Moneyman – opinie klientów i recenzja oferty

Zaktualizowano 07-03-2024 Ofertę zweryfikował: Arkadiusz Stal Firmy pożyczkowe

Serwis Moneyman.pl pojawił się polskim rynku całkiem niedawno, lecz od razu zaskoczył ciekawą ofertą pożyczek online, różniącą się od standardowych chwilówek.

Podmiotem odpowiedzialnym za serwis jest firma ID Finance Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, którą w 2015 roku utworzył międzynarodowy holding oferujący usługi również w Rosji, Gruzji, Kazachstanie, Hiszpanii, Meksyku oraz Brazylii.

Z serwisu można korzystać na komputerach stacjonarnych oraz urządzeniach mobilnych przy użyciu specjalnej aplikacji dostępnej za darmo w sklepie GooglePlay.

zamkniete 2

Money Man zakończył już działalność. Sprawdź inne oferty.


moneyman-www
FirmaID Finance Poland sp. z o.o.
Adres wwwmoneyman.pl
Telefon221-220-221
e-mailkontakt@moneyman.pl
Godz. pracyPN. – PT. 08:00-22:00
SO. 10:00-16:00
NDZ. – Zamknięte
Oceny klientów
4.1 (Ilość ocen: 43)

Co oferuje Moneyman.pl?

Serwis proponuje pożyczki od 100 do 5000 zł, jednak dzieli je na poszczególne poziomy pod względem kwoty oraz terminu spłaty.

 • Poziom Start – od 100 do 1500 zł są oferowane nowym klientom na okres od 5 do 61 dni
 • Poziom Super Start – od 1550 zł do 2000 zł można spłacić w terminie od 5 do 61 dni
 • Poziom Mega – w tym przypadku oferowane są kwoty w wysokości od 2050 do 3000 zł, a ich spłata jest rozłożona na raty miesięczne – od 1 do 3 miesięcy
 • Poziom Turbo – od 3050 do 4000 zł ze spłatą od 1 do 4 miesięcy
 • Poziom Super Turbo – umożliwia pożyczenie od 4050 do 5000 zł i spłatę ratalną w terminie do 6 miesięcy

Jak widać, w tym samym serwisie można ubiegać się zarówno o małą pożyczkę, jak i o pożyczkę na raty.

Pierwsza pożyczka gratis

Nowi klienci mogą ubiegać się o pożyczkę z Poziomu Start lub Super Start i tylko do 1500 zł. Pierwsza pożyczka w kwocie do 1500 zł jest oferowana za 0 zł, czyli bez prowizji i odsetek. Jeśli zaciągnie się ją na maksymalny okres do 61 dni, wówczas należy ją spłacić w dwóch comiesięcznych ratach po 750 zł.

Koszty kolejnych pożyczek

Klienci chcący skorzystać z usług serwisu po raz kolejny, mają możliwość ubiegania się o wyższą kwotę pożyczki oraz dłuższy termin spłaty. Od tych parametrów zależy koszt pożyczki. Przykładowo za pożyczkę w maksymalnej kwocie 5000 zł udzielonej na 6 miesięcy trzeba zapłacić 1900 zł, co daje miesięczną ratę w wysokości 1150 zł.

Klienci zawierają z pożyczkodawcą umowę pożyczki odnawialnej, w której określony jest maksymalny limit, w ramach którego można ubiegać się o kolejne pożyczki na ewentualnie wyższym poziomie.

Przedłużenie terminu spłaty

Firma dopuszcza możliwość wnioskowania o przedłużenie terminu spłaty. Można to zrobić za pośrednictwem swojego konta internetowego w serwisie i dopuszczalne jest także po upływie terminu spłaty pożyczki. Szczegółowe warunki przedłużenia terminu spłaty określone są indywidualnie w umowie odnawialnej.

Kto może otrzymać pożyczkę w Moneyman?

Wniosek o pożyczkę w serwisie może złożyć każda osoba, która ukończyła 18 rok życia, posiada obywatelstwo polskie, a także ma własne konto w banku, telefon komórkowy i adres e-mail. Aby otrzymać pożyczkę, należy jednak spełnić dodatkowe warunki, przede wszystkim związane ze zdolnością kredytową oraz rzetelnością w terminowym regulowaniu swoich zobowiązań.

Firma sprawdza swoich klientów w rejestrach dłużników takich jak: Biuro Informacji Kredytowej ERIF, Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor, Krajowy Rejestr Długów oraz Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej. Dodatkowo weryfikacja klienta odbywa się w Biurze Informacji Kredytowej oraz Platformie Wymiany Informacji Pożyczkowej.

Jak wygląda proces ubiegania się o pożyczkę w Moneyman?

Wnioskowanie o pożyczkę w serwisie Moneyman jest bardzo podobne jak na innych stronach z pożyczkami online. Najpierw więc trzeba złożyć wniosek online, wybrać kwotę pożyczki oraz termin jej spłaty, a następnie dokonać weryfikacji swojego rachunku bankowego poprzez przelew 1 grosza na konto pożyczkodawcy bądź poprzez skorzystanie z aplikacji Instantor.

Pozytywna decyzja oznacza natychmiastowy przelew środków na konto klienta. Warto zaznaczyć, że podczas weryfikacji wniosku pożyczkodawca może wykonać telefon do klienta w celu potwierdzenia niektórych danych. Natomiast czas oczekiwania na środki zależy przede wszystkim od harmonogramu sesji przelewów obowiązującego w danym banku.

Programy bonusowe dla klientów

Stali klienci firmy mogą zbierać punkty w ramach Programu bonusowego np. za terminową spłatę pożyczki lub polecenie Moneyman znajomemu. Zebrane punkty mogą wymienić na zniżki na kolejne pożyczki lub na możliwość przejścia do wyższego poziomu pożyczek.

Podsumowanie

Oferta serwisu Moneyman.pl wydaje się ciekawa na tle konkurencji, ponieważ daje dostęp do różnych pożyczek, nie tylko zwykłych chwilówek, ale także pożyczek ratalnych. Po podpisaniu umowy klient ma możliwość długofalowego korzystania z usług firmy, a przy każdej kolejnej pożyczce otrzymania kolejnych korzyści w postaci wyższej kwoty pożyczki, dłuższego terminu spłaty, czy zniżki na kolejną pożyczkę. Warto jednak zwrócić uwagę na wysokie wymagania dotyczące zdolności kredytowej, jakie firma stawia swoim klientom. Dość dokładna weryfikacja we wszystkich niemal istniejących bazach powoduje, że wiele osób niestety nie będzie mogła skorzystać z usług firmy.

Od 10 lat związany z branżą finansową. Specjalista od wszelkiego rodzaju produktów pozabankowych, które regularnie analizuje i testuje. Doświadczenie zawodowe zbierał, pracując w największych firmach pożyczkowych, przez co wiedzę na temat sektora pozabankowego posiada z pierwszej ręki. Założyciel portalu pozyczasz.pl.

Kontakt z autorem:

Moneyman - Opinie

2 komentarze

 1. kingus
  04.08.2018, 1:26 pm Odpowiedz
  dla mnie rewelacja, praktycznie jedyna chwilówka, którą można wziąć za darmo na 60 dni
 2. kyniu
  16.07.2018, 5:15 pm Odpowiedz
  Polecam. Brałem pożyczkę dwa razy i be problemów.