Novum Finance — sprawdziliśmy ofertę i opinie klientów

Novum Finance — sprawdziliśmy ofertę i opinie klientów

Zaktualizowano 10-12-2023 Autor: Marta Wycisło

Novum Finance posiada dwie platformy internetowe: e-novum.pl oraz pozyczkinovum.pl — oba te serwisy kierują konsumentów do dokładnie tych samych produktów jednej marki. Mowa o pożyczkach długoterminowych, które zwrócisz w kilku-, kilkunastu, lub kilkudziesięciu ratach. Poznaj markę i zdobądź wszystkie niezbędne informacje, by zdecydować, czy warto skorzystać z tego typu finansowania. Zamieszczamy też zebrane w sieci opinie klientów na temat Novum.

Oferta marki Novum Finance

Podmiot oferuje pozabankowe pożyczki, które można uzyskać w 100% online. Zarówno złożenie wniosku, jak i zapoznanie się z warunkami umowy oraz pozyskanie gotówki odbywa się bez konieczności wychodzenia z domu.

Pożyczysz tu na całkowicie dowolny cel:

 • Od 1 000 zł do 12 000 zł — choć kalkulator jednej ze stron pokazuje kwotę nawet 14 000 zł;
 • Na okres od 3 do 30 miesięcy.
Warto wiedzieć!

Grupą docelową Novum są w głównej mierze klienci Grupy KRUK, czyli osoby, które posiadają przeterminowane zadłużenia. Innymi słowy, to firma, która współpracuje z dłużnikami.

Przykładowe koszty pożyczki na kwotę 4 000 zł i 24 raty to 2 237,06 zł, co oznacza, że  RRSO wyniesie 58,41 %, a całkowita kwota do spłaty – 6 237,06 zł.

Warunki skorzystania z oferty Novum finance

Aby skorzystać z usług firmy pozyczkodawcy, potrzebujesz:

 • Dowodu osobistego — jego skan lub zdjęcie będziesz musiał przesłać drogą internetową do pożyczkodawcy, w taki sposób, aby Twoje imię, nazwisko, PESEL oraz numer i data wydania dokumentu były widoczne, a reszta danych zamazana.
 • Dokumentu, który potwierdzi uzyskiwany przez Ciebie dochód — będzie to np. wyciąg z rachunku bankowego, zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach z zakładu pracy, czy decyzja o przyznaniu emerytury lub renty.

Poza tym musisz być oczywiście osobą pełnoletnią, która zamieszkuje RP. Wymagania Novum nie należą do wygórowanych i skomplikowanych, choć w wielu firmach pożyczkowych znajdziesz tzw. chwilówki bez zaświadczeń. Do ich uzyskania nie będziesz potrzebować żadnego dokumentu poza dowodem osobistym.

Weryfikowane bazy dłużników

Firma nie podaje na swoich stronach www, jakie dokładnie bazy zadłużonych zweryfikuje w procesie sprawdzania aplikacji o dodatkowy zastrzyk gotówki.

To jednak firma, która współpracuje również z osobami posiadającymi negatywne wpisy w BIK czy BIG-ach.

Nawet jeśli Twoja negatywna historia spłaty wcześniejszych zobowiązań jest odnotowana w rejestrach dłużników, wciąż masz szansę na pozytywną odpowiedź na formularz.

Warto wiedzieć!

Na platformie Novum widnieje informacja, że instytucja podpisuje także umowy z osobami, wobec których egzekucję długu prowadzi komornik. To niewątpliwie jedna z największych zalet oferty.

Wady i zalety oferty

Sprawdź, jakie plusy i minusy udało nam się wyróżnić:

Zalety:

 • Niewiele formalności – w wielu przypadkach wystarczy wypełnienie wniosku, zdjęcie dowodu oraz wyciąg z rachunku bankowego;
 • Szybka realizacja przelewu środków na konto pożyczkobiorcy — od razu po zaakceptowaniu przez niego umowy;
 • Dostępność finansowania również dla osób w trudniejszej sytuacji, komornikiem czy wpisami do BIK, KRD czy BIG.

Wady:

 • Stosunkowo wysokie koszty pożyczek;
 • Ryzyko spirali zadłużenia — to sytuacja, w której zadłużony w kółko ubiega się o kolejną pożyczkę na spłatę poprzedniej.

Jeśli jednak masz realny plan na spłatę takiego zobowiązania i pożyczasz odpowiedzialnie, zobacz, w jaki sposób zrobić to na stronie Novum.

Jak skorzystać z pożyczki Novum Finance?

Proces ubiegania się o pożyczkę ratalną nie należy do skomplikowanych.

Wystarczy:

 1. Wybrać kwotę i okres finansowania na głównej stronie serwisu;
 2. Wypełnić wniosek swoimi danymi osobowymi i adresowymi;
 3. Wyrazić zgody niezbędne do oceny zdolności kredytowej;
 4. Uzupełnić formularz dodatkowymi informacjami o swoim stanie finansowym i gospodarstwie
  domowym;
 5. Wybrać sposób wypłaty środków i spłaty rat pożyczki;
 6. Podać dane dotyczące formy zatrudnienia;
 7. Załączyć dokumenty potwierdzające dochód i tożsamość.

Jeśli ocena zdolności kredytowej okaże się pozytywna, umowę pożyczki zawrzesz elektronicznie, a pieniądze zostaną przesłane na Twój rachunek bezzwłocznie. Otrzymasz je maksymalnie w 1-2 dni robocze.

Warto wiedzieć!

Jeśli Novum odrzuciło Twój wniosek o pożyczkę, sprawdź jakiej innej firmie otrzymasz pożyczkę dla zadłużonych. W naszym rankingu odnajdziesz aż 14 ofert.

Na czym polega program Novum Dobroczynni

Novum Dobroczynni jest programem poleceń, dzięki któremu można otrzymywać pieniądze za polecanie zobowiązań osobom trzecim. Aby wziąć udział w akcji, należy zarejestrować swoje konto na stronie: www.polecam.pozyczkinovum.pl.

Kiedy to zrobisz, staniesz się „konsultantem” firmy i otrzymasz specjalny kod. W momencie, w którym ktoś na jego podstawie podpisze umowę z Novum oraz terminowo spłaci pierwszą ratę, otrzymasz nagrodę pieniężną.

Jaki opinie o marce mają klienci?

Pod artykułami o marce nie brakuje komentarzy klientów. Wśród wielu pozytywnych opinii można wyłapać pojedyncze głosy niezadowolenia. Większość ocen to jednak superlatywy.

Przede wszystkim na temat:

 • Możliwości wypłaty środków w dwóch wariantach — przelewem na rachunek bankowy oraz za pomocą czeku GIRO;
 • Niewygórowanych wymaganiach, szczególnie jeśli chodzi o zdolność i historię kredytową (nie musi być nienaganna);
 • Możliwości szybkiego skontaktowania się z pożyczkodawcą za pomocą formularza na dole strony www.
Oceń tekst

Zaczynała od nauki oszczędzania z artykułów internetowych, skończyła jako pasjonatka wszystkich zagadnień finansowych i gospodarczych, o których chce edukować innych. Wcześniej zawodowo związana z Human Resources i księgowością. W obecnej pracy czerpie z tych dziedzin, by jeszcze lepiej wspierać czytelników, przekazując swoją wiedzę w sposób zrozumiały dla każdego.

Kontakt z autorem:

- Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy