Pożyczkomat – opinie klientów i analiza oferty

Zaktualizowano 27-10-2023 Autor: Arkadiusz Stal Firmy pożyczkowe

Pozyczkomat.pl to popularny na polskim rynku serwis oferujący pożyczki online, który do tej pory obsłużył już przeszło 1 000 000 klientów. Należy on do firmy Friendly Finance Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, która została założona w 2013 roku przez czeską firmę pożyczkową Friendly Finance Group z siedzibą w Pradze. Firma ta prowadzi serwisy z pożyczkami także w Czechach, na Słowacji oraz w Hiszpanii. Wszystkie mają podobną szatę graficzną i wszystkie oferują krótkoterminowe chwilówki.

zamkniete 2

Firma Pożyczkomat zakończyła już działalność. Sprawdź inne ofert.


pożyczkomat-www
FirmaFriendly Finance Sp. z o.o.
Adres wwwpozyczkomat.pl
Telefon22 112 0 112
e-mailkontakt@pozyczkomat.pl
Godz. pracyPon. – Pt 7.00 – 21.00

 

Jakie pożyczki oferuje Pozyczkomat.pl?

Serwis oferuje pożyczki gotówkowe w kwocie od 200 do 7500 zł z okresem spłaty do 35 dni. Stosowane są jednak limity kwotowe kolejnych pożyczek. Maksymalna wysokość pierwszej pożyczki wynosi 1500 zł. Dopiero po spłacie 5 pożyczek ma się dostęp do kwot powyżej 5000 zł, a po 6 pożyczce do kwoty 6000 zł wzwyż.

Pierwsza pożyczka za darmo do 1500 zł

Firma oferuje swoim nowym klientom pożyczki z RRSO 0%  w maksymalnej wysokości 1500 zł na 35 dni.

Standardowe koszty pożyczki w Pozyczkomat.pl

Koszty związane z zaciągnięciem kolejnej pożyczki są w serwisie na bardzo atrakcyjnym poziomie, jeśli weźmie się pod uwagę cenniki konkurentów firmy. Przykładowo za pożyczenie 1000 zł na okres 30 dni trzeba zapłacić łącznie 190,97 zł. To o kilkadziesiąt złotych mniej niż na wielu innych popularnych serwisach.

Możliwość przedłużenia terminu spłaty

Pozyczkomat.pl oferuje możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki po uprzednim opłaceniu przez pożyczkobiorcę prowizji za usługę. Usługa jest aktywowana najpóźniej w dniu, w którym przypada termin spłaty pożyczki.

Kto może otrzymać pożyczkę w Pozyczkomat.pl?

Aby otrzymać pożyczkę w serwisie, należy spełnić następujące warunki:

 • Posiadać dokument tożsamości (z pożyczki może skorzystać nie tylko obywatel RP, ale także rezydent posiadający nr PESEL)
 • Mieć zameldowanie na terenie Polski
 • Być osobą pełnoletnią
 • Mieć pełną zdolność do czynności prawnych
 • Posiadać własny rachunek w banku
 • Mieć telefon komórkowy

Udzielenie pożyczki zależy od oceny zdolności kredytowej klienta oraz jego rzetelności w spłacie dotychczasowych zobowiązań. W tym celu wnioskodawca sprawdzany jest w następujących bazach: BIG InfoMonitor S.A., Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A., ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A., Biuro Informacji Kredytowej S.A, Związek Banków Polskich.

Jak przebiega proces wnioskowania o pożyczkę w Pozyczkomat.pl?

Według informacji podanej na stronie serwisu cała procedura zajmuje kilkanaście minut i obejmuje następujące czynności:

 • Wybór kwoty pożyczki i terminu jej spłaty przy pomocy suwaka
 • Wypełnienie formularza rejestracyjnego online
 • Zapoznanie się z treścią otrzymanej drogą elektroniczną umowy
 • Weryfikacja konta bankowego poprzez przelanie na rachunek pożyczkodawcy kwoty 0,01 zł
 • Wysłanie wniosku z profilu klienta
 • Otrzymanie decyzji w wiadomości e-mail

Uwaga – firma wymaga przesłania pocztą tradycyjną wydrukowanego i podpisanego egzemplarza umowy pożyczki!

Jaki jest czas oczekiwania na pieniądze z tytułu pożyczki?

Firma zastrzega sobie w Umowie Ramowej maksymalny termin na przelanie środków do klienta do 7 dni roboczych od dnia zawarcia umowy pożyczki. W praktyce jednak pieniądze są przelewane natychmiast po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Są one niemal od razu widoczne na koncie klientów, którzy mają rachunek w jednym z następujących banków: PKO BP, Pekao, Millennium, BZ WBK, Nordea, mBank, Kredyt Bank. Pozostałe osoby mogą czekać na przelew do 2 dni roboczych.

Pożyczkomat – podsumowanie

Na ofertę serwisu Pozyczkomat.pl warto zwrócić uwagę z kilku powodów. Choć firma nie oferuje zbyt wysokiej kwoty pierwszej pożyczki (zaledwie 1500 zł), to w perspektywie umożliwia zaciągnięcie bardzo wysokich chwilówek, których koszty są na atrakcyjnym poziomie w porównaniu z konkurencją. Do zalet oferty należy zaliczyć brak limitu wiekowego dla pożyczkobiorców oraz możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki, a także prostą procedurę wnioskowania o pożyczkę. Minusem są niewątpliwie limity kwotowe kolejnych pożyczek, a także konieczność przesyłania umowy na piśmie.

3.3 (Ilość ocen: 17)

Od 10 lat związany z branżą finansową. Specjalista od wszelkiego rodzaju produktów pozabankowych, które regularnie analizuje i testuje. Doświadczenie zawodowe zbierał, pracując w największych firmach pożyczkowych, przez co wiedzę na temat sektora pozabankowego posiada z pierwszej ręki. Założyciel portalu pozyczasz.pl.

Kontakt z autorem:

Pożyczkomat - Opinie

1 Opinia

 1. yupi
  21.01.2019, 8:53 am Odpowiedz
  Co się dzieje z tą firmą? Chyba strona internetowa przestała im działać... a może zwinęli biznes?