Eurocent – opinie klientów i analiza oferty

Eurocent – opinie klientów i analiza oferty

Zaktualizowano 25-01-2024 Autor: Magdalena Godzieba Firmy pożyczkowe

Pożyczki internetowe cieszą się ogromną popularnością i nic nie wskazuje na to, aby ten stan rzeczy miał się szybko zmienić. Nie da się ukryć, że rankingi pękają w szwach, a firmy pożyczkowe stale prześcigają się w pozyskiwaniu nowych klientów.

Co jeśli nie masz czasu na dokładne analizowanie warunków? Postaw na pośrednika. Wystarczy jeden szybki wniosek, aby otrzymać ofertę skrojoną na miarę swoich potrzeb. Dziś przybliżymy usługi platformy Eurocent.

Historia firmy Eurocent

Firma Eurocent powstała w 2004 roku. Należy ona do Da Vinci Investment sp. z o.o. i wywodzi się z Sopotu. Zarejestrowana jest pod numerem KRS: 0000728065 oraz NIP 9671414822. Podmiot do tej pory specjalizował się w udzielaniu szybkich pożyczek pozabankowych. Za pośrednictwem strony internetowej eurocent.pl można było ubiegać się o finansowanie ratalne nawet w 15 minut.

Dlaczego mowa o czasie przeszłym? Firma niestety nie przetrwała na rynku w pierwotnej formie. Od czerwca 2017 r,  zaległy portfel inwestycyjny pożyczek Eurocent uległ zmniejszeniu o ponad 20%. Firma w tym samym roku złożyła do sądu wniosek o restrukturyzację długu, a nieco później w KRS pojawiła się status ”w upadłości”.

W związku ze złą sytuacją finansową, Eurocent zawarł umowę z podmiotem zewnętrznym. Przejął on obsługę udzielonych pożyczek, w które zainwestowali użytkownicy platformy Mintos. Eurocent zawiesił także automatyczny wykup pożyczek, których spłata jest opóźniona o ponad 60 dni.

Co teraz oferuje Eurocent?

Firma Eurocent nie udziela już pożyczek z własnego kapitału. Stała się ona pośrednikiem i oferuje pomoc konsumentom w znalezieniu pożyczki dopasowanej do ich potrzeb.

Dzięki stronie możemy w szybkim czasie zostać skierowani do firm pożyczkowych, które z największym prawdopodobieństwem udzielą nam pomocy. Nie musimy zatem sami porównywać wielu ofert i warunków.

Przedział kwot, o jakie można ubiegać się za pośrednictwem Eurocent wynosi od 2 do 20 tys. zł. Pieniądze można pożyczyć na maksymalnie 48 miesięcy.

W jaki sposób działa Eurocent?

Firma Eurocent działa na podobnej zasadzie jak inni pośrednicy. Jej podstawowym zadaniem jest wyszukanie dla nas atrakcyjnych ofert pożyczkowych. Na duży plus zasługuje obecność kalkulatora pożyczki na stronie internetowej. Za pomocą specjalnych suwaków, możemy określić naszą oczekiwaną kwotę pożyczki oraz czas jej spłaty.

Tuż obok kalkulatora znajdziemy także reprezentatywny przykład pożyczki. Dzięki niemu możemy wstępnie oszacować koszty finansowania, z jakimi będziemy musieli się liczyć.

Po wypełnieniu odpowiednich rubryk, nasz wniosek zostanie przesłany do partnerów współpracujących z Eurocent. Już na etapie wnioskowania, firma wstępnie zbada naszą zdolność kredytową i im jest ona lepsza, tym większa szansa na wskazanie atrakcyjnych ofert.

Poniżej przedstawiamy krótką instrukcję obsługi platformy:

 1. Wejdź na stronę eurocent.pl i zaznacz za pomocą suwaka oczekiwaną kwotę i ilość rat.
 2. Kliknij przycisk z poleceniem ”chcę najlepszą pożyczkę”.
 3. Uzupełnij niezbędne formularze. Pamiętaj o podaniu prawdziwych danych osobowych oraz informacji osobistych i dochodowych.
 4. Zaznacz wymagane zgody, w tym zgodę na weryfikację w bazach dłużników.
 5. Kliknij przycisk ”wyślij wniosek i pokaż oferty”. Jeśli pośrednik wskaże potencjalnych pożyczkodawców, pozostanie już wejść bezpośrednio na ich stronę i zaakceptować warunki pożyczki.

W jakich firmach złożysz wniosek dzięki Eurocent?

Portal Eurocent.pl, pomimo że sam nie udziela już pożyczek, zadbał o szeroki wachlarz dostępnych ofert partnerów. Do grona firm współpracujących zaliczają się:

 • Aasa Polska S.A;
 • CUBE GROUP SPÓŁKA AKCYJNA;
 • Ekassa Sp. z o.o. (Colorfull Management Ltd.);
 • Fiizy Poland Sp. z o.o.;
 • ING Bank Śląski S.A.;
 • Net Credit sp. z o.o. (TWINO);
 • PKO BP S.A.;
 • PROFI CREDIT Polska S.A.;
 • Sales & More S.A.;
 • TakTo Finanse;
 • Wandoo Finance sp.z.o.o.;
 • RiskBite Sp. z o.o.;
 • aff44 sp. z o.o.;
 • AIQLABS sp. z o.o.;
 • Aventus Group Sp. z o.o.;
 • CAPITAL SERVICE SPÓŁKA AKCYJNA;
 • Comperia Lead S.A.;
 • Creamfinance Poland Sp. z o.o.

Jakie są opinie klientów?

Eurocent bez wątpienia charakteryzuje się bardzo szerokim wachlarzem pożyczkodawców, z którymi współpracuje. Klienci pośrednika mogą zatem przebierać w ofertach, o ile ich profil pożyczkobiorcy zostanie wstępnie zaakceptowany.

Przeglądając opinie klientów, w oczy rzucają się pochwały za krótki czas oczekiwania na decyzję i stosunkowo dużą przyznawalność. Zadowolone osoby piszą także, że kontakt z firmą nie sprawia żadnych trudności.

Dużym minusem jest to, że firma nie dysponuje już własnym kapitałem i świadczy jedynie usługi pośrednictwa. Szeroka oferta współpracujących partnerów to jednocześnie brak jasno sprecyzowanych wymogów wobec pożyczkodawcy.

Czy Eurocent sprawdza bazy dłużników?

Obecne przepisy prawne zobowiązują wszystkich pożyczkodawców do sprawdzania zdolności kredytowej swoich potencjalnych klientów. Ma to na celu ochronę interesów firmy, ale również zapobieganie nadmiernemu zadłużaniu się przez konsumentów.

Firma Eurocent, jako pośrednik już na etapie wnioskowania sprawdza bazy, takie jak BIG czy KRD. Odbywa się to w systemie automatycznym. Od wyniku przeprowadzonej weryfikacji zależy to, czy otrzymamy namiar do wybranej firmy udzielającej finansowania.

Rozwiązanie to jest niezwykle wygodne, gdyż możemy sprawdzić dostępne dla nas oferty przy pomocy jednego wniosku. Nie musimy zatem wypełniać oddzielnych formularzy u wielu pożyczkodawców w przypadku gdy część z nich odrzuci naszą aplikację.

Wymagania do złożenia wniosku

Firma Eurocent działa całkowicie zdalnie. Oznacza to, że chcąc zawnioskować o pożyczkę, należy posiadać dostęp do internetu oraz do sprzętu elektronicznego – komputera lub smartphona.

Marka przesyła dokumenty pożyczkowe w formie online, a więc przyda się także program do odczytu plików w formacie PDF. Niezbędna będzie także pełnoletność oraz zamieszkanie na terenie Polski. Osoba wnioskująca musi posiadać adres mailowy oraz aktywny numer telefonu.

Powinna posiadać także dochód, który umożliwi spłatę pożyczki w terminie. Eurocent nie weryfikuje miejsca pracy, jednak prosi o podanie takich danych w formularzu pożyczkowym.

Czy platforma jest płatna?

Procedura wnioskowania i skorzystanie z usługi odnalezienia pożyczkodawcy przez Eurocent, nie wiąże się z żadną opłatą. Z otrzymanej oferty możemy skorzystać lub też ją odrzucić bez żadnych konsekwencji finansowych.

W przypadku zaciągnięcia pożyczki, ponosimy jedynie koszty, jakie są zawarte w jej umowie. Całą kwotę zwracamy na konto firmy, która udzieliła nam bezpośredniego finansowania.

Oceń tekst

Kontakt z autorem:

- Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy