Karta Trzynastka – pożyczka na karcie kredytowej

Karta Trzynastka – pożyczka na karcie kredytowej

Zaktualizowano 07-03-2024 Autor: Arkadiusz Stal

Rynek pożyczek pozabankowych jest już dość nasycony i dlatego poszczególne firmy w walce o klienta starają się wymyślać coraz to nowe rozwiązania. Na dość ciekawy pomysł wpadła firma YOLO S.A., która proponuje swoim klientom… kartę pożyczkową. Produkt podobny jest do karty kredytowej, jednak jak obiecuje firma, jest od niej dużo prostszy, a w porównaniu do innych pożyczek pozabankowych pozwala taniej pożyczyć pieniądze. Sprawdźmy, jak jest naprawdę.

zamkniete 2

Karta trzynastka   zakończyła już działalność. Sprawdź inne oferty na naszych rankingach.

Na czym polega oferta?

Karta Trzynastka jest kartą VISA, którą dla firmy YOLO wydaje mBank. Jest to karta przedpłacona z limitem od 1000 do 3000 zł. Karta wydawana jest na 6 miesięcy i w tym czasie klient może nią płacić bezgotówkowo w sklepach lub wypłacać gotówkę z bankomatów.

Mechanizm działania Trzynastki jest podobny do bankowych kart kredytowych. Niewykorzystanie środków z karty oznacza więc brak kosztów. Koszty naliczane są dopiero od każdej wykorzystanej kwoty. Wykorzystaną sumę można spłacić w każdym momencie trwania umowy. Dopóki się tego nie zrobi, należy co miesiąc spłacać tzw. Opłatę Miesięczną, będącą sumą opłat dziennych za wykorzystanie kwoty w danym cyklu rozliczeniowym.

Trzynastka jest pożyczką odnawialną – każda transakcja z jej użyciem zmniejsza dostępną kwotę pożyczki, a każda spłata przewyższająca wysokość Opłaty Miesięcznej lub spłata całkowita wykorzystanej kwoty ją zwiększa.

Ile kosztuje korzystanie z karty?

Według informacji podanych na stronie internetowej produktu, za każde wykorzystane 100 zł należy zapłacić 22 grosze dziennie, co daje około 6 zł miesięcznie. Nie ma tutaj typowego dla zwykłych pożyczek rozbicia kosztów na prowizję i odsetki, co ma ułatwić klientom korzystanie z karty.

Załóżmy, że już pierwszego dnia posiadania Trzynastki wykorzystamy 100 zł. W zależności, kiedy ją zwrócimy, koszty jej pożyczenia będą wyglądać następująco:

  • Spłata po 10 dniach – 2 zł
  • Spłata po 30 dniach – 6 zł
  • Spłata po 60 dniach – 13 zł
  • Spłata po 180 dniach (koniec umowy) – 39 zł

Dla lepszego zobrazowania kosztów Trzynastki warto sprawdzić, ile kosztuje maksymalne wykorzystanie limitu. Jeśli pierwszego dnia wykorzystamy 3000 zł i zwrócimy je na koniec umowy (po drodze płacąc wymagane opłaty miesięczne) poniesiemy koszty w łącznej wysokości 1 188 zł.

Dla porównania pożyczenie tej samej kwoty 3000 zł na 6 miesięcy w Providencie kosztuje 1 227 zł, w Ferratum Bank 1 269 zł, a w Zaplo 1 288 zł.

trzynastka-baner

Jako pożyczka Karta Trzynastka jest więc faktycznie tańsza od konkurencji.

Niestety wielu klientom mogą nie spodobać się pozostałe opłaty związane z korzystaniem z karty tj.:

  • 5 zł – za każdą wypłatę gotówki z bankomatu
  • 1,5 zł – za sprawdzenie salda w bankomacie (saldo można jednak bezpłatnie sprawdzić przez internet)
  • 14% – tyle wynoszą odsetki za opóźnienie

Kto może otrzymać kartę pożyczkową?

Warunki dla klientów są bardzo podobne jak w innych firmach pożyczkowych. Aby otrzymać kartę Trzynastkę należy przede wszystkim:

  • Mieć nie mniej niż 20 i nie więcej niż 70 lat
  • Mieć obywatelstwo polskie i mieszkać na terenie RP
  • Posiadać zdolność kredytową

Konieczne jest również posiadanie rachunku bankowego, ponieważ w procesie weryfikacji firma wykorzystuje aplikację Instantor, która analizuje rachunek w celu oceny zdolności kredytowej. Klienci sprawdzani są również telefonicznie (przedstawiciel firmy dzwoni do klienta), a także w Biurze Informacji Kredytowej oraz Biurach Informacji Gospodarczej.

Czy warto skorzystać z Trzynastki?

Biorąc pod uwagę koszty pożyczki, Trzynastka oferująca okres kredytowania do 6 miesięcy wydaje się być dużo korzystniejsza od pozabankowych pożyczek ratalnych. Atutem produktu jest z pewnością fakt, że tak naprawdę znany polski bank nie tylko dostarcza karty, ale także w gruncie rzeczy obsługuje dokonywane nimi transakcje. To zapewnia bezpieczeństwo i jakość usługi. Dla wielu osób sposób rozliczania opłat miesięcznych i salda może być jednak zbyt skomplikowany, szczególnie przy częstym dokonywaniu transakcji.

Na koniec ciekawostka: spółka YOLO S.A. oferująca dzisiaj karty pożyczkowe wywodzi się z dawnej firmy windykacyjnej P.R.E.S.C.O. Choć obecnie nie zajmuje się wierzytelnościami, to jednak należy przypuszczać, że w branży pożyczkowej będzie bardzo skuteczna w windykowaniu swoich nierzetelnych klientów.

Wiecęj informacji odnośnie ofert Karta Trzynastą można znaleźć bezpośrednio na stronie pożyczkodawcy: kartatrznastka.pl

5 (Ilość ocen: 1)

Od 10 lat związany z branżą finansową. Specjalista od wszelkiego rodzaju produktów pozabankowych, które regularnie analizuje i testuje. Doświadczenie zawodowe zbierał, pracując w największych firmach pożyczkowych, przez co wiedzę na temat sektora pozabankowego posiada z pierwszej ręki. Założyciel portalu pozyczasz.pl.

Kontakt z autorem:

- Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy