbiorze muzyki czy słuchaniu podcastów, możesz się ich pozbyć, wykupując Spotify Premium (które można także przetestować podczas darmowego okresu próbnego).

Warto wiedzieć!

Płatna wersja programu to także wiele dodatkowych korzyści.

Czym jest Spotify Premium?

Spotify Premium w przeciwieństwie do Spotify Free jest płatną usługą szwedzkiego serwisu streamingowego z muzyką oraz podcastami i pozwala na odtwarzanie treści:

 • w lepszej jakości;
 • bez reklam.

Dodatkowo w płatnej wersji możesz pobierać pliki do pamięci swojego urządzenia i odtwarzać w trybie offline — np. kiedy utracisz połączenie z siecią lub chcesz posłuchać muzyki bądź podcastu w samolocie.

Ostatnią istotną różnicą między Spotify Premium i Free jest możliwość „przeskakiwania” między utworami, które po opłaceniu subskrypcji jest dowolne, natomiast w darmowym programie – losowe.

Oprócz tego, że Spotify dzieli się na Free i Premium, płatna wersja ma 4 różne warianty.

Poznaj plany Spotify

Spotify Premium możesz wykupić w jednej z 4 opcji, w zależności od tego, ile osób pozostaje z Tobą w jednym gospodarstwie domowym oraz czy posiadasz status studenta.

Mowa o planach:

 • Individual,
 • Duo,
 • Family,
 • Student.

Spotify Premium – jaka cena?

Cennik spotify dostępny jest w 4 wariantach i wygląda an stępująco:

 1. Spotify Premium Individual – 19,99 zł za 1 miesiąc.
  Pozwala na słuchanie zgromadzonej w bibliotece twórczości audio jednemu użytkownikowi.
 1. Spotify Premium Duo – 24,99 zł za 1 miesiąc.
  To pakiet dwóch kont premium dla dwóch osób, które mieszkają pod tym samym adresem.
 1. Spotify Premium Family – 29,99 zł za 1 miesiąc.
  „Family” to pakiet sześciu kont dla sześciu użytkowników tworzących jedno gospodarstwo domowe.
 1. Spotify Premium Student – 9,99 zł na 1 miesiąc.
  Pojedyncze konto dla użytkownika z ważną legitymacją studencką.

Spotify zdobyło rzeszę lojalnych i zadowolonych klientów głównie ze względu na swoje niskie ceny oraz bardzo przystępny proces płatności.

Warto wiedzieć!

Planując swoje wydatki długoterminowo warto widzieć ile kosztuje spottily premium na rok. Cena takiej subskrypcji przy taryfie Indywidual to 239,88 zł

Jak zakupić Spotify Premium?

Aby zapłacić za usługę Premium, należy przede wszystkim założyć konto, a następnie wybrać jedną z metod:

 • Podpiąć do konta swoją kartę płatniczą;
 • Podpiąć do konta kartę przedpłaconą Spotify, dostępną w wielu sklepach stacjonarnych;
 • Połączyć z usługą swoje konto PayPal.

Płatności na stronie Spotify są w pełni bezpieczne, a rezygnacja z konta czy planu Premium — dostępna w dowolnym momencie.

Jak zrezygnować ze Spotify Premium – instrukcja

By anulować plan Premium, wystarczy:

 1. Zalogować się na swoje konto na stronie spotify.com/account;
 2. Przejść do zakładki „Twój plan”;
 3. Kliknąć „Zmień plan”;
 4. Przewinąć do sekcji „Zrezygnuj ze Spotify”;
 5. Kliknąć „Anuluj Premium”.

Anulowanie subskrypcji nie jest równoznaczne z natychmiastową utratą dostępu do usługi. Wyłączenie przywilejów związanych z opłacaniem wariantu Premium następuje dopiero z końcem okresu rozliczeniowego. Konto zmienia wtedy swoją postać na Spotify Free.

Opinie o Spotify Premium

Dzięki Spotify Premium nie trzeba gromadzić muzyki na dyskach czy płytach, a ulubione utwory mogą towarzyszyć użytkownikom dosłownie wszędzie. Dostęp do setek tysięcy plików audio bez konieczności magazynowania ich na własnych nośnikach to coś, co zrewolucjonizowało rynek dystrybucji muzyki i sprawiło, że Spotify stał się popularny na ogromną skalę.

Warto dodać, że większość osób, które opłacają Spotify Premium, nie wyobraża sobie przejścia na darmowy plan. Głównie ze względu na niską cenę subskrypcji – szczególnie w zestawieniu z szeregiem korzyści, które daje. Dużym zainteresowaniem cieszą się zarówno plany indywidualne, jak i rodzinne, które obniżają cenę pojedynczego konta do absolutnego minimum i pozwalają cieszyć się bogatą biblioteką podcastów i utworów już za niespełna 5 zł miesięcznie (od pojedynczego użytkownika).

Oceń tekst

Zaczynała od nauki oszczędzania z artykułów internetowych, skończyła jako pasjonatka wszystkich zagadnień finansowych i gospodarczych, o których chce edukować innych. Wcześniej zawodowo związana z Human Resources i księgowością. W obecnej pracy czerpie z tych dziedzin, by jeszcze lepiej wspierać czytelników, przekazując swoją wiedzę w sposób zrozumiały dla każdego.

Kontakt z autorem:

- Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy