Karta kredytowa Santander — analiza oferty, opinie klientów

Karta kredytowa Santander — analiza oferty, opinie klientów

Zaktualizowano 24-02-2024 Autor: Marta Wycisło

Karta kredytowa to wygodne narzędzie, przy pomocy którego możemy regulować należności za zakupy stacjonarnie i w internecie. W przeciwieństwie do tzw. debetówki, karta kredytowa obsługuje jednak środki, które pożycza nam bank, a nie pieniądze z naszego własnego konta. Zobaczmy, jak wygląda oferta takiego odnawialnego kredytu od jednego z popularnych banków. Karta kredytowa od Santander Bank Polska – czy warto złożyć wniosek?

Jakie karty kredytowe oferuje Santander Bank Polska?

Jeśli planujemy zaciągnąć w banku zobowiązanie odnawialne, warto, byśmy porównując bankowe i pozabankowe karty kredytowe, uwzględnili także ofertę Santander Bank Polska, która zawiera kilka ciekawych wariantów.

Karta kredytową Visa Silver Akcja Pajacyk — RRSO 23,24%

Limit karty kredytowej Silver z logo Visa to od 500 zł do 20 000 zł.

Za obsługę limitu zapłacimy 7,50 zł miesięcznie, ale możemy uniknąć opłaty, dokonując w ciągu miesiąca 10 transakcji kartą.

Prowizja banku za przewalutowanie płatności wynosi 2,8% wartości transakcji.

Przelew z rachunku karty lub wypłata gotówki z bankomatu za jej pomocą, wiąże się z prowizją na poziomie 4% wartości transakcji (minimum 10 zł).

Karta kredytowa World Mastercard — RRSO 22,92%

Limit karty kredytowej z logo Mastercard i przeznaczeniem podróżnym to od 4 000 zł do 100 000 zł.

Wraz z kartą World nabywamy prawo do bezpłatnego pakietu ubezpieczeń podróżnych. Dla nas oraz dla naszych bliskich.

 • Ubezpieczenie kosztów leczenia;
 • Ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków);
 • Assistance medyczne, podróżne i prawne.

Za obsługę limitu zapłacimy 17,50 zł miesięcznie, ale możemy uniknąć opłaty, dokonując w ciągu miesiąca 10 transakcji kartą.

Kartę kredytową Mastercard World cechuje brak prowizji za przewalutowanie transakcji zagranicznej dokonanej w walucie innej niż PLN.

Przelew z rachunku karty lub wypłata gotówki z bankomatu za jej pomocą, wiąże się z prowizją na poziomie 4% wartości transakcji (minimum 10 zł).

Karta kredytowa Mastercard Silver — RRSO 22,01%

Limit kredytowy karty Silver to od 500 zł do 50 000 zł. Poza maksymalną kwotą do dyspozycji właściciela karty i RRSO, oferta nie różni się niczym od wariantu Silver z logo Visa.

Karta kredytowa Visa Platinum — RRSO 24,82%

Karta z sektora premium bez określonego limitu kredytowego – jego wartość zależy od indywidualnej oferty przedstawionej wnioskującemu, na podstawie jego zdolności kredytowej.

Wraz z kartą Platinum otrzymujemy dostęp do luksusowego pakietu usług Aasistance. Zyskujemy też Serwis Concierge, czyli możliwość zlecenia codziennych spraw osobom, które posiadają kwalifikacje, by je za nas wykonać oraz dostęp do saloników lotniskowych w ramach Priority Pass.

Warto wiedzieć!

Cechą wspólną wszystkich kart kredytowych od Santander Bank Polska, jest 0 zł za wydanie fizycznego egzemplarza.

Jak można otrzymać kartę?

Ubieganie się o kartę kredytową Santander Bank Polska jest możliwe na 3 sposoby, ale tylko pierwszy z nich jest w pełni zdalny.

 1. Poprzez bankowość mobilną w aplikacji banku lub bankowość internetową;
 2. Przez telefon z obowiązkiem podpisania umowy stacjonarnie, w oddziale;
 3. Osobiście, w placówce banku.

Gotowa karta zostaje przesłana pocztą i można ją aktywować w Santander Internet oraz w Santander Mobile.

Warto wiedzieć!

Jeśli środkami finansowymi chcemy dysponować od razu, bez oczekiwania na fizyczny egzemplarza naszego środka płatniczego i jego aktywację, możemy w ramach usługi Fast Cash zlecić przelew na nasze konto. Bez ponoszenia żadnych kosztów. Pieniądze są w takim przypadku dostępne niemal od razu po zawarciu umowy.

Kto może skorzystać z karty kredytowej Santander?

Oferta banku jest skierowana do każdej pełnoletniej osoby, która ma odpowiednią zdolność kredytową. Z jednej strony oznacza to, że aby skorzystać z tego produktu, nie trzeba posiadać rachunku osobistego w Santander Bank Polska, ale z drugiej – że karta zasadniczo nie jest dostępna dla dłużników, osób posiadających negatywne wpisy w BIK, czy innych bazach danych tego typu.

Osoby o nieco gorszej zdolności kredytowej mogą wnioskować o pozabankowe karty kredytowe dla zadłużonych, których wydawcy zwracają większą uwagę na poziom dochodów, niż na pożyczkową przeszłość, czy aktualne zobowiązania.

Koszt karty kredytowej Santander

Opisywane tu karty pozwalają na zakupy bez konieczności wydawania własnych pieniędzy. Środki z kredytu należy jednak oddać w odpowiednim terminie, by uniknąć oprocentowania. Jeżeli uregulujemy należność w ciągu 24 dni od wygenerowania dla nas zestawienia transakcji – bank nie naliczy żadnych odsetek. To oznacza, że odnawialny kredyt, z którego korzystamy, jest bezpłatny w 54-dniowych cyklach.

Przykład ewentualnych kosztów bezpośrednio ze strony banku:

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 23,24%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowych kosztów) 4 200 zł, całkowita kwota do zapłaty 5 612,36 zł, oprocentowanie zmienne 18,50% w skali roku, całkowity koszt kredytu 1 412,36 zł (w tym: odsetki 1 232,36 zł, opłaty miesięczne za kartę 180 zł).

Dla wyliczeń RRSO przyjęliśmy łącznie następujące założenia: limit kredytowy zostaje w pełni wykorzystany przez dokonanie jednej transakcji bezgotówkowej w dniu zawarcia umowy, data księgowania transakcji na rachunku karty jest zgodna z datą pierwszego zestawienia operacji, a pozostałe zadłużenie zostaje spłacone w ciągu 24 miesięcy; miesięczna spłata zadłużenia wynosi 3% kwoty limitu kredytowego (z wyłączeniem ostatniej spłaty, która jest równa pozostałemu do spłaty saldu zadłużenia) i następuje zawsze w dniach wskazanych na zestawieniach operacji jako termin płatności. Kalkulacja na dzień 5.10.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Wady i zalety oferty

Ogromnym plusem każdej karty kredytowej od Santander Bank Polska jest obecność usług, funkcjonalności i korzyści dodatkowych:

 • Możliwość korzystania z wirtualnego egzemplarza karty oraz podpięcia środka płatniczego do elektronicznego portfela i płatność za pomocą telefonu również stacjonarnie;
 • Zabezpieczenie płatności internetowych usługą 3D‑Secure;
 • Chargeback, czyli zwrot pieniędzy w przypadku nieudanej transakcji;
 • Możliwość rozłożenia spłaty środków wydanych kartą na dogodne raty (usługa Ratio);

Minusy, to standardowe w przypadku bankowych kart kredytowych, wysokie opłaty za:

 • Dostęp do limitu w przypadku niewykonania 10 transakcji miesięcznie;
 • Wypłatę pieniędzy z bankomatów.

Opinie klientów

Komentarze w sieci dotyczące kart kredytowych od Santandera, są w głównej mierze bardzo pozytywne. Klienci zachwalają wirtualne możliwości karty. Chętnie podpinają ją też do swoich cyfrowych portfeli, by zrezygnować z konieczności noszenia ze sobą „plastiku”. Sporo pozytywnych głosów zebrała też możliwość wyrobienia egzemplarzy kart dla bliskich całkowicie za darmo. Wypowiadają się na ten temat szczególnie rodzice. Dodatkowa karta dla każdego dziecka powyżej 13 roku życia, to dla nich często spore ułatwienie. W kwestii kieszonkowego, czy wyposażania pociech w środki finansowe na wyjazdy szkolne, czy wakacyjne.

Oceń tekst

Zaczynała od nauki oszczędzania z artykułów internetowych, skończyła jako pasjonatka wszystkich zagadnień finansowych i gospodarczych, o których chce edukować innych. Wcześniej zawodowo związana z Human Resources i księgowością. W obecnej pracy czerpie z tych dziedzin, by jeszcze lepiej wspierać czytelników, przekazując swoją wiedzę w sposób zrozumiały dla każdego.

Kontakt z autorem:

- Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy