Netgotówka – opinie klientów i analiza oferty

Zaktualizowano 05-03-2023 Opinie 0 Firmy pożyczkowe

Netgotowka.pl to serwis oferujący mikropożyczki w dosłownym tego znaczeniu, ponieważ maksymalną kwotą, jaką można pożyczyć za pierwszym razem za jego pośrednictwem, jest 1200 zł. Oprócz chwilówek firma ma również w ofercie pożyczki ratalne.

Właścicielem serwisu jest polska firma Net Gotówka Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, która została zarejestrowana w KRS w 2016 roku.


netgotowka-www
FirmaNet Gotówka Sp. z o.o.
Adres wwwnetgotowka.pl
Telefon731-830-030
e-mailkontakt@netgotowka.pl
Godz. pracyPon. – Pt 9.00 – 17.00
Sob. – Niedz. Nieczynne
Oceny klientów
3.3/5 - (52 votes)

Jakie pożyczki oferuje Net Gotówka?

Za pośrednictwem serwisu można pożyczyć do wyboru: 500, 600, 700, 800, 900, 1000, 1100 lub 1200 zł. Dopiero przy kolejnej pożyczce klient ma szansę pożyczyć do 2000 zł na krótki termin, a stali klienci mogą ubiegać się o pożyczkę do 4000 zł ze spłatą ratalną do 12 miesięcy.

Nieco inaczej od konkurentów firma określa terminy spłaty pożyczek, ponieważ zamiast liczyć je w dniach, stosuje odstępy tygodniowe. Pożyczki można więc zaciągnąć na okres: 2, 3, 4, 5 lub 6 tygodni. W sumie więc chwilówkę można zaciągnąć nawet na 42 dni.

Net Gotówka nie ma oferty pierwszej pożyczki za darmo.

Koszty pożyczki w Netgotowka.pl

Koszty pożyczek w serwisie są na dość wysokim poziomie. Za pożyczenie kwoty 1000 zł na okres 30 dni (a właściwie 4 tygodni) należy zapłacić w sumie 280,77 zł. Natomiast pożyczka w tej samej kwocie udzielona na maksymalny termin 6 tygodni kosztuje 296,16 zł.

Brak opcji przedłużenia terminu spłaty pożyczki

Firma kładzie duży nacisk na odpowiedzialne udzielanie pożyczek, dlatego dość dokładnie bada zdolność kredytową klientów i nie waha się odmówić udzielenia im pożyczki, jeśli ich na nią nie stać. Dlatego pewnie z góry zakłada, że większość pożyczkobiorców spłaci pożyczkę w terminie. Osoby mające problem z terminowym zwrotem pożyczki nie mają więc możliwości skorzystania ze standardowej opcji przedłużenia terminu jej spłaty. Mogą jedynie indywidualnie negocjować z firmą nowy termin spłaty w ramach procedury windykacyjnej. Niestety pożyczki przeterminowane powyżej 30 dni firma kieruje na drogę postępowania sądowego.

Kto może otrzymać pożyczkę w Net Gotówka?

Pożyczki w serwisie oferowane są wszystkim osobom pełnoletnim (brak limitu wiekowego), które spełniają następujące warunki:

  • mają obywatelstwo polskie i stałe miejsce zamieszkania na terenie RP
  • mają własne konto w banku, telefon komórkowy oraz e-mail
  • nie figurują w rejestrach dłużników
  • otrzymują wynagrodzenie na konto bankowe

Firma sprawdza swoich klientów w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), Związku Banków Polskich, a także w rejestrach dłużników: BIG InfoMonitor, KRD i ERIF.

Jak wygląda wnioskowanie o pożyczkę w serwisie?

Ubieganie się o pożyczkę w Net Gotówka odbywa się online i polega na rejestracji w serwisie, wypełnieniu formularza wniosku oraz potwierdzeniu swojego rachunku bankowego poprzez przelanie z niego kwoty 0,01 zł na konto pożyczkodawcy.

Uwaga – podczas wypełniania wniosku należy załączyć potwierdzenie przelewu z ostatnim wynagrodzeniem otrzymanym na konto od pracodawcy (w formie PDF pobranym z historii rachunku). Potwierdzenie to nie może być starsze niż 1 miesiąc.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku środki z tytułu pożyczki są przelewane na konto klienta w ciągu 10 minut. Firma korzysta z usług następujących banków: Alior Bank, Bank Millennium, ING, Inteligo, mBank, Pekao oraz PKO BP.

Podsumowanie

Serwis Net Gotówka jest ciekawą opcją, gdy chce się pożyczyć niewielką kwotę, za to na dłuższy od standardowych 30 dni okres. Po terminowej spłacie pierwszej pożyczki jest szansa na większą kwotę kolejnej pożyczki, a nawet na rozłożenie jej spłaty na raty. Dla wielu klientów odstraszającą jednak może być dość rygorystyczna polityka firmy w przypadku braku terminowej spłaty pożyczki, a także konieczność przesyłania dowodu otrzymania wynagrodzenia podczas składania wniosku.

netGotówka - Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy