Pierwsza pożyczka z RRSO 2,88% – oferta Raiffeisen Polbank

Hasło „pierwsza pożyczka” większość osób kojarzy z firmami pożyczkowymi, ponieważ to właśnie nim reklamowane są chwilówki online dla nowych klientów na promocyjnych warunkach np. za 0 zł, czyli bez odsetek i prowizji. Raiffeisen Polbank po raz kolejny pokazuje, że lubi inspirować się pożyczkowym sektorem pozabankowym. W marcu ruszył ze swoją nową promocją „Bierzesz Pierwszą Pożyczkę do 4000 zł i korzystasz z miasta!”, która kojarzy się z reklamami niektórych chwilówek.

Pierwsza Pożyczka z RRSO 2,88%

Po bliższym przyjrzeniu się nowej ofercie Raiffeisen Polbanku okazuje się, że tak naprawdę jest to wciąż ten sam kredyt gotówkowy, który jeszcze kilka miesięcy temu był reklamowany hasłem „Dany Kesz – Tani, szybki i zawsze kiedy go potrzebujesz”. Różnicą jest wysokość RRSO, które aktualnie dla nowych klientów wynosi 2,88%, natomiast wcześniej było w wysokości 2,99%. Różnica nie jest więc wielka, ale jednak pozwala trochę oszczędzić na kosztach pożyczki.

Pozostałe parametry Pierwszej Pożyczki z RRSO 2,88% nie zmieniły się w stosunku do pożyczki Dany Kesz:

  • pożyczyć można od 1000 do 4000 zł
  • spłatę pożyczki można rozłożyć na okres od 6 do 24 miesięcy.

Niestety na stronie banku wciąż działa suwak uwzględniający poprzednie parametry pożyczki z RRSO 2,99%, dlatego nie można sobie obliczyć dokładnej wysokości raty przy określonej kwocie pożyczki i okresie jej spłaty. Nietrudno jednak zrobić to samodzielnie – pożyczając kwotę 1000 zł na okres 12 miesięcy, całkowity jej koszt wyniesie zaledwie 28,80 zł, a miesięczna rata około 85,73 zł. Poniżej przykładowe koszty pożyczki dla innych kwot*:

Kwota/Okres1 000 zł2 000 zł4 000 zł
6 miesięcy171,65 zł343,30 zł686,60 zł
12 miesięcy85,83 zł171,65 zł343,30 zł
24 miesiące42,91 zł85,83 zł171,65 zł

* stan na 20.04.2018


Do kogo kierowana jest oferta?

Reklamy nowej pożyczki skierowane są ewidentnie do ludzi młodych mieszkających w dużych miastach i być może dotąd niekorzystających jeszcze z produktów kredytowych. W spotach, które można obejrzeć także w Internecie, prezentowane są typowe według Raiffeisen Polbanku potrzeby tej grupy klientów. W jednym z nich widzimy młodą dziewczynę pasjonującą się modą, a w drugim spocie chłopaka zafascynowanego muzyką. Pierwsza Pożyczka z RSSO 2,88% ma więc młodym ludziom pomóc w korzystaniu z uroków miasta, ma być też łatwa do zaciągnięcia i równie łatwa do spłaty ze względu na niskie raty.

Wystarczy dowód osobisty i jedna wizyta w oddziale

Niestety Raiffeisen Polbank wciąż nie uwzględnia dość istotnej potrzeby młodych ludzi, jaką jest chęć korzystania z usług finansowych w szybki, wygodny i nowoczesny sposób. Młodzi ludzie chcą dzisiaj móc załatwić wszystko online, najlepiej przez swojego smartfona. Tymczasem Raiffeisen Polbank zaprasza klientów po szybką pożyczkę do swoich oddziałów. Co prawda wystarczy tylko raz odwiedzić placówkę i zabrać ze sobą jedynie dowód osobisty, jednak dla wielu młodych ludzi nawet i to może okazać się zbyt czasochłonne. Z drugiej strony pozabankowe pożyczki ratalne udzielane całkowicie online są dość drogie, o ile nie skorzysta się z pierwszej pożyczki za 0 zł, którą jednak trzeba oddać w ekstremalnie krótkim czasie, bo do 30 dni.

O autorze

Michał Kamiński
Michał Kamiński 185 artykuły

Dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem. Pasjonat finansów i nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Od 3 lat pisze partykuły dla największych portali finansowych w Polsce. Posiada bardzo duże doświadczenie w sektorze pożyczek pozabankowych, a także produktów bankowych. Wolny czas poświęca na podróżowanie oraz fotografię przyrody.

Zobacz także

0 Opinii

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszy skomentuj ten post!

Dodaj opinię