Millennium sesje przychodzące – o której księgowanie?

Millennium sesje przychodzące – o której księgowanie?

Zaktualizowano 05-11-2023 Autor: Magdalena Godzieba Banki

Masz konto w Millennium Bank i czekasz na ważny przelew? A może wysłałeś przelew do odbiorcy i nie wiesz kiedy dotrze? Wszystko zależy od sesji Elixir. Sprawdź zatem o której godzinie się odbywają. Poniżej zestawienie najważniejszych informacji o sesjach i innych usługach banku Millennium.

Sesje Millennium – czym są?

Sesje w banku Millennium, odbywają się w określonych godzinach – 3 razy w ciągu dnia wychodzące i 3 razy przychodzące. Oznacza to, że o tych porach bank podejmuje działania związane z księgowaniem naszych środków. Dzięki wiedzy o tych godzinach, można swobodnie planować swój budżet i samodzielnie przewidywać czas wpływu środków na swoje konto.

Sesje przychodzące Millennium – godziny

Godziny, w których bank Millennium zaksięguje pieniądze na naszym koncie są następujące:

Przychodzące

12:00 – I sesja przychodząca Elixir

15:30 – II sesja przychodząca Elixir

17:15 – III sesja przychodząca Elixir

Sesje wychodzące Millennium – godziny

Godziny, w których bank Millennium wyśle pieniądze z naszego konta na konto odbiorcy, są następujące:

Wychodzące

8:10 – I sesja wychodząca Elixir

12:10 – II sesja wychodząca Elixir

14:30 – III sesja wychodząca Elixir

W jakich godzinach są sesje zagraniczne w Millennium?

Przelew zagraniczny w banku Millennium, umożliwia rozliczanie płatności w walucie obcej bądź w złotych polskich na rzecz beneficjenta posiadającego rachunek w banku za granicą lub dokonanie przelewu w walucie obcej do beneficjenta w banku krajowym.

Bank Millennium oferuje:

 • przelewy SEPA;
 • ekspresowe przelewy TARGET2;
 • tradycyjne przelewy zagraniczne.

Przelewy SEPA do krajów UE, Islandii, Norwegii, Liechtensteinu i Szwajcarii, realizowane są w EUR z datą waluty D+1. Przelewy TARGET2 to płatności w EUR wysyłane z datą waluty D+0.

W ramach usługi standardowego przelewu zagranicznego SWIFT możliwe jest wskazanie w zleceniu daty waluty:

 • standard (D+2) lub (D+1) − w zależności od waluty,
 • pilny (D+1) lub
 • ekspres (D).

Bank Millennium deklaruje wykonanie przelewów zagranicznych wychodzących do godziny 16, natomiast przelewy przychodzące księguje do 17:30.

Czy w banku Millennium możliwe są przelewy natychmiastowe?

W banku Millennium, można wykonać przelewy w systemie Express Elixir. Na czym one polegają? Dokładnie na tym, że możemy wysłać przelew o dowolnej godzinie i w dowolnym dniu tygodnia (także w weekendy i święta) i mamy przy tym pewność, że przelew dojdzie do banku odbiorcy natychmiastowo. Warunek jest taki, że bank odbiorcy musi przyjmować przelewy natychmiastowe – są to te banki, które podpisały umowę z KIR.

Bank Millenium, deklaruje także stałą opłatę dla przelewów natychmiastowych, niezależnie od kwoty jaką chcemy wysłać i wynosi ona:

 • 5 zł dla klientów indywidualnych i Prestige, limit dzienny 10 000 zł;
 • 10 zł dla klientów biznesowych, limit dzienny 20 000 zł.

Od czego są zależne godziny księgowania przelewów Millennium?

Godziny księgowania przelewów w banku Millennium, zależne są od tego, na jakie sesje akurat one trafią. Każdy wysłany przelew, przechodzi zawsze przez trzy fazy – księgowanie w banku nadawcy, weryfikacja w Krajowej Izbie Rozliczeniowej i dopiero na końcu księgowanie u odbiorcy.

Na godzinę księgowania przelewu, nie mamy żadnego wpływu, jednak chcąc aby dotarł on możliwie jak najszybciej, najlepiej jest wykonać transakcję z samego rana.

System Elixir w Millennium – jak działa?

System Elixir w banku Millennium, to elektroniczny system rozliczeń międzybankowych, dzięki któremu klienci mogą realizować polecenia zapłaty, przelewy oraz czeki. Aby przelew kwalifikował się do systemu Elixir, musi spełniać następujące warunki:

 • transakcja musi odbywać się w polskiej walucie;
 • wartość przelewu nie może przekraczać 1 mln z;
 • bank nadawcy i odbiorcy, musi należeć do systemu Elixir.

Pytania klientów

W które dni w Millennium odbywają się sesje Elixir?

Sesje Elixir w banku Millennium, odbywają się standardowo w dni robocze, czyli od poniedziałku do piątku, w określonych godzinach w ciągu dnia. Poza sesjami Elixir mają miejsce przelewy natychmiastowe oraz wewnętrzne.

Czy bank Millennium realizuje przelewy w weekendy i święta?

Przelewy zlecone w ramach sesji Elixir, zostaną zaksięgowane zawsze w najbliższym dniu roboczym. Wyjątek to przelew wewnętrzny, czyli taki gdzie zarówno nadawca, jak i odbiorca, posiadają konto w banku Millennium. Tego typu przelew zaksięguje się w weekend, tak samo jak przelew natychmiastowy – Express Elixir.

Czy da się przyspieszyć przelew w Millennium?

Poza przelewem wewnętrznym, czyli z Millennium do Millennium, istnieje opcja przyspieszenia przelewu poprzez wykonanie transakcji:

 • natychmiastowej – realizowana jest ekspresowo, niezależnie od dnia i godziny, ale wiąże się z dodatkową opłatą 5 zł;
 • SORBNET – realizowana jest wyłącznie w dni robocze od godziny 9:00 do 15:00, dochodzi do odbiorcy w kilkanaście minut, ale w banku Millennium można ją zrealizować wyłącznie osobiście w placówce.

Jak długo trwa przelew wewnętrzny w Millennium?

Przelew wewnętrzny realizowany jest zawsze natychmiastowo, niezależnie od dnia i godziny, także w weekendy. O przelewie wewnętrznym można mówić tylko i wyłącznie wówczas, gdy odbiorca oraz nadawca posiadają konto w banku Millennium.

Ile maksymalnie można przelać w banku Millennium?

Klienci indywidualni, mogą w Millennium przelać jednorazowo maksymalnie 10 ooo zł, Klienci bankowości prywatnej 50 000 zł, a klienci segmentu Biznes 20 000 zł.

Jak sprawdzić, czy przelew w Millennium został nadany?

Niestety, jedyną opcją na sprawdzenie czy przelew został nadany, jest otrzymanie potwierdzenia w formie PDF. Jest ono dostępne do pobrania dopiero wówczas, gdy zostanie wykonana sesja wychodząca w banku nadawcy.

Jakie dane są potrzebne do przelewu w Millennium?

Aby wykonać przelew w Millennium, należy zawszeć w rubrykach najważniejsze dane. Są to:

 • numer rachunku odbiorcy (zawsze 26 cyfr);
 • imię i nazwisko odbiorcy lub nazwa firmy;
 • adres odbiorcy (opcjonalnie);
 • kwota przelewu;
 • tytuł przelewu.
Oceń tekst

Kontakt z autorem:

- Opinie

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy