Pożyczka na dowód – jak można z niej skorzystać

Pożyczka na dowód jest udzielana wyłącznie na podstawie dowodu osobistego. Aby ją uzyskać nie trzeba przedstawiać żadnych dodatkowych dokumentów.

Z takiej prostej pożyczki można dzisiaj bez problemu skorzystać wygodnie przez Internet. Oferują ją już nie tylko instytucje pożyczkowe, ale nawet banki. Poniżej przedstawiamy garść informacji o tym, czym dokładnie jest wygodna i szybka pożyczka na dowód przez Internet.

Pożyczka na dowód to zwykły kredyt konsumencki

Tego rodzaju pożyczki w większości przypadków są pożyczkami gotówkowymi do kwoty 255 550 zł udzielanymi osobom fizycznym a nie firmom. W praktyce maksymalna wysokość pożyczki online rzadko przekracza 30 000 zł. Zwykle są to pożyczki na dowolny cel. Nikt nie pyta klienta, na co wyda pożyczone pieniądze. Procedura udzielania jest mocno uproszczona. Pożyczkodawcy często podczas weryfikacji klienta nie sprawdzają BIK. Nie oznacza to jednak, że firmy kierują tą ofertę do zadłużonych.

3 rodzaje pożyczek na dowód

Dostępne są  3 rodzaje produktów kredytowych na podstawie dowodu osobistego i są to:

  • chwilówki online – są to pożyczki od 100 do 8000 zł, które udzielane są przez instytucje pożyczkowe na okres do 30 dni za pośrednictwem serwisów internetowych np. Vivus.pl, Filarum.pl, Lendon.pl, Kuki.pl, Wandoo.pl.
  • pożyczki na raty – to również są pożyczki proponowane przez firmy pożyczkowe za pośrednictwem serwisów internetowych, które jednak są udzielane w większej wysokości do 20 000 zł. Ich spłata rozłożona jest na comiesięczne raty np. Zaplo.pl, Hapipozyczki.pl, Ferratum.pl, Supergrosz.pl
  • bankowe kredyty online – są to niewysokie kredyty ratalne do 30 000 zł. Można je zaciągnąć całkowicie online wyłącznie na dowód osobisty np. iKredyt w Getinbank.pl, Pożyczka Błyskawiczna w Eurobank.pl.

Tylko wśród ofert chwilówek znaleźć można tzw. pożyczki za darmo dla nowych klientów. Jeśli chodzi o koszt pożyczek ratalnych, to z reguły tańsze są pożyczki bankowe. Z drugiej strony firmy pożyczkowe są bardziej elastyczne w ocenie zdolności kredytowej.

Warunki pożyczkodawców

Najważniejszym warunkiem skorzystania z pożyczki na dowód jest posiadanie ważnego dowodu osobistego. Z oferty mogą skorzystać osoby pełnoletnie, jednak poszczególne instytucje stosują dodatkowo limity wiekowe i oznacza to,  że z pożyczki nie mogą skorzystać osoby po 70 roku życia. Poza tym firmy i banki wymagają od swoich klientów spełnienia kilku dodatkowych warunków i najczęściej są to:

  • stały adres zamieszkania na terenie Polski
  • kont bankowe na własne nazwisko, najlepiej z dostępem przez bankowość elektroniczną
  • stały dochód – brak wymogu zaświadczenia o zarobkach
  • brak zadłużenia odnotowanego w BIK i BIG.

Jak złożyć wniosek

Skorzystanie z pożyczki online jest bardzo proste. Najpierw należy za pomocą suwaka na stronie pożyczkodawcy wybrać kwotę pożyczki oraz termin jej spłaty. Następnie wypełnić krótki formularz wniosku o pożyczkę online. Zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe wymagają także potwierdzenia tożsamości przez klienta. Z reguły odbywa się to poprzez tzw. przelew weryfikacyjny (klient przelewa na konto instytucji symboliczną kwotę np. 1 zł). Jeśli ma się zdolność kredytową (jest ona sprawdzana w ciągu maks. godziny od wysłania wniosku), dochodzi do zawarcia umowy pożyczki drogą elektroniczną (dokumenty docierają do klienta na adres e-mail) i przesłania klientowi pieniędzy.

Zobacz także

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy skomentuj ten post!

Dodaj opinię