Darmowe pieniądze – znaleźliśmy 10 sposobów skąd je wziąć
Czytając różnego rodzaju blogi finansowe i poradniki, a także przeglądając po prostu grupy społecznościowe w sieci, można natknąć się na hasła związane z możliwością otrzymania pieniędzy za darmo lub za wykonanie bardzo prostych czynności.
Jednych taki widok napawa optymizmem, innych z kolei niedowierzaniem. Jak jest na prawdę z tymi darmowymi pieniędzmi? Czy istnieją sprawdzone sposoby i czy są one legalne?
Czy można dostać pieniądze za darmo?
Pieniądze to bez wątpienia ważny element życia i zapewne każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że nie ma takiej sytuacji, w której byłoby ich zbyt wiele. Dzięki posiadaniu nadwyżek finansowych, możemy sprawniej zarządzać domowym budżetem, szybko załatać powstałe w nim dziury, a także zyskać spokój emocjonalny.
Posiadanie tylko jednego źródła dochodu może być dość ryzykowne, zwłaszcza jeśli nie jest ono na tyle duże, aby pozwalało na regularne oszczędności. Co jeśli jednak nie mamy pomysłu na dodatkowe możliwości?
Wbrew obiegowej opinii, zarabianie pieniędzy nie zawsze musi wiązać się wyłącznie z ciężką pracą. Współczesne technologie, zwłaszcza te internetowe, dają możliwość uzyskania dodatkowych środków przy minimalnym zaangażowaniu własnych działań.
Często żyjemy w strefie komfortu i boimy się zmian, a tymczasem wystarczy dokładnie przeanalizować dostępne opcje, aby móc z nich czerpać całkiem satysfakcjonujące korzyści. Odpowiedź brzmi zatem – TAK! Da się dostać pieniądze za darmo… no może prawie za darmo.
Pieniądze za darmo a bezpieczeństwo
W dobie internetu można spotkać się z różnymi ofertami i ludźmi, którzy je przedstawiają. Tak samo jak w życiu – natkniemy się na tych uczciwych i tych, którzy nie mają dobrych zamiarów.
Jeśli jakakolwiek czynność nie jest nam do końca znana, należy zgłębić o niej możliwie jak najwięcej informacji oraz dopytać osób doświadczonych. Gdy tylko coś wzbudzi nasze wątpliwości, nie należy wbrew sobie się w to angażować.
My dziś prezentujemy pomysły z grupy wyłącznie bezpiecznych i legalnych. Inspiracje znajdują się poniżej.
10 sposobów na to skąd wziąć darmowe pieniądze
1. Programy lojalnościowe i cashback
Programy typu cashback oferują klientom zwrot części pieniędzy za dokonane zakupy. Zwrot ten wypłacany jest w formie gotówki lub w formie rabatu, który można wykorzystać przy kolejnej transakcji. W taki sposób marka zachęca klienta do ponownego zakupu, ale także buduje swój pozytywny wizerunek w oczach odbiorców. Jest to długofalowe i dokładnie zaplanowane działanie marketingowe, mające na celu wzmocnienie relacji z klientem, poprzez przydzielanie im nagród za zakupy.
Programy lojalnościowe opierają się zazwyczaj na zasadzie punktowej – im więcej pieniędzy wydamy, tym więcej punktów otrzymamy. Sklepy proponują tak zwane karty klienta, które skanuje się przy zakupach i to na nich zapisują się punkty. Klienci mogą później wykorzystać zdobyte punkty na kolejne zakupy, otrzymują też zniżki i dodatkowe oferty niedostępne dla klientów poza programem lojalnościowym. Najbardziej znane przykłady sklepów z systemem lojalnościowym to:
- Biedronka
- Lidl
- Kaufland
- Auchan
- Rossmann
- Hebe
- Superpharm
i wiele innych…
Wśród programów lojalnościowych, funkcjonuje jeszcze specjalna usługa – cashback. Jak sama nazwa wskazuje, jest to po prostu zwrot gotówki. Polega to na tym, że płacimy za daną rzecz normalną stawkę, a po czasie otrzymujemy zwrot części zapłaconej kwoty. Najbardziej znane serwisy i aplikacje oferujące cashback to:
- refunder.pl;
- my.picodi.com;
- everydayme.pl;
- letyshops;
- alerabat.com;
- tipli;
- Bonusway;
- goodie.
2. Aplikacje mobilne z bonusami za rejestrację
Dzięki temu, że dziś właściwie każdy posiada smartfona, a w mobilnych sklepach stale przybywa aplikacji, możemy zarabiać dodatkowe pieniądze w zamian za ich pobranie i zarejestrowanie się. Dostępne środki zazwyczaj od razu możemy wypłacić na konto bankowe. Jest to jednak czynność jednorazowa i należy traktować ją jako po prostu dodatkowy zastrzyk gotówki.
3. Testowanie produktów i aplikacji
Zarabianie na aplikacjach nie musi ograniczać się tylko do rejestracji. Możemy zdobywać dodatkowe środki regularnie. Najlepsze i najbardziej pożądane aplikacje to te, które pomagają zarabiać na kilka sposobów. Oto przykłady:
- FreeCash – jest to serwis pozwalający zarabiać na wypełnianiu krótkich ankiet oraz na graniu w gry. Zgromadzone pieniądze można wypłacić między innymi na PayPal;
- WowApp – jest to komunikator pozwalający zarabiać na czatowaniu, oglądaniu reklam, czy graniu w gry. Wypłatę można zrealizować zarówno na konto bankowe, jak i PayPal.
Na rynku stale przybywa aplikacji, które płacą w zamian za testowanie swoich produktów w formie gier. W większości przypadków całe zadanie polega na pobraniu aplikacji i przejściu określonego etapu gry. Przykłady to: gamehag i bananki.
Ciekawą formą aplikacji są też te do wykonywania określonych zadań. W większości zadania te opierają się na konieczności odwiedzenia konkretnego miejsca i zrobieniu zdjęcia półki, etykiety z ceną, a czasem także na zakupie wskazanego produktu i przetestowaniu go w celu wyrażenia swojej opinii. Znane aplikacje do wykonywania takich zadań to: BeMyEye i BuzzBee.
Ostatni sposób na otrzymanie darmowych pieniędzy poprzez aplikację to… chodzenie. Brzmi to dość nieprawdopodobnie, jednak w obecnym czasie stało się bardzo modne. Chodzenie to nieodłączny element naszego życia – codziennie pokonujemy trasę z domu do pracy, szkoły, czy po prostu spacerując z psem. Uzyskane w ten sposób pieniądze to prawdziwy dochód pasywny. Wystarczy zainstalować aplikację i będzie ona naliczać nam w tle punkty, które możemy później wymienić na nagrody i rabaty. Przykłady to: stepler, sweatcoin.
4. Ankiety online
Wypełnianie ankiet to sposób znany od lat. Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń co do wieku, płci, ani poziomu wykształcenia. Z tego typu dodatkowego źródła dochodu korzystają często studenci, kobiety na urlopie macierzyńskim, emeryci, a także każdy, kto po prostu potrzebuje dodatkowej gotówki.
Wystarczy założyć konto na wybranej platformie ankietowej, uzupełnić swój profil i oczekiwać na zaproszenia do badań ankietowych.
Zajęcie wymaga pewnej dozy cierpliwości, gdyż algorytm nie zawsze zakwalifikuje nas do grupy docelowej, której dotyczy ankieta, jednak sumiennie wypełniając codziennie przynajmniej kilka ankiet, będziemy w stanie dorobić do domowego budżetu dodatkowe pieniądze. Zasada jest prosta – chcąc zmaksymalizować swoje zarobki z ankiet, należy założyć konta na jak największej ilości paneli.
5. Zwrot podatku
Jeśli z naszego rocznego zeznania dochodowego wyniknie nadpłata, urząd skarbowy będzie mógł wykonać jej zwrot. Zazwyczaj wynika on z możliwych ulg i odliczeń (na przykład ulgi na dzieci). Pieniądze z urzędu skarbowego możemy otrzymać w gotówce, w formie przekazu pocztowego lub na rachunek bankowy. Chcąc otrzymać należną kwotę na konto, trzeba uprzednio złożyć deklarację ZAP-3, w której wskażemy numer naszego rachunku. Zwrot podatku otrzymamy zawsze w terminie:
- do 90 dni – gdy zeznanie zostało złożone osobiście w formie papierowej;
- do 45 dni – gdy zeznanie zostało złożone w formie elektronicznej.
6. Rabaty i promocje
Bardzo popularnym sposobem na zdobycie dodatkowych środków jest polecanie kuponów rabatowych w internecie. Rozpowszechnianie aktualnych promocji działa na naszą korzyść podwójnie – z jednej strony możemy sami oszczędzać na produktach, które kupujemy, a z drugiej możemy podejmować współpracę z markami poprzez platformę afiliacyjną, która gromadzi informacje o rabatach i umożliwia polecanie ich.
Dzięki afiliacji, zarabiamy prowizje od każdego zakupu użytkownika, który wykorzystają kod rabatowy przy użyciu naszego linku. Przykład takiej strony to euroshop24h.pl.
7. Darmowe pieniądze za założenie konta w banku
Obecnie praktycznie każdy polski bank posiada w swojej ofercie programy bonusowe. Można w ten sposób zarabiać na dwa sposoby. Pierwszy to założenie konta z polecenia innej osoby i spełnienie odpowiednich warunków (na przykład wykonanie przelewu, płatność kartą na określoną kwotę). Drugi z kolei to polecanie nowych klientów. Gdy dana osoba założy konto z naszego linku, również otrzymamy wynagrodzenie. Jednorazowa gratyfikacja jakiej możemy się spodziewać mieści się zazwyczaj w przedziale 150-200 zł, jednak niektóre banki mają czasem oferty, gdzie można zgarnąć nawet sumę 400 zł.
8. Pożyczka za darmo w firmie pożyczkowej
Firmy pożyczkowe (inaczej parabanki), podobnie jak tradycyjne banki, wychodzą na przeciw osobom, które zastanawiają się nad skorzystaniem z ich oferty. W przypadku firm pożyczkowych popularną promocją jest pierwsza pożyczka za darmo, która polega na tym, że nowy klient za pożyczkę po prostu nie płaci i oddaje pożyczoną kwotę. Warunkiem zachowania warunków promocji jest terminowy zwrot pożyczki.
9. Pieniądze za przystąpienie do grup fokusowych
Grupa fokusowa to inaczej moderowana grupa dyskusyjna, która liczy kilku uczestników. Każdy uczestnik grupy wybierany jest na podstawie wypełnionego formularza. Musi on spełniać podstawowe założenia i posiadać cechy, które wymagane są w danym badaniu. Przed przeprowadzeniem dyskusji w grupie fokusowej, opracowuje się scenariusz dyskusji, a uczestniczy przeprowadzają rozmowę na temat, który interesuje badaczy.
Najbardziej sprawdzone grupy fokusowe działające online to:
- focusgroup.com;
- Survey Junkie.
10. Udział w badaniach typu mystery shopper
Każdy z nas korzysta na co dzień z różnych usług i robi zakupy w sklepach. Dlaczego więc nie zacząć na czynnościach, które i tak wykonujemy? Badania typu mystery shopper lub po prostu ”badania z ukrycia” to bardzo popularna taktyka stosowana w różnych firmach w celu sprawdzenia poziomu obsługi klienta. Od lat na rynku panuje przekonanie, że najlepsze wyniki z badań uzyskuje się wówczas, gdy obsługa kompletnie nie spodziewa się tego, że właśnie poddawana jest kontroli.
Planujesz wyjście do restauracji, zakup sprzętu elektronicznego, zakup ubrań, a może skorzystanie z usługi kosmetycznej? W tych i w wielu innych obszarach przeprowadza się dziennie dziesiątki badań z ukrycia. Możesz zatem zgłosić swoją kandydaturę do tego typu zajęcia i zarabiać dodatkowe środki na wykonywaniu czynności, które i tak robiłbyś na co dzień.
2 komentarze
maciek
10.04.2024, 3:09 pmZiemowit Pitrowski
19.02.2024, 11:22 am