Kasomat – opinie klientów i analiza oferty

Zaktualizowano 27-10-2023 Autor: Arkadiusz Stal Firmy pożyczkowe

Serwis Kasomat.pl oferuje szybkie pożyczki przez internet z terminem spłaty do 30 dni. Marka funkcjonuje na polskim rynku od 2013 roku, a jej właścicielem jest polska firma Surat Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Firma występuje w serwisie w roli pośrednika, który dokonuje czynności związanych z udzieleniem pożyczki w imieniu firmy Polska Platforma Finansowa Sp. z o.o.

zamkniete 2

Kasomat zakończył już działalność. Sprawdź inne oferty na naszych rankingach.


kasomat-www
FirmaPolska Platforma Finansowa Sp. z o.o.
Adres wwwkasomat.pl
Telefon(61) 415-20-93
e-mailinfo@kasomat.pl
Godz. pracyPon. – Pią. 8:00 – 20:00
Sob. – Niedz. 8:00 – 20:00
Oceny klientów
2.4 (Ilość ocen: 34)

Oferta Kasomat.pl

Oferta serwisu skierowana jest do osób z niewielkimi potrzebami finansowymi, ponieważ obejmuje pożyczki w kwocie od 500 do 1000 zł z okresem spłaty do 30 dni. Co więcej, po raz pierwszy można pożyczyć jedynie sumę nieprzekraczającą 350 zł. Niestety dla nowych klientów firma nie przygotowała promocji pierwszej pożyczki za darmo.

Kasomat.pl wymaga zabezpieczenia pożyczki – jest nim do wyboru: gwarancja bankowa, poręczenie wskazane przez Kasomat.pl, poręcznie wskazane przez pożyczkobiorcę i zaakceptowane przez serwis.

Koszty pożyczki

Wysokość kosztów pożyczek w Kasomat.pl nie odbiega znacząco od kosztów proponowanych przez wielu konkurentów firmy. Przykładowo za pożyczkę w kwocie 1000 zł udzieloną na 30 dni trzeba zapłacić w sumie 282,88 zł.

Możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki

Firma umożliwia przedłożenie terminu spłaty pożyczki do 30 dni po zapłacie pełnej kwoty kosztów pożyczki, na które składa się poręczenie kredytu oraz bieżące odsetki.

Wymagania marki Kasomat

Na tle konkurencyjnych firm oferujących pożyczki o podobnych parametrach serwis Kasomat.pl wymaga od swoich klientów spełnienia podobnego zakresu warunków. Aby otrzymać pożyczkę w serwisie należy:

  • być w wieku od 20 do 65 lat
  • posiadać własny rachunek bankowy
  • dysponować ważnym dowodem osobistym
  • mieć stałe miejsce zamieszkania w Polsce i obywatelstwo polskie
  • posiadać źródło dochodów umożliwiające spłatę pożyczki
  • mieć pozytywną historię kredytową oraz brak wpisów w rejestrach dłużników (firma sprawdza przede wszystkim KRD BIG S.A.)

wymagane dokumenty – w procesie ubiegania się o pożyczkę wymagane jest przesłanie na adres mailowy pożyczkodawcy wyciągu z rachunku z 3 ostatnich miesięcy lub wyciągu z konta z 1 miesiąca wraz z rachunkiem za prąd, gaz, wodę lub media.

Jak złożyć wniosek na kasomat.pl

Według informacji zawartych na stronie serwisu pożyczkę można zaciągnąć w ciągu 30 minut. Cała procedura przebiega w 4 krokach:

  • wybór kwoty pożyczki i okresu spłaty przy pomocy suwaka
  • wypełnienie formularza oraz dołączenie do niego WYMAGANYCH DOKUMENTÓW
  • dokonanie opłaty weryfikacyjnej w kwocie 1 zł przelewem z własnego rachunku na konto pożyczkodawcy
  • decyzja o przyznaniu pożyczki

Przelew środków na konto klienta z tytułu pożyczki dokonywany jest niezwłocznie po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Jednak przelewy realizowane są wyłącznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00. W dniu roboczym pieniądze najszybciej (do 30 minut) otrzymają osoby mające konto w banku współpracującym z Kasomat.pl, czyli: PKO BP, Inteligo, Alior, mBank, Multibank, BRE Bank oraz BZ WBK. Maksymalny czas oczekiwania na środki może wynieść 48 godzin.

Podsumowanie

Oferta Kasomat.pl na pierwszy rzut oka wydaje się mało atrakcyjna ze względu na choćby niskie kwoty pożyczki oraz brak promocji dla nowych klientów jednak marka ma dobre opinie.

Przesyłanie wyciągów z konta przy wnioskowaniu o pożyczki w tej wysokości, podobnie jak stosowanie zabezpieczeń może odstraszyć wielu klientów. Z drugiej strony wiele firm także wymaga dostarczania dokumentów, jednak nie informuje o tym na swojej stronie.

Za plusy oferty należy uznać możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki oraz wyjątkowo uczciwie i czytelnie przedstawione zasady udzielania pożyczek na stronie. Przykładowo, zamiast tylko obiecywać pożyczki w 15 minut, Kasomat.pl przedstawia rzeczywisty czas oczekiwania na środki oraz tłumaczy, od czego on zależy.

Od 10 lat związany z branżą finansową. Specjalista od wszelkiego rodzaju produktów pozabankowych, które regularnie analizuje i testuje. Doświadczenie zawodowe zbierał, pracując w największych firmach pożyczkowych, przez co wiedzę na temat sektora pozabankowego posiada z pierwszej ręki. Założyciel portalu pozyczasz.pl.

Kontakt z autorem:

Kasomat - Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy