MiniCredit – opinie klientów i analiza oferty

Zaktualizowano 21-08-2023 Opinie 0 Firmy pożyczkowe

Mini-credit.pl to serwis oferujący chwilówki przez internet z okresem spłaty do 30 dni. Pod tą samą nazwą działa analogiczny serwis na Łotwie, ponieważ marka należy właśnie do firmy łotewskiej.

FirmaMiniCredit Sp. z o.o.
Adres wwwminicredit.pl
Telefon22 266 83 55
e-mailinfo@mini-credit.pl
Godz. pracyPon. – Pt 8.30 – 19.00
Sob. – Niedz. 9.00 – 17.00
Oceny klientów
1.8 (Ilość ocen: 261)

 

Jakie pożyczki oferuje Mini-credit.pl?

W serwisie można zaciągnąć pożyczkę w kwocie od 100 do 5000 zł na okres od 5 do 30 dni. Nowi klienci mogą ubiegać się o maksymalnie 1500 zł.

Firma nie oferuje pierwszej pożyczki za darmo dla nowych klientów.

Koszty pożyczki w Mini-Credit.pl

Na stronie serwisu znaleźć można informację, że ceny pożyczek w Mini-Credit są konkurencyjne. Faktycznie, koszty chwilówek nie są wygórowane. Przykładowo za pożyczenie kwoty 1000 zł na okres 30 dni trzeba zapłacić 220 zł.

Możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki

Korzystając z suwaka na stronie, można od razu sprawdzić, jakie będą koszty przedłużenia terminu spłaty pożyczki o określonych parametrach. Przedłużenie terminu spłaty możliwe jest o 7, 15 i 30 dni. W przypadku pożyczki w kwocie 1000 zł udzielonej na 30 dni, cena usługi kształtuje się następująco:

  • za przedłużenie terminu o 7 dni – 29,50 zł
  • za przedłużenie terminu o 15 dni – 64 zł
  • za przedłużenie terminu o 30 dni – 128 zł

Powyższe opłaty należy wpłacić przed uruchomieniem usługi. Warto dodać, że termin pożyczki można przedłużyć łącznie o maksymalnie 30 dni.

Kto może otrzymać pożyczkę w Mini-Credit.pl?

Aby otrzymać pożyczkę w serwisie, należy spełnić co najmniej następujące warunki:

  • być w wieku od 20 do 75 lat
  • mieć stały adres zamieszkania na terenie Polski oraz numer PESEL
  • posiadać pełną zdolność do czynności prawnych
  • mieć rachunek bankowy prowadzony przez bank z siedzibą w Polsce
  • nie figurować w rejestrach dłużników
  • posiadać stałe źródło dochodów
  • mieć adres e-mail

Firma weryfikuje swoich klientów w rejestrach dłużników w Biurze Informacji Gospodarczej ERIF oraz KRD. NIe ma informacji, z których by wynikało, że Mini-Credit zagląda do Biura Informacji Kredytowej.

Jak wygląda procedura udzielenia pożyczki w serwisie?

Na początku klient zainteresowany pożyczką w Mini-Credit musi się zarejestrować na stronie serwisu. Następnie na jego adres e-mail zostaje przesłany link, w który należy kliknąć, by zostać przekierowanym do formularza wniosku o pożyczkę. Tam należy uzupełnić wszystkie rubryki, w tym udzielić informacji na temat wysokości i źródła swoich dochodów. Kolejnym etapem jest potwierdzenie rachunku bankowego, które odbywa się poprzez przelew 1 grosza z konta klienta na rachunek pożyczkodawcy.

Uwaga – firma wymaga przesłania drogą elektroniczną skanu lub wyraźnego zdjęcia dowodu osobistego oraz w wyjątkowych przypadkach także dokumentu potwierdzającego otrzymywanie dochodów (np. zaświadczenia od pracodawcy lub potwierdzenia przelewu z tytułu wynagrodzenia).

W trakcie weryfikacji wniosku o pożyczkę jest również przeprowadzana rozmowa telefoniczna z klientem.

W przypadku pozytywnej decyzji o udzieleniu pożyczki, pieniądze są przekazywane na konto klienta w ciągu 15 minut. Czas oczekiwania na przelew zależy od księgowań w banku klienta. Najszybciej kwotę pożyczki otrzymają osoby, które posiadają rachunek w jednym z następujących banków: mBank, Pekao, PKO BP, BZ WBK, Alior, Millennium.

Podsumowanie

Oferta Mini-Credit.pl jest atrakcyjna pod kilkoma względami. Na plus należy zaliczyć przede wszystkim wysokie kwoty pożyczki, a także na rozsądnym poziomie koszty zaciągnięcia pożyczki oraz przedłużenia terminu jej spłaty. Atutem jest również wysoki limit wiekowy oraz niewielka liczba rejestrów, w jakich sprawdzani są klienci. Wadą oferty jest procedura wnioskowania o pożyczkę, podczas której klient może być poproszony o przesłanie różnych dokumentów.

MINICREDIT - Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy