Rabaton – najnowsza promocja Vivusa

W połowie października ruszyła nowa promocja dla klientów Vivusa o nazwie Rabaton, która będzie obowiązywać do końca tego roku. Promocja jest w istocie programem rabatowym, polegającym na zbieraniu punktów i ich późniejszej wymianie na rabat przy kolejnej pożyczce. Postanowiliśmy sprawdzić, czy warto z niej skorzystać.

Jak zbierać punkty w Rabatonie?

Punkty można zbierać w dniach od 16 października do 30 listopada 2017 roku, by potem je wymienić na rabaty w okresie od 1 do 31 grudnia br. Punkty przyznawane są w liczbie 500 lub 1000 za następujące czynności:

  • 500 punktów – za zawarcie PIERWSZEJ umowy pożyczki w Vivus
  • 500 punktów – za pożyczkę udzieloną znajomemu, któremu uczestnik promocji poleci w ramach Programu bonusowego
  • 1000 punktów – za zawarcie KOLEJNEJ umowy pożyczki w Vivus na maksymalną kwotę dostępną w ramach przyznanego Limitu Ogólnego

Punkty oczywiście się sumują, a o ich liczbie uczestnik będzie informowany raz w tygodniu za pomocą wiadomości email.

Na co można wymienić zebrane punkty?

Za każde 500 punktów Vivus daje 1% rabatu na prowizję od kolejnej pożyczki lub dodatkowej kwoty pożyczki zaciągniętej w ramach przyznanego Limitu Ogólnego.

Zgodnie z warunkami promocji punktów nie można zamienić na rabat od prowizji przy przedłużaniu terminu pożyczki. Z rabatu można skorzystać wyłącznie w okresie od 1 do 31 grudnia.

Uczestnik promocji może zdobyć maksymalnie 50 000 punktów, które dają 100% zniżki na prowizję od kolejnej pożyczki.

Czy promocja się opłaca?

Każda promocja dająca szansę na obniżenie kosztów kolejnej pożyczki się opłaca, jednak w tym przypadku Vivus nie jest zbyt hojny dla swoich klientów. Przede wszystkim zbieranie punktów możliwe jest wyłącznie od 16 października do 30 listopada, a więc przez zaledwie 46 dni. Przez tak krótki czas dość trudno uzbierać na tyle wysoką liczbę punktów, aby zyskać dużą zniżkę na grudniową pożyczkę. Osiągnięcie maksymalnej liczby 50 000 punktów jest w zasadzie nierealne. Nawet przy zaciąganiu co 3 dni pożyczki w ciągu 46 dni można uzbierać zaledwie około 14 500 punktów (pierwsza pożyczka za 500 punktów, każda kolejna w maksymalnym limicie za 1000 punktów), a więc dodatkowo by osiągnąć maksymalny pułap rabatowy konieczne byłoby jeszcze skuteczne polecenie Vivusa około 70 znajomym. W ciągu 1,5 miesiąca zbierania punktów realnie przeciętny pożyczkobiorca może zaciągnąć 2-3 pożyczki i polecić ją około 10 znajomym. Przy takim scenariuszu i zakładając, że jedna pożyczka jest pierwszą umową zawartą z Vivus można zyskać następujący rabat:

  • za 1 pożyczkę – 500 punktów
  • za 2 pożyczkę – 1000 punktów
  • za 3 pożyczkę – 1000 punktów
  • za skuteczne polecenie Vivus 10 znajomym – 10 x 500 = 5000 punktów

Razem: 7500 punktów – tyle można wymienić w grudniu na rabat na prowizję od kolejnej pożyczki, który wyniesie 15%. Przy pożyczce w kwocie 3000 zł udzielonej na 30 dni prowizja taka wynosi 515,30 zł, a więc po uwzględnieniu rabatu oszczędzić można nieco ponad 77 zł.

Najnowsza akcja promocyjna Vivusa Rabaton z pewnością skusi wiele osób do zaciągnięcia pożyczki do 30 listopada, zwłaszcza że wciąż obowiązuje pierwsza pożyczka do 3000 zł za darmo dla nowych klientów. Każda kolejna pożyczka wzięta jednak w okresie zbierania punktów kosztuje już według standardowego cennika, dlatego korzystanie z niej kilkukrotnie w celu uzbierania jak największej liczby punktów po prostu się nie opłaca. Skorzystanie z oferty Vivusa w granicach rozsądku pozwoli jednak uzyskać całkiem przyzwoity rabat na grudniową pożyczkę, która z pewnością przyda się na pokrycie wielu wydatków związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Dodaj swoją ocenę

O autorze

Michał Kamiński
Michał Kamiński 249 artykuły

Dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem. Pasjonat finansów i nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Od 3 lat pisze partykuły dla największych portali finansowych w Polsce. Posiada bardzo duże doświadczenie w sektorze pożyczek pozabankowych, a także produktów bankowych. Wolny czas poświęca na podróżowanie oraz fotografię przyrody.

Zobacz także

0 Komentarzy

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy skomentuj ten post!

Dodaj opinię