Karta Kredytowa pekao – ta z żubrem

Karta Kredytowa pekao – ta z żubrem

Zaktualizowano 08-02-2024 Autor: Marta Wycisło Karta kredytowa

Użytkownicy kart kredytowych są coraz liczniejsi, a to oznacza, że rynek finansowy musi odpowiadać na coraz więcej zróżnicowanych potrzeb. Dziś w cenie są rozwiązania elastyczne, dopasowujące się do klienta. Wie o tym bank, który w logo ma symbol żubra — dokładnie taka jest karta kredytowa Pekao z różnymi pakietami do wyboru oraz szeregiem korzyści i ułatwień. Wszystkie opcje opisujemy poniżej.

Różnorodność pakietów karty kredytowej Pekao

Bank Pekao w ramach jednej oferty na kartę kredytową udostępnia 3 różne pakiety korzyści:

 1. Standard;
 2. Złoty;
 3. Platynowy.

Każdy z wariantów daje dostęp do odnawialnego limitu kredytowego, który można wykorzystać na zakupy stacjonarne, internetowe oraz zagraniczne, a wykorzystane środki można rozłożyć na 10 nieoprocentowanych rat.

W pakiecie:

 • Standard – na raty rozłożymy maksymalnie 1 000 zł;
 • Złotym – maksymalnie 2 000 zł;
 • Platynowym – maksymalnie 3 000 zł.

Pakiety można zmieniać:

 • Na wyższe — w dowolnym momencie;
 • Na niższe — po 3 pełnych miesiącach od włączenia danego pakietu.

Opcja zmiany jest dostępna w bankowości internetowej Pekao24 oraz aplikacji mobilnej PeoPay.

Funkcje i korzyści karty kredytowej z Żubrem

Dostępne w Pekao limity kredytów obsługiwanych kartą z żubrem, to od 2 000 zł do 100 000 zł. Środki z karty można wydać na dowolny cel i spłacić bez odsetek nawet w ciągu 59 dni.

Dzięki karcie można korzystać z ubezpieczenia transakcji internetowych na kwoty:

 • 1 000 zł w pakiecie Standard;
 • 3 000 zł w pakiecie Złotym;
 • 6 000 zł w pakiecie Platynowym.

Dwa ostatnie warianty pozwalają też na bezpłatne wejście do saloników lotniskowych Flight Delay Pass oraz zapewniają bezpłatne ubezpieczenie podróżne.

Procedura ubiegania się o kartę kredytową Pekao

Kartę kredytową z żubrem można otrzymać po zawnioskowaniu o nią zdalnie – to opcja dla klientów banku Pekao wykorzystująca bankowość elektroniczną, czyli Pekao24 oraz aplikację PeoPay.

Konsumenci, którzy nie posiadają konta osobistego w tym banku, mogą:

 • Zadzwonić na infolinię Pekao;
 • Wypełnić formularz na stronie www i poczekać na telefon doradcy.
Warto wiedzieć!

Każdy wnioskujący o kartę kredytową musi być osobą pełnoletnią i posiadać odpowiednią (dopasowaną do kwoty limitu) zdolność kredytową. Z kredytu mogą jednak korzystać także osoby poniżej 18 roku życia, jeśli ukończyły 13 lat – wystarczy wyrobić dla nich karty dodatkowe (bezpłatnie). Dostępna ilość kart dodatkowych to 5 sztuk.

Dostępne dodatkowe usługi

Dodatkową korzyścią płynącą z wyrobienia karty, jest możliwość udziału w programie Mastercard Bezcenne Chwile. Oprócz tego, decydując się na pakiet złoty i platynowy, możesz odzyskać część zapłaconej kwoty w ramach tzw. cashback-u – 2% od wartości zakupów internetowych.

 • W pakiecie Złotym — do 20 zł miesięcznie, czyli nawet 240 zł rocznie;
 • W pakiecie Platynowym — do 30 zł miesięcznie, czyli do 360 zł rocznie.

Pakiet Platynowy zapewnia ponadto zwrot 5% za przejazdy autostradą (maksymalnie 20 zł miesięcznie).

Ile to kosztuje?

Wydanie karty kredytowej jest w Pekao darmowe. To, co może wygenerować koszty, to dostęp do limitu oraz oprocentowanie wykorzystanej kwoty, którą spłacamy po okresie bezodsetkowym.

Miesięczna obsługa karty kredytowej wiąże się z opłatą:

 • 0 zł w pakiecie Standard;
 • 19 zł w pakiecie Złotym, chyba że wydamy w poprzednim miesiącu 2 000 zł za pomocą karty, w takim przypadku opłata wyniesie 0 zł;
 • 39 zł w pakiecie Platynowym, chyba że wydamy w poprzednim miesiącu 3 000 zł za pomocą karty, w takim przypadku opłata wyniesie 0 zł.

RRSO oferty Karta Kredytowa z żubrem to 18,95%.

Czy oferta jest dostępna dla zadłużonych?

Pekao, tak jak wszystkie instytucje bankowe stosuje rygorystyczne procedury weryfikacyjne, aby określić, czy klient może otrzymać kartę kredytową i korzystać z odnawialnego limitu. Jednym z kluczowych, branych pod uwagę czynników jest zdolność kredytowa, która uwzględnia m.in. historię kredytową oraz aktualne zadłużenie.

Osoba, która zaciągnęła już znaczne zobowiązanie, jest dłużnikiem lub ma negatywną historię spłat, może mieć trudności z uzyskaniem karty kredytowej w banku.

Jeśli zadłużony chce dysponować kartą kredytową, może jednak zwrócić się do instytucji z pozabankowego sektora. Firmy pożyczkowe posiadają oferty na pozabankowe karty kredytowe, również spod znaku Mastercard czy Visa. Oczywiście nie wszystkie akceptują konsumentów, których raport BIK zawiera negatywne wpisy, jednak co najmniej kilka z nich oferuje także karty z limitem dla zadłużonych.

Opinie Klientów

Ze znalezionych przez nas komentarzy na temat karty kredytowej Pekao wyłania się obraz produktu finansowego, z którego klienci korzystają naprawdę chętnie.

Głosy użytkowników wskazują na następujące zalety:

 • Długi okres bezodsetkowy, szczególnie w przypadku transakcji online;
 • Pakiet Standard całkowicie za darmo bez żadnych warunków;
 • Cashback w pakietach: Złotym i Platynowym;
 • Możliwość zmiany pakietów.

Zarzuty do karty kredytowej z żubrem pojawiają się w kontekście:

 • Wysokich prowizji za wypłaty gotówki z bankomatów – to typowe dla kart kredytowych;
 • Niekorzystnego kursu bankowego jeśli chodzi o przewalutowanie.
Oceń tekst

Zaczynała od nauki oszczędzania z artykułów internetowych, skończyła jako pasjonatka wszystkich zagadnień finansowych i gospodarczych, o których chce edukować innych. Wcześniej zawodowo związana z Human Resources i księgowością. W obecnej pracy czerpie z tych dziedzin, by jeszcze lepiej wspierać czytelników, przekazując swoją wiedzę w sposób zrozumiały dla każdego.

Kontakt z autorem:

- Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy