iKredyt w Getin Banku – kredyt bankowy dostępny online

Zaktualizowano 06-04-2022 Autor: Arkadiusz Stal

iKredyt w Getin Banku to nowa oferta kredytu online, który rzeczywiście można zaciągnąć całkowicie przez internet, czyli bez wizyty w placówce i bez dostarczania zaświadczeń o dochodach, podobnie jak w firmie pożyczkowej.

Wśród ofert bankowych jest to wciąż rzadki przypadek, ponieważ większość instytucji proponuje jedynie możliwość złożenia wniosku o kredyt online, natomiast dokończenie procedury niemal zawsze odbywa się w placówce.

Jakie są najważniejsze warunki iKredytu w Getin Banku?

iKredyt jest kredytem gotówkowym przeznaczonym dla osób fizycznych o następujących parametrach:

  • kwota kredytu – od 500 do 10 000 zł
  • okres spłaty kredytu – od 3 do 36 miesięcy
  • oprocentowanie kredytu – maksymalnie 10% w skali roku
  • prowizja za udzielenie kredytu – maksymalnie 14,99%

Uwaga – prowizja może ulec obniżeniu o 1 pp. jeśli klient wyrazi zgodę na pobranie danych z portali społecznościowych (poprzez zalogowanie się do tych portali), a o 3 pp., gdy weźmie się kredyt z ubezpieczeniem.

Ile faktycznie kosztuje iKredyt?

Na stronie produktu dostępny jest doskonale znany z serwisów firm pożyczkowych suwak do obliczenia orientacyjnych kosztów kredytu i wysokości rat. Przykładowo, jeśli zaznaczymy kwotę kredytu 2000 zł i okres jego spłaty 12 miesięcy, to kalkulator wskaże nam, że całkowity koszt kredytu wyniesie 552,76 zł, a miesięczna rata będzie w wysokości 212,73 zł. Kalkulacja dotyczy kredytu z ubezpieczeniem, a więc z niższą prowizją. Dla porównania, pożyczka ratalna o tych samych parametrach w serwisie Zaplo.pl (firma pozabankowa) kosztuje 1209,96 zł i wymaga regulowania miesięcznych rat w wysokości 267,50 zł. Dużo korzystniej od firmy pożyczkowej wypada więc oferta Getin Banku przy bardzo podobnej procedurze udzielania kredytu.

symulacja-kredytu

 

Jak dokładnie wygląda proces udzielania iKredytu przez internet?

Przebieg całej procedury ubiegania się o iKredyt w Getin Banku jest bardzo podobny do tego, jaki obowiązuje w firmach pożyczkowych działających online. Występują jednak drobne różnice, na które warto zwrócić uwagę. Oto kolejne etapy tej procedury:

  1. Wybór kwoty kredytu i okresu spłaty za pomocą suwaka
  2. Wypełnienie wniosku o kredyt online

W formularzu trzeba wpisać m.in. dane osobowe, adresowe i kontaktowe, a także informacje dotyczące zatrudnienia i wysokości dochodów. W formularzu należy również wpisać numer swojego rachunku bankowego, na który ma zostać przelana kwota kredytu. Do wniosku należy załączyć skan lub zdjęcie swojego dowodu tożsamości (zdjęcie można wykonać np. smartfonem). W celu zawarcia umowy przez internet, konieczne jest także na etapie wnioskowania zawarcie z bankiem umowy o składanie oświadczeń woli w postaci elektronicznej.

  1. Otrzymanie wstępnej decyzji kredytowej

Po otrzymaniu wstępnej decyzji o przyznaniu kredytu, bank przesyła klientowi w formie elektronicznej wszystkie dokumenty dotyczące kredytu, czyli m.in. wzór umowy kredytowej i formularz informacyjny. Należy się z nimi zapoznać, a dodatkowo także potwierdzić swoją tożsamość oraz swój rachunek bankowy poprzez wykonanie z niego przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 zł (kwota ta potem jest zwracana). Jeśli nie posiadasz rachunku bankowego także masz szanse na otrzymanie pożyczki lub kredytu- pisaliśmy o tym tutaj.

  1. Zawarcie umowy kredytowej na odległość i otrzymanie pieniędzy.

Warto dodać, że bank podejmując decyzję o udzieleniu kredytu, sprawdza klienta w Biurze Informacji Kredytowej. W wyjątkowych przypadkach może także poprosić klienta o dostarczenie dodatkowych dokumentów i dokończenie procedury ubiegania się o kredyt w placówce. Jeśli nie jest to potrzebne, po zawarciu umowy kredytowej za pośrednictwem internetu bank niezwłocznie uruchamia kredyt, czyli przesyła pieniądze na konto klienta.

Ikredyt w Getin Banku z założenia ma być kredytem udzielanym całkowicie elektronicznie. Cała procedura do złudzenia przypomina tę stosowaną przez firmy oferujące pożyczki online, łącznie z przelewem weryfikacyjnym jako sposobem na potwierdzenie tożsamości oraz brakiem wymogu dostarczania zaświadczeń o zarobkach. Jedyną różnicą jest konieczność przesłania do banku zdjęcia lub skanu dowodu osobistego, co jednak osobom posiadającym smartfony, nie powinno sprawiać większego kłopotu. Ponieważ ewidentnie oferta iKredytu jest tańsza od pozabankowych pożyczek ratalnych, warto ją poważnie wziąć pod uwagę, szukając szybkiej pożyczki online.

Jeśli potrzebujesz gotówki na 30 lub 60 dni to sprawdź darmowe pożyczki tutaj

Oceń tekst

Od 10 lat związany z branżą finansową. Specjalista od wszelkiego rodzaju produktów pozabankowych, które regularnie analizuje i testuje. Doświadczenie zawodowe zbierał, pracując w największych firmach pożyczkowych, przez co wiedzę na temat sektora pozabankowego posiada z pierwszej ręki. Założyciel portalu pozyczasz.pl.

Kontakt z autorem:

- Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy