Gdzie pożyczyć pieniądze bez zdolności kredytowej? Forum to dobre miejsce?

Gdzie pożyczyć pieniądze bez zdolności kredytowej? Forum to dobre miejsce?

Zaktualizowano 06-05-2023 Autor: Arkadiusz Stal

Brak zdolności kredytowej to wyrażenie, które sugeruje niemożność zaciągania zobowiązań finansowych, jednak różne instytucje udzielające wsparcia pieniężnego, podchodzą do oceny potencjalnych klientów w inny sposób. Oznacza to, że jeśli bank odmawia udzielenia pomocy, można z powodzeniem szukać jej gdzie indziej.

Przeczytaj jakie podmioty współpracują z osobami wykluczanymi przez banki i gdzie pożyczyć pieniądze bez zdolności kredytowej.

Czy pieniądze można pożyczyć poza bankiem?

Banki oferują finansowanie konsumentom o bardzo dobrej zdolności kredytowej, a więc głównie — o stałych dochodach i nienagannej historii spłat wcześniejszych zobowiązań. Dla wszystkich osób, które nie spełniają wyśrubowanych wymagań wspomnianych wyżej instytucji, pozostaje sektor pozabankowy, który można rozdzielić na dwie części:

 1. Firmy pożyczkowe
  Choć są droższe od banków, oferują pożyczki na elastycznych zasadach, nie wymagają zbyt wielu formalności i działają błyskawicznie, wykorzystując wiedzę na temat rozwiązań i udogodnień, których potrzebuje i oczekuje klient-dłużnik. Oczywiście mowa o legalnie działających firmach pożyczkowych, zarejestrowanych w formie spółek.
 2. Pożyczki prywatne i lombardy
  Pozabankowy rynek tworzą też pożyczkodawcy prywatni czy lombardy, jednak wśród tych pierwszych łatwo o lichwiarzy i oszustów. Brakuje też stabilnej ochrony prawnej. Drugie rozwiązanie nie dorównuje natomiast bogatej ofercie różnorodnych produktów firm pożyczkowych nawet w małym stopniu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat pożyczek dostępnych dla osób bez zdolności kredytowej – świetnie trafiłeś. Portale takie jak ten, są lepszym źródłem informacji niż fora internetowe, od których wiele niedoświadczonych osób zaczyna poszukiwania. Dlaczego? Już wyjaśniamy.

Czy na forum znajdę informację gdzie pożyczyć pieniądze?

Fora internetowe nie cieszą się w tej chwili tak dużą popularnością, jak jeszcze kilka lat temu. Można powiedzieć, że zastąpiły je popularne portale społecznościowe, takie jak Facebook, który grono zainteresowanych jednym tematem użytkowników skupia w tzw. grupach.

Trzeba też pamiętać, że dyskusje na forach czy w social mediach nie są w 100% moderowane. Tak naprawdę każdy może założyć dowolne konto, podawać nieprawdziwe dane i informacje oraz napisać… cokolwiek. To wszystko sprawia, że choć w takich miejscach mogą oczywiście trafić się szczere i wartościowe polecenia, są one wymieszane z bezużytecznymi lub – co gorsza – niebezpiecznymi wpisami.

Facebook czy forum jest niestety idealną przestrzenią dla oszustów chcących wyłudzić dane osobowe lub wykorzystać trudne położenie zadłużonej osoby szukającej pomocy w inny sposób.

Potrzebujesz rzetelnych informacji, gdzie możesz pożyczyć pieniądze, nie mając najlepszej zdolności kredytowej? Przeczytasz o tym w dalszej części tekstu.

4 sposoby — gdzie pożyczyć pieniądze bez zdolności kredytowej?

Od oczywistych i tanich, lecz nie zawsze dostępnych rozwiązań po droższe, jednak szeroko oferowane niemal każdemu opcje – poznaj wszystkie odnogi pozabankowego rynku pożyczkowego i sprawdź, na co możesz się zdecydować nawet bez zdolności kredytowej.

 1. Wsparcie finansowe od firmy pożyczkowej
  W tego typu podmiotach niemal każdy może ubiegać się o dodatkowy zastrzyk pieniędzy — bez konieczności posiadania kosztownych przedmiotów zabezpieczających umowę, krewnych, którzy są w stanie pomóc oraz bez większego ryzyka trafienia na oszustwo. Legalnie działające firmy pożyczkowe podlegają kontroli UOKiK i KNF – to najbezpieczniejsza spośród wymienionych opcja. Sprawdź które firmy pożyczą pieniądze bez zdolności kredytowej.
 2. Pożyczka od krewnego
  Z reguły darmowe (lub bardzo tanie), nieoprocentowane rozwiązanie, za które Twój bliski raczej nie pobierze żadnej prowizji. Jeśli możesz z niego skorzystać – świetnie.
 3. Pożyczka od osoby fizycznej ogłaszającej się w sieci, prasie lub na tzw. słupach.
  W sektorze pozabankowym funkcjonuje wiele osób, które zarabiają, pożyczając swój prywatny kapitał i pobierając z tego tytułu opłaty. Problem z takimi transakcjami polega jednak na niewystarczających regulacjach prawnych. W efekcie miażdżąca większość usług tego rodzaju to zwykła lichwa, sposób na wyłudzenie przedpłaty czy danych osobowych lub inne finansowe oszustwo.
 4. Pożyczka w lombardzie
  Finansowanie oferowane przez lombard to najczęściej gotówka wypłacana „do ręki”, w zamian za zastawianie przedmiotu, po podpisaniu stosownej umowy. Lombardy nie badają zdolności kredytowej klientów. Udzielone wsparcie zależy jedynie od wartości elementów majątku przyniesionych jako poręczenie umowy.

Firmy pożyczkowe mają dedykowane oferty dla osób bez zdolności kredytowej. Niektóre nie sprawdzają baz danych takich jak Biuro Informacji Kredytowej czy Krajowy Rejestr Długów, inne oferują małe kwoty nawet dłużnikom czy klientom, wobec których toczy się egzekucja komornicza. Poniżej znajdziesz więcej szczegółów.

Gdzie pożyczyć pieniądze bez baz BIK i KRD?

Zła historia kredytowa bardzo często odnotowywana jest w postaci wpisów na temat nieterminowych spłat w bazach danych takich jak BIK, BIG czy KRD, co ogranicza możliwości kredytowe i pożyczkowe. Nie są one jednak równe zeru – pożyczki bez BIK, wystarczy poszukać w internetowych rankingach, które skupiają wszystkie aktualne oferty.

Poszukiwania można również przeprowadzić na własną rękę. To, jakie bazy sprawdza dana firma, znajdziesz się z reguły w formularzu informacyjnym. Jest on dokumentem zamieszczanym w serwisach pożyczkodawców działających online – najczęściej w centralnej części strony www, tam, gdzie kalkulator pożyczkowy.

Gdzie pożyczyć małą kwotę?

Jeśli Twoja zdolność kredytowa jest na naprawdę niskim poziomie, na pewno nie otrzymasz finansowania w banku – to już wiesz. Bardzo możliwe też, że nie będziesz w stanie zaciągnąć zobowiązania na kwotę rzędu kilkunastu, czy nawet kilku tysięcy złotych również w sektorze pozabankowym, jednak 100 zł, 200 zł, pożyczka na 500 zł czy 1 000 zł – zdecydowanie może być w Twoim zasięgu.

Wiele firm pożyczkowych specjalizuje się w tak nisko kwotowych świadczeniach, a nawet posiada promocje dla nowych klientów i udziela ich za darmo, a więc z zerowym RRSO (oddajesz tyle, ile pożyczasz).

Małe kwoty to także główna działka lombardów – osobom zgłaszającym się tam po pożyczkę łatwiej jest bowiem znaleźć w posiadanych przedmiotach zabezpieczenie kilkusetzłotowych świadczeń. Szczególnie że choć lombard wycenia wartość mienia po cenach rynkowych, zobowiązania są udzielane jedynie na 40% – 80% ich wartości.

Gdzie pożyczyć pieniądze mając komornika?

Dyskwalifikację z usług bankowych otrzymują z automatu również osoby posiadające komornika (to potoczne określenie dłużników, wobec których toczy się egzekucja komornicza). Każdy, kto posiada majątek zajęty przez tego typu urzędnika, może jednak ubiegać się o finansowanie w firmach pożyczkowych.

Podmioty udzielające pożyczki z komornikiem wymagają najczęściej od swoich klientów jedynie stałych dochodów w odpowiedniej wysokości. Zobowiązania pozabankowe są jednak obciążone wyższymi kosztami – firmy pożyczkowe zabezpieczają się w ten sposób, by móc pracować z „trudniejszym” (bo już zadłużonym) konsumentem.

Ale choć w kwestii kosztów spółki udzielające pożyczek przegrywają z bankami, mają też zalety, które dają im przewagę nad każdą instytucją bankową. Oprócz szerszej dostępności i mniej wyśrubowanego podejścia do zdolności kredytowej mowa także o małej ilości formalności oraz krótkim czasie wnioskowania i przyznawania świadczeń.

Gdzie najszybciej pożyczyć pieniądze?

Wyścig na czas między złożeniem wniosku przez konsumenta a wypłatą pieniędzy na jego konto zdecydowanie wygrywają firmy oferujące chwilówki z natychmiastowym przelewem. Można zawnioskować tam o pieniądze przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

Serwisy tego typu oferują błyskawiczną weryfikację klienta (poprzez specjalną aplikację) oraz przelewy natychmiastowe, by pożyczkobiorca mógł dysponować gotówką nawet w 15 minut od otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej.

Obietnice podobnych udogodnień składają również pożyczkodawcy prywatni, czy można im jednak zaufać?

Gdzie pożyczyć pieniądze prywatnie i bez dochodów?

Prywatne pożyczenie pieniędzy oznacza zawarcie umowy z pożyczkodawcą, który nie ma zarejestrowanej działalności o profilu finansowym, a więc obowiązują go jedynie przepisy kodeksu cywilnego.

Zaciągnięcie zobowiązania u członka rodziny, znajomego, pracodawcy czy obcej osoby, której ogłoszenie znaleźliśmy w sieci to pożyczki prywatne. I o ile pierwsze trzy rozwiązania są z reguły korzystne i bezpieczne, na internetowe reklamy prywatnych pożyczkodawców powinniśmy bardzo uważać.

Są to najczęściej wyłudzacze danych osobowych, a w skrajnych przypadkach oszuści, którzy zażądają przedpłaty i znikną lub lichwiarze, żerujący na niebotycznym oprocentowaniu lub nieproporcjonalnie wysokim poręczeniu zobowiązania (na przykład nieruchomością). Tak skonstruowanych umów należy się bezwzględnie wystrzegać.

2.7 (Ilość ocen: 3)

Od 10 lat związany z branżą finansową. Specjalista od wszelkiego rodzaju produktów pozabankowych, które regularnie analizuje i testuje. Doświadczenie zawodowe zbierał, pracując w największych firmach pożyczkowych, przez co wiedzę na temat sektora pozabankowego posiada z pierwszej ręki. Założyciel portalu pozyczasz.pl.

Kontakt z autorem:

- Opinie

1 Opinia

 1. Olga
  20.11.2023, 9:51 am Odpowiedz
  Szybko i bezpiecznie można uzyskać pożyczkę w firmie Eden Finance, nawet jeśli ma się złą historię kredytową. Warto spróbować. Ja korzystam z ich oferty od lat i jestem naprawdę zadowolona. :)