Halvo — opinie klientów i recenzja oferty

Halvo — opinie klientów i recenzja oferty

Zaktualizowano 27-02-2024 Autor: Marta Wycisło Karta kredytowa

Na pozabankowym rynku usług finansowych pojawiła się ciekawa opcja – wirtualna karta kredytowa Halvo. Jej użytkownicy mają stały dostęp do dodatkowych środków, które przez pierwsze 30 dni nie generują żadnych opłat. Koszty towarzyszące użytkowaniu karty przez kolejne miesiące to z kolei wyłącznie niska prowizja. Sprawdźmy, co jeszcze ma do zaoferowania Halvo i kto może skorzystać z tego produktu.

Czym jest Halvo i co oferuje?

Halvo to pozabankowa karta w formie wirtualnej, przy pomocy której można korzystać z limitu kredytowego w wysokości od 2 000 zł do 20 000 zł. Składając jeden prosty wniosek online, możemy zawrzeć umowę na 360 dni. Proces aplikowania o środki cechuje minimum formalności i bardzo szybka odpowiedź z decyzją kredytową.

Halvo jest produktem finansowym z dość niskim — jak na pozabankowe standardy — RRSO. Przyjrzymy mu się w dalszej części tekstu.

Kto może skorzystać z oferty?

Warunki, które musi spełniać każdy wnioskujący, aby uzyskać kartę kredytową Halvo, to:

 • Polskie obywatelstwo;
 • Wiek od 21 r.ż. do 70 r.ż.;
 • Dysponowanie rachunkiem w polskim banku, telefonem komórkowym oraz adresem e-mail;
 • Otrzymywanie regularnego, comiesięcznego dochodu;
 • Posiadanie pozytywnej historii kredytowej.

halvo

Limit na karcie kredytowej 10 000 zł

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 39,37% (obliczona na dzień 01.12.2023 r.); całkowita kwota limitu: 3.600,00 zł; oprocentowanie stałe w skali roku: 0%; całkowity koszt: 946,27 zł, w tym: prowizja 946,27 zł, odsetki 0 zł; okres obowiązywania umowy: 360 dni; całkowita kwota do spłaty: 4.546,27 zł.

Czy zadłużony ma szanse na skorzystanie z oferty?

Halvo weryfikuje sytuację związaną ze spłatą zobowiązań przez wnioskujących w bazach dłużników:

 • Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.
 • ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
 • Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
 • Biuro Informacji Kredytowej S.A.

Jednak od samej kwoty zadłużenia ważniejsza jest relacja sumy zobowiązań do miesięcznych przychodów. Na zdolność kredytową składają się bowiem nie tylko ewentualne długi, ale i pozostałe czynniki wpływające na ogólną sytuację materialną konsumenta.

To, czy zadłużony może skorzystać z wirtualnej karty kredytowej, jest więc kwestią indywidualną. Zgodnie z regulaminem Halvo, instytucja kładzie jednak nacisk na brak krytycznego poziomu zadłużenia u swoich klientów.

Pożyczkodawca chce być pewien, że użytkownicy karty będą w stanie terminowo spłacać zobowiązanie wraz z ewentualnymi kosztami. Jeśli nie spełniasz wymogów Halvo, to lepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie karta kredytowa z limitem dla zadłużonych.

Poznajmy koszty korzystania z karty

Standardowe opłaty związane z korzystaniem z limitu kredytowego Halvo, to wyłącznie prowizja miesięczna wynosząca 3,21%. Co 30 dni należy więc spłacić minimum 5% wykorzystanej kwoty oraz prowizję. Kiedy nie korzystamy z karty – nie płacimy ani grosza.

Darmowe jest:

 • Wydanie karty i jej obsługa;
 • Aktywacja karty;
 • Wypłata środków z bankomatów;
 • Dokonywanie płatności i przelewy z rachunku karty Halvo.

Oferta dla osób, które wnioskują o Halvo po raz pierwszy zakłada więc RRSO na poziomie 39,37%, a dla klientów powracających – 45,94%. Dla porównania RRSO innych bankowych (Santander i mBank) oraz pozabankowych kart kredytowych (CardinaNet Credit) prezentuje się następująco:

Wydawca kartySantander BankmBankCardinaNet Credit
RRSO23,24%20,55%142,43%191,48%

 

RRSO to rzeczywista roczna stopa oprocentowania, czyli parametr określający procentowo wszystkie koszty wiążące się z danym narzędziem finansowym. W dużym uproszczeniu: im niższe RRSO, tym tańsza oferta.

Z jakich promocji można skorzystać?

Jako nowi klienci możemy otrzymać kartę Halvo na 30 dni za darmo. To oznacza, że jeśli wypłacimy wszystkie środki, spłacimy je w ciągu miesiąca i zamkniemy kartę, zobowiązanie będzie dla nas w pełni darmowe, a jego RRSO wyniesie 0%.

Jak złożyć wniosek o kartę?

Wniosek o kartę kredytową Halvo złożymy poprzez:

 • Stronę internetową – halvo.pl;
 • Infolinię, czyli telefonicznie, pod numerem: 22 11 22 888.

Uzupełniając formularz na platformie www, wystarczy, że podamy swoje dane osobowe oraz potwierdzimy je przelewem weryfikacyjnym lub za pośrednictwem usługi AIS, czyli połączenia ze swoją bankowością elektroniczną.

Jak płacić kartą Halvo?

Choć karta kredytowa Halvo ma wyłącznie wirtualną postać, co oznacza, że nie otrzymujemy „plastiku”, który możemy włożyć do portfela, dokonamy nią płatności:

 • Stacjonarnie (po podpięciu do aplikacji płatniczej typu „wirtualny portfel”);
 • Online (po podaniu danych karty w bramce płatniczej).
Warto wiedzieć!

Halvo pozwala na dyspozycje przelania 90% przyznanego limitu na nasz rachunek bankowy już w trakcie procesu składania wniosku kredytowego!

Nasza opinia o Halvo

Halvo jest świeżo upieczoną marką oferującą pożyczkę na karcie kredytowej. O bezpieczeństwo klientów dba UOKiK, który nadzoruje podmiot.

W porównaniu do innych pozabankowych kart kredytowych, Halvo w pierwszej kolejności wyróżnia się niskim RRSO. Przekłada się to jednak na wyższe wymagania przy ocenia zdolności kredytowej, a co za tym idzie z usługi nie mogą skorzystać osoby o niestabilnej sytuacji finansowej.

Przewagę pożyczkodawcy nad konkurencją stanowią także prosty system rozliczeń oraz wysoki limit kredytowy sięgający 20 000 zł.

Jeśli potrzebujesz szybkiego limitu na karcie, to warto skorzystać z Havo. Usługa jest dostępna nawet w weekend, a proces przyznawania przebiega 100% online.

Opinie klientów

Największym uznaniem użytkowników karty Halvo ciszą się naprawdę niskie — jak na pozabankowe standardy — koszty użytkowania limitu kredytowego. 5% kapitału + 3,21% prowizji miesięcznie, to bardzo korzystna oferta. RRSO dla nowych klientów na poziomie niespełna 40% również robi wrażenie na tle pozostałych propozycji z pozabankowego sektora.

Jednocześnie konsumenci woleliby niższy próg wieku, jeśli chodzi o przyjmowanie wniosków (w tej chwili to 21 lat), doceniliby możliwość otrzymania również fizycznego egzemplarza środka płatniczego, a jako największą wadę wskazują brak możliwości korzystania z karty poza granicami Polski.

Oceń tekst

Zaczynała od nauki oszczędzania z artykułów internetowych, skończyła jako pasjonatka wszystkich zagadnień finansowych i gospodarczych, o których chce edukować innych. Wcześniej zawodowo związana z Human Resources i księgowością. W obecnej pracy czerpie z tych dziedzin, by jeszcze lepiej wspierać czytelników, przekazując swoją wiedzę w sposób zrozumiały dla każdego.

Kontakt z autorem:

- Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy