Alegotówka


alegotowka-www

Firma Primus Finance Sp. z o.o.
Adres www alegotowka.pl
Telefon 22 201 27 76
e-mail kontakt@alegotowka.pl
Godz. pracy Pon. – Pią. 8:00 – 20:00
Sob. 8:00 – 15:00
Niedz. Nieczynne
Oceny klientów
Alegotówka
3.5 (24 głosów)


Alegotowka.pl to dość nowy serwis oferujący szybkie pożyczki online z terminem spłaty do 30 dni. Marka należy do polskiej firmy Primus Finance Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, która została założona w 2015 roku i jest członkiem Związku Firm Pożyczkowych. Spółka prowadzi również dwa inne serwisy z chwilówkami online – Chwilowkomat.pl oraz Halopozyczka.pl.

Jakie pożyczki oferuje Alegotowka.pl?

W serwisie można zaciągnąć pożyczkę w kwocie od 500 do 5000 zł z terminem spłaty od 7 do 30 dni. Stosowane są jednak pułapy kolejnych pożyczek:

 • za I razem pożyczyć można do 2000 zł
 • za II razem pożyczyć można do 2500 zł
 • za III razem – do 3000 zł
 • za IV razem – do 4000 zł
 • za V razem – do 5000 zł

Pierwsza pożyczka za darmo do 2000 zł

Nowi klienci firmy mogą zaciągnąć promocyjną pożyczkę z RRSO 0% w kwocie do 2000 zł.

Standardowe koszty pożyczki w Alegotowka.pl

Koszty drugiej i każdej kolejnej pożyczki zaciągniętej w serwisie Alegotowka.pl nie należą do najniższych. Przykładowo za pożyczenie kwoty 1000 zł na okres 30 dni należy zapłacić łącznie 282,60 zł, z czego kwota 274,50 zł dotyczy prowizji, a 8,10 zł odsetek.

Przedłużenie terminu spłaty pożyczki – w formie refinansowania

Pożyczka refinansująca jest udzielana na spłatę poprzedniej pożyczki, a usługa jest świadczona odpłatnie przez firmę współpracującą z serwisem Alegotowka.pl. Prowizję za refinansowanie należy uiścić z góry.

Kto może otrzymać pożyczkę w Alegotowka.pl?

Do podstawowych warunków, jakie trzeba spełnić by skorzystać z usług serwisu, należą:

 • mieć nie mniej niż 18 i nie więcej niż 75 lat
 • posiadać obywatelstwo polskie i miejsce zamieszkania w Polsce
 • mieć własne konto bankowe (nie są akceptowane rachunki w SKOK)
 • nie mieć negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej oraz rejestrach dłużników prowadzonych przez Biura Informacji Gospodarczej
 • mieć ważny dowód osobisty oraz telefon komórkowy

Jeśli chodzi o rejestry dłużników, firma sprawdza następujące bazy: BIG InfoMonitor, Rejestr Dłużników ERIF, Krajowy Rejestr Długów oraz Biuro Informacji Gospodarczej.

Jak wygląda ubieganie się o pożyczkę w serwisie Alegotowka.pl?

Oprócz wypełnienia formularza wniosku i dokonania rejestracji w serwisie, klient ubiegający się o pożyczkę musi dokonać weryfikacji swojego konta bankowego. Może to zrobić w dwojaki sposób:

 • przelewając kwotę 1 zł ze swojego rachunku na konto pożyczkodawcy (kwota ta jest mu później zwracana)
 • korzystając z usługi Szybkiej Identyfikacji – polega ona na zalogowaniu się za pomocą specjalnej aplikacji do swojego rachunku w banku

Rozpatrywanie wniosku trwa zaledwie kilka minut, szczególnie gdy korzysta się z opcji Szybkiej Identyfikacji, która jednocześnie pozwala pożyczkodawcy szybko ocenić zdolność kredytową klienta. Tylko w wyjątkowych sytuacjach niektórzy klienci otrzymują decyzję na drugi dzień roboczy. Dotyczy to w szczególności osób, które złożyły wniosek w niedzielę, ponieważ firma pracuje od poniedziałku do soboty.

Środki z tytułu pożyczki są przelewane na konto klienta natychmiastowo – firma nie korzysta z tradycyjnych przelewów Elixir, lecz z usługi szybkich przelewów BlueCash.

Podsumowanie

Serwis Alegotowka.pl cieszy się dość dobrą opinią wśród klientów. Godna uwagi jest przede wszystkim oferta pierwszej pożyczki za darmo do 2000 zł, a także bardzo przyjazna strona serwisu i przejrzyste zasady korzystania z jego usług. Niektórym klientom może się jednak nie podobać limitowanie kwot kolejnych pożyczek, a także ich koszty na dość wysokim poziomie.

0 Komentarzy

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy skomentuj ten post!

Dodaj opinię