Karta kredytowa ING — analiza oferty i opinie klientów

Karta kredytowa ING — analiza oferty i opinie klientów

Zaktualizowano 06-03-2024 Autor: Marta Wycisło Karta kredytowa

W ofercie ING Banku Śląskiego znajdziesz kilka wariantów kart kredytowych – zarówno Visa, jak i Mastercard. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące limitu kredytowego od ING i pomagamy rozważyć wszystkie za i przeciw przed podpisaniem umowy. W dolnej części tekstu sprawdzisz też, co o kartach kredytowych ING sądzą użytkownicy.

Przegląd oferty karty kredytowej ING

Limit kredytowy obsługiwany kartą pozwala na dysponowanie dodatkową gotówką (do wysokości przyznanej kwoty), a następnie spłatę całości zadłużenia lub spłatę wyłącznie kwoty minimalnej.

Wydawane za pomocą karty kredytowej środki, można więc — zgodnie z preferencjami i możliwościami — traktować jak odnawialną chwilówkę, lub też długoterminowe zobowiązanie ratalne.

To narzędzie daje dużą dowolność, a aby jeszcze lepiej dopasować je do swoich potrzeb, warto korzystać z ofert banków, które dysponują kilkoma rodzajami kart kredytowych.

Należy do nich m.in. ING Bank Śląski, który proponuje:

Kartę kredytową Visa

Obsługiwany przez nią limit może wynosić od 500 zł do 20 000 zł, a wydanie karty jest całkowicie darmowe. Okres bezodsetkowy trwa 52 dni.

To oznacza, że spłacając wykorzystane środki w tym czasie, pozostaną one nieoprocentowane, a więc oddasz tylko tyle, ile pożyczyłeś. Karta kredytowa Visa ma jeszcze jedną, dodatkową zaletę – płatności w obcych walutach bez prowizji.

Kartę kredytową Mastercard

Od opisywanej wyżej, standardowej Visy różni ją głównie limit kredytowy, który może wynosić od 2 000 zł do 20 000 zł.

Złotą kartę kredytową Visa

Ten wariant pozwala na zaciągnięcie odnawialnego kredytu w wysokości od 5 000 zł do 50 000 zł. Okres bezodsetkowy również wynosi 52 dni, a wydanie karty nic nie kosztuje.

Platynową kartę kredytową Mastercard

Platynowa karta z logo Mastercard obsługuje limit kredytowy na poziomie od 20 000 zł do 200 000 zł i daje możliwość skorzystania z pakietu usług dodatkowych „Concierge: oraz dostęp do programu Priority Pass za darmo. Dzięki tym benefitom można bezkosztowo zlecić dedykowanemu asystentowi codzienne zadania (np. rezerwację biletów lotniczych), a w podróży korzystać z saloników lotniskowych.

Dla klientów, którzy inwestują w ING minimum 500 000 zł lub posiadają środki w wysokości minimum 1 000 000 zł, bank ma jeszcze dodatkową ofertę – kartę kredytową Visa Infinite z RRSO na poziomie 15,38%.

Korzyści z posiadania karty kredytowej ING

Z kartami kredytowymi ING masz możliwość również:

 • Rozłożyć spłatę na raty, na okres od 3 do 36 miesięcy (od kwoty 300 zł). Prowizja wynosi 1% wartości (0% dla Visa Infinite), a oprocentowanie – 13,25% (9,25% dla Visa Infinite).
 • Korzystać z chargebacku, czyli otrzymać zwrot środków za zakupy, które nie zostały dostarczone lub transakcje, które zostały nieprawidłowo zrealizowane.
 • Uruchomić automatyczną spłatę zadłużenia. W aplikacji „Moje ING” ustalasz, jaka kwota zostanie automatycznie pobrana przez bank z Twojego konta – minimalna czy pełna.

Opłaty i koszty za korzystanie

RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania poszczególnych kart, wynosi:

 • 16,31% – Visa (standardowa);
 • 16,53% – Mastercard (standardowa);
 • 16,29% – Visa Złota;
 • 18,47% – Mastercard Platynowa.

We wszystkich wariantach limitów kredytowych w ING Banku Śląskim koszt wydania kart, które je obsługują, jest zerowy. To oznacza, że za samo podpisanie umowy i otrzymanie plastikowego prostokąta, który włożysz do portfela lub podepniesz do aplikacji, by regulować należności np. za pomocą smartfona, jest darmowe. Nie zapłacisz też ani złotówki za wydanie karty dodatkowej.

Opłaty, które może naliczyć bank to:

 • Roczne koszty obsługi karty (da się ich jednak uniknąć, o czym przeczytasz w tabeli na końcu tego akapitu);
 • Prowizja za operacje płatne – np. wypłatę gotówki z bankomatu;
 • Odsetki, jeśli nie spłacisz zadłużenia w okresie bezodsetkowym (jak już wiesz, masz na to 52 dni).

Jak sprawić, że roczna opłata za obsługę karty kredytowej nie zostanie pobrana? Wykonać w ciągu 12 miesięcy transakcje na odpowiednią kwotę.

Rodzaj kartyVisaMastercardZłota VisaPlatynowa Mastercard
Roczny koszt obsługi karty35 zł50 zł100 zł650 zł
Kwota wykonanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy (łącznie) transakcji, która zwalnia z opłaty2 400 zł6 000 zł12 000 zł150 000 zł

 

Jak widzisz, płacąc kartą za zakupy i usługi oraz zwracając środki w okresie bezodsetkowym, kartę kredytową od ING możesz mieć i użytkować całkowicie za darmo. Wymaga to jednak finansowej dyscypliny.

Warunki i wymagania do otrzymania karty

ING Bank Śląski oferuje karty kredytowe osobom pełnoletnim, które pozytywnie przeszły analizę zdolności kredytowej i posiadają konto bankowe ING.

Aby zawnioskować o limit kredytowy, należy przede wszystkim przedstawić dokumenty potwierdzające dochody – np. zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach od pracodawcy czy PIT 11.

Warto wiedzieć!

Karty kredytowe od ING Banku Śląskiego nie są dostępne wyłącznie dla osób posiadających umowę o pracę, ale także:

 • Pracujących na umowę o dzieło, umowę zlecenie czy inne umowy cywilnoprawne;
 • Posiadających działalność gospodarczą;
 • Emerytów;
 • Rencistów;
 • Rentierów;
 • Duchownych.

Jak złożyć wniosek?

W zależności od tego, czy jesteś już klientem ING, czy też dopiero planujesz nim zostać oraz w zależności od tego, o jaką kartę wnioskujesz, droga do podpisania umowy o kartę kredytową będzie wyglądała inaczej.

Klienci ING wnioskujący o standardowe karty (Visa lub Mastercard) lub kartę Złotą:

 1. Logują się do bankowości elektronicznej lub aplikacji bankowej;
 2. Klikają „Zamów kartę”;
 3. Wypełniają wniosek;
 4. Oczekują na decyzję kredytową.

Konsumenci, którzy nie mają jeszcze konta w Banku Śląskim, muszą je najpierw założyć, a następnie mogą przystąpić do procedury opisanej powyżej.

Ważne!

Osoby, które pragną ubiegać się o Platynową kartę kredytową, muszą zadzwonić na infolinię lub udać się do oddziału banku – wniosek o ten wariant karty nie jest dostępny online.

Opinie klientów

Wśród komentarzy dotyczących kart kredytowych udostępnianych przez ING, znajdziemy zarówno zadowolone głosy, jak i kredytobiorców narzekających na pewne minusy oferty.

Klienci piszą jednak głównie o zaletach:

 • Dostępności kilku wariantów kart;
 • 52-dniowym okresie bezodsetkowym;
 • Niski próg minimalnych dochodów – umowy podpisywane są z osobami, które mogą wykazać zarobki na poziomie 800 zł netto;
 • Możliwość rozłożenia zobowiązania na raty;
 • Chargeback.

Wymieniane wady, to z kolei:

 • Koszty obsługi karty w przypadku braku korzystania ze środków;
 • Wysokie opłaty wynikające z dużej prowizji od każdej wypłaty gotówki z bankomatu;
 • Brak aktualnych promocji, w których za zostanie klientem banku można zgarnąć dodatkową gotówkę;
 • Oferta dyskwalifikuje osoby zadłużone – w przypadku nieidealnej historii spłaty wcześniejszych zobowiązań można wnioskować jedynie o pozabankowe karty kredytowe.
Oceń tekst

Zaczynała od nauki oszczędzania z artykułów internetowych, skończyła jako pasjonatka wszystkich zagadnień finansowych i gospodarczych, o których chce edukować innych. Wcześniej zawodowo związana z Human Resources i księgowością. W obecnej pracy czerpie z tych dziedzin, by jeszcze lepiej wspierać czytelników, przekazując swoją wiedzę w sposób zrozumiały dla każdego.

Kontakt z autorem:

- Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy