Wonga zmienia zasady Programu Korzyści

K

lienci firmy Wonga zawsze chwalili sobie działający od dłuższego czasu Program Korzyści, dzięki któremu mogli wpływać na koszt swoich kolejnych pożyczek. Za terminową spłatę pożyczek oraz realizowanie kolejnych etapów kursu finansowego na platformie edukacyjnej Kapitalni.org mogli osiągać kolejny poziom w Programie Korzyści, który uprawniał ich do skorzystania z określonej zniżki na kolejną pożyczkę. Od 14 listopada 2017 r. powyższe zasady ulegają zmianie.

O zmianach w zasadach działania Programu Korzyści Wonga poinformowała swoich klientów pocztą elektroniczną. Z przesłanej wiadomości wynika, że stare zasady działania Programu Korzyści, czyli uzależnienie ceny pożyczki od osiągniętego poziomu w Programie, będą obowiązywać tylko do 13 listopada 2017 r.

Już od 14 listopada cena kolejnej pożyczki w Wonga będzie uzależniona wyłącznie od oceny zdolności kredytowej oraz terminowego regulowania zobowiązań.

Nowe zasady programu

P

latforma edukacyjna Kapitalni.org nie przestaje jednak działać. Nadal będzie można zdobywać w niej wiedzę z zakresu finansów, jednak osiąganie kolejnych poziomów edukacyjnych nie będzie miało wpływu na cenę kolejnych pożyczek. Od 14 listopada 2017 roku za ukończenie 10 kursów lub ścieżki edukacyjnej na platformie będzie można otrzymać od Wonga zwrot 10 zł, które będzie po prostu wpłacane na konto klienta. Dodatkowym warunkiem otrzymania tych 10 zł będzie posiadanie aktywnej pożyczki w Wonga. Co więcej, podczas trwania jednej pożyczki, będzie można otrzymać tylko jeden zwrot 10 zł, nawet jeśli ukończy się większą liczbę kursów lub ścieżek edukacyjnych na platformie Kapitalni.org. Kolejne zwroty z tego tytułu będą realizowane dopiero przy kolejnych pożyczkach.

Czy klienci na tym skorzystają?

Z

miany w Programie Korzyści niestety na pierwszy rzut oka nie wydają się zbyt korzystne dla klientów firmy Wonga. Stare zasady pozwalały uzyskać całkiem spore zniżki na kolejną pożyczkę. Przykładowo, pożyczka w kwocie 1000 zł udzielona na okres 60 dni za osiągnięcie poziomu Plus w Programie Korzyści kosztowała mniej o 33,20 zł, przy poziomie Premium była tańsza o 55,70 zł, natomiast przy najwyższym poziomie Max pozwalała oszczędzić aż 84,90 zł. Nowe zasady nie określają wysokości zniżek, na jakie będą mogli liczyć klienci terminowo spłacający zobowiązania oraz z dobrą zdolnością kredytową. Jeśli jedyną formą bonusu będzie kwota 10 zł wypłacana za zdobywanie wiedzy na platformie Kapitalni.org, to bardzo możliwe, że wielu klientom Wongi odejdzie nie tylko ochota na poszerzanie swojej wiedzy z zakresu finansów, ale i na częstsze korzystanie z usług firmy.

 

 

Dodaj swoją ocenę

Zobacz także

0 Komentarzy

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy skomentuj ten post!

Dodaj opinię