Visset – opinie klientów i analiza oferty

Zaktualizowano 27-10-2023 Autor: Arkadiusz Stal

Visset.pl to serwis oferujący szybkie pożyczki z okresem spłaty do 30 dni, które mogą zaciągnąć zarówno klienci indywidualni, jak i osoby prowadzące działalność gospodarczą. Pożyczkodawcą jest w tym przypadku polska firma Visset Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, która na rynku działa już od 2009 roku. Operatorem serwisu i jednocześnie pośrednikiem jest z kolei firma ASETIA sp. z o.o. S.K.A. z siedzibą w Poznaniu, która specjalizuje się również w restrukturyzacji zobowiązań poprzez udzielanie pożyczek długoterminowych na ich spłatę.

zamkniete 2

Marka Visset nie udziela już pożyczek dla osób prywatnych. Sprawdź oferty na naszych rankingach:


bigcredit-www
FirmaVisset Sp. z o.o. Sp. z o.o.
Adres wwwvisset.pl
Telefon22 350 00 00
e-mailinfo@visset.pl
Godz. pracyPon. – Piąt. 7:00 – 20:00
Sob. – Niedz. Nieczynne
Oceny klientów
3 (Ilość ocen: 57)


Visset.pl to serwis oferujący szybkie pożyczki z okresem spłaty do 30 dni, które mogą zaciągnąć zarówno klienci indywidualni, jak i osoby prowadzące działalność gospodarczą. Pożyczkodawcą jest w tym przypadku polska firma Visset Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, która na rynku działa już od 2009 roku. Operatorem serwisu i jednocześnie pośrednikiem jest z kolei firma ASETIA sp. z o.o. S.K.A. z siedzibą w Poznaniu, która specjalizuje się również w restrukturyzacji zobowiązań poprzez udzielanie pożyczek długoterminowych na ich spłatę.

Jakie pożyczki oferuje Visset?

W serwisie proponowane są szybkie chwilówki online dla klientów indywidualnych oraz osób prowadzących działalność gospodarczą. Dla każdej z tych dwóch grup klientów przygotowano inne warunki pożyczki.

Pożyczki dla klientów indywidualnych

Kwota pożyczki – od 300 do 4000 zł

Pierwsza pożyczka za darmo – do 1000 zł

Termin spłaty pożyczki – 30 dni

Pożyczki dla osób prowadzących działalność gospodarczą

Kwota pożyczki – od 300 do 5000 zł

Pierwsza pożyczka za darmo – do 1500 zł

Termin spłaty pożyczki – 30 dni

Limity kwotowe pożyczek

Visset stosuje limity kwotowe nie tylko w przypadku pierwszej pożyczki, ale także kolejnych. Za drugim razem można pożyczyć nie więcej niż 2000 zł, za trzecim razem do 2500 zł, za czwartym do 3000 zł itd.

Koszty pożyczki

Standardowy cennik pożyczek w Visset nie należy do najniższych. Z przedstawionego na stronie reprezentatywnego przykładu pożyczki wynika, że pożyczenie kwoty 500 zł na 30 dni kosztuje w sumie 135 zł.

Możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki

Każdy klient może skorzystać z opcji przedłużenia terminu spłaty pożyczki po uiszczeniu opłaty prolongacyjnej. Okres prolongaty może wynosić 7, 14 lub 30 dni.

W przypadku gdy pożyczkobiorca nie spłaci pożyczki w ciągu 30 dni od upływu daty jej wymagalności i nie skorzysta w tym czasie z opcji prolongaty pożyczki, wciąż może negocjować z firmą nowy termin jej spłaty. Musi jednak z tego tytułu ponieść koszt w wysokości 25% wartości pożyczki (nie mniej niż 200 zł) zgodnie z tabelą opłat windykacyjnych. Dodatkowo pożyczkodawca wymaga w takim przypadku potwierdzenia przez pożyczkobiorcę nowego terminu spłaty zaległości poprzez wniesienie opłaty weryfikacyjnej w wysokości 3 zł.

Kto może ubiegać się o pożyczkę w Visset?

Z oferty Visset mogą skorzystać osoby, które spełniają co najmniej następujące warunki:

  • mają nie mniej niż 20 i nie więcej niż 75 lat
  • są obywatelami RP
  • mają zameldowanie na terenie Polski
  • dysponują ważnym dowodem osobistym
  • posiadają własny rachunek w banku
  • mają telefon komórkowy
  • nie figurują jako dużnicy w rejestrach dłużników
  • posiadają dochód umożliwiający im spłatę pożyczki w wyznaczonym terminie
  • prowadzą działalność gospodarczą od co najmniej 6 miesięcy (nie dotyczy klientów indywidualnych)

Otrzymanie pożyczki uwarunkowane jest uzyskaniem pozytywnej oceny zdolności kredytowej, w której brana jest pod uwagę historia kredytowa i płatnicza klienta. W celu jej sprawdzenia Visset korzysta z następujących baz i rejestrów: Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor, Krajowy Rejestr Długów,

ERIF Biuro Informacji Gospodarczej oraz Biuro Informacji Kredytowej.

Jak przebiega proces ubiegania się o pożyczkę w Visset?

Sposób wnioskowania o pożyczkę w Visset wygląda podobnie jak na wielu innych stronach internetowych oferujących pożyczki online. Na początku klient powinien wybrać ofertę, z której chce skorzystać – czy dla klientów indywidualnych, czy osób prowadzących działalność gospodarczą. Po wybraniu parametrów pożyczki przy pomocy suwaka należy wypełnić formularz wniosku oraz wykonać przelew weryfikacyjny w wysokości 1 zł. Następnie należy poczekać na rozpatrzenie wniosku. Firma zapewnia na swojej stronie, że pozytywna decyzja o przyznaniu pożyczki skutkuje natychmiastowym przelewem środków na konto klienta. Jednak w warunkach umowy znaleźć można zapis, że uruchomienie pożyczki może nastąpić do 7 dni od momentu zawarcia umowy.

Podsumowanie

Ofertę Visset wyróżnia fakt, że obejmuje ona także pożyczki dla osób prowadzących działalność gospodarczą, które przecież także często potrzebują dodatkowego zastrzyku gotówki zarówno na cele prywatne, jak i związane z firmą. Większość pozostałych firm pożyczkowych niestety nie uwzględnia takiej formy uzyskiwania dochodów. Co więcej, Visset proponuje pierwszą pożyczkę za darmo, a także elastyczne możliwości przedłużenia jej terminu spłaty. Pożyczki w Visset udzielane są bez konieczności przedstawiania żadnych dokumentów, co pozwala na rzeczywiście szybkie załatwienie wszystkich formalności. Przed skorzystaniem z oferty serwisu warto jednak dokładnie przeczytać warunki umowy, zwłaszcza te dotyczące przedłużenia terminu spłaty pożyczki oraz windykacji w przypadku opóźnienia w spłacie. Wynika z nich, że spóźnialski klient jest dość szybko obciążany wysokimi kosztami przedłużenia terminu spłaty, które są egzekwowane poprzez stanowcze działania windykacyjne.

Od 10 lat związany z branżą finansową. Specjalista od wszelkiego rodzaju produktów pozabankowych, które regularnie analizuje i testuje. Doświadczenie zawodowe zbierał, pracując w największych firmach pożyczkowych, przez co wiedzę na temat sektora pozabankowego posiada z pierwszej ręki. Założyciel portalu pozyczasz.pl.

Kontakt z autorem:

VISSET - Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy