Karta kredytowa Citibank — opinie klientów i recenzja oferty

Karta kredytowa Citibank — opinie klientów i recenzja oferty

Zaktualizowano 17-03-2024 Autor: Marta Wycisło Karta kredytowa

Karta kredytowa jest środkiem płatniczym obsługującym limit kredytowy, a to oczywiście oznacza, że stanowi zobowiązanie wobec banku. Przed podpisaniem takiej umowy warto więc dobrze przemyśleć swoją decyzję. Poniższy artykuł przedstawia najważniejsze informacje dotyczące oferty kart kredytowych Citibanku i pozwala poznać zarówno zalety, jak i wady poszczególnych wariantów.

Rodzaje kart kredytowych oferowanych przez Citibank

Citibank udostępnia kilka rodzajów kart kredytowych, aby jak najlepiej dopasować swoją ofertę do potrzeb klientów. To, co łączy wszystkie karty, to stosunkowo długi, bo aż 56-dniowy okres bezodsetkowy, dostępność chargebacku oraz indywidualnie ustalany limit.

Warto wiedzieć!

Okres bezodsetkowy oznacza czas na spłatę wykorzystanego limitu bez odsetek czy prowizji, natomiast chargeback – zwrot kosztów transakcji (uregulowanej kartą), która nie przebiegła pomyślnie.

Przyjrzyjmy się teraz wariantom kart kredytowych dostępnych w Citibanku.

Karta kredytowa Citi Simplicity

To jedna z najpopularniejszych kart kredytowych w Polsce. Jej RRSO wynosi 22,88%, a wydanie jest całkowicie darmowe. Kartę można użytkować w formie fizycznej lub podpiąć do wirtualnego portfela. Każdą płatność na kwotę powyżej 100 zł można rozłożyć na raty, których RRSO wynosi 20,15%

Dokonywanie płatności przy pomocy karty Simplicity uprawnia do szeregu zniżek u partnerów programu Citi Specials oraz uczestnictwa w programie Mastercard® Bezcenne® Chwile

Karta kredytowa Citibank World Mastercard

RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania to w przypadku tej karty 25,18%. Oprócz korzyści wymienionych już w opisie karty Citi Simplicity, wraz z kartą Citibank World Mastercard otrzymujemy także usługi concierge – pomoc asystenta w zadaniach, które można powierzyć osobie trzeciej, czyli np. wyręczenie przy wynajmie samochodu, rezerwacji biletu lotniczego czy hotelu.

Citibank BP – Motokarta

Karta kredytowa z korzyściami dla zmotoryzowanych. Jej RRSO to 20,15%.

Karta kredytowa PremierMiles

Karta kredytowa dla podróżników, którzy mogą dzięki niej zbierać „mile” i wymieniać je na bilety lotnicze, rezerwacje hotelowe lub dodatkowe środki na karcie.

Karta kredytowa Citibank World Elite Mastercard Ultime

Karta kredytowa dla tzw. klientów premium, pozwalająca na płatności w obcych walutach bez prowizji za przewalutowanie. Zapewnia opisane wcześniej usługi concierge, bezpłatny wstęp do saloników lotniskowych Executive Lounge oraz darmowy pakiet ubezpieczeń.

Warunki skorzystania z oferty?

Aby podpisać umowę z Citibankiem, należy być osobą pełnoletnią z dochodem netto na poziomie minimum 1 200 zł (w przypadku umowy o pracę lub umowy cywilno-prawnej) albo 2 500 zł (w przypadku posiadania działalności gospodarczej).

Oprócz kryterium dochodowego Citibank wymaga też odpowiedniego stażu pracy:

 • U obecnego pracodawcy – minimum 3 miesiące;
 • We własnej firmie — minimum 2 lata.

Karty kredytowe w tej instytucji nie są dostępne dla klientów o kiepskiej historii spłat wcześniejszych zobowiązań czy też konsumentów zadłużonych. Takie osoby są zwykle dyskwalifikowane przez banki, jednak z powodzeniem mogą korzystać z pozabankowych kart kredytowych.

Korzyści, nagrody i promocje

Wybierając kartę kredytową od Citibanku, możesz liczyć na szereg bonusów:

 • 900 zł w bonach do Allegro – to aktualna promocja, która dotyczy pierwszych 1 000 umów i trwa do 22.04.2024 (lub do wyczerpania limitu). Wymaga rejestracji do programu Mastercard® Bezcenne® Chwile oraz dokonania odpowiedniej ilości transakcji, w odpowiednim czasie i na odpowiednią kwotę;
 • Brak kosztów przez pierwszy rok użytkowania karty – jeśli każdą transakcję spłacisz terminowo, za korzystanie z limitu kredytowego nie zapłacisz ani grosza;
 • Czytnik e-booków Kindle i Empik Go! za darmo – aby otrzymać wymienione nagrody, należy zarejestrować się w programie Mastercard® Bezcenne® Chwile i w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy dokonać odpowiedniej ilości transakcji na odpowiednią kwotę. Czytnik będzie dostępny po spełnieniu warunków przez pierwsze 3 miesiące, a aplikacja za darmo (na pół roku), kolejno po piątym i dwunastym miesiącu od rozpoczęcia użytkowania karty;
 • Uczestnictwo w programie korzyści Citi Specials – program ma około 300 partnerów. Robiąc u nich zakupy kartą kredytową Citi, można liczyć na zniżki w wysokości nawet 50%;
 • Zwrot (maksymalnie) 20 zł miesięcznie na Citibank BP-Motokartę za zakup na stacji benzynowej lub wykupienie usługi na myjni.
 • Członkostwo w programie PAYBACK – również dotyczy Motokarty.

Jak złożyć wniosek?

Aplikacja o kartę kredytową Citibanku jest możliwa online i odbywa się w kilku krokach:

 1. Złożenie internetowego wniosku;
 2. Załączenie dokumentów dochodowych;
 3. Potwierdzenie tożsamości poprzez zdjęcie dowodu osobistego i zdjęcie własnej twarzy;
 4. Oczekiwanie na decyzję kredytową. Jeżeli będzie pozytywna – kartę kredytową otrzymasz za pośrednictwem poczty (wraz z instrukcją, w jaki sposób ją aktywować).

Wniosek o kartę kredytową można złożyć także osobiście, w placówce banku.

Karta kredytowa Citi — opłaty, prowizje

Standardowe opłaty (kiedy nie korzystasz z promocji) towarzyszące podpisaniu umowy oraz wydaniu i użytkowaniu poszczególnych kart kredytowych przedstawia poniższa tabela:

TYP KARTYCITI SIMPLICITYCITIBANK WORLD MASTERCARDMOTOKARTA PREMIERMILESCITIBANK WORLD ELITE MASTERCARD ULTIME
Roczny koszt obsługi karty144 zł216 zł0 zł216 zł1 200 zł
Opłata za włączenie możliwości dokonywania transakcji zbliżeniowych0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł
Prowizja za przewalutowanie6,8% wartości6,8% wartości6,8% wartości6,8% wartości0 zł
Prowizja za transakcje gotówkowe10% wartości (nie mniej niż 20 zł)10% wartości (nie mniej niż 20 zł)10% wartości (nie mniej niż 20 zł)10% wartości (nie mniej niż 20 zł)10% wartości (nie mniej niż 20 zł)
Prowizja za transakcje bezgotówkowe0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł

Zobacz też reprezentatywny przykład dla karty kredytowej Citi Simplicity ze strony banku:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 22,88% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 11000 zł, całkowita kwota do zapłaty 12277,19 zł, zmienne oprocentowanie nominalne 18,5% w skali roku, całkowity koszt kredytu 1277,19 zł (w tym opłata roczna za wydanie karty płatniczej będącej Kartą główną i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą główną 144 zł, odsetki 1133,19 zł), 12 miesięcznych rat równych w wysokości po 1023,10 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 03/01/2024.

Reprezentatywny przykład dla karty kredytowej Citibank World MasterCard:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 25,18% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 9000 zł, całkowita kwota do zapłaty 10143,16 zł, zmienne oprocentowanie nominalne 18,5% w skali roku, całkowity koszt kredytu 1143,16 zł (w tym opłata roczna za wydanie karty płatniczej będącej Kartą główną i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą główną 216 zł, odsetki 927,16 zł), 12 miesięcznych rat równych w wysokości po 845,26 zł Kalkulacja została dokonana na dzień 03/01/2024.

Reprezentatywny przykład dla karty kredytowej Citibank Motokarta-BP:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 20,15% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 6000 zł, całkowita kwota do zapłaty 6618,1 zł, zmienne oprocentowanie nominalne 18,5% w skali roku, całkowity koszt kredytu 618,10 zł (w tym opłata roczna za wydanie karty płatniczej będącej Kartą główną i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą główną 0 zł, odsetki 618,10 zł), 12 miesięcznych rat równych w wysokości po 551,51 zł Kalkulacja została dokonana na dzień 03/01/2024.

Zalety i wady karty Citibank

Podjęcie świadomej decyzji dotyczącej podpisania umowy karty kredytowej jest możliwe wyłącznie po dokładnym przeanalizowaniu warunków umowy. Należy też znać swoje potrzeby i nawyki finansowe, aby móc określić, jakie funkcje stanowią zalety, a jakie – wady limitu kredytowego.

Według nas największe plusy oferty kart kredytowych od Citibanku to:

 • Liczne promocje – m.in. bony do Allegro, darmowe urządzenia elektroniczne czy szeroka gama zniżek;
 • Bonus w postaci rocznego użytkowania karty bez ponoszenia żadnych pozaodsetkowych kosztów;
 • Dostępność nawet dla osób o stosunkowo niskich dochodach;
 • Możliwość rozłożenia zadłużenia na raty;
 • Kilka różnych programów partnerskich.

Minusy to z kolei:

 • Wysokie koszty towarzyszące transakcjom gotówkowym, czyli np. wypłatom gotówki z bankomatu;
 • Wysoka prowizja za przewalutowania w większości wariantów kart Citibanku.

Opinie użytkowników

Klienci bardzo chwalą karty kredytowe Citi (a w szczególności kartę Simplicity) dzięki materialnym korzyściom, którymi bank wabi w swoje progi nowych klientów. Citi Handlowy co jakiś czas „wyskakuje” z nową promocją, oferując darmową gotówkę czy gadżety.

Użytkownicy Simplicity cenią sobie też możliwość posiadania karty kredytowej bez żadnych kosztów, niezależnie od tego, czy z niej korzystają, czy jest nieużywanym zabezpieczeniem na tzw. czarną godzinę.

Z kolei konsumenci, którzy wolą oferty innych instytucji, to głównie osoby, które dużo podróżują. Standardowe karty Citibanku nie opłacają się zbytnio osobom, które potrzebują środka do płatności za granicą.

Oceń tekst

Zaczynała od nauki oszczędzania z artykułów internetowych, skończyła jako pasjonatka wszystkich zagadnień finansowych i gospodarczych, o których chce edukować innych. Wcześniej zawodowo związana z Human Resources i księgowością. W obecnej pracy czerpie z tych dziedzin, by jeszcze lepiej wspierać czytelników, przekazując swoją wiedzę w sposób zrozumiały dla każdego.

Kontakt z autorem:

- Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy