Karta kredytowa Millennium Impresja – recenzja oferty

Karta kredytowa Millennium Impresja – recenzja oferty

Zaktualizowano 24-02-2024 Autor: Marta Wycisło Karta kredytowa

Bank Millennium posiada w swojej ofercie kartę kredytową, która nie tylko zapewnia elastyczność finansową, ale także skupia się na zapewnieniu bezpieczeństwa transakcji dzięki najnowszym technologiom ochrony danych. Przeczytaj wszystkie najważniejsze informacje o karcie kredytowej Millennium Impresja i podejmij świadomą decyzję, czy to produkt, który warto mieć w swoim portfelu.

Możliwości karty — poznaj ofertę

Karta kredytowa od Millennium — Impresja — daje dostęp do dobieranego indywidualnie limitu kredytowego, którego minimum wynosi 3 000 zł. Okres bezodsetkowy karty to 51 dni. RRSO – 23,07%.

Wykorzystaną kwotę można rozłożyć na prawie bezkosztowe raty. 5 transakcji bezgotówkowych miesięcznie zapewnia możliwość użytkowania karty za 0 zł. Brak odpowiedniej ilości transakcji powoduje, że za limit kredytowy płacisz 7,99 zł miesięcznie.

Dostępne promocje

W tej chwili Millenium oferuje e-kody na zakupy w sklepach sieci Biedronka na kwotę nawet 300 zł.

By je otrzymać, wystarczy:

 • Zamówić drogą online kartę kredytową Mastercard Impresja;
 • Wyrazić zgody na otrzymywanie informacji handlowych oraz marketingowych;
 • Zawrzeć umowę z bankiem;
 • Wydać przy pomocy karty minimum 800 zł przez dwa kolejne miesiące.

Niezależnie od powyższej promocji, jako użytkownik karty kredytowej Impresja otrzymujesz też 5% zwrotu, jeśli dokonasz zakupu w którymś z 25 sklepów partnerujących Millennium.

Opłaty i warunki finansowe karty Millennium Impresja

Kilka podstawowych opłat, z którymi możesz mieć do czynienia, jeśli zawrzesz umowę o kartę Impresja, to:

 • 7,99 zł miesięcznie za użytkowanie karty głównej, jeśli nie dokonasz nią w tym okresie przynajmniej 5 transakcji;
 • 2,99 zł miesięcznie za użytkowanie karty dodatkowej, jeśli nie zostanie nią dokonane przynajmniej 5 transakcji w miesiącu;
 • 3,99 zł miesięcznie za pakiet bezpieczeństwa – usługa dodatkowa, która nie jest obowiązkowa. Polega m.in. na otrzymywaniu alertów SMS, za każdym razem, kiedy karta jest w użyciu.

Przykład reprezentatywny dla karty kredytowej Millennium Visa lub Millennium Mastercard Impresja ze strony www banku:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 23,07%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 6 700,00 zł, całkowita kwota do zapłaty: 7 600,33 zł, oprocentowanie zmienne 18,5%, całkowity koszt kredytu: 900,33 zł (w tym: suma opłat miesięcznych za obsługę karty kredytowej 87,89 zł, odsetki 812,44 zł), przy założeniu, że przyznany limit kredytowy zostaje wypłacony od razu w pełnej wysokości w trybie transakcji bezgotówkowej i jest spłacany w 12 miesięcznych równych ratach w wysokości 633,36 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 05.10.2023 r.

Korzystanie z karty w praktyce

Karta kredytowa Millennium Impresja służy do regulowania należności za zakupy stacjonarnie oraz online, w kraju i za granicą – w każdej walucie po kursie Visa lub Mastercard, w zależności od tego, z jakim logo wybierzesz swój środek płatniczy. Bank nie pobierze prowizji za przewalutowanie do kwoty 1 000 zł miesięcznie. Powyżej tej sumy, będzie to 2% wartości transakcji. Opłaty można uniknąć, wykupując pakiet walutowy za 9,90 zł na 1 tydzień.

Kartą kredytową od Millennium można płacić również zbliżeniowo, a wszystkim płatnościom towarzyszy gwarancja bezpieczeństwa 3D-Secure. Posiadanie jej jest równoznaczne z możliwością dołączenia do programu „Inspiracje”, dzięki któremu otrzymujesz zniżki w ponad 1 000 punktach sprzedaży.

Jak Otrzymać kartę? Poznaj warunki

Wymagania stawiane użytkownikom karty kredytowej Millenium Impresja są raczej standardowe jeśli chodzi o rynek finansowy. Kluczowa jest:

W niektórych przypadkach wymagana jest zgoda małżonka.

Warto wiedzieć!

Użytkownikiem karty dodatkowej może być dowolna osoba, która ukończyła 13 rok życia.

O kartę można zawnioskować:

 • Online – przez bankowość elektroniczną lub aplikację;
 • Telefonicznie – dzwoniąc na infolinię pod numerem 801 331 331;
 • Stacjonarnie – w jednej z placówek banku Millenium.

Opinie użytkowników karty

Niemal każdy, kto decyduje się na zawarcie umowy o kartę kredytową, ceni ten środek płatniczy za wygodę, bezterminowy dostęp do dodatkowego zastrzyku gotówki oraz bezpieczeństwo dokonywania codziennych płatności.

Użytkownicy karty kredytowej od Millenium dodają do listy zalet:

 • Wielowalutowość karty;
 • Niskie RRSO w 51-dniowym okresie bezodsetkowym (12,01%);
 • 5% zwrot kosztów za zakupy w takich sklepach, jak: Apart, Baldinini, Bershka, Cinema City, Coccinelle, Deichmann, Empik, Francesco Biasia, Inter Cars, Massimo Dutti, Max Mara, Marella, Oysho, Pennyblack, Pollini, Pull&Bear, Sony Centre, Sephora, Smyk, Stradivarius, travelplanet.pl, Venezia, Zara, Zara Home.
Oceń tekst

Zaczynała od nauki oszczędzania z artykułów internetowych, skończyła jako pasjonatka wszystkich zagadnień finansowych i gospodarczych, o których chce edukować innych. Wcześniej zawodowo związana z Human Resources i księgowością. W obecnej pracy czerpie z tych dziedzin, by jeszcze lepiej wspierać czytelników, przekazując swoją wiedzę w sposób zrozumiały dla każdego.

Kontakt z autorem:

- Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy