Auto bez BIK — zakup samochodu bez zdolności kredytowej

Auto bez BIK — zakup samochodu bez zdolności kredytowej

Zaktualizowano 21-02-2023 Autor: Arkadiusz Stal

Jeśli przy zakupie samochodu chcesz skorzystać z zewnętrznego finansowania, masz dużo możliwości — banki z różnymi rodzajami kredytów, firmy pożyczkowe, leasing…

Ich gama jednak zawęża się, jeśli Twoje konto w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) zawiera negatywne wpisy na temat wcześniejszych zobowiązań.

W poniższym tekście omawiamy, gdzie konsumenci z nie najlepszą historią kredytową zostaną odprawieni z kwitkiem, a gdzie mogą otrzymać potrzebne do nabycia pojazdu środki.

Czy można kupić auto na raty bez zdolności kredytowej?

Brak zdolności kredytowej oznacza całkowitą niezdolność do zaciągania jakichkolwiek zobowiązań finansowych, a sprawdzenie jej odbywa się przy okazji każdego wniosku kredytowego.

Najbardziej rygorystyczne w ocenie są oczywiście banki. Kredyt na auto bez sprawdzania BIK jest niedostępny dla osób osób ze złą historią kredytową. Brak zdolności w banku nie oznacza jednak dyskwalifikacji wszystkich wniosków na całym rynku finansowym.

Firmy pożyczkowe podchodzą do analizy sytuacji materialnej konsumentów dużo łagodniej i często pozytywnie opiniują wnioski, które przez banki zostały odrzucone.

W sieci funkcjonuje także kilka wyspecjalizowanych w świadczeniu usług związanych z finansowaniem kupna samochodu platform internetowych, które dedykują swoją ofertę zadłużonym oraz osobom, które nie mogą udokumentować dochodu umową o pracę. Więcej w kolejnym akapicie.

Auto na raty bez BIK i KRD — jak to działa?

Firmy finansujące na raty samochody dla osób, którym negatywne wpisy w BIK zamknęły drogę do kredytu bankowego, zwykle nie wymagają zaświadczeń o dochodach, a ich proces weryfikowania aplikacji jest szybki i niewymagający dopełnienia zbyt wielu formalności.

To podmioty, które współpracują z bankami i stają się leasingobiorcami udostępnianych pojazdów, a po zakończeniu umowy umożliwiają ich wykup.

Takim ofertom towarzyszą jednak dość wysokie koszty zobowiązań i spore wymagania:

 • minimum 20% wkładu własnego,
 • wybrany samochód nie może być starszy niż 5-cioletni,
 • auto musi być bezwypadkowe i sprzedane/kupione na podstawie faktury VAT.

To oznacza, że możliwe do sfinansowania maszyny, występują w bardzo ograniczonym zakresie i będą najprawdopodobniej relatywnie drogie. 20% wartości takich pojazdów może stanowić wiele tysięcy złotych. Nie każdy będzie dysponował taką kwotą.

Ciekawą alternatywę proponuje Otomoto. Opisujemy ją w dalszej części tekstu.

Czy można kupić bez BIK i KRD na Otomoto?

Otomoto to serwis online, na którym znajdują się ogłoszenia motoryzacyjne dotyczące m.in. nowych i używanych:

 • samochodów,
 • motocykli,
 • części samochodowych.

Platforma udostępnia usługę o nazwie Finansowanie na Otomoto. Pożyczka zaciągnięta w ten sposób może wynosić nawet 300 000 zł na 120 rat (to aż 10-letni termin płatności).

Usługę realizuje dla Otomoto Comperia S.A., czyli polska, finansowa porównywarka internetowa.Mimo że usługa jest reklamowana w nawiązaniu do możliwości sfinansowania pojazdu — otrzymaneśrodki mogą zostać przeznaczone na dowolny cel.

Ważne!
Comperia i Otomoto współpracują nie tylko z bankami, ale też z firmami pożyczkowymi, a więc nawet osoby zadłużone mogą próbować tam swoich sił kredytowych.

By otrzymać pieniądze, należy:

 1. Skorzystać z dostępnego na stronie www kalkulatora i wybrać parametry kredytu/pożyczki:
  • kwotę brakujących środków,
  • ilość rat;
 2. Wypełnić niedługi formularz aplikacyjny;
 3. Wybrać banki i pozabankowe instytucje finansowe, w których chcemy złożyć wniosek;
 4. Dokończyć procedurę telefonicznie lub online;
 5. Przejść pozytywnie weryfikację danych osobowych oraz otrzymać pozytywną ocenę zdolności kredytowej.

Tych kilka prostych kroków wystarczy, by zasilić swój przeznaczony na zakup auta kapitał o kolejne tysiące złotych.

Gdzie jeszcze można szukać dodatkowego zastrzyku gotówki potrzebnego, by uzbierać kwotę pokrywającą wartość wymarzonego samochodu, będąc osobą z kiepską historią spłat wcześniejszych zobowiązań? W firmach pożyczkowych.

Gdzie szukać pieniędzy na auto, gdy ma się negatywny BIK?

Jak widać na przykładzie Otomoto, powszechnym rozwiązaniem jest finansowanie nowego lub używanego samochodu pożyczkami pozabankowymi. To produkty, z których środki można rozdysponować w dowolny sposób.

Na dodatek rynek pozabankowy oferuje wiele pożyczek dla zadłużonych, a kilka podmiotów w ogóle nie weryfikuje swoich klientów na podstawie wpisów znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej.

By móc zaciągnąć zobowiązanie będąc dłużnikiem, należy poszukać przedsiębiorstwa, które cechuje wysoki procent przyznawalności świadczeń. Zobowiązania tego typu najczęściej określamy mianem pożyczek bez BIK i najprościej znaleźć je poprzez niezależne porównywarki internetowe.

Jeśli do zakupu auta brakuje Ci dosłownie kilku tysięcy, spróbuj pozyskać darmową pożyczkę w promocji dla nowych klientów – oferuje ją wiele podmiotów, także takich, które współpracują z zadłużonymi.

Alternatywa dla kredytu — auto na abonament bez BIK

W tej chwili wszystkie firmy działające na rynku samochodów na abonament weryfikują zdolność kredytową usługobiorców.

Oczywiście jej ostateczna ocena zawsze zależy od indywidualnej sytuacji finansowej danego konsumenta, jednak będąc osobą zadłużoną, można mieć spore trudności w podpisaniu umowy abonamentowej na pojazd.

5 (Ilość ocen: 1)

Od 10 lat związany z branżą finansową. Specjalista od wszelkiego rodzaju produktów pozabankowych, które regularnie analizuje i testuje. Doświadczenie zawodowe zbierał, pracując w największych firmach pożyczkowych, przez co wiedzę na temat sektora pozabankowego posiada z pierwszej ręki. Założyciel portalu pozyczasz.pl.

Kontakt z autorem:

- Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy